• Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu

     
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej im.  1PSP AK w Gaboniu świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi, przypadający na 22 kwietnia. Do obchodów przygotowywali się przez ostatnie dwa tygodnie.                 

      W ramach święta zorganizowano międzyklasowy konkurs ekologiczny pod hasłem: ,,Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: Eko –plakat pod hasłem: ,,Śmieci segregujesz – Ziemię ratujesz”( dla klas 0-3) oraz ,,Energię oszczędzać trzeba, bo przecież prąd nie płynie z nieba” (dla klas IV-VII), transparent nawołujący do postaw proekologicznych,     Eko-strój -  stworzony z materiałów i odpadów, które można poddać recyklingowi, zbiórka zużytych baterii oraz quiz ekologiczny. Ponadto wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zadanie dodatkowe, aby  w tym dniu założyć na siebie ubiór w odcieniach zieleni.  Uczniowie podeszli do postawionych im zadań bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem. Największym zainteresowaniem cieszył się ,,pokaz mody ekologicznej”. Niektóre klasy zaprojektowały i wykonały nie tylko jeden strój, ale całą kolekcję. Wszystkim towarzyszył dreszczyk rywalizacyjnej emocji…

      Na zakończenie obchodów wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali happening na świeżym powietrzu.W wykonanych przez siebie strojach  wraz z transparentami, ekologicznymi okrzykami i uśmiechem na twarzy  przemaszerowali główną ulicą Gabonia. Tym samym propagowali wśród mieszkańców swojej wioski idę dbania o naszą Matkę Ziemię.

      Z pewnością  podjęte przez nich działania na długo pozostaną w ich pamięci nie tylko ze względu na nagrody, ale również z powodu ich twórczego spełnienia i artystycznego przeżycia. Najistotniejsze  jednak jest, aby nawyki dbania o środowisko naturalne stawały się coraz ważniejsze i znajdowały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

    art.Sylwia Kotas

 • Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia

  12 kwietnia 2018 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia.

  Uroczystość rozpoczęła się wspólnym obejrzeniem filmu edukacyjnego - "Na widelcu - piramida zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej", który pozwolił utrwalić uczniom 10 zasad zdrowego odżywiania, a także przypomniał znaczenie spożywania owoców i warzyw dla prawidłowego funkcjonawania organizmu.

  Następnie uczniowie klas I-III prezentowali piosenki o tematyce prozdrowotnej - "O zdrowiu śpiewam". W tej kategorii udział wzieli: Damian Janeczek, Anna Pogwizd, Alicja Rusin, Olivia Głębocka, Natalia Godoń i Justyna Job.

  Uczniowie klas IV-VII wystąpili w programie akrobatyczno-tanecznym. W tej kategorii wystapiły uczennice: Ewelina Pasoń, Julia Krupa, Dagmara Rams i Dagmara Wnęk. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

  Oglądać mogliśmy także prace plastyczne na temat "Moc owoców i warzyw" - wykonane przez uczniów klas I-III.

  art. Józefa Wnęk

 • Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia

  W dniu 6 kwietnnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, brali udział w uroczystości podsumowującej Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia, odbywającej sie w kinie "Sokół" w Starym Sączu.

  W konkursie plastycznym "Moc owocówi warzyw" uczennica klasy III Magdalena Pasoń zdobyła III miejsce.

  W konkursie na najlepsze wykonanie piosenki o tematyce prozdrowotnej "O zdrowiu śpiewam", uczeń klasy II Damian Janeczek zdobył II miejsce, a uczennice klasy III Alicja Rusin i Olivia Głębocka - III miejsce.

  Uczennice klasy V - Ewelina Pasoń i Julia Krupa wystąpiły w pokazie akrobatyczno-tanecznym i zajęły IV miejsce.

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

  art. Józefa Wnęk

 • W patriotycznym działaniu

  Dnia 27 marca 2018 roku klasa IV i V wraz z Piotrem Wańczykiem, Janiną Pelc i Lucyną Krzak wykonali działania związane z obchodami  100 - rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę. Pierwszym patriotycznym akcentem było uczestnictwo w w spektaklu wrocławskiego Teatru ARTENES „Skąd nasz ród” zorganizowanym przez Kino „Sokół” w Starym Sączu.Uczniowie przeżyli historię następujących legend: O Popielu i mysiej wieży, O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach, O Piaście, synu Chościska. Otrzymali tęż zadania realizacyjne oparte na scenariuszu spektaklu. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili  Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Jej nowa siedziba na ulicy Mickiewicza została otworzona 2 marca 2018r. przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie ekspozycji w Muzeum Regionalnym im. Seweryna Udzieli w Starym Sączu i wpis do pamiątkowej księgi. Ta wycieczka to jeden z akcentów patriotycznej działalności naszej szkoły w tym roku.

  art. Janina Pelc

 • Dzień liczby π

  Ze względu na rekolekcje Dzień Liczby π obchodziliśmy odrobinę później. Konkurencje wzorowane na programach telewizyjnych aktywowały wszystkich. Niektóre zadania przygotowali sami uczniowie. Były krzyżówki, rebusy, głuchy telefon, kalambury itp. Największą popularnością cieszyło się Koło Fortuny, które u nas powinno nazywać się raczej Kostką Fortuny, gdyż koło zastępowała kostka. Najwięcej szczęścia mieli uczniowie klasy piątej, którym ścianka
  z bankrutem wypadła tylko jeden raz. Nie zdążyliśmy rozegrać wszystkich konkurencji, czas upłynął zbyt szybko.

  art. Maria Zaryczny

 • ŻYWA LEKCJA  ZOOLOGII

  23 marca  naszą szkołę odwiedziła grupa pasjonatów prezentująca żywe okazy nietypowych i rzadko spotykanych gatunków zwierząt. W szczególności były to przedstawiciele płazów, gadów i pajęczaków. Wśród zwierząt prezentowanych w trakcie spotkania były: straszyki nowogwinejskie, karaczany madagaskarskie, kolorowe pająki ptaszniki: różowy, czerwownodwłokowy, białokolanowy,  – największym zainteresowaniem cieszył się zaś ptasznik czerwonokolanowy. Ponadto wśród prezentowanych zwierząt  znalazł się skorpion leśny, żaby platan i różnorodne gatunki jaszczurek z wielu kontynentów: gekon tygrysi, gekon złocisty, tarczowiec czarnopręgi ostojnica nakrapiana. Oprócz pokazu  gatunków, prowadzący przekazywali dzieciom i młodzieży wiele cennych informacji i ciekawostek na temat prezentowanych okazów. Żywa lekcja zoologii cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem żądnych wiedzy uczniów naszej szkoły.

  art. Sylwia Kotas

 • Spotkanie na temat bezpieczeństwa na wsi

  13 marca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz prezentację multimedialną, które miały na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa oraz przede wszystkim przedstawienie sposobów zapobiegania im. Uczestnicy  poznali czynności szczególnie niebezpieczne, związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w prelekcji, zadawali mnóstwo pytań, chętne dzielili się swoimi doświadczeniami, a także wiedzą na temat bezpieczeństwa na wsi  i w gospodarstwie domowym.

  Po spotkaniu, wielu uczniów zdeklarowało się  do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy”.

  art. Jannina Pelc

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uhonorowaliśmy konkursem  plastycznym. Uczniowie klas IV-VII wykonali w kilkuosobowych grupach tematyczne plakaty. Wewnątrz każdej klasy byli zwycięzcy wyróżnionego plakatu. Wystawę mogła oglądać cała szkolna społeczność. Prace gromadziły wokół siebie zainteresowanych odbiorców, którzy dyskutowali na temat estetyki prac, koncepcji ich wykonania, a także  treści.

  Wyróżnieni wykonawcy odebrali nagrody i pochwały:

  Kl. IV – Dagmara Wnęk

  Kl. V – Weronika Janeczek, Karolina Czyżycka i Anna Szumacher

  Kl. VI – Atrur Szumacher,  Kamil Godoń i Łukasz Godoń

  Kl.VII – Karolina Pasoń, Sandra Rams i Magda Adamczyk

  art. Janina Pelc

 • Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy

  DZIEŃ ZIEMII W NASZEJ SZKOLE

                Dnia 22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety –powszechnie zwane DNIEM ZIEMI. W Ameryce święto to obchodzone jest od 1970 roku. Do Polski Dzień Ziemi trafił dopiero w 1990 roku. Od tej pory co roku jest obchodzony w całym kraju.

  Dzień Ziemi to oficjalne zjazdy, obrady,  konferencje, wiele miast organizuje festyny połączone z wykładami na temat ekologii, ale najlepszym sposobem świętowania jest zrobienie czegoś ekologicznego: pozbieranie śmieci na trawniku na swoim osiedlu, oddanie  elektrośmieci do recyklingu, posadzenie drzewka, albo nauczenie kogoś segregowania śmieci. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Ziemi.

   

  W związku z obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole odbędzie się
  Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy

   „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”.

  Regulamin konkursu znajduje się w zakładce Konkursy.

 • Rekolekcje Wielkopostne


  Program Rekolekcji Wielkopostnych

   


  ŚRODA  14.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - Msza św. z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

  CZWARTEK 15.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - Msza św. z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

  PIĄTEK 16.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - Msza św. z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

  SOBOTA  17.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - SPOWIEDŹ ŚWIETA

 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

  W dniach od 6 do19 mrca 2018 roku w sekretariacie szkoły prowadzone będą zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Informacje dotyczące zapisów można znaleźć w zakładce Rekrutacja 2018/2019 znajdującej się w panelu kontrolnym po lewej stronie.

 • Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 27 stycznia w naszej szkole zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Z tej okazji gościliśmy Babcie i Dziadków naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawicile władz - Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek, Pani Ewa Zielińska - Przewodnicząca Rady Miejskiej, oraz Radna i Sołtys wsi Gaboń - Pani Halina Dara. 

  Po okolicznościowych przemówieniach, uczniowie z klasy II i III w imieniu wszystkich wnuków i wnuczek ze szkoły, w piosenkach i życzeniach wyrazili Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność.

  Następnie mali aktorzy przedstawili bajkę "Krzesiwo". Później przybyli goście zostali obdarowani piernikowym sercem
  i zaproszeni na poczęstunek. 

  Serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

  art. Wanda Janik

 • Integracyjny Bal U Smerfów

  W sobotnie przedpołudnie 13 styczna 2018 r. odbył się w naszej szkole Wielki Bal Karnawałowy o charakterze integracyjnym. Pojawili się najmłodsi mieszkańcy Gabonia wraz z rodzicami, aby uczyć się wspólnie bawić i nawiązywać wzmocnione relacje społeczne.
  Tego dnia sala szkolna zamieniła się w Wioskę Smerfów - wypełnioną 2,3,4,5 letnimi wróżkami, księżniczkami, elfami, rycerzami oraz wieloma innymi postaciami z bajek. Rodzice z dumą przyglądali się swoim pociechom w kostiumach - tańczącym w rytmie
  bajkowych dźwięków, granych przez wodzireja. Bogaty program: zabawy, korowody taneczne, konkursy, loteria -  sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, to czas zabawy upływał bardzo szybko. Mamy nadzieję, że
  uczestnicy zapamiętają na długo tegoroczny bal.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację balu, przygotowanie dekoracji, poczęstunku
  i ciekawych kostiumów dla dzieci oraz wszystkim sponsorom, którzy dzięki swej ofiarności przyczynili się do uatrakcyjnienia naszej
  środowiskowej imprezy.

  art. Lucyna Krzak

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

  30 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe "Dziecię nam się narodziło". Program przygotowała i przedstawiła młodzież II klasy Gimnazjum i uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Haliny Cabała, Zofii Florek i Józefy Wnęk. 

  W czasie programu do wykonywanych kolęd przygrywały uczennice Szkoły Podstawowej w składzie: Magdalena Adamczyk- gitara, Sandra Rams- flet i Justyna Job- skrzypce.

  Jasełka zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od widzów i podziękowania od ks. mgr Witolda Maślanki- Proboszcza parafii Gaboń.

  art. Józefa Wnęk

 • Konkurs plastyczny Choinka  świąteczna

  Pani Lucyna Krzak – szkolna bibliotekarka zorganizowała w grudniu szkolny konkurs artystyczny Świąteczna choinka. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas. Zgłoszono wiele ciekawych prac przestrzennych, wykonanych różnymi technikami. Wyróżniono i nagrodzono następujących uczniów:  Artur Szumacher , Sebastian Szumacher, Dominika Arendowska, Angelika Maciuszek, Karol Niemiec, Krystian Ćwiklik, Jan Ćwiklik, Jakub Stępka, Julia Stępka, Magdalena Gałysa, Izabella Rusin, Wiktoria Kurzeja, Karolina Pasoń, Ewelina Pasoń. Dziękujemy uczniom za wkład w tworzenie świątecznego klimatu.

  art. Janina Pelc

 • Świąteczne życzenia

  Świąt prawdziwie świątecznych ciepłych w sercu,
  zimowych na zewnątrz, pachnących choinką,

  jaśniejących pierwszą gwiazdką, co daje nadzieję na następny rok.

  Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

    Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
    pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

    życzą:
               Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu

  Nagranie - Boze_Narodzenie_2017.mp4

 • Gminny Konkurs Pieśni Religijnej

  W dniu 11 grudnia 2017 roku uczennice naszej szkoły: Magdalena Adamczyk i Weronika Janeczek,  uczestniczyły w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej zorganizowanym w Szkołe Podstawowej w Przysietnicy. 

  W kategorii klas VII i Gimnazjum - uczennica klasy VII Magdalena Adamczyk zajęła I miejsce. Zaśpiewała ona piosenkę "Schowaj Mnie".

  Natomiast uczennica klasy V Weronika Janeczek zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Śpiewała pieśń "Pozdrawiam Cię Matko.

  Serdecznie im gratulujemy.

  art. Halina Cabała

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO

  W dniu 7 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie 13 Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Masz tylko 100 złotych - na co je wydasz?"

  Z pośród 146 nadesłanych prac aż 12 prac uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych. Oto laureaci 

  Kacper Pawlus, Karol Oleś, Ireneusz Stawiarski - ucznioie klasy pierwszej,

  Antonina Bober, Damian Janeczek - z klasy drugiej

  Olivia Głębocka, Natalia Godoń, Szymon Kozieński, Alicja Rusin, Jakub Stępka, Sebastian Szumacher - uczniowie klasy trzeciej.

  Artur Szumacher - uczeń klasy szóstej.

  Wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkaowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane i wręczone przez Prezesa BS w Starym Sączu - Pana Wojciecha Kulak.

  Uczestnicy konkursu, których prace zostały wyróżnione otrzymali niespodzankę. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursu pięknych i ciekawych prac, a głównemu sponsorowi składamy podziękowania.

  art. Wanda Janik

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  29 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komisariatu Policji w Starym Sączu, w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo. Zajęcia odbyły się w dwóch kategoriach. Klasy starsze pogłębiły zagadnienie „cyberprzemocy”, natomiast klasy młodsze przypomniały sobie zagrożenia płynące z braku czujności w drodze do szkoły, w Internecie, w domu, w szkole. Świadomość zagrożeń i umiejętność właściwego zachowania w sytuacjach ekstremalnych – to ważne zagadnienie dla młodego współczesnego człowieka.

 • Gminny Konkurs Plastyczny

  W dniu 14 listopada odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Jak mogę zadbać o czyste powietrze?", zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Konkurs zorganizowany w ramach projektu "Czyste powietrze, czysta sprawa 2017 w Mieście Stary Sącz". Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z naszego terenu.

  Uczeń naszej szkoły Sebastian Szumacher za swoją prace otrzymał wyróznienie a na podsumowaniu konkursu osobiście odebrał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

  art. Wanda Janik

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć