• Projekt z Budżetu Obywatelskiego dla naszej miejscowości

  Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gaboniu, wyraża swoje poparcie dla budowy siłowni zewnętrznej, trampoliny zewnętrznej oraz piaskownicy w kształcie statku dla dzieci. Są to urządzenia z których może skorzystać każdy, bez względu na wiek. Inicjatywa ta ma zachęcić mieszkańców do czynnego spędzania wolnego czasu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji. Będzie to również miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności. Planowana siłownia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw, który uzupełniony zostanie o piaskownicę dla dzieci. 

  Wszystkich którzy ukończyli 15 lat i są mieszkańcami Miasta i Gminy Stary Sącz a nie oddali jeszcze swojego głosu prosimy o zagłosowanie na nasz projekt. Głosować można do 23 października  na stronie:

  https://budzet.um.stary.sacz.pl/projekt.php?id=128#


  Wszystkim którzy oddadzą głos na nasz projekt serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnego ćwiczenia.

 • Spotkanie z autorką Jadwigą Marzec

  Dnia 10 października 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Jadwigą Marzec – zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołkowicach – Filię Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Celem spotkania była promocja nowej książki autorki Niezwykły tydzień Frani. Uczniowie III, IV i V klasy mogli posłuchać wspomnień pisarki,  interpretacji głosowej utworów oraz poznać jej twórczość. Panował ciepły nastrój. W swobodnej rozmowie uczniowie byli pobudzani do refleksji nad swoją przyszłością, zachęcani do rozwijania swoich zainteresowań i pasji  oraz  motywowani do nauki. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: Lucyna Krzak i Janina Pelc.

 • Spotkanie z podróżnikiem

  We wtorek 3 października po raz kolejny gościliśmy w szkole podróżnika z grupy Trzask. Wizyty i opowieści Pana Samuela Kempskiego stały się już tradycją naszej szkoły. Tym razem słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem relacji z podróży do Japonii. Zwiedzaliśmy Tokio, wspinaliśmy się na górę Fuji, rozmawialiśmy o płytach tektonicznych litosfery, o tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 r. Dowiedzieliśmy się kim są gejsze i jak wygląda ich życie, podziwialiśmy ich oryginalne stroje. Mogliśmy zobaczyć drewniane japonki oraz sztuczną żywność. Poznaliśmy historię Hiroszimy, odwiedziliśmy Króliczą Wyspę oraz wyspę Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać. Zobaczyliśmy też japońskie domy, mikroskopijne mieszkania, kapsułowe hotele i wstrząsoodporne wieżowce.

  Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejne relacje z podróży.

 • Święto Szkoły

   W tym roku postanowiliśmy uczcić pamięć naszego patrona nieco inaczej niż zwykle. Skorzystaliśmy z uprzejmości i ogromnej wiedzy członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK. Rankiem 29 września 2017r. wyruszyliśmy autokarami w kierunku Słopnic. Dotarliśmy do parkingu Wyrębiska Szczawskie, gdzie czekali na nas partyzanci: „Owoc”, „Jur”, „Kmicic” w mundurach wzorowanych na odzieży partyzanckiej z okresu II wojny św. Ruszyliśmy ścieżką historyczno-edukacyjną Śladami Oddziału Partyzanckiego " Wilk " niemal dotykając życia bohaterów lat 43-45. Wytężając wzrok i naciągając uszy, pilnie słuchaliśmy niezwykle barwnie opowiadanej przez naszych przewodników historii żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Niezwykłe uczucie towarzyszyło każdemu z nas- stąpać po tej samej ziemi, modlić się na tym samym rozstaju dróg, jeść w tym samym obozowisku…Nasi przewodnicy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, wyjaśniali, opowiadali kleje losu obozowego partyzantów. Mogliśmy zobaczyć fotografie z tamtego okresu, poczuć atmosferę leśnego bytowania, wziąć do ręki partyzancką broń. Bystre oko „Jura” czuwało, aby nikt nie postrzelił koleżankismiley. Kilka godzin błyskawicznie minęło. Dziękujemy „naszym partyzantom” za niezwykłą lekcję historii. Właśnie tak najskuteczniej budzimy dumę narodową naszych małych Polaków.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 22.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz wybory jego opiekuna .

  Na przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego startowało 12 kandydatów. Wyniki wyborów:

  Przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Leśniak uczeń klasy VII                   

  Z – cą Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego została Karolina Pasoń uczennica klasy VII    

  Członkowie Zarządu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego:

  1. Gabriela Bieryt uczennica klasy VI                                                
  2. Karolina Czyżycka uczennica klasy V                                          
  3. Aurelia Pogwizd uczennicaklasy IV                                                      


  Członkowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego:

  Sandra Rams - klasa VII

  Martyna Zielińska – klasa VI                                                               

  Artur Szumacher – klasa VI                                                         

  Ewelina Pasoń – klasa V                                                             

  Weronika Janeczek – klasa V                                                         

  Dagmara Wnęk – klasa IV                                                       

  Wiktoria Kurzeja – klasa IV      

  Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Piotr Wańczyk. Wszystkim życzymy owocnej pracy i realizacji swoich pomysłów.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Szybko minął wspaniały, beztroski, cudowny czas wakacji. Pora wracać do szkoły. Jak zwykle rok szkolny rozpoczęliśmy z Panem Bogiem, polecając Matce Bożej nasze prośby podczas mszy świętej. Mury szkolne witały wszystkie dzieci, a w szczególności te najmłodsze oraz pierwszy raz po wielu latach uczniów klasy siódmej. Po przemówieniu p. Dyrektor, powitaniu nowych nauczycieli oraz
  księdza proboszcza, wszyscy udali się na spotkania z wychowawcami klas. Inaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Do pracy…

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Nauczyciel jezyka angielskiego p. Elżbieta Faron informuje rodziców dzieci uczęszczajacych do Oddziału Przedszkolnego iż w nowym roku szkolnym 2017/2018 bedą obowiazywały karty pracy wydawnictwa Macmillan autorów: Patricia Acosta i Angela Padron.

  Natomiast u p. Zofii Florek obowiązywać będzie pakiet dla dzieci sześcioletnich pt. "Kolekcja sześciolatka" wydawnictwa Nowa Era, zawierający:

  - karty pracy, części 1 -4

  - pomoce dydaktyczne

  - teczkę małego artysty

  - ołówek z nakładką.

 • NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

  W DNIU 04.09.2017ROKU O GODZINIE 8.00 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI NA MSZĘ ŚW. INAUGURUJĄCĄ  ROK SZKOLNY 2017/2018. PO MSZY ŚW.  O GODZINIE 9.00 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W BUDYNKU SZKOŁY.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016-2017

  „Życie znów piękne jest, bo wakacji nadszedł czas”- śpiewali uczniowie klasy piątej i szóstej 23 czerwca 2017r.  Wcześniej jednak gorąco podziękowali  Panu Bogu na mszy świętej za szczęśliwie i owocnie przeżyty rok szkolny. Wyrazy wdzięczności skierowane zostały także do nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Pani Dyrektor wręczyła uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu świadectwa oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, zaś rodzicom zaangażowanym w prace na rzecz szkoły- listy gratulacyjne. Szczególne słowa uznania i wdzięczności od całej społeczności szkolnej otrzymał ks. proboszcz Jerzy Kulpa, który odchodzi z Parafii NMP Częstochowskiej w Gaboniu i będzie pełnił posługę kapłańską w innej parafii. Dziękując mu za życzliwość, duchowe wsparcie i modlitwę, życzymy satysfakcji, sukcesów i błogosławieństwa Bożego w dalszej duszpasterskiej pracy.

 • Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II

  W czerwcu uczniowie naszej szkoły brali udział w V Edycji konkursu plastycznego i recytatorskiego pod hasłem "Totus Tuus Maria, Totus Tuus... Święty Jan Paweł II Papieżem Fatimy", organizowanym przez Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

  Miejsca i wyróżnienia które zdobyli nasi uczniowie:

  konkurs plastyczny:

  Julia Bober (oddział przedszkolny) - wyróżnienie
  Olivia Głębocka (klasa I) - wyróżnienie
  Aleksandra Kozieńska (klasa V) - wyróżnienie

  konkurs recytatorski:

  Damian Janeczek (klasa II) - II miejsce
  Weronika Janeczek (klasa IV) - II miejsce
  Marlena Niemiec (klasa V) - II miejsce

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  art. Lucyna Krzak
   

 • Szkolny Konkurs SKO

  15 czerwca odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu systematycznego oszczędzania. Uczniowie-członkowie  SKO przez 10 miesięcy walczyli o tytuł "Mistrza Oszczędzania"

  I miejsce i tytuł szkolnych Mistrzów oszczędzania zdobyli:

  Olivia Głębocka, Magdalena Gałysa, Alicja Rusin i Jakub Stępka - uczniowie klasy II, Filip Łatka, Tomasz Oleś z klasy III oraz Krzysztof Kunicki klasa IV i Jacek Łatka z klasy V.

  II miejsca zdobyli:

  Martyna Kowarzyk, Natalia Stawiarska - klasa II oraz Karolina Florek i Przemysław Florek z klasy IV.

  III miejsce zdobyli:

  Damian Janeczek z klasy I, Justyna Job, Magdalena Pasoń, Sebastian Szumacher z klasy II, Paweł Pasoń - kl.III, Weronika Janeczek, Ewelina Pasoń z kl. IV oraz Karolina Pasoń klasa VI.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  art. Wanda Janik

   

 • Insta.Ling

             Od stycznia 2017 roku  nauczycielki  Janina  Pelc  i Elżbieta Faron uczestniczyły z uczniami  klasy IV – VI  do VIII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół w  zakresie  nauki ortografii oraz języka angielskiego. Jest on  aplikacją  do  szybkiej  nauki słówek, dostarczającą nauczycielom  szczegółowe  raporty  na  temat systematyczności  pracy  i postępów  uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność  nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników. Rodzice uczniów mają możliwość obserwowania postępów swoich dzieci. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy. Swoje zadowolenie wyrażają również ich rodzice. Życzymy uczniom wytrwałości w pracy i dobrej zabawy! Oto link do programu: https://instaling.pl/

  art. Janina Pelc

 • Jak nie czytam - jak czytam!

  W Dniu Dziecka o godzinie 10.15 zorganizowaliśmy w szkole akcję czytelniczą Jak nie czytam, jak czytam. Jej celem było promowanie czytelnictwa. Zebraliśmy się w szkolnym ogrodzie i każda klasa usiadła na oddzielnym kocu. Wszyscy uczniowie otworzyli swoją czytaną aktualnie książkę i przez trzydzieści minut poświęcili się lekturze. Wokół zebrali się wszyscy wychowawcy i całej szkolnej gromadzie wraz z Panią Dyrektor -  przyjemnie upływał czas w tej edukacyjnej zadumie.

  art. Janina Pelc

 • Dzień Mamy i Taty

  26 maja 2017r. mieliśmy przyjemność gościć w szkole najważniejsze dla nas osoby – naszych rodziców. Ich zasług nie sposób wyliczyć: poczynając od porannego śniadania i kanapki do szkoły, przez wycieranie nosa, ocieranie łez, codzienne wsparcie, bezwarunkową miłość, na darze życia kończąc. Jak podziękować? Jak przeprosić za pyskówki, nieposłuszeństwo, lenistwo? Jak wyrazić wdzięczność, miłość, szacunek? Nieudolnie, aczkolwiek z całego serca pragnęliśmy umilić naszym rodzicom tych parę chwil w szkole. Przygotowaliśmy część artystyczną, kawę, ciastko, kwiatek.  Nasi rodzice wybaczyli nam wszystkie niedociągnięcia- zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Dziękujemy!

  art. Maria Zaryczny

 • Wyróżnienie Gabrysi w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci

  Uczennica V klasy SP im. 1PSP AK w Gaboniu - Gabrysia Bieryt - zdobyła wyróżnienie w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Twoja ulubiona opowieść biblijna organizowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego województwa śląskiego. Jej praca Droga krzyżowa została wykonana pastelami i zostanie opublikowana w kalendarzu. Praca Gabrysi została wybrana spośród 4000 prac. Powyższe przedsięwzięcie jest związane z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego z Unii Europejskiej.

  Centrum Rozwoju Lokalnego (CRL) to organizacja pożytku publicznego uczestnicząca w budowie i rozwoju postaw wyrażających gotowość w pobudzaniu i wzmacnianiu aktywności społecznej, zawodowej i edukacyjnej. CRL inspiruje inicjatywy związane z zachowaniem lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego, edukacją dzieci i młodzieży w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia, promowania kultury i sztuki oraz współdziała w pobudzaniu lokalnej przedsiębiorczości. Jako stowarzyszenie kreujące pozytywne zmiany w lokalnych społecznościach, promuje ideę udziału ludzi młodych oraz osób starszych w życiu społecznym ich małych ojczyzn.

              Można skierować do Gabrysi słowa uznania i nadmienić, że dziewczynka ma też na swoim koncie sukcesy w konkursie recytatorskim oraz muzycznym. Życzymy dalszych zwycięstw!

  art. Janina Pelc

 • Udział w akcji „Daj włos”

  Uczennica V klasy naszej szkoły Kinga Tudaj wzięła czynny udział w akcji Daj Włos!
  Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie!

  Daj włos!
  … to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które są przeznaczone na peruki dla kobiet w trakcie leczenia.

  Cześć Kinga!

  W imieniu Fundacji Rak'n'Roll oraz wszystkich kobiet potrzebujących i tych, które już otrzymały peruki z włosów naturalnych, dziękujemy Ci za przyłączenie się do akcji

  "Daj Włos"

  i tak cudowny gest jak ofiarowanie włosów.

  Każdy czyn dla dobra innych wymaga podjęcia decyzji, podjęcia pewnych czynności i działania, a to nie wszystkim się udaje, bo jak wiemy nie jest to zawsze łatwe.

  Mając tego świadomość wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu wszystkich potrzebujących.                                                                            

   "Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli"

  Przesyłamy kulę energii!

                                                                          Zespół Fundacji „Rak’n’Roll”

   
   

   

  Instrukcję jak ściąć włosy, które salony z nami współpracują oraz gdzie wysyłać włosy znajdziecie na: http://www.raknroll.pl/dajwlos

  art. Janina Pelc

 • Szkolny Konkurs Wiedzy "Mały Omnibus"

  23 maja w naszej szkole po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o tytuł Mistrza "Małego Omnibusa" w klasach I - III. Konkurs przebiegał w dwóch etapach : klasowym i szkolnym.

  Najpierw odbył się klasowy konkurs pisemny, po którym zwycięzcy awansowali do drugiego etapu, walcząc o tytuł Mistrza "Małego Omnibusa". W drugim etapie na uczestników czekały takie zadania jak: układanie puzzli postaci z bajek, odpowiadanie na pytania z różnych dziedzin wiedzy, układanie zdań z rozsypanek wyrazowychdotyczących przysłów. Uczestnicy mogli zdobyć dodatkowe punkty decydując się na pytania dodatkowe oróżnym stopniu trudności. Ostatnią konkurencją było układanie z podanych liter wyrazów na czas.

  Wszyscy uczestnicy wykazali się duzą wiedzą i umiejętnościami. A oto wyniki konkursu:

  I miejsce i tytuł Mistrza "Małego Omnibusa" zdobył uczeń klasy II - Krystian Zieliński 

  II miejsce i tytuł Wice Mistrza "Małego Omnibusa" zdobyła Patrycja Szewczyk uczennica klasy III

  III miejsce w Konkursie zajęła Wiktoria Potoniec uczennica klasy III

  IV miejsce zdobyła Antonina Bober uczennica klasy I

  Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

  art. Wanda Janik

 • „Czyste powietrze – czysta sprawa”

  W trosce o rozwijanie świadomości ekologicznej, uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Czyste powietrze -  czysta sprawa !”.  Tym razem projektem objęto uczniów klasy V, którzy poprzez zabawę, krzyżówki i łamigłówki znacznie poszerzyli swoją wiedzę nt. wpływu stanu powietrza na nasze zdrowie. Zajęcia w dniu 25 maja 2017 r. przeprowadzili wolontariusze  z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu.  Podczas zajęć szczególną uwagę zwrócono na ochronę powietrza, ograniczenie niskiej emisji i prawidłową gospodarkę odpadami.

  Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Każdy z nich otrzymał komiks, pamiątkowy znaczek, a cała klasa dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie.

  art. dyr.Elżbieta Kruczek

 • Kolejny sukces szkoły!

  18 maja 2017roku - dwie drużyny uczniów przygotowanych przez Janinę Pelc uczestniczyły  w Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym w Gołkowicach. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandami, rebusami, krzyżówkami i pracą w programie komputerowym. Oprócz reprezentacji szkół z naszej gminy, stanęły w szranki również reprezentacje z Jazowska, z Nowego Sącza oraz z  Rytra. Oto wyniki naszych uczniów:

  (drużynowo kl. IV) Weronika Janeczek, Julia Krupa, Ewelina Pasoń I miejsce;

  (drużynowo kl. V) Kamil Godoń, Łukasz Godoń, Martyna ZielińskaIII miejsce;

  (indywidualnie) Weronika Janeczek II miejsce;

  (indywidualnie) Ewelina Pasoń III miejsce.

  Gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie i nagrody.

  art. Janina Pelc

 • Dni Biblioteki

  Od 8 – 13 maja 2017 roku – Lucyna Krzak organizowała w szkole Dni Biblioteki. W tym roku to przedsięwzięcie nosiło tytuł – Biblioteka, oczywiście. Jego celem było upowszechnianie wśród uczniów czytelnictwa. Zrealizowano następujące zadania:

  1. Wykonanie tematycznej gazetki na szkolnym korytarzu;
  2. Czytanie przez uczennice kl. V dzieciom przedszkolnym – Królewicza i gęsiarki i Przerwanego hejnału;
  3. Organizacja w Oddziale Przedszkolnym Konkursu Plastycznego – „Ilustracja do bajki  - Królewicz i gęsiarka";
  4. Emisja filmu edukacyjnego Od drukarni do księgarni dla młodszych uczniów;
  5. Czytanie głośne w starszych klasach;
  6. Udział Gminnym  Konkursie Zostań mistrzem czytania, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

  Wyróżnione osoby:

  Dagmara Wnęk – kl. III,

  Weronika Janeczek – kl. IV,

  Marlena Niemiec – kl. V,

  Karolina Pasoń – kl. VI.

  art. Janina Pelc

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć