• UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY LAUREATKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
    • UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY LAUREATKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    •    Miło nam poinformować, iż Aneta Rams, uczennica klasy ósmej, znalazła się w grupie utalentowanej młodzieży z województwa małopolskiego, zdobywając tytuł laureata w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Po przejściu etapu szkolnego i rejonowego, Anetka osiągnęła znakomity wynik w ostatnim etapie: wojewódzkim, co zadecydowało o przyznaniu  jej tego wyróżnienia.

        Samo dotarcie do etapu wojewódzkiego konkursu jest ambitnym i wymagającym wzmożonej pracy zadaniem. Najpierw trzeba uzyskać co najmniej 60% punktów możliwych do zdobycia w etapie szkolnym, potem 75 % w etapie rejonowym. Spośród kilkuset uczniów z województwa małopolskiego, w ostatnim, wojewódzkim etapie,  wyłoniona zostaje grupa finalistów, którzy zdobyli co najmniej 50% punktów oraz wąskie grono najlepszych, czyli laureatów, z co najmniej 85% wynikiem. Uzyskanie takiej puli punktów wymaga szerokiej wiedzy, umiejętności zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz odporności na stres.

        Wojewódzkie konkursy przedmiotowe uważane są za prestiżowe, gdyż dają możliwość rozwijania zainteresowań uczniów, przygotowują ich do dalszej nauki oraz pozwalają na trafne rozpoznawanie własnych uzdolnień.  Stanowią również świetne narzędzie do promocji szkół i nauczycieli wspierających wyróżniających się uczniów. Co równie ważne, uzyskanie tytułu laureata wiąże się z dodatkowymi uprawnieniami. Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą roczną ocenę klasyfikacyjną. Na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie wyżej wymienionego tytułu jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu najwyższego wyniku. Co najważniejsze, laureaci są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

       -Dlatego też sukces naszej uczennicy jest dla całej szkoły powodem do radości i dumy, a także dowodem jej zaangażowania, rzetelnej nauki i szczególnego talentu- podkreśla dyrektor naszej szkoły, pan Piotr Wańczyk.

       Gorąco gratulujemy Anetce, jej rodzicom oraz nauczycielowi prowadzącemu osiągnięcia tak wspaniałego wyniku!

   • JESTEŚMY CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
    • JESTEŚMY CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    • 5 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszaki, uczniowie z klas 2- 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzeli przedstawienie „Bohaterowie naszych bajek” przygotowane przez starszych uczniów. W młodych aktorów wcielili się : Wójcik Antoni jako „ Kot w Butach”, Izabela Rusin oraz Kamila Florek to „ Krasnale”, Julia Bober jako  „Wróżka” oraz Dominika Arendowska - „ Królowa Książka”. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, mówiącym o tym, jak należy dbać i szanować książki. Odgadywały też bajkowe zagadki. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Następnie pan Dyrektor, Piotr Wańczyk, wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i książeczki. Pełni wrażeń, młodzi czytelnicy oznajmili, że bibliotekę będą często odwiedzać!

     L.Krzak

   • Z życia przedszkolaka- styczeń/luty
    • Z życia przedszkolaka- styczeń/luty

    • Kiedy w styczniu  wróciliśmy po dłuższej przerwie do szkoły, w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny kolęd i pastorałek pt.: „Cicha noc…”.

     Uczestników oceniało jury w składzie: p. Halina Cabała, p. Lucyna Krzak, p. M. Kaczmarczyk. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział siedmioro dzieci. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla małych wykonawców było to ogromne przeżycie. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły prezentacje.

     I miejsce zdobyła  Maja Psonak za kolędę „Była noc”

     II miejsce – Zuzia Rams za kolędę „Pastuszek Bosy”

     III miejsce – Zosia Bober za kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

     GRATULUJEMY :) 

     Prezentację dzieci można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/5NzpPfr88W0

     W styczniu dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy pomagać starszym osobom oraz wykorzystaliśmy piękną zimę i postanowiliśmy spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu – było super i trochę zimno… brrrr, ale chcielibyśmy powtórzyć to jeszcze raz – może się  uda :)

     W lutym w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Wszyscy się przebrali – był pirat, kot, księżniczki, batman, a nawet Pippi Langstrumpf. Zabawy było co niemiara. Podczas tłustego czwartku dowiedzieliśmy się, skąd się wzięła tradycja „Tłustego Czwartku” i zjedliśmy wiele pysznych pączków. Byliśmy też w teatrze na przedstawieniu pt. „Sierotka Marysia w krainie bajek” -  niestety tyko online, ale za to wszyscy w tym dniu ubraliśmy się elegancko. Luty był dla nas miesiącem bardzo ciekawym, ponieważ nie obeszło się bez eksperymentów :) 

     Urodziny w styczniu w naszym przedszkolu obchodziła Zuzia Rams– jeszcze raz życzymy naszej koleżance  wszystkiego najlepszego :)

     Bohaterem tygodnia w styczniu została Nikola Szewczyk, a w lutym Emilia Ziemianek, Gabrysia Kolasa i Artur Tokarczyk – GRATULACJE :)

     M.Kaczmarczyk

   • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I
    • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I

    • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu informuje, że od dnia 25 lutego 2021 r. rozpoczynają się zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022.

     Zapisy będą prowadzone od 25 lutego 2021 r. w sekretariacie szkoły
     w godzinach od 8.00 - 15.00.

      Do oddziału przedszkolnego zapisujemy dzieci urodzone w 2015 r. i wcześniej.

     W celu zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek i odpowiednie załączniki, dostępne na szkolnej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły do dnia 19 marca 2021r.

     Rodzice dzieci uczęszczających już do oddziału przedszkolnego, które w roku szkolnym 2021/2022 będą kontynuować naukę w oddziale przedszkolnym, składają tylko deklarację kontynuacji nauki do dnia 3 marca 2021r.

     Do klasy I Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu zapisujemy dzieci urodzone w 2014 r. (7 - letnie):

     a) z urzędu, na podstawie zgłoszenia dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

     b) na pisemny wniosek rodziców uczniów, zamieszkałych poza obwodem szkoły.

      Szczegółowe informacje oraz druki dostępne w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie internetowej w zakładce: Uczniowie i rodzice - Rekrutacja 2021/2022.

      

      

      

   • Z życia przedszkolaka- grudzień
    • Z życia przedszkolaka- grudzień

    • Grudzień minął nam szybko i w bardzo miłej atmosferze, gdyż odwiedził nas Św. Mikołaj, którego przywitaliśmy krótkim występem. Jak się okazało, byliśmy bardzo grzeczni, ponieważ wszyscy dostaliśmy paczki!

     W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” wykonaliśmy drobne upominki dla seniorów, które zostały im przekazane wraz z paczką świąteczną w ramach akcji „Paczka dla Seniora”, dostarczoną przez lokalny Caritas. Dodatkowo wykonaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe, które zdobiły szkolny korytarz.

     W naszej grupie zorganizowaliśmy też spotkanie wigilijne, zachowując wszystkie tradycje związane z Wigilią. Odczytaliśmy fragment Pisma św., złożyliśmy sobie życzenia, trzymając w ręku biały opłatek, zjedliśmy rybkę i paszteciki z barszczem, a na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy.

     W grudniu urodziny obchodzili: Dominik i Dawid – życzymy im dużo radości i wszystkiego najlepszego!

     Bohaterem tygodnia została Zuzia K. – GRATULACJE!

   • KONKURSY BOŻONARODZENIOWE
    • KONKURSY BOŻONARODZENIOWE

    •  

     Jak co roku, w naszej szkole zorganizowaliśmy konkursy, których tematyka dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia, ich wyjątkowości, zwyczajów oraz tradycji.

     Pierwszy konkurs artystyczny, pt: „Ozdoba świąteczna”, został przeprowadzony w oddziale przedszkolnym. Nagrody otrzymały następujące osoby:

     I miejsce: Maja Psonak, Nikola Stawiarska, Jan Sychowski, Magdalena Kulak

     II miejsce: Zuzanna Łatka, Faustyna Gałysa, Nikola Szewczyk, Bartosz Kotas

     III miejsce: Kacper Kołodziej, Artur Tokarczyk, Dawid Citak, Zuzanna Rams

     Wyróżnienia: Zofia Bober, Jan Sutor, Zuzanna Kozieńska, Gabriela Kolasa, Daniel Psonak

     Drugi konkurs, „Kolęd i pastorałek”,  został przeprowadzony w formie online. Nagrodzono następujących uczniów:

      I miejsce: Maja Sychowska- klasa II, Dominika Arendowska- klasa III, Justyna Job- klasa VI

     Wyróżnienia: Karolina Biryt- klasa VII, Aurelia Biryt- klasa IV, Mariola Biryt- klasa V, Łukasz Biryt- klasa VII, Justyna Rams- klasa II

     Trzeci konkurs, plastyczny, pt: „Wkrótce święta”, przeprowadzony został także w formie online. Wyróżnione zostały następujące osoby:

     Julia Bober- klasa III

     Dominika Arendowska- klasa III

     Grzegorz Tokarczyk- klasa I

     Kacper Kurzeja- klasa II

     Emilia Kozieńska- klasa II

     Emilia Kurzeja- klasa IV

     Sebastian Szumacher- klasa VI

     Aurelia Biryt- klasa IV

      

     Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na naszej stronie internetowej oraz stanowią dekorację w naszej szkole.

     Wszystkim uczestnikom dziękujemy, na zwycięzców czekają nagrody!

     Art. L.Krzak

   • Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
    • Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

    • Bardzo proszę o zapoznanie się z artykułem dotyczącym, dofinansowania na zakup komputera lub laptopa dla dziecka z rodziny rolniczej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski można składać najpóźniej do 30 grudnia 2020 r.

     Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

      

     Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

     Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

     Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

     • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
     • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
     • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
     • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
     • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

     Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.

     Wersja PDF wniosku - otwórz

     Wersja edytowalna wniosku - otwórz

     Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy - otwórz

     Wzór formularza rozliczenia pomocy - otwórz

     Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

     • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
     • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
     • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.  

     Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

     Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.Podstawa prawna: § 13ze rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

   • KONKURSY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
    • KONKURSY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

    • Miło nam poinformować, że nastepujące osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty:

     - Weronika Janeczek, kl.8 (matematyka, język polski, chemia, fizyka),

     - Ewelina Pasoń, kl.8 (biologia),

     - Aneta Rams, kl.8 (język angielski).

     Ponadto Weronika Janeczek bierze udział w XVI Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, w której zakwalifikowała się do zawodów drugiego stopnia.

     Kolejny sukces: dwie uczennice klasy ósmej: Weronika Janeczek i Anna Szumacher wzięły udział w konkursie ekologicznym "Bądź Eko- fanem" i uzyskały tytuł laureata.

     Wszystkim serdecznie gratulujemy!

   • ZRÓB TO SAM - ZIEMIĘ LECZ - TAKA MAŁA WAŻNA RZECZ !!!
    • ZRÓB TO SAM - ZIEMIĘ LECZ - TAKA MAŁA WAŻNA RZECZ !!!

    • Troska o środowisko naturalne jest  bardzo ważna, dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat. Dlatego dzieci z Oddziału Przedszkolnego przez cały   miesiąc październik realizowały program pt.” Szkolne Przygody Fajniaków”. Tegoroczna tematyka dotyczyła czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Zajęcia rozpoczynały się odczytaniem fragmentów  książki- "Gangu  Fajniaków"- przez p. Lucynę Krzak. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z otaczającym nas światem oraz wykonywały kolorowe rysunki. W nagrodę za udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy, maskotki,  książki oraz naklejki. Fundatorem nagród była sieć sklepów „Biedronka”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

   • ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - PAMIĘTAMY
    • ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - PAMIĘTAMY

    • Powstała z grobu na Twe władne słowo
     Polska – wolności narodów chorąży.
     Pierzchnęły straże, a ponad jej głową
     Znowu swobodnie Orzeł Biały krąży
     .
                                          Alojzy Feliński

      

     Rocznica  odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego  wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisało się w  kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły. Listopadowe obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości przypominają burzliwe dzieje naszej ojczyzny.

     10 listopada  nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego przygotowali krótką akademię, aby uczcić ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień, a o godzinie 11.11 uroczyście wyśpiewali hymn Polski, tym samym przyłączając się do akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

   • WYGRANA W KONKURSIE FUNDACJI SĄDECKIEJ
    • WYGRANA W KONKURSIE FUNDACJI SĄDECKIEJ

    •   W bieżącym roku szkolnym Fundacja Sądecka zorganizowała konkurs historyczny pt. „Sądeczanie dla Niepodległej” dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.  Patronat medialny sprawował miesięcznik SĄDECZANIN, a partnerami konkursu byli: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”,  Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę pisemną na wybrany temat, na podstawie wskazanej literatury. Konkurencja była bardzo silna, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad siedemdziesiąt prac. Z wielką radością informujemy, że wśród dziewięciu nagrodzonych prac, III miejsce otrzymała uczennica klasy VII  Szkoły Podstawowej
     w Gaboniu,  DAGMARA WNĘK. Jako temat swojej pracy Dagmara wybrała „Szlak bojowy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich”. Historia Pułku  i jego szlaku bojowego nierozerwalnie łączyła się z tworzeniem podwalin Niepodległego Państwa Polskiego i losami wojny polsko – bolszewickiej. Temat pracy miał szczególne, symboliczne znaczenie dla  naszej uczennicy ze względu na patrona szkoły, która nosi imię 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Gratulujemy wygranej.

     Art. E.Sojka

   • MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK.
    • MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK.

    • W dniu 30.10.2020r. klasa I wzięła udział w projekcie „Mała książka- wielki człowiek”. Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Każdy uczeń otrzymał „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzą: „Pierwsze Abecadło” z poradnikiem dla rodziców oraz kreatywny alfabet z literami do wycinania. Przekazanie miało charakter uroczysty- w obecności wychowawczyni kl.I - p. Haliny Cabała i bibliotekarki p. L. Krzak. Mamy nadzieję, że nasi pierwszoklasiści pokochają książki, a czytanie będzie ich wielką pasją.

     Art. H. Cabała

   • W TYM ROKU…."BALLADYNA" J.SŁOWACKIEGO
    • W TYM ROKU…."BALLADYNA" J.SŁOWACKIEGO

    •  

     W środę, 21 października 2020r., klasa VII wraz p. Sylwią Kotas oraz p.  L. Krzak wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ Narodowe Czytanie”. Wybrane fragmenty utworu J. Słowackiego zaprezentowały następujące osoby: Dagmara Wnęk, Karolina Biryt, Aurelia Pogwizd, Łukasz Biryt, Krystian Ćwiklik oraz Paweł Pasoń. Serdecznie im dziękujemy za  przygotowanie i udział w akcji promującej czytelnictwo.

     Art. L. Krzak

    • Ślubowanie klasy I

    • W dniu 15.10.2020r., tradycyjnie jak co roku, w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania kl. I. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały z tej okazji krótką część artystyczną. Były  wiersze i piosenki. Następnie 10 uczniów przystąpiło do uroczystej Przysięgi Ślubowania. Pan dyrektor, mgr Piotr Wańczyk, dokonał pasowania każdego ślubującego na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. I PSP AK w Gaboniu. Pierwszaki otrzymały wraz z gratulacjami pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też życzeń kierowanych do pierwszaków  od Dyrekcji, starszych kolegów, zaproszonych gości. Rodzice obdarowali swoje pociechy słodkimi prezentami. Mimo  pandemii, miło przeżyliśmy tę uroczystość.

   • WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS 4-8
    • WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS 4-8

    • Informujemy, że od 26 października do 8 listopada wprowadzone zostaje nauczanie zdalne dla klas 4-8. Zajęcia będą się odbywacć na platformie Teams, zgodnie z planem lekcji. Godziny trwania poszczególnych lekcji znajdują się w kalendarzu na platformie- do wglądu dla uczniów.

   • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI
    • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI

    •  Wykształcenie to dobro, którego
     nic nie jest w stanie nas pozbawić.
     W podziękowaniu, za trudną pracę
     i wskazywanie właściwej drogi,
     życzymy dużo wytrwałości
            i dalszych sukcesów zawodowych.

        W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów! Niech podejmowany przez Was, Drodzy Nauczyciela, trud, będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania!

   • Podziękowania za współpracę
    • Podziękowania za współpracę

    • ,Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu serdecznie dziękują Panu Rafałowi Hasiorowi, pracownikowi Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu, za pomoc w realizacji nagrania Hymnu Szkoły.

   • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY W NASZEJ SZKOLE
    • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY W NASZEJ SZKOLE

    • Nasza placówka w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury. Oddział Przedszkolny wraz z klasą pierwszą będą realizować zadania zawarte w trzech modułach: „W krainie muzyki”, „Piękno regionu”, „Kocham, lubię, szanuję”.

      Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Kaczmarczyk, a czynny udział w realizacji zadań  biorą:  pani Halina Cabała i pani Lucyna Krzak.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych