UDZIAŁ SZKOŁY W PROGRAMACH, PROJEKTACH I AKCJACH. Ogólnopolska Akcja Szkoła z Klasą Program edukacyjny Ratujemy i uczymy ratować Program Szklanka mleka Owoce w szkole Program rządowy Radosna szkoła Program Już pływam Ogólnopolska akcja Bezpieczne Wakacje Ogólnopolska akcja Góra Grosza Ogólnopolski projekt Odblaskowa Szkoła Ogólnopolski program Szkoła bez przemocy Akcja Bezpieczna droga do szkoły na Sądecczyźnie Program 5 porcji warzyw, owoców lub soku Program Nie pal przy mnie proszę Program Znajdź właściwe rozwiązanie Pierwsza Pomoc Akademia zdrowego przedszkolaka. Trzymaj formę WF z Klasą Z Kujawskim pomagamy pszczołom Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem Projekt Nowoczesna szkoła - "przepustką do kariery"

Udział w Programach, Projektach i Akcjach

Ogólnopolska Akcja Szkoła z Klasą

W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą" organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej po patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki ogromnej pracy; wysiłkowi i zaangażowaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą".

Co to jest "Szkoła z klasą"

Jest to akcja społeczna skierowana do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Jej zadaniem jest wprowadzenie w polskich szkołach nowego sposobu myślenia o oświacie, promowania zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację, podnoszenie jej poziomu, a także oddziaływania na poprawę kultury wychowawczej oraz ożywienie współpracy szkół z ich bliższą i dalszą okolicą oraz środowiskiem lokalnym.


Tytuł "Szkoły z klasą" otrzymują te szkoły które zaliczyły wybrane zadania z 6 zasad . Oto one:


1. Szkoła dobrze uczy każdego ucznia.

2. Szkoła ocenia sprawiedliwie.

3. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat.

4. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości.

5. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat.

6. Szkoła przygotowuje do przyszłości.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
    Gaboń 67
    33-388 Gołkowice

  • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć