• Wycieczka: Mobilne Centrum Edukacji

W piątek, 17 września, uczniowie klas 3-6 mieli przyjemność porozmawiać z robotem i przetestować Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, które gościło w Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Projekt skierowany jest zarówno do dzieci jak i młodzieży oraz nauczycieli. Ma on na celu zachęcić do odbywania podróży po Polsce, poznawania niezwykłych zakątków kraju, odkrycia Polski na nowo. Mobilne Centrum Edukacji to multimedialna przestrzeń, która uczy poprzez zabawę. Została podzielona na kilka stref:

• Ognisko klasy V

Czwartek - ostatnie dni słonecznego, ciepłego lata. Klasa 5 nie może się doczekać ostatnich lekcji, siedzą jak na przysłowiowych szpilkach. Jeden z uczniów - Ireneusz Stawiarski zaprosił koleżanki i kolegów na klasowego grilla oraz wspólne gry i zabawy. I jest! Dzwonek! Możemy ruszać! Najpierw czekał nas marsz - niektórzy zmęczeni, ale dzielnie szli pod górę. Po dotarciu do celu mogliśmy odpocząć, pograć w planszówki, piłkę nożną, badmintona, poskakać na trampolinie. Serdecznie dziękujemy Irkowi, jego rodzicom oraz babci za pyszny poczęstunek a także zorganizowanie wspólnego czasu.

• Spotkanie z policjantem

10 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem policjantem. Poruszone zostały na nim różnorakie tematy, wśród nich znalazły się między innymi:

- zasady dotyczące bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami,

- po czym rozpoznamy policjanta,

- gdzie możemy szukać pomocy w razie sytuacji kryzysowej,

• Partnerzy

• Urząd Miejski w Starym Sączu