Konkursy szkolne Konkursy pozaszkolne WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU Konkurs języka angielskiego - The Leader Konkurs "Czas na zdrowie" Konkurs " 25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa''

WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU

Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii pn. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU”

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt, który honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, będzie prowadzony pod dwoma hasłami adresowanymi do różnych odbiorców: dla dorosłych - „Odpowiedzialni na stoku” oraz dla dzieci – „Stok nie jest dla bałwanów”. Partnerstwo w kampanii zadeklarowali: Polski Związek Narciarski, oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kampanię wspiera także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w KGP.

Elementem kampanii jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2001 r. bądź później.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego 2017 r. pracy plastycznej w formacie od A-5 do
A-3, wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych oraz wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna prawnego na adres: Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji, ul. Puławska 148/150, 02-514 Warszawa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 28 lutego 2017 r., jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

Karta zgłoszeń - http://nowy-sacz.policja.gov.pl/sites/default/files/karta_zgloszenia_1.pdf

Regulamin konkursu - http://nowy-sacz.policja.gov.pl/sites/default/files/regulamin_stok_nie_jest_dla_balwanow_1.pdf