• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2015/2016

W dniu 13 maja 2016 roku dzieci uczestniczyły w kolejnym spotkaniu czytelniczym pt. "Wiosna w poezji", zorganizowanym przez panią mgr Lucynę Krzak. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały czytanych przez uczniów klas I-III wierszy o wiośnie. Na koniec zaśpiewały piosenkę pt. "Wiosna".

Dnia 11 maja 2016 roku odbył się klasowy konkurs wiedzy o Franklinie pt. " Zagadki Franklina", zorganizowany przy współpracy z biblioteką szkolną. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Celem konkursu było promowanie literatury dziecięcej i poznawanie przygód Franklina. Największą wiedzą na ten temat wykazali się: Oskar Pyrchla, Anna Pogwizd, Damian Janeczek i Natalia Pierzchała. Przedszkolaki miały również za zadanie narysowanie jednej z przygód naszego bohatera. Wszystkie prace zostały ocenione i zamieszczone w szkolnej galerii prac. Za udział w konkursie Dyrektor szkoły mgr Elżbieta Kruczek wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Dnia 10 maja 2016 roku z całą klasą wybraliśmy się na pobliską łąkę w celu dokonania obserwacji przyrodniczych z użyciem lupy. Dzieci oglądały i rozpoznawały rośliny i owady, które można spotkać o tej porze roku. Na koniec nazbierały różnych rodzajów traw i roślin do przedszkolnego zielnika.

Dnia 27 kwietnia  przedszkolaki były na całodniowej wycieczce edukacyjnej w Nowym Sączu. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. "Trzy świnki" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego, oraz zwiedzenie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, a na koniec miały również możliwość wzięcia udziału w mini scenkach teatralnych.Następnie przejechaliśmy do Miasteczka Galicyjskiego, które przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro - węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. Dzieci zwiedziły atelier fotograficzne, drukarnię, warsztat zegarmistrzowski, remizę strażacką, pocztę, pracownię gancarską, krawiecką, zakład szewski i fryzjerski. Pozwoliło im to bliżej poznać życie i pracę ludzi w dawnych czasach.

W dniu 26 listopada 2015 roku w naszej klasie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci oglądały przyniesione przez kolegów i koleżanki maskotki, opowiadały o nich, bawiły się nimi. Nastepnie oglądały bajki o misiach "Miś Uszatek", "Gumisie", "Kbuś Puchatek". Później wykonywały portret wybranego przez siebie misia. Na koniec odbyła się degustacja miodu. Dzieci ze smakiem zjadały "misiowe co nieco".

Dnia 19 listopada 2015 roku dzieci z OP wraz z uczniami klas I-III brały udział w zabawie andrzejkowej. Chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach i zabawach. Podczas jednych z nich Damian Janeczek został wybrany na króla balu. W trakcie zabawy dzieci korzystały z przygotowanych przez rodziców posiłków i poczęstunków, za co im serdecznie dziękujemy.

W dniu 3 listopada 2015 roku dzieci z OP były na wycieczce w pobliskim lesie. Celem wycieczki była obserwacja przyrody o tej porze roku. Rozpoznawanie i nazywanie drzew liściastych. Na koniec wszystkie dzieci radośnie się bawiły wykorzystując opadłe liście.

Dnia 2 listopada 2015 roku najmłodsze dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z podróżnikiem. Spotkanie to wywołało w nich wiele emocji i rozbudziło zainteresowania innymi krajami.

Dnia 23 października 2015 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z książką w barwach jesieni.

Dnia 12 października dzieci wspólnie z nauczycielami i rodzicami były na wycieczce w Nowym Sączu. Najważniejszym punktem wycieczki było oglądanie bajki w "Teatrze Nowym", pt." Czerwony Kapturek" w  wykonaniu aktorów z Krakowa. Spektakl bardzo się dzieciom podobał i dostarczył wielu wrażeń i walorów wychowawczych.

Następnie dzieci pojechały do "Bajkolandu", gdzie wszystkie wspólnie wesoło się  bawiły. Szczęśłiwe i pełne wrażeń powróciły do szkoły.

Po wycieczce do sadu i poznaniu walorów smakowych i odżywczych owoców dnia 5 października 2015 roku dzieci robiły sałatkę owocową. Uczyły się posługiwać struźkiem, samodzielnie pod nadzorem nauczyciela kroiły wybrane owoce. Na koniec wszyscy ze smakiem zajadali zrobioną przez siebie sałatkę.

Dnia 15 września 2015 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę po swojej miejscowości. Ich zadaniem było wyszukiwanie pięknych krajobrazowo miejsc i samodzielnie ich fotografowanie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, a przy okazji poznały działanie aparatu fotograficznego.