• Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu
    • Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu

    • 22 kwietnia na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole w związku z przerwą świąteczną uroczystości poświęcone temu Dniowi zostały przesunięte na 30 kwietnia. Do obchodów uczniowie przygotowywali się przez ostatnie dwa tygodnie.        

     W ramach święta zorganizowano międzyklasowy turniej wiedzy  ekologicznej. Zgodnie z podanym regulaminem obejmował on tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska: w szczególności dotyczył zagadnień dotyczących segregacji śmieci, recyklingu, alternatywnych źródeł energii  i ich wykorzystania oraz form ochrony środowiska występujących na terenie Polski.  Trzyosobowe drużyny klasowe rywalizowały  w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza – uczniowie oddziałów ,,0” – 3  i starsza – uczniowie klas IV – VIII. Zwycięzcami konkursu  wśród drużyn młodszych, została klas III, natomiast wśród starszych,  klasa VI. Poza turniejem wiedzowym, uczniowie przez ostatni tydzień zbierali baterie oraz makulaturę, czyli odpady, które można ponownie wykorzystać poddając recyklingowi. Ich działania są zaskakujące. Zebrali 1227 kg makulatury oraz 6144 szt. zużytych baterii.  Najwięcej makulatury zebrali: Kozieński Szymon – kl. IV, Pasoń Ewlina – kl. VI, Pasoń Paweł – kl. V oraz Pasoń Karolina- kl. VIII. Każdy z tych uczniów przyniósł po 70 kg. Z kolei najwięcej baterii zebrała Szewczyk Patrycja z klasy V– 1338 szt. oraz Ru'nieece Peciak z oddziału ,,0” – 698 szt. Wszyscy uczniowie za swe osiągnięcia  otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor. Ponadto wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zadanie dodatkowe, aby  w tym dniu założyć na siebie ubiór w odcieniach zieleni.    Uczniowie podeszli do wszystkich postawionych im zadań bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem.                                  

     Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć krótką inscenizację pt ,,Wiosenny spacerek Krystianka”. Montaż słowno- muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy VII i VI, a reżyserem jego była uczennica klasy VII – Marlena Niemiec. Inscenizacja w sposób krótki lecz bardzo treściwy porusza tematy dbania o naszą Matkę Ziemię.

     Z pewnością  podjęte przez uczniów naszej społeczności  działania na długo pozostaną w ich pamięci,  nie tylko ze względu na nagrody, zabawę czy rywalizację,  ale przede wszystkim przez  nawyki dbania o środowisko naturalne, które miejmy nadzieję będą  stawały się coraz ważniejsze i będą znajdowały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

      

   • Życzenia Wielkanocne
    • Życzenia Wielkanocne

    • Dzieląc się radosną nowiną Zmartwychwstania Pańskiego

     proszę przyjąć serdeczne życzenia

     dni pełnych wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego

     od Zmartwychwstałego Pana oraz nadziei i sił
     do przezwyciężania codziennych trudów a także smacznego „święconego i mokrego, radosnego dyngusa”.


     Dyrektor Szkoły,
     Grono Pedagogiczne,
                                               Uczniowie oraz Pracownicy
                                                 SP im. 1 PSP AK w Gaboniu

   • INFORMACJA DLA RODZICÓW
    • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    • Informacja

     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu informuje, że:

     • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. /Dz.U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318/ , kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 oraz w uzgodnieniu z rodzicami dni  15,16,17 kwietnia (egzamin ósmoklasisty) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Dla uczniów, którym rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki 
      w tym czasie szkoła zorganizuje zajęcia wychowawczo – opiekuńcze (świetlica) w godz. 7.45 – 15.00

     Dla celów organizacyjnych prosimy o podanie  informacji do wychowawcy klasy w dniu 12.04.2019 r. (piątek)
      o ewentualnych terminach i czasie pobytu dziecka w szkole w w/w dniach.

     • W wyżej wymienionych dniach Oddział Przedszkolny pracuje zgodnie z planem
     • Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 w dniach 18.04. – 23.04.2019r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Są to dni wolne od zajęć.
   • Zajęcia w dniu 10 kwietnia
    • Zajęcia w dniu 10 kwietnia

    • Drodzy Rodzice 

     Uprzejmie informujemy że w dniu 10 kwietnia 2019 roku (środa) lekcje w naszej szkole będą odbywają  się według planu lekcji. 

      

     Dyrekcja Szkoły

      

   • Informacje dotyczące strajku
    • Informacje dotyczące strajku

    • Szanowni Rodzice!

     W związku z brakiem porozumienia Związków Zawodowych ze stroną rządową informujemy, że od dnia 8 kwietnia 2019r.  pracownicy Szkoły przystąpią do bezterminowego strajku.

     Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

     Dyrekcja Szkoły im. 1 PSP AK w Gaboniu

   • Światowe Dni Zdrowia
    • Światowe Dni Zdrowia

    • 5 kwietnia 2019 roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Gminnych Obchodach Światowego Dnia Zdrowia w ramach reaizacji projektu "Wybieramy zdrowie". Uczennice klasy VII Karolina Dara i Kinga Tudaj wzięły udział w konkursie wiedzy "Jesteś tym co jesz" i zdobyły VI miejsce.

     Z układem taneczno - gimnastycznym wystąpiły uczennice klasy V - Dagmara Rams i Patrycja Szewczyk zajmując II miejsce.

     Uczeń klasy III - Damian Janeczek zdobył V miejsce w konkursie piosenki "Ozdrowiu śpiewam".

     Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursach plastycznych:

     - konkurs "3 x NIE dla używek" uczeń klasy IV - Szymon Kozieński zdobył I miejsce, a Jakub Stępka wyróżnienie.

     - konkurs "Klimaty zdrowia" uczennica klasy VII  Aleksandra Kozieńska zdobyła I miejsce. 

     Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

   • Żywa lekcja historii
    • Żywa lekcja historii

    • Dnia 27 marca 2019 roku uczniowie wszystkich klas naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii „Ku Niepodległej” prowadzonej przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Był to specjalnie przygotowany program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Zostały omówione powstania narodowe: kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe i I wojna światowa. W ogólnym zarysie została przedstawiona sytuacja pod zaborami. Przybliżono uczniom wiedzę na temat roli marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Zostały omówione i zaprezentowane stroje, kolekcja replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili opowieść o bohaterach walczących o wolność, honor i Ojczyznę, przy czym równocześnie doskonale się bawili.

   • Pierwszy Dzień Wiosny
    • Pierwszy Dzień Wiosny

    • 21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowei klas I - III w barwnym korowodzie z "Marzanną", udali się nad pobliską rzeczkę, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. 

     Po przybyciu na miejsce, wierszami i piosenkami pożegnaliśmy "zimową pannę", a następnie ją spaliliśmy i wrzuciliśmy do wody. Gdy odpłynęła, w miłych nastrojach z Panią Wiiosną oraz ze śpiewem na ustach wróciliśmy do szkoły. 

     Dookoła śpiewały ptaszki i ciepło przygrzewało słoneczko.

     art. Wanda Janik

   • Młodzież zapobiega pożarom
    • Młodzież zapobiega pożarom

    • W dniu 1 marca 2019 roku w Remizie OSP w Gołkowicach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

     Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

     Patrycja Szewczyk - kl. 5, Krystian Bieryt - kl.6, Weronika Janeczek - kl. 6, Ewelina Pasoń - kl.6, Marlena Niemiec - kl. 7, Gabriela Bieryt - kl.7.

     Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast uczennica klasy szóstej Weronika Janeczek indywidualniue zdobyła IV miejsce.

     Serdecznie gratulujemy.

   • Bezpieczeństwo na wsi
    • Bezpieczeństwo na wsi

    • 28 lutego 2019 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa  oraz obejrzeli prezentację multimedialną, która miała na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa.

     By zapobiec groźnym sytuacjom, przedstawiony został apel „Bądź bezpieczny- uważaj, gdzie się bawisz”. Opisano miejsca, gdzie bawić się nie należy- np. magazyny z narzędziami, miejsca pracy maszyn.

     Uczniowie zapoznani zostali również z wieloma poradami dotyczącymi ich bezpieczeństwa. Oto kilka z nich: nie baw się w pobliżu maszyn, nie wchodź w drogę pojazdom publicznym, nie obsługuj samodzielnie maszyn rolniczych, nie siadaj na przyczepach i elementach maszyn rolniczych.

     W końcowej części spotkania ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpiecznie na wsi mamy, maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Chętni uczniowie mogą wykonać pracę plastyczną w formacie A3, dowolną techniką. Termin składania prac: do 15 marca. Te najlepsze przekazane zostaną do etapu wojewódzkiego.

     Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie!

   • Konkurs Pieśni Religijnej
    • Konkurs Pieśni Religijnej

    • W dniu 26 lutego uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Konkursie Pieśni Religijnej w Przysietnicy. Po raz kolejny nasza uczennica, tym razem Sandra Rams zdobyła w kategorii wiekowej klas 7-8 Szkoły Podstawowej i Gimnazjum I miejsce śpiewając pieśń pt."List do Boga". Natomiast Magdalena Adamczyk zajęła III miejsce w pieśni "Być bliżej Ciebie chcę".

     W kategorii klas 4-6 Szkoły Podstawowej wyróznienie otrzymała Weronika Janeczek w pieśni "Przyjdź jak deszcz".

     Organizatorom konkursu dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałe nagrody.

   • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020
    • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020

    • OGŁOSZENIE

     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu
     ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2019/2020

     1. Do klasy pierwszej - rocznik 2012 - od dnia 25 lutego 2019 r. do dnia 3 marca 2019 r.
     2. Do Oddziału Przedszkolnego - rocznik 2013
     • od dnia 25 lutego 2019 r. do dnia 3 marca 2019 r. – kontynuacja edukacji przedszkolnej
     • od dnia 5 marca 2019 r. do 18 marca  2019 r.- złożenie wniosku  o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

     Zapisy dokonywane będą w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Dyrektora Szkoły
      w godzinach od 8.00 do  15.00 w dni robocze.

                                                                                                                         
     Wzory druków dostępne są  w sekretariacie szkoły, lub do pobrania ze strony internetowej szkoły
     w zakładce rekrutacja po lewej stronie.

      Dyrektor Szkoły – Elżbieta Kruczek

      Przy zapisie rodzic/ prawny opiekun powinien okazać:

     1. dowód osobisty
     2. akt urodzenia dziecka
     3. numer ewidencyjny dziecka (PESEL)
     4. kartę dużej rodziny (jeżeli posiada)

     Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu  28. 02. 2019 (czwartek)
     na dzień otwarty szkoły
     . Można będzie zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

   • Bezpieczna droga - dobrze cię widzieć.
    • Bezpieczna droga - dobrze cię widzieć.

    • Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno - Informacyjnej "Bezpieczna droga - dobrze cię widzieć", współfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. 

     W ramach kampanii uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji na których umieszczono "7 odblaskowych rad drogowych". 

     Wychowawcy przeprowadzili z uczniami ciekawe zajęcia na temat roli odblasków w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. powyzszą tematykę, dzieci utrwaliły podczas oglądania specjalnie przygotowanych filmów animowanych. 

     Mamy nadzieję, iz podjete działania pozwoliły uczniom poszerzyć i utrwalić sobie wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.

     art. Józefa Wnęk

   • Integracyjny bal karnawałowy
    • Integracyjny bal karnawałowy

    • W  dniu 9 lutego  2019 roku odbył się w naszej szkole Bal karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców Gabonia. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć min: wróżki, królewny, księżniczki, piratów, piłkarzy, ... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. 

     Wszyscy uczestnicy balu bawili się znakomicie, przy rytmach różnorodnej muzyki - były pociagi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił że żadne dziecko sie nie nudziło. 

     Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych balowych strojów.

     Kolejny bal karnawałowy już za rok!! Serdecznie zapraszamy.

     art. Lucyna Krzak

   • Piękny gest naszej uczennicy
    • Piękny gest naszej uczennicy

    • Uczennica klasy VI SP im. 1PSP AK w Gaboniu - Karolina Czyżycka  wzięła udział w akcji Rak'n'Roll – Daj Włos! Ścięła swoje piękne długie włosy i podarowała je na perukę dla osób chorych na nowotwór.

     Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są nierefundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Zakłady fryzjerskie ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je Fundacji Rak'n'Roll – Wygraj Życie. Później wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

     Karolina dokonała tego szlachetnego czynu i dostała podziękowanie.

     art. Janina Pelc

   • Oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej
    • Oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej

    • 10. 01. 2019 r. w Szkole Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu  odbyła się uroczystość  oddania do użytku nowej   sali gimnastycznej. Od wielu już pokoleń społeczność tej wiejskiej szkoły oczekiwała tej inwestycji.

      Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Kruczek wraz z nauczycielami prowadzącymi powitała zaproszonych gości. Byli to: poseł na Sejm Jan Duda, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer , Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Dariusz Leśniak, radni powiatowi Ewa Zielińska i Edward Ciągło, sołtys Gabonia Halina Dara, radni obecnej i przeszłej kadencji,  burmistrzowie Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, kierownik Referatu Przygotowania Inwestycji i pracownicy referatu, dyrektor PiMG Biblioteki Maria Sosin, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Poseł Na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk,  Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski,  Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski  przesłali listy gratulacyjne, które zostały odczytane.

     Świętowanie rozpoczęło się Mszą Św., po której w części oficjalnej dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu.  Przemówienia okolicznościowe wygłosili Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek, dyrektor szkoły oraz wielu zaproszonych gości. Głos zabrała również Małopolski Wicekurator Oświaty Pani Halina Cimer, która gratulowała gospodarzom tak wspaniałego obiektu oraz rodzinnej, przyjaznej dzieciom atmosfery.

     Kolejną część uroczystości wypełnił: program artystyczny Sportowa baśń o współczesnym Kopciuszku, podziękowania i noworoczne życzenia.

     Całkowity koszt budowy sali gimnastycznej wyniósł 2 119 139 zł. Połowę środków pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostała kwota pochodziła z budżetu Gminy Stary Sącz. To jest inwestycja w przyszłość – mówiła dyrektor szkoły – będzie służyć lepszym wynikom sportowym, wartościom oraz integracji społeczności Gabonia.

      

      

   • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO
    • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO

    • 13 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie XIV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Oszczędzam na prezent dla przyjaciela". Z naszej szkoły zostało wyróznionych 11 prac, następujących uczniów:

     klasa I - Julia Bober,  Izabela Rusin, Julia Stępka,Dominika Arendowska, Michał Rams.

     klasa II - Ireneusz Stawiarski.

     klasa III - Anna Pogwizd.

     klasa IV - Natalia Godoń, Olivia Głębocka, Alicja Rusin.

     klasa V - Justyna Krupa.

     Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Starym Sączu - pana Wojciecha Kulaka. Natomiast prace uczniów znajdują się  na wystawie zorganizowanej przez organizatora konkursu w Szkole Podstawowej w Gołkowicach.

     art. Wanda Janik

   • Tradycja Świąt Bożego Narodzenia - oczami dzieci
    • Tradycja Świąt Bożego Narodzenia - oczami dzieci

    • Uczniowie klas I-IV z naszej szkoły przystąpili do konkursu "Tradycja Świąt Bożego Narodzenia - oczami dzieci", zorganizowanego w ramach projektu pt. "Rozwijamy wspólne działanie - upowszechniając tradycje", współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego.Honorowy Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek.

     Uczniowie w klasach wykonywali wspólne ozdoby świąteczne. Powstałe prace zostały odwiezione do siedziby Fundacji Rozwoju Sądeczyzny w Starym Sączu. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd całej klasy do fabryki bombek ARMAR w Bębłnie i udział w warsztatach ręcznie malowanych bombek oraz słodycze dla wszystkich klas.

   • Czyste powietrze - czysta sprawa.
    • Czyste powietrze - czysta sprawa.

    • 16 listopada uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze - czysta sprawa". Zajęcia przeprowadzone zostały przez wolontariuszy z Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA z Nowego Sącza. 

     Poprzez ciekawe zabawy i ćwiczenia, uczniowie pogłębili i usystematyzowali swoją wiedzę na tamat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i życia ludzi i przyrody. Poszeżali takż wiedzę na temat sposobów zapobiegania powstawania smogu oraz dbania o czystośc otaczającej nas przyrody.

     Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując duże zainteresowanie i aktywność. 

     Na zakończenie zajęć każdy uczeń otzrymał znaczek "Ambasador czystego powietrza" a klasa zdobyła dyplom za wzorowe uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych.

     art. Józefa Wnęk

 • Galeria zdjęć

   brak danych