Panel kontrolny

Wiadomości

• W dniu 7 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie 13 Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Masz tylko 100 złotych - na co je wydasz?"

Z pośród 146 nadesłanych prac aż 12 prac uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych. Oto laureaci

Kacper Pawlus, Karol Oleś, Ireneusz Stawiarski - ucznioie klasy pierwszej,

Antonina Bober, Damian Janeczek - z klasy drugiej

Olivia Głębocka, Natalia Godoń, Szymon Kozieński, Alicja Rusin, Jakub Stępka, Sebastian Szumacher - uczniowie klasy trzeciej.

• 29 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komisariatu Policji w Starym Sączu, w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo. Zajęcia odbyły się w dwóch kategoriach. Klasy starsze pogłębiły zagadnienie „cyberprzemocy”, natomiast klasy młodsze przypomniały sobie zagrożenia płynące z braku czujności w drodze do szkoły, w Internecie, w domu, w szkole. Świadomość zagrożeń i umiejętność właściwego zachowania w sytuacjach ekstremalnych – to ważne zagadnienie dla młodego współczesnego człowieka.

• W dniu 14 listopada odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Jak mogę zadbać o czyste powietrze?", zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Konkurs zorganizowany w ramach projektu "Czyste powietrze, czysta sprawa 2017 w Mieście Stary Sącz". Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z naszego terenu.

Uczeń naszej szkoły Sebastian Szumacher za swoją prace otrzymał wyróznienie a na podsumowaniu konkursu osobiście odebrał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

• W dniu 17 listopada uczennice naszej szkoły gościły w Szkole Podstawowej w Przysietnicy na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "W krainie wierszy Wandy Chotomskiej".

Nasze uczennice z klasy trzeciej Natalia Godoń i Olivia Głębocka otrzymały wyróznienia. Natomiast Paulina Dobosz z klasy drugiej zdobyła V miejsce.

Gratulujemy naszym uczestniczkom.

art. Lucyna Krzak

• 15 listopada odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna  o nazwie ,,Zaelektryzowani”. Zaprezentowali oni swym widzom spektakl pt. ,, Epidemia, czary mary i alchemia.”

Aktorzy swym  pokazem propagowali wśród dzieci i młodzieży atrakcyjną edukację. Podczas zajęć w formie pokazu, eksperymentu, wykładu, rozrywki i interakcji z publiką, przekazywali treści standardowego materiału naukowego chemii i fizyki. Wśród pokazów i eksperymentów pojawiły się takie doświadczenia jak: lewitujące piłki,  ,,zielony smok”, czyli reakcja etanolu z kwasem borowym, płonące kule, płonąca dłoń, ciecz nieniutonowska, doświadczenia ukazujące właściwości wodoru, helu, metanu oraz mieszanki propanu i butanu. Działanie siły odśrodkowej czy wirów wodnych.