• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO

  W dniu 7 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie 13 Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Masz tylko 100 złotych - na co je wydasz?"

  Z pośród 146 nadesłanych prac aż 12 prac uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych. Oto laureaci 

  Kacper Pawlus, Karol Oleś, Ireneusz Stawiarski - ucznioie klasy pierwszej,

  Antonina Bober, Damian Janeczek - z klasy drugiej

  Olivia Głębocka, Natalia Godoń, Szymon Kozieński, Alicja Rusin, Jakub Stępka, Sebastian Szumacher - uczniowie klasy trzeciej.

  Artur Szumacher - uczeń klasy szóstej.

  Wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkaowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane i wręczone przez Prezesa BS w Starym Sączu - Pana Wojciecha Kulak.

  Uczestnicy konkursu, których prace zostały wyróżnione otrzymali niespodzankę. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursu pięknych i ciekawych prac, a głównemu sponsorowi składamy podziękowania.

  art. Wanda Janik

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  29 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komisariatu Policji w Starym Sączu, w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo. Zajęcia odbyły się w dwóch kategoriach. Klasy starsze pogłębiły zagadnienie „cyberprzemocy”, natomiast klasy młodsze przypomniały sobie zagrożenia płynące z braku czujności w drodze do szkoły, w Internecie, w domu, w szkole. Świadomość zagrożeń i umiejętność właściwego zachowania w sytuacjach ekstremalnych – to ważne zagadnienie dla młodego współczesnego człowieka.

 • Gminny Konkurs Plastyczny

  W dniu 14 listopada odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Jak mogę zadbać o czyste powietrze?", zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Konkurs zorganizowany w ramach projektu "Czyste powietrze, czysta sprawa 2017 w Mieście Stary Sącz". Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z naszego terenu.

  Uczeń naszej szkoły Sebastian Szumacher za swoją prace otrzymał wyróznienie a na podsumowaniu konkursu osobiście odebrał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

  art. Wanda Janik

 • Konkurs czytelniczo-plastyczny

  W dniu 17 listopada uczennice naszej szkoły gościły w Szkole Podstawowej w Przysietnicy na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "W krainie wierszy Wandy Chotomskiej". 

  Nasze uczennice z klasy trzeciej Natalia Godoń i Olivia Głębocka otrzymały wyróznienia. Natomiast Paulina Dobosz z klasy drugiej zdobyła V miejsce. 

  Gratulujemy naszym uczestniczkom.

  art. Lucyna Krzak

 • POKAZ GRUPY ,, Zaelektryzowani”

  15 listopada odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna  o nazwie ,,Zaelektryzowani”. Zaprezentowali oni swym widzom spektakl pt. ,, Epidemia, czary mary i alchemia.”

  Aktorzy swym  pokazem propagowali wśród dzieci i młodzieży atrakcyjną edukację. Podczas zajęć w formie pokazu, eksperymentu, wykładu, rozrywki i interakcji z publiką, przekazywali treści standardowego materiału naukowego chemii i fizyki. Wśród pokazów i eksperymentów pojawiły się takie doświadczenia jak: lewitujące piłki,  ,,zielony smok”, czyli reakcja etanolu z kwasem borowym, płonące kule, płonąca dłoń, ciecz nieniutonowska, doświadczenia ukazujące właściwości wodoru, helu, metanu oraz mieszanki propanu i butanu. Działanie siły odśrodkowej czy wirów wodnych.

  Fabuła była tak przystępna i zgrabnie łącząca elementy humorystyki z edukacyjnymi, że nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły dobrze się bawili.

  art. Sylwia Kotas

 • Święto Niepodległości

   8 listopada 2017r. uczniowie starszych klas SP im. 1PSP AK w Gaboniu  - przygotowani przez Marka Wastaga i Janinę Pelc  – zaprezentowali montaż słowno – muzyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślał podniosły nastrój recytowanej poezji i piękny śpiew tematycznych pieśni. Tego typu zwrot w przeszłość – to ciekawa lekcja historii.

  art. Janina Pelc

  W dniu 11 listopada delegacja naszej szkoły brała udział w Gminnych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Reprezentowali nas : Kinga Kurowska, Sandra Rams, Dawid Tokarczyk, Anna Szumacher, Oliwia Tokarczyk, Karolina Czyżycka oraz Piotr Wańczyk

 • Czyste powietrze - czysta sprawa.

  2 listopada 2017 roku ucznniowie klasy III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze - czysta sprawa".

  Zajęcia zostały przeprowadzone przez wolontariuszy z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. 

  Poprzez zabawę, rozwiązywanie krzyżówek, zgadek i rebusów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zapobiegania zjawisku powstawania smogu oraz potrzeby segregacji śmieci i racjonalnego gospodarowania odpadami.

  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek, komiks "W objęciach SMOGU". Klasa uczestnicząca w projekcie otrzymała dyplom uczestnictwa. 

  art. Wanda Janik

 • Wyniki konkursu ekologicznego

 • Konkurs plastyczny "Kolorowa jesień"

  W dniu 18 października został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt"Kolorowa jesień". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróznieni nagrodami ksiązkowymi. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. 

  Uczestnikom gratulujemy.

  art. Lucyna Krzak

 • Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  W dniu 13 października 2017 roku o godzienie 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania klasy pierwszej oraz obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. 

  W poczet uczniów przyjęto pierwszoklasistów. Dzieci przygotowały program artystyczny w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

  Pierwszoklasiści złozyli Ślubowanie przy sztandarze szkoły a pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor. Po uroczystości rodzice wręczyli uczniom przygotowane rogi obfitości i wręczono pamiątkowe dyplomy.

  Po uroczystum Ślubowaniu klasy pierwszej, starsi uczniowie z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, dziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie w codziennej pracy.

  Były przemówienia dedykowane piosenki, wiersze i humorystyczne scenki o szkole. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali portrety wykonane przez uczniów.

  Na zakończenie rodzice zaprosili wszystkich na spotkanie i drobny poczęstunek.

  art.Halina Cabała

 • Projekt z Budżetu Obywatelskiego dla naszej miejscowości

  Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gaboniu, wyraża swoje poparcie dla budowy siłowni zewnętrznej, trampoliny zewnętrznej oraz piaskownicy w kształcie statku dla dzieci. Są to urządzenia z których może skorzystać każdy, bez względu na wiek. Inicjatywa ta ma zachęcić mieszkańców do czynnego spędzania wolnego czasu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji. Będzie to również miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności. Planowana siłownia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw, który uzupełniony zostanie o piaskownicę dla dzieci. 

  Wszystkich którzy ukończyli 15 lat i są mieszkańcami Miasta i Gminy Stary Sącz a nie oddali jeszcze swojego głosu prosimy o zagłosowanie na nasz projekt. Głosować można do 23 października  na stronie:

  https://budzet.um.stary.sacz.pl/projekt.php?id=128#


  Wszystkim którzy oddadzą głos na nasz projekt serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnego ćwiczenia.

 • Spotkanie z autorką Jadwigą Marzec

  Dnia 10 października 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Jadwigą Marzec – zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołkowicach – Filię Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Celem spotkania była promocja nowej książki autorki Niezwykły tydzień Frani. Uczniowie III, IV i V klasy mogli posłuchać wspomnień pisarki,  interpretacji głosowej utworów oraz poznać jej twórczość. Panował ciepły nastrój. W swobodnej rozmowie uczniowie byli pobudzani do refleksji nad swoją przyszłością, zachęcani do rozwijania swoich zainteresowań i pasji  oraz  motywowani do nauki. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: Lucyna Krzak i Janina Pelc.

 • Spotkanie z podróżnikiem

  We wtorek 3 października po raz kolejny gościliśmy w szkole podróżnika z grupy Trzask. Wizyty i opowieści Pana Samuela Kempskiego stały się już tradycją naszej szkoły. Tym razem słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem relacji z podróży do Japonii. Zwiedzaliśmy Tokio, wspinaliśmy się na górę Fuji, rozmawialiśmy o płytach tektonicznych litosfery, o tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 r. Dowiedzieliśmy się kim są gejsze i jak wygląda ich życie, podziwialiśmy ich oryginalne stroje. Mogliśmy zobaczyć drewniane japonki oraz sztuczną żywność. Poznaliśmy historię Hiroszimy, odwiedziliśmy Króliczą Wyspę oraz wyspę Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać. Zobaczyliśmy też japońskie domy, mikroskopijne mieszkania, kapsułowe hotele i wstrząsoodporne wieżowce.

  Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejne relacje z podróży.

 • Święto Szkoły

   W tym roku postanowiliśmy uczcić pamięć naszego patrona nieco inaczej niż zwykle. Skorzystaliśmy z uprzejmości i ogromnej wiedzy członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK. Rankiem 29 września 2017r. wyruszyliśmy autokarami w kierunku Słopnic. Dotarliśmy do parkingu Wyrębiska Szczawskie, gdzie czekali na nas partyzanci: „Owoc”, „Jur”, „Kmicic” w mundurach wzorowanych na odzieży partyzanckiej z okresu II wojny św. Ruszyliśmy ścieżką historyczno-edukacyjną Śladami Oddziału Partyzanckiego " Wilk " niemal dotykając życia bohaterów lat 43-45. Wytężając wzrok i naciągając uszy, pilnie słuchaliśmy niezwykle barwnie opowiadanej przez naszych przewodników historii żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Niezwykłe uczucie towarzyszyło każdemu z nas- stąpać po tej samej ziemi, modlić się na tym samym rozstaju dróg, jeść w tym samym obozowisku…Nasi przewodnicy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, wyjaśniali, opowiadali kleje losu obozowego partyzantów. Mogliśmy zobaczyć fotografie z tamtego okresu, poczuć atmosferę leśnego bytowania, wziąć do ręki partyzancką broń. Bystre oko „Jura” czuwało, aby nikt nie postrzelił koleżankismiley. Kilka godzin błyskawicznie minęło. Dziękujemy „naszym partyzantom” za niezwykłą lekcję historii. Właśnie tak najskuteczniej budzimy dumę narodową naszych małych Polaków.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 22.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz wybory jego opiekuna .

  Na przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego startowało 12 kandydatów. Wyniki wyborów:

  Przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Leśniak uczeń klasy VII                   

  Z – cą Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego została Karolina Pasoń uczennica klasy VII    

  Członkowie Zarządu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego:

  1. Gabriela Bieryt uczennica klasy VI                                                
  2. Karolina Czyżycka uczennica klasy V                                          
  3. Aurelia Pogwizd uczennicaklasy IV                                                      


  Członkowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego:

  Sandra Rams - klasa VII

  Martyna Zielińska – klasa VI                                                               

  Artur Szumacher – klasa VI                                                         

  Ewelina Pasoń – klasa V                                                             

  Weronika Janeczek – klasa V                                                         

  Dagmara Wnęk – klasa IV                                                       

  Wiktoria Kurzeja – klasa IV      

  Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Piotr Wańczyk. Wszystkim życzymy owocnej pracy i realizacji swoich pomysłów.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Szybko minął wspaniały, beztroski, cudowny czas wakacji. Pora wracać do szkoły. Jak zwykle rok szkolny rozpoczęliśmy z Panem Bogiem, polecając Matce Bożej nasze prośby podczas mszy świętej. Mury szkolne witały wszystkie dzieci, a w szczególności te najmłodsze oraz pierwszy raz po wielu latach uczniów klasy siódmej. Po przemówieniu p. Dyrektor, powitaniu nowych nauczycieli oraz
  księdza proboszcza, wszyscy udali się na spotkania z wychowawcami klas. Inaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Do pracy…

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Nauczyciel jezyka angielskiego p. Elżbieta Faron informuje rodziców dzieci uczęszczajacych do Oddziału Przedszkolnego iż w nowym roku szkolnym 2017/2018 bedą obowiazywały karty pracy wydawnictwa Macmillan autorów: Patricia Acosta i Angela Padron.

  Natomiast u p. Zofii Florek obowiązywać będzie pakiet dla dzieci sześcioletnich pt. "Kolekcja sześciolatka" wydawnictwa Nowa Era, zawierający:

  - karty pracy, części 1 -4

  - pomoce dydaktyczne

  - teczkę małego artysty

  - ołówek z nakładką.

 • NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

  W DNIU 04.09.2017ROKU O GODZINIE 8.00 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI NA MSZĘ ŚW. INAUGURUJĄCĄ  ROK SZKOLNY 2017/2018. PO MSZY ŚW.  O GODZINIE 9.00 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W BUDYNKU SZKOŁY.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016-2017

  „Życie znów piękne jest, bo wakacji nadszedł czas”- śpiewali uczniowie klasy piątej i szóstej 23 czerwca 2017r.  Wcześniej jednak gorąco podziękowali  Panu Bogu na mszy świętej za szczęśliwie i owocnie przeżyty rok szkolny. Wyrazy wdzięczności skierowane zostały także do nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Pani Dyrektor wręczyła uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu świadectwa oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, zaś rodzicom zaangażowanym w prace na rzecz szkoły- listy gratulacyjne. Szczególne słowa uznania i wdzięczności od całej społeczności szkolnej otrzymał ks. proboszcz Jerzy Kulpa, który odchodzi z Parafii NMP Częstochowskiej w Gaboniu i będzie pełnił posługę kapłańską w innej parafii. Dziękując mu za życzliwość, duchowe wsparcie i modlitwę, życzymy satysfakcji, sukcesów i błogosławieństwa Bożego w dalszej duszpasterskiej pracy.

 • Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II

  W czerwcu uczniowie naszej szkoły brali udział w V Edycji konkursu plastycznego i recytatorskiego pod hasłem "Totus Tuus Maria, Totus Tuus... Święty Jan Paweł II Papieżem Fatimy", organizowanym przez Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

  Miejsca i wyróżnienia które zdobyli nasi uczniowie:

  konkurs plastyczny:

  Julia Bober (oddział przedszkolny) - wyróżnienie
  Olivia Głębocka (klasa I) - wyróżnienie
  Aleksandra Kozieńska (klasa V) - wyróżnienie

  konkurs recytatorski:

  Damian Janeczek (klasa II) - II miejsce
  Weronika Janeczek (klasa IV) - II miejsce
  Marlena Niemiec (klasa V) - II miejsce

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  art. Lucyna Krzak
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć