Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do programu
"Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

Edukacja dzieci i młodzieży

Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, zadanie p.n. Prewencja pierwotna nowotworów.

W Polsce każdego roku rejestrowanych jest ponad 140 tysięcy nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Każdego roku umiera z powodu nowotworów ponad 90 tysięcy Polek i Polaków. Choroby nowotworowe są jednym z najważniejszych wyzwań Państwa w zakresie zdrowia publicznego. Według najlepszej epidemiologicznej wiedzy jednej trzeciej nowotworów można zapobiec.

Więcej informacji o programie można znaleźć klikając na poniższy link