• Wybory do szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

        • 16 czerwca w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. W głosowaniu wzięły udział 103 osoby. Przewodniczącą Szkolnego Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VII - Antonina Bober, która uzyskała 35 głosów, jej zastępcą zaś uczeń klasy V - Kacper Dobosz, na którego oddano 20 głosów. Opiekunem Szkolnego Samorządu Uczniowskiego- z liczbą 47 głosów- została Pani Kinga Olszak.

          K. Olszak

      • Szkolenie strzeleckie
        • Szkolenie strzeleckie

        • 12 czerwca dzięki uprzejmości Pana Roberta Tomasika, członka Ligii Obrony Kraju, uczniowie klasy ósmej mogli uczestniczyć w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa z kilkugodzinnego szkolenia strzeleckiego. Zostali oni zapoznani z głównymi elementami budowy broni, zasadami składania i rozkładania broni, zasadami bezpiecznego przechowywania i transportowania broni oraz postawami strzeleckimi jakie należy przyjąć podczas oddawania strzału. Cenną dla nich informacją były również aspekty prawne związane z posiadaniem broni i amunicji w naszym kraju.
          Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za poświęcony czas, wiedzę i przekazane treści.
           Sylwia Kotas 

      • Mistrzowie Szkolnej Kasy Oszczędności
        • Mistrzowie Szkolnej Kasy Oszczędności

        • W tym  roku szkolnym członkowie SKO po raz kolejny przez dziesięć miesięcy walczyli o zdobycie tytułu „Mistrza oszczędzania”. Polegał on na dokonywaniu przez członków SKO przez ten okres czasu , wpłat przynajmniej jeden raz w miesiącu.

          W dniu 16  czerwca został rozstrzygnięty  konkurs, a najbardziej wytrwałym udało się osiągnąć  sukces.

          I miejsce i tytuł „Mistrza oszczędzania”:

          Twardowski Maciej kl. I

          GałysaFaustyna  kl. II                                                                                                       

          Stawiarska Nikola kl. II                                                                                                      

          Stawiarski Ireneusz kl. VI                                                                                       

          Stawiarska Natalia kl. VIII                                                     

          II miejsce i tytuł „Mistrza oszczędzania”:

          Pająk Kacper kl. I                                                                                                 

          Kotas Bartosz kl. II                                                                                                         

          Szumacher Agata kl. III

          III miejsce i tytuł „Mistrza oszczędzania:

          Pierzchała Jan kl. I                                                                                                           

          Kolasa Gabriela kl. II                                                                                                       

          Rusin Mikołaj – kl. III

          Za systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu - zwycięzcom  GRATULUJEMY!

          W. Janik

      • Jak nie czytam jak czytam!
        • Jak nie czytam jak czytam!

        • ​​​​​​   Pomimo zbliżającego się zakończenia roku szkolnego, nasi uczniowie nadal są bardzo aktywni. We wtorek cała szkoła wzięła udział w akcji "Czytanie na polanie". Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom"  i polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej, której realizacja odbywa się na świeżym powietrzu. Społeczność placówki przychodzi tego dnia z kocami lub poduszkami i w wybranym miejscu, na zewnątrz organizują przestrzeń czytelniczą. Można czytać dowolną książkę. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

          #czytanienapolanie

          K. Olszak

      •  „Nie pal przy mnie, proszę”- program edukacji antytytoniowej
        • „Nie pal przy mnie, proszę”- program edukacji antytytoniowej

        • W naszej szkole w kwietniu uczniowie klasy II realizowali program edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Głównym założeniem programu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej jest kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie bliskich oraz uświadomienie najmłodszym uczniom, że palenie jest bardzo szkodliwe, a także uwrażliwienie na szkodliwość działania dymu papierosowego związanego z biernym paleniem. Zajęcia odbywały się jeden raz w tygodniu. Uczniowie zapoznali się z następującymi zagadnieniami takimi jak:

          • co to jest zdrowie
          • od czego zależy nasze zdrowie
          • co i dlaczego szkodzi zdrowiu
          • co robić gdy zdrowie jest zagrożone
          • nie pal przy mnie, proszę

          Dzieci wykonywały różne ćwiczenia: rozwiązywały krzyżówki, układały puzzle, tworzyły prace plastyczne związane z programem. Była także możliwość uczestniczenia w spotkaniu z pielęgniarką szkolną – Panią Agatą Zbozień, która również udzieliła im wielu informacji.

          Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Mamy nadzieję, że przeprowadzony program wpłynie pozytywnie na świadomość uczniów związaną z negatywnymi skutkami palenia.

          L.Krzak

      • Konkurs czytelniczy
        • Konkurs czytelniczy

        •  6 czerwca uczennice naszej szkoły- Antonina Bober, Zuzanna Talar z klasy VII oraz Dominika Arendowska z klasy V brały udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym – W krainie fantastyki – „Zwiadowcy”- Księga 1: Ruiny Gorlanu – John Flanagan, zorganizowanym przez Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zadania konkursowe miały charakter indywidualny i grupowy. Uczennice wykazały się dobrą znajomością lektury oraz pomysłowością w wykonywaniu różnych zadań. Uczestniczki konkursu otrzymały wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

          L.Krzak

      • ,,Bezpieczne wakacje 2023"
        • ,,Bezpieczne wakacje 2023"

        • 14 czerwca 2023 r uczniowie klas szóstych ze szkół Gminy Stary Sącz zostali zaproszeni do Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari na spotkanie profilaktyczno- edukacyjne.Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo młodzieży poruszającej się po drogach publicznych na rowerach, hulajnogach czy skuterach, a także pojawiające się coraz częściej wśród młodzieży problemy nadużywania alkoholu, palenia tytoniu czy też używania narkotyków i dopalaczy. Młodzież została zapoznana z aspektami prawnymi i konsekwencjami prawnymi niedozwolonych zachowań. Ponadto uczniowie uczestniczyli również w szybkim kursie udzielania pierwszej pomocy, obejmował on: RKO, pozycję boczną bezpieczną, zadławienia, oparzenia i omdlenia. Chętni uczniowie mogli przeprowadzić na fantomie akcję masażu serca pod czujnym okiem instruktorów. Mamy nadzieję, że w razie koniecznosci zdobyta wiedza i umiejętności zostaną przez nich odpowiednio wykorzystane.S. Kotas

      • Stara Baśń - inny wymiar wyobraźni,
        • Stara Baśń - inny wymiar wyobraźni,

        • Czy można przenieść się choć na chwilkę w średniowiecze? Oczywiście, że tak! Uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego mogli się poczuć jak prawdziwe księżniczki i rycerze. 15 czerwca wyruszyli w niesamowitą podróż do zamku Stara Baśń w Grybowie.  Historia związana z Zamkiem Stara Baśń nawiązuje do XIII - wiecznych najazdów mongolskich na obszar Polski. Pobyt na zamku pozwolił nie tylko przenieść się do czasów naszych przodków, ale również  poznać średniowieczną historię na wesoło. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają dobrane z ogromną uwagą elementy wystroju, starodawne przyrządy użytkowe i eksponaty.
          Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się, co to jest rekonstrukcja oraz jak wyglądał zwykły dzień ludzi mieszkających w odległych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była magiczna historia. Słuchali tajemniczych dźwięków wydobywających się z lochów, w trakcie zwiedzania szukali smoków, a  przy pomocy rekwizytów i strojów wcielali się w różne postaci.
          Jako królowie, giermkowie, rycerze, damy dworu, z mieczami i tarczami przenieśli się
          w odległe, trudne i niebezpieczne czasy. Przygotowując własny podpłomyk  poczuli się jak średniowieczny mieszkaniec grodu. Ciekawą atrakcją był turniej kopistów, w którym uczniowie rywalizowali pomiędzy drużynami Dobromira i Gościrada. To był niezwykły dzień - pełen magii i niesamowitych przeżyć.

          K. Olszak

      • Szkolne Koło PTTK w Tatrach
        • Szkolne Koło PTTK w Tatrach

        • Wędruj z Nami! To dewiza, którą się kieruje Polskie Towarzystwo Krajoznawczo Turystyczne w skrócie PTTK.  7 czerwca uczniowie Szkolnego Koła PTTK wybrali sie na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym. Celem była Hala Gąsienicowa oraz Czarny Staw Gąsienicowy w Tatrach. Po zbiórce o 7 rano udaliśmy się na pobliski przystanek, skąd członkowie sądeckich kół PTTK zabrali nas autobusem do Zakopanego. Po 20 minutowym marszu dotarliśmy do Kuźnic, kupiliśmy bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i wyruszyliśmy na szlak. Trasa nie była łatwa, duże nachylenie terenu i śliskie kamienie utrudniały trekking, dodatkowo zaczął padać deszcz. Do Murowańca - schroniska znajdującego się na Hali Gąsienicowej - dotarliśmy niebieskim szlakiem przez Boczań. W trakcie wędrówki nie tylko podziwialiśmy piękne widoki, ale również, co było dla nas wielką niespodzianką, spotkaliśmy młodego jelenia. Pomimo, iż jest to dzikie zwierzę był bardzo oswojony i wyraźnie dawał do zrozumienia, że chce coś dobrego z naszych plecaków. Po dojściu do schroniska zjedliśmy ciepły posiłek, a chętne osoby ruszyły w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego. To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu, trudu ale i radości. Dziękujemy Oddziałowi PTTK w Nowym Sączu za organizację wyjazdu oraz Panu Adamowi Sobczykowi - prezesowi PTTK Beskid, który był naszym przewodnikiem.

          K. Olszak

      • Piknik Rodzinny
        • Piknik Rodzinny

        • "LEKARSTWEM NA SMUTEK JEST RUCH. RECEPTĄ NA SIŁĘ - DZIAŁANIE"

                                                                                                                          Albert Hubbard

           

                      Powyższy cytat stał się mottem przewodnim tegorocznego Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Gaboniu. Atrakcji nie było końca!

                      Justyna Job i Maja Sychowska powitały zgromadzonych  piosenką "Nic dwa razy" do słów wiersza W. Szymborskiej.  Następnie szkolne kółko teatralne zaprezentowało sztukę, w której stare nieczytane, nieoglądane bajki zmieniły się i roztańczyły, by zaskarbić sobie zainteresowanie  dzieci. Runiece Peciak i Mariola Biryt, w piosence pt. "Jesteśmy tu", przypomniały wartość życia i siłę rodziny. Uczniowie wręczyli przybyłym rodzicom własnoręcznie przygotowane serca, którymi wyrazili swą wdzięczność i miłość.

          Kolejno program Pikniku Rodzinnego owocował w zabawy, gry i rywalizacje rówieśnicze. Dla dzieci czekały m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki oraz bańki mydlane. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wytrzymałość w "Biegu po zdrowie".

          Nie zabrakło także, jak na piknik przystało, kiełbasek, ciast, napojów i lodów. Zwieńczeniem spotkania było obdarowanie uczestników pamiątkowymi zawieszkami z motywującym cytatem.

          Piknik Rodzinny zakończyły występy taneczne uczennic klas VI i VII, breakdance Simona z klasy I oraz pokaz tańca nowoczesnego dziewczynek, pod kierunkiem pana Mateusza Zużałka.

                      Dziękujemy za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas.

           

          A. Gancarczyk

      • "Sekretne życie Kopernika"
        • "Sekretne życie Kopernika"

        • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnej wystawie pokonkursowej zatytułowanej "Sekretne życie Kopernika" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gildia Superbohaterów.

          Prace były prezentowane w ramach Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt w Toruniu. Festiwal odbył się w sobotę 20 maja w I LO im. Mikołaja Kopernika. 

          W wystawie udział wzięli:

          - Amelia Franczyk

          - Antek Wójcik

          - Aurelia Biryt

          - Bartosz Czyżycki

          - Emilia Kozieńska

          - Mariola Biryt

          - Paulina Mordarska

          - Paweł Gałysa

          Zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Churskiego, redaktora naczelnego magazynu komiksowego AKT.

          P. Burzyński

        • Wycieczka klasy 8 do Oświęcimia i Wadowic

        • 26 maja bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy 8 naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia i Wadowic.. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, to jedno z  miejsc, o którym należy pamiętać i które należy znać. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w niezwykłej lekcji historii na terenach byłego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Zetknięcie się z ogromnym ludzkim cierpieniem i wielkim okrucieństwem oprawców wywołało silne emocje wśród uczniów. Osobiste rzeczy więźniów, ubrania, obuwie, fotografie cierpiących z głodu dzieci, warunki obozowe, doświadczenia medyczne, miejsca kaźni wstrząsały najbardziej.

          Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie miejsc związanych z postacią Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Zobaczyliśmy Bazylikę, w której Karol Wojtyła został ochrzczony a także dom rodzinny, gdzie urodził się i spędził swoje dzieciństwo przyszły Papież. Nie mogło też zabraknąć poczęstunku przy pysznych kremówkach.

          Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych do domu.

      • Mistrzynie ortografii
        • Mistrzynie ortografii

        • 17 maja odbył się XXXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny organizowany przez Szkołę Podstawową w Gołkowicach. Uczestnicy dwóch grup wiekowych z 10 szkół zmagali się z prawidłową pisownią polskich wyrazów. Zadaniem ortomaniaków było napisanie dyktanda z lukami, uzupełnienie krzyżówki z różnych dziedzin wiedzy oraz dobranie antonimów z trudnością ortograficzną. Dodatkowo, co wyróżnia ten konkurs, uczestnicy musieli wykazać się opanowaniem w zaznaczaniu prawidłowej pisowni na czas w programie komputerowym. Uczennice naszej szkoły wykazały się wiedzą, opanowaniem i profesjonalizmem.

          Grupa młodsza, Dominika Arendowska, Kamila Florek i Julia Sutor, zajęła IV miejsce.

          Grupa starsza, Antonina Bober, Natalia Godoń i Alicja Rusin, zdobyła II miejsce.

          Serdecznie gratulujemy!

      • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
        • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        • 10 maja w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja.

          Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy I i II w montażu słowno- muzycznym przypomnieli okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji oraz jej znaczenia dla Polaków.

          Była to lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

          W. Janik

      • V Nocny Bieg Świętej Kingi
        • V Nocny Bieg Świętej Kingi

        • Pomimo nie najlepszej prognozy, pogoda dopisała. Atmosfera tego uroczego biegu udzieliła się wszystkim uczestnikom. Można było nawiązać nowe znajomości i odświeżyć stare. Choć w biegu zdecydowało się pobiec tylko kilku uczniów, warto zaznaczyć, że byliśmy jedyną szkołą w gminie, która przygotowała swoją reprezentację do udziału w tej imprezie Miejmy nadzieję, że na udział w kolejnych edycjach zdecyduje się więcej młodzieży, bo mamy w szkole jeszcze co najmniej kilku dobrych biegaczy. Poza uczniami szkołę reprezentowali też p. Wańczyk i p. Mamak. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej biegu w celu sprawdzenia wyników i przeglądnięcia obszerniejszej fotorelacji z tego biegowego święta. Aby do tego zachęcić, zdradzimy, że wśród stawki przeszło 200 biegaczy, bardzo wysoko sklasyfikowano kilku naszych uczniów. Serdeczne podziękowania i gratulacje świetnej imprezy kierujemy do organizatorów ze szczególnym uwzględnieniem p. Sławomira Szczepaniaka, jednego z organizatorów biegu.

          Klas. oficjalna V BIEG NOCNY ŚWIĘTEJ KINGI . BIEG 3,3km — Sportmaniacs

          M. Mamak

      • Gminne obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
        • Gminne obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        • 3 maja obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791). Zostało ono ustanowione w 1919 roku, a potem ponownie w 1990 r. W tym roku wypada 232. rocznica tego ważnego wydarzenia.

          Uczniowie naszej szkoły w dniu 3.maja wzięli udział w gminnych obchodach święta. Poczet sztandarowy (wraz z pozostałymi pocztami) przemaszerował na płytę starosądeckiego rynku. Tam wciągnięto na maszt biało - czerwoną flagę i odśpiewano hymn państwowy przy akompaniamencie orkiestry. Następnie przemaszerowano do kościoła pw. Św. Elżbiety, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyny. 

          M. Mamak

      • Świat bez zanieczyszczeń- Dzień Ziemi 2023
        • Świat bez zanieczyszczeń- Dzień Ziemi 2023

        • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę, kiedy obchodzony jest jej dzień i jakie są największe zagrożenia dla naszej planety.

          Z okazji Dnia Ziemi przybliżamy kilka ciekawostek dotyczących naszej planety:

          1. Zdecydowanie najwięcej, bo ponad 70% całej powierzchni Ziemi, zajmuje woda. Pozostały obszar to wyspy i kontynenty.
          2. Doba na Ziemi trwa krócej niż 24 godziny. Dokładny czas wynosi 23 godziny 56 minut i 4 sekundy, ale dla ułatwienia czas ten jest zaokrąglany.
          3. Według naukowców Ziemia istnieje od 4,6 miliarda lat.
          4. Obecnie na Ziemi mieszka około 8 miliardów osób.
          5. Najwyższym punktem znajdującym się na Ziemi jest Mount Everest a najniższym Rów Mariański.

          W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy w kilku etapach. W piątek 21 kwietnia uczniowie brali udział w Ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Kilka dni później chcieliśmy przybliżyć więcej informacji o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego działania człowieka w przyrodzie oraz o tym jak im zapobiegać. Apel uświetnił występ uczniów klasy czwartej, w krótkim skeczu o Pawle i Gawle w humorystyczny sposób pokazali jak ważne jest życie w czystości i porządku we własnym domu. Przedstawienie było przygotowywane na kółku teatralnym, którego opiekunem jest Pani Anna Gancarczyk.

          Dodatkowo Szkoła zorganizowała konkurs „Zostań konstruktorem makiety – Moja wizja świata bez zanieczyszczeń”. Uczniowie przygotowali prace, w których wykorzystujemy odnawialne źródła energii. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

          Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego dnia.

          K.Olszak

      • Konkurs plastyczny "Przyroda budzi się do życia"
        • Konkurs plastyczny "Przyroda budzi się do życia"

        • W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu 21 kwietnia 2023 r. odbył się wernisaż wystawy XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Przyroda budzi się do życia". 

          Po uroczystym ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie nagród laureatom. 

          Komisja artystyczna spośród ponad tysiąca prac wybrała 90 najlepszych.

          Miło nam poinformować, że praca uczennicy klasy siódmej, Pauliny Dobosz, znalazła się wśród nich i zdobyła ll miejsce. 

          Paulinie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

          Wystawę otworzył Pan Edward Ciągło - Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz Pani Anna Radzik, Radna Powiatu Nowosądeckiego w towarzystwie Pana Krzysztofa Szewczyka - Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu i Pana Krzysztofa Szewczyka - Dyrektora Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. 

          P. Burzyński

      • Matematyka na wesoło
        • Matematyka na wesoło

        • Tegoroczny dzień królowej nauk odbył się w naszej szkole w nieco w innym terminie ze względu na wielkopostne rekolekcje. Kilka dni wcześniej dzieci przygotowały rebusy matematyczne oraz matematyczne „suchary”. Dzień wesołej matematyki rozpoczęliśmy świątecznie- pisankami, oczywiście matematycznymi oraz piosenką w wykonaniu uczennic kl. VIII i VII. Każda klasa otrzymała zestaw gier i zabaw. Były to krzyżówki, kwadraty magiczne, rymowanki, zagadki, wielkanocny labirynt, wykreślanki, nawet kolorowanki. Najbardziej atrakcyjne okazały się jednak rebusy. Nie wszystkie zostały odczytane, może zdążymy do przyszłego roku 😊.

      • Obchody Szkolnego Dnia Zdrowia
        • Obchody Szkolnego Dnia Zdrowia

        • 17 IV 2023 roku obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem "Chcę dbać o zdrowie".

          Każda klasa przygotowała i przedstawiła hasło promujące zdrowie. Klasy IV - VIII wzięły udział w konkursie na temat "Smaczny i zdrowy posiłek".  Przy ocenie przedstawionych prac pod uwagę  brana była pomysłowość i sposób przedstawienia  tematu, technika i estetyka wykonanej pracy oraz przekazane treści na temat wartości odżywczych i witamin zawartych w prezentowanych przez klasy daniach.

          I miejsce zdobyła klasa IV

          II miejsce klasa VIII

          III miejsce klasa VI

          Zwycięzcom gratulujemy.

          Kolejną częścią obchodów był przygotowany przez uczennice klasy VIII pokaz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczennicom dziękujemy za wspaniały pokaz, a wszystkim uczestnikom za wzięcie czynnego udziału w obchodach Dnia Zdrowia.

          Była to okazja , aby przypomnieć sobie i usystematyzować wiadomości na temat: jak dbać o zdrowie.

          J.Wnęk

  • Galeria zdjęć

      brak danych