UDZIAŁ SZKOŁY W PROGRAMACH, PROJEKTACH I AKCJACH. Ogólnopolska Akcja Szkoła z Klasą Program edukacyjny Ratujemy i uczymy ratować Program Szklanka mleka Owoce w szkole Program rządowy Radosna szkoła Program Już pływam Ogólnopolska akcja Bezpieczne Wakacje Ogólnopolska akcja Góra Grosza Ogólnopolski projekt Odblaskowa Szkoła Ogólnopolski program Szkoła bez przemocy Akcja Bezpieczna droga do szkoły na Sądecczyźnie Program 5 porcji warzyw, owoców lub soku Program Nie pal przy mnie proszę Program Znajdź właściwe rozwiązanie Pierwsza Pomoc Akademia zdrowego przedszkolaka. Trzymaj formę WF z Klasą Z Kujawskim pomagamy pszczołom Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem Projekt Nowoczesna szkoła - "przepustką do kariery"

Udział w Programach, Projektach i Akcjach

Akcja Bezpieczna droga do szkoły na Sądecczyźnie

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w akcji Bezpieczna droga do szkoły na Sądecczyźnie.

Od 1 września 2011 roku rozpoczęła się coroczna akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły 2011”, która potrwa do 4 listopada.

Celem akcji jest promowanie bezpiecznego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego  w drodze do i ze szkoły. Bezpośrednio edukacja odbywać się będzie poprzez organizację prelekcji w Szkołach Podstawowych wygłoszonych przez Policjantów- przedstawicieli KMP Nowy Sącz. Organizacja oraz przebieg  akcji ma za zadanie uświadamiać dzieci w wieku szkolnym, z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia w trakcie uczęszczania i wracania z  placówek oświatowych. Drugim ważnym punktem a zarazem celem akcji jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na tematy związane  z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. „Bezpieczna droga do szkoły  2011” to również wzmożone służby patroli wokół terenów placówek oświatowych. Policjanci sprawdzać będą oznakowanie wokół terenów szkół, jak również bezpieczeństwo przewożonych dzieci w drodze do i ze szkoły, tak w gimbusach, jak i prywatnych samochodach. Tradycyjnie też sprawdzana będzie trzeźwość kierujących pojazdami. W rejonach placówek oświatowych funkcjonariusze będą dbać o  bezpieczeństwo najmłodszych.

Kolejnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę, to wyposażenie dzieci w materiały odblaskowe. Popularne odblaski, to ważny element w jaki powinien być zaopatrzony każdy uczeń. Emblematy, kamizelki, opaski odblaskowe- każda forma tych przedmiotów, czyni najmłodszych widocznymi na jezdni i co za tym idzie bezpieczniejszymi. Dzięki zastosowaniu w/w działań mamy bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych- co za tym idzie możemy uniknąć tym sposobem wielu rodzinnych tragedii.

http://nowy-sacz.policja.gov.pl/bezpieczna-droga-na-sdecczynie-2011

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
    Gaboń 67
    33-388 Gołkowice

  • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć