• Spotkanie na temat bezpieczeństwa na wsi

  13 marca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz prezentację multimedialną, które miały na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa oraz przede wszystkim przedstawienie sposobów zapobiegania im. Uczestnicy  poznali czynności szczególnie niebezpieczne, związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w prelekcji, zadawali mnóstwo pytań, chętne dzielili się swoimi doświadczeniami, a także wiedzą na temat bezpieczeństwa na wsi  i w gospodarstwie domowym.

  Po spotkaniu, wielu uczniów zdeklarowało się  do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy”.

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uhonorowaliśmy konkursem  plastycznym. Uczniowie klas IV-VII wykonali w kilkuosobowych grupach tematyczne plakaty. Wewnątrz każdej klasy byli zwycięzcy wyróżnionego plakatu. Wystawę mogła oglądać cała szkolna społeczność. Prace gromadziły wokół siebie zainteresowanych odbiorców, którzy dyskutowali na temat estetyki prac, koncepcji ich wykonania, a także  treści.

  Wyróżnieni wykonawcy odebrali nagrody i pochwały:

  Kl. IV – Dagmara Wnęk

  Kl. V – Weronika Janeczek, Karolina Czyżycka i Anna Szumacher

  Kl. VI – Atrur Szumacher,  Kamil Godoń i Łukasz Godoń

  Kl.VII – Karolina Pasoń, Sandra Rams i Magda Adamczyk

  art. Janina Pelc

 • Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy

  DZIEŃ ZIEMII W NASZEJ SZKOLE

                Dnia 22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety –powszechnie zwane DNIEM ZIEMI. W Ameryce święto to obchodzone jest od 1970 roku. Do Polski Dzień Ziemi trafił dopiero w 1990 roku. Od tej pory co roku jest obchodzony w całym kraju.

  Dzień Ziemi to oficjalne zjazdy, obrady,  konferencje, wiele miast organizuje festyny połączone z wykładami na temat ekologii, ale najlepszym sposobem świętowania jest zrobienie czegoś ekologicznego: pozbieranie śmieci na trawniku na swoim osiedlu, oddanie  elektrośmieci do recyklingu, posadzenie drzewka, albo nauczenie kogoś segregowania śmieci. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Ziemi.

   

  W związku z obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole odbędzie się
  Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy

   „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”.

  Regulamin konkursu znajduje się w zakładce Konkursy.

 • Rekolekcje Wielkopostne


  Program Rekolekcji Wielkopostnych

   


  ŚRODA  14.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - Msza św. z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

  CZWARTEK 15.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - Msza św. z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

  PIĄTEK 16.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - Msza św. z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

  SOBOTA  17.03.2018 -  godz. 9.00 - 10.30 - SPOWIEDŹ ŚWIETA

 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

  W dniach od 6 do19 mrca 2018 roku w sekretariacie szkoły prowadzone będą zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Informacje dotyczące zapisów można znaleźć w zakładce Rekrutacja 2018/2019 znajdującej się w panelu kontrolnym po lewej stronie.

 • Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 27 stycznia w naszej szkole zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Z tej okazji gościliśmy Babcie i Dziadków naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawicile władz - Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek, Pani Ewa Zielińska - Przewodnicząca Rady Miejskiej, oraz Radna i Sołtys wsi Gaboń - Pani Halina Dara. 

  Po okolicznościowych przemówieniach, uczniowie z klasy II i III w imieniu wszystkich wnuków i wnuczek ze szkoły, w piosenkach i życzeniach wyrazili Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność.

  Następnie mali aktorzy przedstawili bajkę "Krzesiwo". Później przybyli goście zostali obdarowani piernikowym sercem
  i zaproszeni na poczęstunek. 

  Serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

  art. Wanda Janik

 • Integracyjny Bal U Smerfów

  W sobotnie przedpołudnie 13 styczna 2018 r. odbył się w naszej szkole Wielki Bal Karnawałowy o charakterze integracyjnym. Pojawili się najmłodsi mieszkańcy Gabonia wraz z rodzicami, aby uczyć się wspólnie bawić i nawiązywać wzmocnione relacje społeczne.
  Tego dnia sala szkolna zamieniła się w Wioskę Smerfów - wypełnioną 2,3,4,5 letnimi wróżkami, księżniczkami, elfami, rycerzami oraz wieloma innymi postaciami z bajek. Rodzice z dumą przyglądali się swoim pociechom w kostiumach - tańczącym w rytmie
  bajkowych dźwięków, granych przez wodzireja. Bogaty program: zabawy, korowody taneczne, konkursy, loteria -  sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, to czas zabawy upływał bardzo szybko. Mamy nadzieję, że
  uczestnicy zapamiętają na długo tegoroczny bal.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację balu, przygotowanie dekoracji, poczęstunku
  i ciekawych kostiumów dla dzieci oraz wszystkim sponsorom, którzy dzięki swej ofiarności przyczynili się do uatrakcyjnienia naszej
  środowiskowej imprezy.

  art. Lucyna Krzak

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

  30 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe "Dziecię nam się narodziło". Program przygotowała i przedstawiła młodzież II klasy Gimnazjum i uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Haliny Cabała, Zofii Florek i Józefy Wnęk. 

  W czasie programu do wykonywanych kolęd przygrywały uczennice Szkoły Podstawowej w składzie: Magdalena Adamczyk- gitara, Sandra Rams- flet i Justyna Job- skrzypce.

  Jasełka zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od widzów i podziękowania od ks. mgr Witolda Maślanki- Proboszcza parafii Gaboń.

  art. Józefa Wnęk

 • Konkurs plastyczny Choinka  świąteczna

  Pani Lucyna Krzak – szkolna bibliotekarka zorganizowała w grudniu szkolny konkurs artystyczny Świąteczna choinka. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas. Zgłoszono wiele ciekawych prac przestrzennych, wykonanych różnymi technikami. Wyróżniono i nagrodzono następujących uczniów:  Artur Szumacher , Sebastian Szumacher, Dominika Arendowska, Angelika Maciuszek, Karol Niemiec, Krystian Ćwiklik, Jan Ćwiklik, Jakub Stępka, Julia Stępka, Magdalena Gałysa, Izabella Rusin, Wiktoria Kurzeja, Karolina Pasoń, Ewelina Pasoń. Dziękujemy uczniom za wkład w tworzenie świątecznego klimatu.

  art. Janina Pelc

 • Świąteczne życzenia

  Świąt prawdziwie świątecznych ciepłych w sercu,
  zimowych na zewnątrz, pachnących choinką,

  jaśniejących pierwszą gwiazdką, co daje nadzieję na następny rok.

  Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

    Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
    pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

    życzą:
               Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu

  Nagranie - Boze_Narodzenie_2017.mp4

 • Gminny Konkurs Pieśni Religijnej

  W dniu 11 grudnia 2017 roku uczennice naszej szkoły: Magdalena Adamczyk i Weronika Janeczek,  uczestniczyły w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej zorganizowanym w Szkołe Podstawowej w Przysietnicy. 

  W kategorii klas VII i Gimnazjum - uczennica klasy VII Magdalena Adamczyk zajęła I miejsce. Zaśpiewała ona piosenkę "Schowaj Mnie".

  Natomiast uczennica klasy V Weronika Janeczek zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Śpiewała pieśń "Pozdrawiam Cię Matko.

  Serdecznie im gratulujemy.

  art. Halina Cabała

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO

  W dniu 7 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie 13 Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Masz tylko 100 złotych - na co je wydasz?"

  Z pośród 146 nadesłanych prac aż 12 prac uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych. Oto laureaci 

  Kacper Pawlus, Karol Oleś, Ireneusz Stawiarski - ucznioie klasy pierwszej,

  Antonina Bober, Damian Janeczek - z klasy drugiej

  Olivia Głębocka, Natalia Godoń, Szymon Kozieński, Alicja Rusin, Jakub Stępka, Sebastian Szumacher - uczniowie klasy trzeciej.

  Artur Szumacher - uczeń klasy szóstej.

  Wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkaowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane i wręczone przez Prezesa BS w Starym Sączu - Pana Wojciecha Kulak.

  Uczestnicy konkursu, których prace zostały wyróżnione otrzymali niespodzankę. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursu pięknych i ciekawych prac, a głównemu sponsorowi składamy podziękowania.

  art. Wanda Janik

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  29 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komisariatu Policji w Starym Sączu, w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo. Zajęcia odbyły się w dwóch kategoriach. Klasy starsze pogłębiły zagadnienie „cyberprzemocy”, natomiast klasy młodsze przypomniały sobie zagrożenia płynące z braku czujności w drodze do szkoły, w Internecie, w domu, w szkole. Świadomość zagrożeń i umiejętność właściwego zachowania w sytuacjach ekstremalnych – to ważne zagadnienie dla młodego współczesnego człowieka.

 • Gminny Konkurs Plastyczny

  W dniu 14 listopada odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Jak mogę zadbać o czyste powietrze?", zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Konkurs zorganizowany w ramach projektu "Czyste powietrze, czysta sprawa 2017 w Mieście Stary Sącz". Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z naszego terenu.

  Uczeń naszej szkoły Sebastian Szumacher za swoją prace otrzymał wyróznienie a na podsumowaniu konkursu osobiście odebrał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

  art. Wanda Janik

 • Konkurs czytelniczo-plastyczny

  W dniu 17 listopada uczennice naszej szkoły gościły w Szkole Podstawowej w Przysietnicy na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "W krainie wierszy Wandy Chotomskiej". 

  Nasze uczennice z klasy trzeciej Natalia Godoń i Olivia Głębocka otrzymały wyróznienia. Natomiast Paulina Dobosz z klasy drugiej zdobyła V miejsce. 

  Gratulujemy naszym uczestniczkom.

  art. Lucyna Krzak

 • POKAZ GRUPY ,, Zaelektryzowani”

  15 listopada odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna  o nazwie ,,Zaelektryzowani”. Zaprezentowali oni swym widzom spektakl pt. ,, Epidemia, czary mary i alchemia.”

  Aktorzy swym  pokazem propagowali wśród dzieci i młodzieży atrakcyjną edukację. Podczas zajęć w formie pokazu, eksperymentu, wykładu, rozrywki i interakcji z publiką, przekazywali treści standardowego materiału naukowego chemii i fizyki. Wśród pokazów i eksperymentów pojawiły się takie doświadczenia jak: lewitujące piłki,  ,,zielony smok”, czyli reakcja etanolu z kwasem borowym, płonące kule, płonąca dłoń, ciecz nieniutonowska, doświadczenia ukazujące właściwości wodoru, helu, metanu oraz mieszanki propanu i butanu. Działanie siły odśrodkowej czy wirów wodnych.

  Fabuła była tak przystępna i zgrabnie łącząca elementy humorystyki z edukacyjnymi, że nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły dobrze się bawili.

  art. Sylwia Kotas

 • Święto Niepodległości

   8 listopada 2017r. uczniowie starszych klas SP im. 1PSP AK w Gaboniu  - przygotowani przez Marka Wastaga i Janinę Pelc  – zaprezentowali montaż słowno – muzyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślał podniosły nastrój recytowanej poezji i piękny śpiew tematycznych pieśni. Tego typu zwrot w przeszłość – to ciekawa lekcja historii.

  art. Janina Pelc

  W dniu 11 listopada delegacja naszej szkoły brała udział w Gminnych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Reprezentowali nas : Kinga Kurowska, Sandra Rams, Dawid Tokarczyk, Anna Szumacher, Oliwia Tokarczyk, Karolina Czyżycka oraz Piotr Wańczyk

 • Czyste powietrze - czysta sprawa.

  2 listopada 2017 roku ucznniowie klasy III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze - czysta sprawa".

  Zajęcia zostały przeprowadzone przez wolontariuszy z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. 

  Poprzez zabawę, rozwiązywanie krzyżówek, zgadek i rebusów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zapobiegania zjawisku powstawania smogu oraz potrzeby segregacji śmieci i racjonalnego gospodarowania odpadami.

  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek, komiks "W objęciach SMOGU". Klasa uczestnicząca w projekcie otrzymała dyplom uczestnictwa. 

  art. Wanda Janik

 • Wyniki konkursu ekologicznego

 • Konkurs plastyczny "Kolorowa jesień"

  W dniu 18 października został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt"Kolorowa jesień". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróznieni nagrodami ksiązkowymi. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. 

  Uczestnikom gratulujemy.

  art. Lucyna Krzak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć