Ogólnopolska Akcja Szkoła z Klasą

W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą" organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej po patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki ogromnej pracy; wysiłkowi i zaangażowaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą".

Co to jest "Szkoła z klasą"

Jest to akcja społeczna skierowana do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Jej zadaniem jest wprowadzenie w polskich szkołach nowego sposobu myślenia o oświacie, promowania zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację, podnoszenie jej poziomu, a także oddziaływania na poprawę kultury wychowawczej oraz ożywienie współpracy szkół z ich bliższą i dalszą okolicą oraz środowiskiem lokalnym.

Tytuł "Szkoły z klasą" otrzymują te szkoły które zaliczyły wybrane zadania z 6 zasad . Oto one:

1. Szkoła dobrze uczy każdego ucznia.

2. Szkoła ocenia sprawiedliwie.

3. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat.

4. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości.

5. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat.

6. Szkoła przygotowuje do przyszłości.