Obliczenie dochodów do dofinansowania posiłków

Szanowni  Państwo  !!!

Zachęcamy Państwa do skorzystania z bezpłatnych pełnych obiadów dla dzieci refundowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu. O refundację obiadów można starać się wówczas, jeżeli spełniony jest podstawowy warunek – miesięczna dochodowość netto na członka rodziny nie może przekroczyć kwoty 684 zł.

Przykład:

Pięcioosobowa rodzina osiąga miesięczny przychód netto (na rękę)   2400 zł.

Zatem dochodowość miesięczna netto na członka rodziny wynosi:

2400 zł   :  5 osób   =   480 zł.

Ta kwota ( 480 zł )  jest niższa od kwoty 684 zł.

Wobec tego możemy starać się o bezpłatne obiady dla naszych dzieci.

Należy zatem zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu ul.  Stefana Batorego 15 zabierając ze sobą zaświadczenia o dochodowości netto członków rodziny z poprzedniego miesiąca.