Akcja Bezpieczna droga do szkoły na Sądecczyźnie

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w akcji Bezpieczna droga do szkoły na Sądecczyźnie.

Od 1 września 2011 roku rozpoczęła się coroczna akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły 2011”, która potrwa do 4 listopada.

Celem akcji jest promowanie bezpiecznego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego  w drodze do i ze szkoły. Bezpośrednio edukacja odbywać się będzie poprzez organizację prelekcji w Szkołach Podstawowych wygłoszonych przez Policjantów- przedstawicieli KMP Nowy Sącz. Organizacja oraz przebieg  akcji ma za zadanie uświadamiać dzieci w wieku szkolnym, z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia w trakcie uczęszczania i wracania z  placówek oświatowych. Drugim ważnym punktem a zarazem celem akcji jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na tematy związane  z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. „Bezpieczna droga do szkoły  2011” to również wzmożone służby patroli wokół terenów placówek oświatowych. Policjanci sprawdzać będą oznakowanie wokół terenów szkół, jak również bezpieczeństwo przewożonych dzieci w drodze do i ze szkoły, tak w gimbusach, jak i prywatnych samochodach. Tradycyjnie też sprawdzana będzie trzeźwość kierujących pojazdami. W rejonach placówek oświatowych funkcjonariusze będą dbać o  bezpieczeństwo najmłodszych.

Kolejnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę, to wyposażenie dzieci w materiały odblaskowe. Popularne odblaski, to ważny element w jaki powinien być zaopatrzony każdy uczeń. Emblematy, kamizelki, opaski odblaskowe- każda forma tych przedmiotów, czyni najmłodszych widocznymi na jezdni i co za tym idzie bezpieczniejszymi. Dzięki zastosowaniu w/w działań mamy bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych- co za tym idzie możemy uniknąć tym sposobem wielu rodzinnych tragedii.