Panel kontrolny

 • Zakończenie roku szkolnego 2016-2017

  „Życie znów piękne jest, bo wakacji nadszedł czas”- śpiewali uczniowie klasy piątej i szóstej 23 czerwca 2017r.  Wcześniej jednak gorąco podziękowali  Panu Bogu na mszy świętej za szczęśliwie i owocnie przeżyty rok szkolny. Wyrazy wdzięczności skierowane zostały także do nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Pani Dyrektor wręczyła uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu świadectwa oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, zaś rodzicom zaangażowanym w prace na rzecz szkoły- listy gratulacyjne. Szczególne słowa uznania i wdzięczności od całej społeczności szkolnej otrzymał ks. proboszcz Jerzy Kulpa, który odchodzi z Parafii NMP Częstochowskiej w Gaboniu i będzie pełnił posługę kapłańską w innej parafii. Dziękując mu za życzliwość, duchowe wsparcie i modlitwę, życzymy satysfakcji, sukcesów i błogosławieństwa Bożego w dalszej duszpasterskiej pracy.

 • Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II

  W czerwcu uczniowie naszej szkoły brali udział w V Edycji konkursu plastycznego i recytatorskiego pod hasłem "Totus Tuus Maria, Totus Tuus... Święty Jan Paweł II Papieżem Fatimy", organizowanym przez Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

  Miejsca i wyróżnienia które zdobyli nasi uczniowie:

  konkurs plastyczny:

  Julia Bober (oddział przedszkolny) - wyróżnienie
  Olivia Głębocka (klasa I) - wyróżnienie
  Aleksandra Kozieńska (klasa V) - wyróżnienie

  konkurs recytatorski:

  Damian Janeczek (klasa II) - II miejsce
  Weronika Janeczek (klasa IV) - II miejsce
  Marlena Niemiec (klasa V) - II miejsce

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  art. Lucyna Krzak
   

 • Szkolny Konkurs SKO

  15 czerwca odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu systematycznego oszczędzania. Uczniowie-członkowie  SKO przez 10 miesięcy walczyli o tytuł "Mistrza Oszczędzania"

  I miejsce i tytuł szkolnych Mistrzów oszczędzania zdobyli:

  Olivia Głębocka, Magdalena Gałysa, Alicja Rusin i Jakub Stępka - uczniowie klasy II, Filip Łatka, Tomasz Oleś z klasy III oraz Krzysztof Kunicki klasa IV i Jacek Łatka z klasy V.

  II miejsca zdobyli:

  Martyna Kowarzyk, Natalia Stawiarska - klasa II oraz Karolina Florek i Przemysław Florek z klasy IV.

  III miejsce zdobyli:

  Damian Janeczek z klasy I, Justyna Job, Magdalena Pasoń, Sebastian Szumacher z klasy II, Paweł Pasoń - kl.III, Weronika Janeczek, Ewelina Pasoń z kl. IV oraz Karolina Pasoń klasa VI.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  art. Wanda Janik

   

 • Insta.Ling

             Od stycznia 2017 roku  nauczycielki  Janina  Pelc  i Elżbieta Faron uczestniczyły z uczniami  klasy IV – VI  do VIII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół w  zakresie  nauki ortografii oraz języka angielskiego. Jest on  aplikacją  do  szybkiej  nauki słówek, dostarczającą nauczycielom  szczegółowe  raporty  na  temat systematyczności  pracy  i postępów  uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność  nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników. Rodzice uczniów mają możliwość obserwowania postępów swoich dzieci. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy. Swoje zadowolenie wyrażają również ich rodzice. Życzymy uczniom wytrwałości w pracy i dobrej zabawy! Oto link do programu: https://instaling.pl/

  art. Janina Pelc

 • Jak nie czytam - jak czytam!

  W Dniu Dziecka o godzinie 10.15 zorganizowaliśmy w szkole akcję czytelniczą Jak nie czytam, jak czytam. Jej celem było promowanie czytelnictwa. Zebraliśmy się w szkolnym ogrodzie i każda klasa usiadła na oddzielnym kocu. Wszyscy uczniowie otworzyli swoją czytaną aktualnie książkę i przez trzydzieści minut poświęcili się lekturze. Wokół zebrali się wszyscy wychowawcy i całej szkolnej gromadzie wraz z Panią Dyrektor -  przyjemnie upływał czas w tej edukacyjnej zadumie.

  art. Janina Pelc

 • Dzień Mamy i Taty

  26 maja 2017r. mieliśmy przyjemność gościć w szkole najważniejsze dla nas osoby – naszych rodziców. Ich zasług nie sposób wyliczyć: poczynając od porannego śniadania i kanapki do szkoły, przez wycieranie nosa, ocieranie łez, codzienne wsparcie, bezwarunkową miłość, na darze życia kończąc. Jak podziękować? Jak przeprosić za pyskówki, nieposłuszeństwo, lenistwo? Jak wyrazić wdzięczność, miłość, szacunek? Nieudolnie, aczkolwiek z całego serca pragnęliśmy umilić naszym rodzicom tych parę chwil w szkole. Przygotowaliśmy część artystyczną, kawę, ciastko, kwiatek.  Nasi rodzice wybaczyli nam wszystkie niedociągnięcia- zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Dziękujemy!

  art. Maria Zaryczny

 • Wyróżnienie Gabrysi w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci

  Uczennica V klasy SP im. 1PSP AK w Gaboniu - Gabrysia Bieryt - zdobyła wyróżnienie w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Twoja ulubiona opowieść biblijna organizowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego województwa śląskiego. Jej praca Droga krzyżowa została wykonana pastelami i zostanie opublikowana w kalendarzu. Praca Gabrysi została wybrana spośród 4000 prac. Powyższe przedsięwzięcie jest związane z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego z Unii Europejskiej.

  Centrum Rozwoju Lokalnego (CRL) to organizacja pożytku publicznego uczestnicząca w budowie i rozwoju postaw wyrażających gotowość w pobudzaniu i wzmacnianiu aktywności społecznej, zawodowej i edukacyjnej. CRL inspiruje inicjatywy związane z zachowaniem lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego, edukacją dzieci i młodzieży w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia, promowania kultury i sztuki oraz współdziała w pobudzaniu lokalnej przedsiębiorczości. Jako stowarzyszenie kreujące pozytywne zmiany w lokalnych społecznościach, promuje ideę udziału ludzi młodych oraz osób starszych w życiu społecznym ich małych ojczyzn.

              Można skierować do Gabrysi słowa uznania i nadmienić, że dziewczynka ma też na swoim koncie sukcesy w konkursie recytatorskim oraz muzycznym. Życzymy dalszych zwycięstw!

  art. Janina Pelc

 • Udział w akcji „Daj włos”

  Uczennica V klasy naszej szkoły Kinga Tudaj wzięła czynny udział w akcji Daj Włos!
  Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie!

  Daj włos!
  … to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które są przeznaczone na peruki dla kobiet w trakcie leczenia.

  Cześć Kinga!

  W imieniu Fundacji Rak'n'Roll oraz wszystkich kobiet potrzebujących i tych, które już otrzymały peruki z włosów naturalnych, dziękujemy Ci za przyłączenie się do akcji

  "Daj Włos"

  i tak cudowny gest jak ofiarowanie włosów.

  Każdy czyn dla dobra innych wymaga podjęcia decyzji, podjęcia pewnych czynności i działania, a to nie wszystkim się udaje, bo jak wiemy nie jest to zawsze łatwe.

  Mając tego świadomość wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu wszystkich potrzebujących.                                                                            

   "Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli"

  Przesyłamy kulę energii!

                                                                          Zespół Fundacji „Rak’n’Roll”

   
   

   

  Instrukcję jak ściąć włosy, które salony z nami współpracują oraz gdzie wysyłać włosy znajdziecie na: http://www.raknroll.pl/dajwlos

  art. Janina Pelc

 • Szkolny Konkurs Wiedzy "Mały Omnibus"

  23 maja w naszej szkole po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o tytuł Mistrza "Małego Omnibusa" w klasach I - III. Konkurs przebiegał w dwóch etapach : klasowym i szkolnym.

  Najpierw odbył się klasowy konkurs pisemny, po którym zwycięzcy awansowali do drugiego etapu, walcząc o tytuł Mistrza "Małego Omnibusa". W drugim etapie na uczestników czekały takie zadania jak: układanie puzzli postaci z bajek, odpowiadanie na pytania z różnych dziedzin wiedzy, układanie zdań z rozsypanek wyrazowychdotyczących przysłów. Uczestnicy mogli zdobyć dodatkowe punkty decydując się na pytania dodatkowe oróżnym stopniu trudności. Ostatnią konkurencją było układanie z podanych liter wyrazów na czas.

  Wszyscy uczestnicy wykazali się duzą wiedzą i umiejętnościami. A oto wyniki konkursu:

  I miejsce i tytuł Mistrza "Małego Omnibusa" zdobył uczeń klasy II - Krystian Zieliński 

  II miejsce i tytuł Wice Mistrza "Małego Omnibusa" zdobyła Patrycja Szewczyk uczennica klasy III

  III miejsce w Konkursie zajęła Wiktoria Potoniec uczennica klasy III

  IV miejsce zdobyła Antonina Bober uczennica klasy I

  Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

  art. Wanda Janik

 • „Czyste powietrze – czysta sprawa”

  W trosce o rozwijanie świadomości ekologicznej, uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Czyste powietrze -  czysta sprawa !”.  Tym razem projektem objęto uczniów klasy V, którzy poprzez zabawę, krzyżówki i łamigłówki znacznie poszerzyli swoją wiedzę nt. wpływu stanu powietrza na nasze zdrowie. Zajęcia w dniu 25 maja 2017 r. przeprowadzili wolontariusze  z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu.  Podczas zajęć szczególną uwagę zwrócono na ochronę powietrza, ograniczenie niskiej emisji i prawidłową gospodarkę odpadami.

  Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Każdy z nich otrzymał komiks, pamiątkowy znaczek, a cała klasa dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie.

  art. dyr.Elżbieta Kruczek

 • Kolejny sukces szkoły!

  18 maja 2017roku - dwie drużyny uczniów przygotowanych przez Janinę Pelc uczestniczyły  w Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym w Gołkowicach. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandami, rebusami, krzyżówkami i pracą w programie komputerowym. Oprócz reprezentacji szkół z naszej gminy, stanęły w szranki również reprezentacje z Jazowska, z Nowego Sącza oraz z  Rytra. Oto wyniki naszych uczniów:

  (drużynowo kl. IV) Weronika Janeczek, Julia Krupa, Ewelina Pasoń I miejsce;

  (drużynowo kl. V) Kamil Godoń, Łukasz Godoń, Martyna ZielińskaIII miejsce;

  (indywidualnie) Weronika Janeczek II miejsce;

  (indywidualnie) Ewelina Pasoń III miejsce.

  Gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie i nagrody.

  art. Janina Pelc

 • Dni Biblioteki

  Od 8 – 13 maja 2017 roku – Lucyna Krzak organizowała w szkole Dni Biblioteki. W tym roku to przedsięwzięcie nosiło tytuł – Biblioteka, oczywiście. Jego celem było upowszechnianie wśród uczniów czytelnictwa. Zrealizowano następujące zadania:

  1. Wykonanie tematycznej gazetki na szkolnym korytarzu;
  2. Czytanie przez uczennice kl. V dzieciom przedszkolnym – Królewicza i gęsiarki i Przerwanego hejnału;
  3. Organizacja w Oddziale Przedszkolnym Konkursu Plastycznego – „Ilustracja do bajki  - Królewicz i gęsiarka";
  4. Emisja filmu edukacyjnego Od drukarni do księgarni dla młodszych uczniów;
  5. Czytanie głośne w starszych klasach;
  6. Udział Gminnym  Konkursie Zostań mistrzem czytania, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

  Wyróżnione osoby:

  Dagmara Wnęk – kl. III,

  Weronika Janeczek – kl. IV,

  Marlena Niemiec – kl. V,

  Karolina Pasoń – kl. VI.

  art. Janina Pelc

 • Warsztaty profilaktyczne

  W poniedziałek - 8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temet uzależnień.

  Zajęcia prowadzone były przez p.Jacka Popów - przedstawiciela Centrum Profilaktyki i Reedukacji "Atelier".

  Uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat szkodliwego wpływu używek na zdrowie i życie człowieka, w jaki sposób unikać z nimi kontaktu oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia.

  Zdobyta wiedza będzie dla dzieci inspiracją do rozważań na temat wartości w życiu oraz konsekwencji własnych wyborów i ich wpływu na swoje zdrowie i życie.

  art. Lucyna Krzak

 • Konstytucja 3 Maja

  Dnia 5 maja w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie z klasy I i II w programie słowno-muzycznym przypomnieli historię uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. W swoim występie podkreślili rolę tego historycznego wydarzenia oraz jego wpływ na późniejsze losy państwa.

  Była to lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

  art. Wanda Janik

 • Konkurs wiedzy

  Dnia 26 kwietnia 2017 roku - troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy w Wierchomli Wielkiej. Odnieśli wielki sukces – zajmując I miejsce spośród ośmiu uczestniczących szkół podstawowych. Do szczęśliwie wyróżnionych należą:

  Weronika Janeczek – kl.IV

  Łukasz Godoń – kl.V

  Karolina Pasoń – kl.VI

  Gratulujemy zwycięzcom, a gospodarzom dziękujemy za zaproszenie, doskonałą organizację i ciekawe nagrody. Co roku ten konkurs przebiega w miłej atmosferze. Pierwsze podmuchy wiosny, urokliwy zakątek, a także radość ze zwycięstwa – dodawały mistrzom skrzydeł!

  art. Janina Pelc

 • Dzień Ziemi

  Urodziny Ziemi w tym roku świętowaliśmy nieco wcześniej i nieco inaczej niż dotychczas. 21 kwietnia 2017r. uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zabawach i konkursach, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych, budzenie szacunki do przyrody oraz współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą , refleksem, umiejętnością szybkiego kojarzenia i logicznego myślenia. Wszyscy bawili się doskonale, każdy uczeń pragnął zdobyć możliwie najwięcej punktów dla swojej klasy. Miło i twórczo spędzony czas z pewnością zaowocuje większą świadomością ekologiczną.

  art. Maria Zaryczny

 • Konkurs wielkanocny

  Dnia 12 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moja dekoracja wielkanocna” – zorganizowany przez szkolną bibliotekarkę – Lucynę Krzak. Spośród wielu ciekawych prac zostały wybrane te najatrakcyjniejsze. Oto ich autorzy:

  I miejsce -  Karolina Pasoń (kl. VI), Jakub Stępka (kl. II)

  II miejsce – Ewelina Pasoń (kl. IV), Magdalena Gałysa (kl. II)

  III miejsce – Paweł Pasoń (kl. III), Bartosz Krupa (kl. I), Julia Stępka (oddział przedszkolny)

  Gratulujemy zwycięzcom!

  art. Janina Pelc

 • Szkolne Obchody Światowego Dnia Zdrowia

  W środę 12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia.

  Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia interaktywnego filmu "Ratuj życie", który przypominał o obowiązku udzielania pomocy każdej poszkodowanej osobie oraz szczegółowych zasadach udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

  Po projekcji filmu odbyły się praktyczne ćwiczennia z udzielania pierwszej pomocy, w których uczniowie wykazywali się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

  Następnie w części artystycznej uczniowie klas młodszych zaprezentowali piosenki o tematyce prozdrowotnej, a uczennice klasy IV wystapiły w pokazach akrobatyczno-tanecznych promujących sport.

  Dekoracje dzisiejszej uroczystości ozdobiły prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Wierzymy, że dzisiejsze działania pozwoliły uczniom utrwalić sobie zasady dbania o zdrowie i zrozumieć jak ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat.

  art. Józefa Wnęk

 • Warsztaty haftu temari

  10 kwietnia 2017 roku uczestnicy kółka plastycznego prowadzonego przez Lucynę Krzak mogli uczestniczyć w warsztatach dekorowania styropianowych jajek haftem temari. To japońska sztuka zdobienia oryginalnych wielkanocnych pisanek. Zajęcia prowadziła Pani Marzena Drzewińska – zafascynowana japońską sztuką zdobienia. To było przyjemne przeżycie dla młodych artystów.

  art. Lucyna Krzak

 • Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia

  W dniu 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych Obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbyły się w Starym Sączu w kinie Sokół.

  W konkursie piosenki o tematyce prozdrowotnej - "O zdrowiu śpiewam" uczeń klasy I Damian Janeczek zdobył I miejsce, a uczennica klasy III Wiktoria Kurzeja wyróżnienie.

  W pokazie taneczno - sportowym uczennice klasy IV Oliwia Tokarczyk i Ewelina Pasoń zdobyły wyróżnienie.

  W konkursie plastycznym dla klas młodszych - "Żyję zdrowo i kolorowo" uczeń klasy II Szymon Kozieński zdobył I miejsce, a uczennice klasy II Martyna Kowarzyk i Magdalena Gałysa III miejsce

  W konkursie plastycznym dla uczniów klas IV-VI "Pięć odcieni zdrowia" uczennica klasy IV Karolina Czyżycka i uczeń klasy V Artur Szumacher zdobyli III miejsca.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  art. Józefa Wnęk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć