Panel kontrolny

Wiadomości

 • Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gaboniu, wyraża swoje poparcie dla budowy siłowni zewnętrznej, trampoliny zewnętrznej oraz piaskownicy w kształcie statku dla dzieci. Są to urządzenia z których może skorzystać każdy, bez względu na wiek. Inicjatywa ta ma zachęcić mieszkańców do czynnego spędzania wolnego czasu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji. Będzie to również miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności. Planowana siłownia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw, który uzupełniony zostanie o piaskownicę dla dzieci. 

 • Dnia 10 października 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Jadwigą Marzec – zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołkowicach – Filię Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Celem spotkania była promocja nowej książki autorki Niezwykły tydzień Frani. Uczniowie III, IV i V klasy mogli posłuchać wspomnień pisarki,  interpretacji głosowej utworów oraz poznać jej twórczość. Panował ciepły nastrój. W swobodnej rozmowie uczniowie byli pobudzani do refleksji nad swoją przyszłością, zachęcani do rozwijania swoich zainteresowań i pasji  oraz  motywowani do nauki. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: Lucyna Krzak i Janina Pelc.

 • We wtorek 3 października po raz kolejny gościliśmy w szkole podróżnika z grupy Trzask. Wizyty i opowieści Pana Samuela Kempskiego stały się już tradycją naszej szkoły. Tym razem słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem relacji z podróży do Japonii. Zwiedzaliśmy Tokio, wspinaliśmy się na górę Fuji, rozmawialiśmy o płytach tektonicznych litosfery, o tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 r. Dowiedzieliśmy się kim są gejsze i jak wygląda ich życie, podziwialiśmy ich oryginalne stroje. Mogliśmy zobaczyć drewniane japonki oraz sztuczną żywność. Poznaliśmy historię Hiroszimy, odwiedziliśmy Króliczą Wyspę oraz wyspę Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać. Zobaczyliśmy też japońskie domy, mikroskopijne mieszkania, kapsułowe hotele i wstrząsoodporne wieżowce.

 •  W tym roku postanowiliśmy uczcić pamięć naszego patrona nieco inaczej niż zwykle. Skorzystaliśmy z uprzejmości i ogromnej wiedzy członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK. Rankiem 29 września 2017r. wyruszyliśmy autokarami w kierunku Słopnic. Dotarliśmy do parkingu Wyrębiska Szczawskie, gdzie czekali na nas partyzanci: „Owoc”, „Jur”, „Kmicic” w mundurach wzorowanych na odzieży partyzanckiej z okresu II wojny św. Ruszyliśmy ścieżką historyczno-edukacyjną Śladami Oddziału Partyzanckiego " Wilk " niemal dotykając życia bohaterów lat 43-45. Wytężając wzrok i naciągając uszy, pilnie słuchaliśmy niezwykle barwnie opowiadanej przez naszych przewodników historii żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Niezwykłe uczucie towarzyszyło każdemu z nas- stąpać po tej samej ziemi, modlić się na tym samym rozstaju dróg, jeść w tym samym obozowisku…Nasi przewodnicy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, wyjaśniali, opowiadali kleje losu obozowego partyzantów. Mogliśmy zobaczyć fotografie z tamtego okresu, poczuć atmosferę leśnego bytowania, wziąć do ręki partyzancką broń. Bystre oko „Jura” czuwało, aby nikt nie postrzelił koleżankismiley. Kilka godzin błyskawicznie minęło. Dziękujemy „naszym partyzantom” za niezwykłą lekcję historii. Właśnie tak najskuteczniej budzimy dumę narodową naszych małych Polaków.

 • W dniu 22.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz wybory jego opiekuna .

  Na przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego startowało 12 kandydatów. Wyniki wyborów:

  Przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Leśniak uczeń klasy VII                   

  Z – cą Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego została Karolina Pasoń uczennica klasy VII    

  Członkowie Zarządu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć