• Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 27 stycznia w naszej szkole zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Z tej okazji gościliśmy Babcie i Dziadków naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawicile władz - Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek, Pani Ewa Zielińska - Przewodnicząca Rady Miejskiej, oraz Radna i Sołtys wsi Gaboń - Pani Halina Dara. 

  Po okolicznościowych przemówieniach, uczniowie z klasy II i III w imieniu wszystkich wnuków i wnuczek ze szkoły, w piosenkach i życzeniach wyrazili Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność.

  Następnie mali aktorzy przedstawili bajkę "Krzesiwo". Później przybyli goście zostali obdarowani piernikowym sercem
  i zaproszeni na poczęstunek. 

  Serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

  art. Wanda Janik

 • Integracyjny Bal U Smerfów

  W sobotnie przedpołudnie 13 styczna 2018 r. odbył się w naszej szkole Wielki Bal Karnawałowy o charakterze integracyjnym. Pojawili się najmłodsi mieszkańcy Gabonia wraz z rodzicami, aby uczyć się wspólnie bawić i nawiązywać wzmocnione relacje społeczne.
  Tego dnia sala szkolna zamieniła się w Wioskę Smerfów - wypełnioną 2,3,4,5 letnimi wróżkami, księżniczkami, elfami, rycerzami oraz wieloma innymi postaciami z bajek. Rodzice z dumą przyglądali się swoim pociechom w kostiumach - tańczącym w rytmie
  bajkowych dźwięków, granych przez wodzireja. Bogaty program: zabawy, korowody taneczne, konkursy, loteria -  sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, to czas zabawy upływał bardzo szybko. Mamy nadzieję, że
  uczestnicy zapamiętają na długo tegoroczny bal.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację balu, przygotowanie dekoracji, poczęstunku
  i ciekawych kostiumów dla dzieci oraz wszystkim sponsorom, którzy dzięki swej ofiarności przyczynili się do uatrakcyjnienia naszej
  środowiskowej imprezy.

  art. Lucyna Krzak

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

  30 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe "Dziecię nam się narodziło". Program przygotowała i przedstawiła młodzież II klasy Gimnazjum i uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Haliny Cabała, Zofii Florek i Józefy Wnęk. 

  W czasie programu do wykonywanych kolęd przygrywały uczennice Szkoły Podstawowej w składzie: Magdalena Adamczyk- gitara, Sandra Rams- flet i Justyna Job- skrzypce.

  Jasełka zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od widzów i podziękowania od ks. mgr Witolda Maślanki- Proboszcza parafii Gaboń.

  art. Józefa Wnęk

 • Konkurs plastyczny Choinka  świąteczna

  Pani Lucyna Krzak – szkolna bibliotekarka zorganizowała w grudniu szkolny konkurs artystyczny Świąteczna choinka. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas. Zgłoszono wiele ciekawych prac przestrzennych, wykonanych różnymi technikami. Wyróżniono i nagrodzono następujących uczniów:  Artur Szumacher , Sebastian Szumacher, Dominika Arendowska, Angelika Maciuszek, Karol Niemiec, Krystian Ćwiklik, Jan Ćwiklik, Jakub Stępka, Julia Stępka, Magdalena Gałysa, Izabella Rusin, Wiktoria Kurzeja, Karolina Pasoń, Ewelina Pasoń. Dziękujemy uczniom za wkład w tworzenie świątecznego klimatu.

  art. Janina Pelc

 • Świąteczne życzenia

  Świąt prawdziwie świątecznych ciepłych w sercu,
  zimowych na zewnątrz, pachnących choinką,

  jaśniejących pierwszą gwiazdką, co daje nadzieję na następny rok.

  Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

    Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
    pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

    życzą:
               Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu

  Nagranie - Boze_Narodzenie_2017.mp4

 • Gminny Konkurs Pieśni Religijnej

  W dniu 11 grudnia 2017 roku uczennice naszej szkoły: Magdalena Adamczyk i Weronika Janeczek,  uczestniczyły w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej zorganizowanym w Szkołe Podstawowej w Przysietnicy. 

  W kategorii klas VII i Gimnazjum - uczennica klasy VII Magdalena Adamczyk zajęła I miejsce. Zaśpiewała ona piosenkę "Schowaj Mnie".

  Natomiast uczennica klasy V Weronika Janeczek zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Śpiewała pieśń "Pozdrawiam Cię Matko.

  Serdecznie im gratulujemy.

  art. Halina Cabała

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO

  W dniu 7 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie 13 Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Masz tylko 100 złotych - na co je wydasz?"

  Z pośród 146 nadesłanych prac aż 12 prac uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych. Oto laureaci 

  Kacper Pawlus, Karol Oleś, Ireneusz Stawiarski - ucznioie klasy pierwszej,

  Antonina Bober, Damian Janeczek - z klasy drugiej

  Olivia Głębocka, Natalia Godoń, Szymon Kozieński, Alicja Rusin, Jakub Stępka, Sebastian Szumacher - uczniowie klasy trzeciej.

  Artur Szumacher - uczeń klasy szóstej.

  Wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkaowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane i wręczone przez Prezesa BS w Starym Sączu - Pana Wojciecha Kulak.

  Uczestnicy konkursu, których prace zostały wyróżnione otrzymali niespodzankę. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursu pięknych i ciekawych prac, a głównemu sponsorowi składamy podziękowania.

  art. Wanda Janik

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  29 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komisariatu Policji w Starym Sączu, w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo. Zajęcia odbyły się w dwóch kategoriach. Klasy starsze pogłębiły zagadnienie „cyberprzemocy”, natomiast klasy młodsze przypomniały sobie zagrożenia płynące z braku czujności w drodze do szkoły, w Internecie, w domu, w szkole. Świadomość zagrożeń i umiejętność właściwego zachowania w sytuacjach ekstremalnych – to ważne zagadnienie dla młodego współczesnego człowieka.

 • Gminny Konkurs Plastyczny

  W dniu 14 listopada odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Jak mogę zadbać o czyste powietrze?", zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Konkurs zorganizowany w ramach projektu "Czyste powietrze, czysta sprawa 2017 w Mieście Stary Sącz". Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z naszego terenu.

  Uczeń naszej szkoły Sebastian Szumacher za swoją prace otrzymał wyróznienie a na podsumowaniu konkursu osobiście odebrał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

  art. Wanda Janik

 • Konkurs czytelniczo-plastyczny

  W dniu 17 listopada uczennice naszej szkoły gościły w Szkole Podstawowej w Przysietnicy na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "W krainie wierszy Wandy Chotomskiej". 

  Nasze uczennice z klasy trzeciej Natalia Godoń i Olivia Głębocka otrzymały wyróznienia. Natomiast Paulina Dobosz z klasy drugiej zdobyła V miejsce. 

  Gratulujemy naszym uczestniczkom.

  art. Lucyna Krzak

 • POKAZ GRUPY ,, Zaelektryzowani”

  15 listopada odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna  o nazwie ,,Zaelektryzowani”. Zaprezentowali oni swym widzom spektakl pt. ,, Epidemia, czary mary i alchemia.”

  Aktorzy swym  pokazem propagowali wśród dzieci i młodzieży atrakcyjną edukację. Podczas zajęć w formie pokazu, eksperymentu, wykładu, rozrywki i interakcji z publiką, przekazywali treści standardowego materiału naukowego chemii i fizyki. Wśród pokazów i eksperymentów pojawiły się takie doświadczenia jak: lewitujące piłki,  ,,zielony smok”, czyli reakcja etanolu z kwasem borowym, płonące kule, płonąca dłoń, ciecz nieniutonowska, doświadczenia ukazujące właściwości wodoru, helu, metanu oraz mieszanki propanu i butanu. Działanie siły odśrodkowej czy wirów wodnych.

  Fabuła była tak przystępna i zgrabnie łącząca elementy humorystyki z edukacyjnymi, że nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły dobrze się bawili.

  art. Sylwia Kotas

 • Święto Niepodległości

   8 listopada 2017r. uczniowie starszych klas SP im. 1PSP AK w Gaboniu  - przygotowani przez Marka Wastaga i Janinę Pelc  – zaprezentowali montaż słowno – muzyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślał podniosły nastrój recytowanej poezji i piękny śpiew tematycznych pieśni. Tego typu zwrot w przeszłość – to ciekawa lekcja historii.

  art. Janina Pelc

  W dniu 11 listopada delegacja naszej szkoły brała udział w Gminnych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Reprezentowali nas : Kinga Kurowska, Sandra Rams, Dawid Tokarczyk, Anna Szumacher, Oliwia Tokarczyk, Karolina Czyżycka oraz Piotr Wańczyk

 • Czyste powietrze - czysta sprawa.

  2 listopada 2017 roku ucznniowie klasy III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze - czysta sprawa".

  Zajęcia zostały przeprowadzone przez wolontariuszy z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. 

  Poprzez zabawę, rozwiązywanie krzyżówek, zgadek i rebusów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zapobiegania zjawisku powstawania smogu oraz potrzeby segregacji śmieci i racjonalnego gospodarowania odpadami.

  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek, komiks "W objęciach SMOGU". Klasa uczestnicząca w projekcie otrzymała dyplom uczestnictwa. 

  art. Wanda Janik

 • Wyniki konkursu ekologicznego

 • Konkurs plastyczny "Kolorowa jesień"

  W dniu 18 października został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt"Kolorowa jesień". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróznieni nagrodami ksiązkowymi. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. 

  Uczestnikom gratulujemy.

  art. Lucyna Krzak

 • Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  W dniu 13 października 2017 roku o godzienie 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania klasy pierwszej oraz obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. 

  W poczet uczniów przyjęto pierwszoklasistów. Dzieci przygotowały program artystyczny w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

  Pierwszoklasiści złozyli Ślubowanie przy sztandarze szkoły a pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor. Po uroczystości rodzice wręczyli uczniom przygotowane rogi obfitości i wręczono pamiątkowe dyplomy.

  Po uroczystum Ślubowaniu klasy pierwszej, starsi uczniowie z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, dziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie w codziennej pracy.

  Były przemówienia dedykowane piosenki, wiersze i humorystyczne scenki o szkole. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali portrety wykonane przez uczniów.

  Na zakończenie rodzice zaprosili wszystkich na spotkanie i drobny poczęstunek.

  art.Halina Cabała

 • Projekt z Budżetu Obywatelskiego dla naszej miejscowości

  Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gaboniu, wyraża swoje poparcie dla budowy siłowni zewnętrznej, trampoliny zewnętrznej oraz piaskownicy w kształcie statku dla dzieci. Są to urządzenia z których może skorzystać każdy, bez względu na wiek. Inicjatywa ta ma zachęcić mieszkańców do czynnego spędzania wolnego czasu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji. Będzie to również miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności. Planowana siłownia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw, który uzupełniony zostanie o piaskownicę dla dzieci. 

  Wszystkich którzy ukończyli 15 lat i są mieszkańcami Miasta i Gminy Stary Sącz a nie oddali jeszcze swojego głosu prosimy o zagłosowanie na nasz projekt. Głosować można do 23 października  na stronie:

  https://budzet.um.stary.sacz.pl/projekt.php?id=128#


  Wszystkim którzy oddadzą głos na nasz projekt serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnego ćwiczenia.

 • Spotkanie z autorką Jadwigą Marzec

  Dnia 10 października 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Jadwigą Marzec – zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołkowicach – Filię Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Celem spotkania była promocja nowej książki autorki Niezwykły tydzień Frani. Uczniowie III, IV i V klasy mogli posłuchać wspomnień pisarki,  interpretacji głosowej utworów oraz poznać jej twórczość. Panował ciepły nastrój. W swobodnej rozmowie uczniowie byli pobudzani do refleksji nad swoją przyszłością, zachęcani do rozwijania swoich zainteresowań i pasji  oraz  motywowani do nauki. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: Lucyna Krzak i Janina Pelc.

 • Spotkanie z podróżnikiem

  We wtorek 3 października po raz kolejny gościliśmy w szkole podróżnika z grupy Trzask. Wizyty i opowieści Pana Samuela Kempskiego stały się już tradycją naszej szkoły. Tym razem słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem relacji z podróży do Japonii. Zwiedzaliśmy Tokio, wspinaliśmy się na górę Fuji, rozmawialiśmy o płytach tektonicznych litosfery, o tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 r. Dowiedzieliśmy się kim są gejsze i jak wygląda ich życie, podziwialiśmy ich oryginalne stroje. Mogliśmy zobaczyć drewniane japonki oraz sztuczną żywność. Poznaliśmy historię Hiroszimy, odwiedziliśmy Króliczą Wyspę oraz wyspę Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać. Zobaczyliśmy też japońskie domy, mikroskopijne mieszkania, kapsułowe hotele i wstrząsoodporne wieżowce.

  Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejne relacje z podróży.

 • Święto Szkoły

   W tym roku postanowiliśmy uczcić pamięć naszego patrona nieco inaczej niż zwykle. Skorzystaliśmy z uprzejmości i ogromnej wiedzy członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK. Rankiem 29 września 2017r. wyruszyliśmy autokarami w kierunku Słopnic. Dotarliśmy do parkingu Wyrębiska Szczawskie, gdzie czekali na nas partyzanci: „Owoc”, „Jur”, „Kmicic” w mundurach wzorowanych na odzieży partyzanckiej z okresu II wojny św. Ruszyliśmy ścieżką historyczno-edukacyjną Śladami Oddziału Partyzanckiego " Wilk " niemal dotykając życia bohaterów lat 43-45. Wytężając wzrok i naciągając uszy, pilnie słuchaliśmy niezwykle barwnie opowiadanej przez naszych przewodników historii żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Niezwykłe uczucie towarzyszyło każdemu z nas- stąpać po tej samej ziemi, modlić się na tym samym rozstaju dróg, jeść w tym samym obozowisku…Nasi przewodnicy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, wyjaśniali, opowiadali kleje losu obozowego partyzantów. Mogliśmy zobaczyć fotografie z tamtego okresu, poczuć atmosferę leśnego bytowania, wziąć do ręki partyzancką broń. Bystre oko „Jura” czuwało, aby nikt nie postrzelił koleżankismiley. Kilka godzin błyskawicznie minęło. Dziękujemy „naszym partyzantom” za niezwykłą lekcję historii. Właśnie tak najskuteczniej budzimy dumę narodową naszych małych Polaków.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć