• Szanowni Rodzice

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie w klasach I-III m.in. naszego województwa będą mieć lekcje w systemie hybrydowym.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, czyli zajęcia online odbywające się zgodnie z planem lekcji za pomocą platformy TEAMS.

System tzw. hybrydowy polega na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje te zajęcia stacjonarnie w szkole oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Kierując się wytycznymi MEiN informuję, że w naszej szkole nauka odbywać się będzie w podziale na klasy .

W dniach 26 – 30 kwietnia obowiązuje przesłany przez wychowawców klas harmonogram zajęć:

Poniedziałek 26.04.2012

27.04.2012

28.04.2012

29.04.2012

30.04.2012

Klasa I

Klasa II

Klasa III

Zajęcia zdalnie za pomocą platformy Teams

Kształcenie zdalne, o którym mowa wyżej odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w zarządzeniu Dyrektora Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu w sprawie organizacji i realizacji zadań szkoły
          z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jednocześnie przewiduje się, że świetlica będzie funkcjonowała dla dzieci rodziców uprawnionych do zapewnienia im opieki i nauki na terenie szkoły, na dotychczasowych zasadach. Ponadto, opieką świetlicową zostaną objęte również dzieci, które w danym dniu realizują zajęcia stacjonarnie na terenie szkoły, o ile rodzice zawnioskują do wychowawcy klasy o objęcie ich dzieci opieką.

Z powodu nieokreślonej i niepewnej liczby obecnych dzieci w szkole w pierwszym tygodniu nauki w systemie hybrydowym jak i nie chcąc narażać Państwa na dodatkowe koszty z racji końca miesiąca, w najbliższym tygodniu nie będzie obiadów, których wydawanie rozpocznie się od 4 maja.

Jeżeli chodzi o wejścia (wyjścia) do szkoły, to klasy  wchodzą tym samym wejściem co wcześniej – czyli wejściem głównym do szkoły

Noszenie maseczek na terenie szkoły, dezynfekcja rąk odbywa się na znanych
          i obowiązujących wcześniej zasadach. Proszę tym samym o zapewnienie dzieciom maseczek.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem wychowawców.

Dyrektor szkoły – Piotr Wańczyk

Wytyczne_MEN__GIS__Sanepid.docx