Ogólnopolski projekt Odblaskowa Szkoła

Rusza II Edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła"

odblaskowa_szola_2010

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy,  ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat  z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2011/2012 po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji.