• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2018/2019

    •  

      


     Promocja zdrowia

     W dniu 12 września dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w spotkaniu edukacyjno - rozrywkowym pt."Żyjmy zdrowo na sportowo", prowadzonym przez firmę "Aster".

     Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie brały udział w różnego rodzaju zabawach tanecznych, ruchowych oraz konkursach.


     Wycieczka do Parku Rozrywki "Labiland"

     Dnia 12 października 2018 roku przedszkolaki były w parku rozrywki "Labiland" w Skrudzinie. Na początku podziwiały piękny leśny krajobraz tamtejszej miejscowości. Następnie w parku rozrywki brały udział w różnego rodzaju zabawach, rozgrywkach sportowych oraz wspólnie bawiły się na wielkim placu zabaw, korzystając z tamtejszych urządzeń. Na koniec dzieci otrzymały skromny poczęstunek i zadowolone wróciły do szkoły.


     Jesień w lesie

     W dniu 17 października 2018 roku dzieci były na pieszej wycieczce w pobliskim lesie. Podziwiały piękno jesiennej przyrody. Uczyły się rozpoznawać rosnące tam drzewa, krzewy, rośliny i grzyby. Zbierały różne "Dary Jesieni" np. żołędzie, kasztany, jarzębinę, szyszki, kolorowe liście. Na koniec dzieci wesoło bawiły się wykorzystując opadłe liście w zabawy takie jak: "Stary niedźwieź", "Wiewiórki z dziupli hop", itp. Po przyjściu do klasy przedszkolaki segregowały i układały swoje zbiory w kąciku przyrody. Następnie wykonywały z nich jesiene bukiety, ludziki i zwierzątka leśne.


     Owocowe witaminki

     W ramach promocji zdrowego stylu życia, przedszkolaki brały udział w zajęciach kształtujących prawidłowe nawyki żywieniowe. Poznały różne owoce i warzywa, ich pochodzenie, walory smakowe i odżywcze. Pod nadzorem nauczyciela kroiły wybrane owoce z których zrobiły smaczną sałatkę owocową doprawiając ją do smaku miodem i sokiem z cytryny. Na koniec wszystkie dziecize smakiem zajadały zdrową i bogatą w witaminy sałatkę owocową. 


     "Święto pieczonego ziemniaka"

     18 października 2018 roku przedszkolaki obchodziły "Dzień pieczonego ziemniaka". Na początku spotkania poznały historię tego warzywa, rozwiązywały zagadki i rebusy z nim związane. W ramach promowania aktywności dzieci brały udział w róznych konkursach i zabawach sportowych z użyciem ziemniaków np. zbieranie ziemniaków na czas, rzuty do celu i wiele innych konkurencji. Kolejnym etapem naszego święta było palenie ogniska i pieczenie ziemniaków. Na koniec dzieci ze smakiem zajadały upieczone ziemniaki, a z pozostałych surowych zrobiły "Ziemniaki cudaki".


     Dzień Papieski

     W naszej szkole 7 listopada został ogłoszony jako "Dzień Papieski". W tym dniu dominowały kolory żółto białe. Dzieci obejrzały film o świętym Janie Pawle II i włączyły się w akcję "Papieski kremówki" zorganizowaną przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski z której dochód został przeznaczony na paczki mikołajkowe dla osób niepełnosprawnych.


     100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

     8 listopada przedszkolaki uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu i słuchaniu pieśni patriotycznych z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Śpiewanie pieśni patriotycznych miało niepowtarzalny charakter . Nastepnego dnia tj. 9 listopada przedszkolaki włączyły się do kcji "Rekord dla Niepodległej" i o 11.11 wspólnie z innymi uczniami szkoły odśpiewały hymn narodowy.


     "ŚwiŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia"

     W dniu 27 listopada obchodziliśmy kolejny już raz "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Dzieci bliżej poznały postacie wybranych misiów np: Misz Uszatek, Miś Yogi, Miś Coralgol. Oglądały przygody Kubusia Puchatka. Na koniec malowały jego portret i nauczyły się piosenki pt."Jadą, jadą misie".


     Zabawa andrzejkowa

     28 listopada wspólnie z uczniami klas I-III dzieci brały udział w zabawie andrzejkowej, bawiąc się wesoło przy muzyce. Uczestniczyły również w konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych. Korzystały z posiłku przygotowanego przez rodziców. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale, a czas zabaw upłynął im szybciutko.


     Spotkanie z Mikołajem

     Dnia 6 grudnia przedszkolaków odwiedził św. Mikołaj. Dzieci przywitały zebranych gości i zaprezentowały krótką część artystyczną pt."Oczekiwanie na św. Mikołaja". Następnie św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Dziękujemy św. Mikołajowi i rodzicom którzy pomogli w zorganizowniu tego niezapomnianego spotkania.


     Wyjazd do teatru

     10 grudnia dzieci były na wycieczce edukacyjno - rozrywkowej w "Teatrze Nowym" w Nowym Sączu. Obejrzały ciekawy spektakl teatralny pt."Mikołajek szuka Mikołaja." Poznały wiele ciekawych przygód Mikołajka oraz prawdziwą historię św. Mikołaja. Przedstawienie dostarczyło im wiele wrażeń, zadowolone wróciły do szkoły.

     W tym samym dniu przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji pt."Klimat, to temat" przygotowanej przez uczniówGimnazjum w Gołkowicach na temat ochrony środowiska.


     Otwarcie sali gimnastycznej i Dzień Babci i Dziadka

     W dniach 10 i 30 stycznia 2019 roku przedszkolakibrały udział w akademii zokazji oddania do użytku przy naszej szkole nowej sali gimnastycznej oraz Dnia Babci i Dziadka, przygotowanej przez p.mgr Marię Zaryczny. Dzieci występowały jako bałwanki w układzie tanecznym do piosenki pt."Przygody bałwanków".


     Dokarmianie ptaków i zwierząt

     W okresie zimy przedszkolaki systematycznie dokarmiały ptaki i zwierzęta. Chodziły na spacery do pobliskiego lasu i zanosiły do paśnika pokarm dla zwierząt tj. siano, marchewkę, ziarna zbóż. Dbały również  o to by nie zabrakło pokarmu dla ptaków w karmniku umieszczonym na parapecie okna naszej sali.


      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych