• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2016/2017

    • WAŻNIEJSZE WYDARZENIA            

      

      


     KWIECIEŃ


     W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w konkursie plastycznym pt. "Moje dekoracje Wielkanocne" zorganizowanym przez Panią bibliotekarkę. Spośród kilku prac Julia Stępka zdobyła III miejsce. Przedszkolaki na zajęciach plastycznych ozdabiały pisanki różnymi technikami, poznając przy tym zwyczaje Wielkanocne naszego regionu.


     Dnia 12 kwietnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowe Dni Zdrowia w którym uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W ramach udziału wyświetlony został interaktywny film pt. "Ratuj życie" oraz pokaz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo dzieci wysłychały piosenek o tematyce prozdrowotnej i obejrzały pokazy taneczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.


     MARZEC

     21 marca 2017 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas młodszych pożegnały zimę i powitały wiosnę. Z Marzanną udały się nad pobliską rzeczkę, gdzie wierszami i piosenkami pożegnaliśmy zimową porę. Następnie z gaikiem symbolizującym wiosnę ze śpiewem na ustach wróciliśmy do szkoły.


     Dnia 15 marca 2017 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego były na wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej w kopalni soli w Bochni. Przedszkolaki zwiedziły najstarszą na ziemi polskiej kopalnię soli kamiennej. W czasie wędrówki podziemnymi korytarzami kopalni dzieci poznawały cięzką pracę jaką wykonywali górnicy oraz metody wydobywania soli. Na koniec wszyscy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem "Zagadkowa kopalnia" i zdobyły certyfikat.


      

     LUTY

     Dnia 23.02.2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa której brały udział przedszkolaki  i uczniowie klas I – III. Przebrane w stroje karnawałowe bawiły się wspaniale przy muzyce przeplatanej zabawami i konkursami. Podczas przerwy wszystkie dzieci korzystały z poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. 


     Dnia 18.02.2017r. pięciolatki i sześciolatki uczestniczyły w integracyjnym balu karnawałowym. Przybyłe przedszkolaki  bawiły się wspaniale z najmłodszymi dziećmi naszej miejscowości. Korzystały z bogatego programu opracowanego  przez organizatorów, oraz poczęstunku przygotowanego przez rodziców i sponsorów .Największą dla nich atrakcją była loteria fantowa i malowanie  twarzy.


     STYCZEŃ

     Dnia 21.01.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Goście zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez organizatorów. Dodatkowo przedszkolaki podarowały swoim babciom i dziadkom wykonane przez siebie laurki.


     W dniach 18. i 24.01.2017r. przedszkolaki wybrały się na pobliską górkę. Pod opieką nauczyciela zachowując omówione wcześniej zasady bezpieczeństwa  korzystając z uroków zimy zjeżdżały na sankach i jabłuszkach. Pełne radości wróciły do szkoły.


     Dnia 12.01.2017r. dzieci klasy ,,0” uczestniczyły w edukacyjnej zabawie ,,Heca planet mobilne planetarium”. Wyprawa w kosmos w zabawny sposób dostarczyła przedszkolakom wiedzy na temat planet, gwiazd i księżyca. Poszerzyła ich wiedzę i słownictwo na ten temat. Na koniec dzieci otrzymały malowanki związane z kosmosem.


     W okresie zimy przedszkolaki systematycznie dokarmiały ptaki i zwierzęta. Często chodziły do pobliskiego lasu i zanosiły do paśnika pokarm dla zwierząt, który same przynosiły z domu. Dbały również oto by nie zabrakło pokarmu dla ptaszków w karmniku, zrobionym przez pana Mirosława Ramsa, co za mu serdecznie dziękujemy.


      

                         GRUDZIEŃ

     Dnia 6 grudnia 2016 roku dzieci w Oddziale Przedszkolnym odwiedził Św. Mikołaj. Na spotkaniu gościliśmy rodziców, młodsze rodzeństwo naszych wychowanków i uczniów klas I-III. Przy współpracy uczniów klasy II dzieci przygotowły krótką inscenizację. Przywitały gościa wierszami, piosenkami i tańcem. Następnie Św. Mikołaj rozdał prezenty. Na koniec dzieci podziękowały Św. Mikołajowi za przybycie i prezenty oraz zaprosiły go na przyszły rok.


                          LISTOPAD

     Dnia 25.11.2016r. w naszej klasie obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki, bawiły się nimi i opowiadały o nich. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas pani bibliotekarka        mgr Lucyna Krzak . Przeczytała przedszkolakom fragment książki o Kubusiu Puchatku. Następnie dzieci śpiewały piosenki o misiach i wesoło bawiły się przy muzyce. Później wykonały portret swojego misia dowolna techniką. Na koniec odbyła się degustacja miodu, dzieci ze smakiem zjadały ,,Misiowe co nieco”.      


     Dnia 24.11.2016r.dzieci uczestniczyły w akcji ,,Kolorowy zawrót głowy”, której zadaniem było ubrać się w kolory jesieni. Organizatorem kolorowego dnia był  Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Większość przedszkolaków przybrała szaty jesieni. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Julia Sutor w specjalnie przygotowanym stroju ,,Złota Pani Jesieni’’.


     Dnia 23.11.2016r.dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział  w akcji ,, Ciasto”  wspierając szkolne koło ,,CARITAS”. Kupowały i sprzedawały przyniesione ciastka, z których dochód zostanie przeznaczony dla potrzebujących dzieci.


     Dnia 17. 11. 2016r. dzieci  z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I – III były na wycieczce edukacyjno rozrywkowej w M.O.K. w Nowym Sączu. Gdzie obejrzały piękne widowisko teatralne pt. ,,Wielki Czarodziej Oz” w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy tym ośrodku. Barwne, pełne humoru, uczące przyjaźni i ochrony środowiska widowisko dostarczyło dzieciom wiele wrażeń i bardzo im się podobało.


     Dnia 14.11.2016r. przedszkolaki wspólnie z uczniami klas I – III brały udział w zabawie andrzejkowej. Bawiły się wesoło przy muzyce. Uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach . Na koniec zmęczone, ale szczęśliwe chętnie korzystały ze smacznego posiłku i  słodkiej niespodzianki przygotowanej przez rodziców.


     Dnia 09.11.2016r. pięciolatki i sześciolatki brały udział w ,,Bajkowym spotkaniu’’, zorganizowanym przez Bibliotekę szkolną. Przebrane w bajkowe postacie z zainteresowaniem oglądały prezentacje ciekawych książek,  słuchały piosenek       w wykonaniu uczniów klasy III. Następnie wysłuchały  bajki pt. ,,Tupcio Chrupcio’’ E. Piotrowskiej, czytanej przez jedną   z mam panią Katarzynę Borutę Sutor. Na koniec w tym bajkowym klimacie pani dyrektor mgr E. Kruczek rozdała nagrody za udział w konkursie  ,,Kukiełka do wybranej bajki”, w którym również  brały udział najmłodsze dzieci. Emilia Kurzeja zdobyła I miejsce, a Ireneusz Stawiarski III miejsce.


     Dnia 08.11.2016r. przedszkolaki brały udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc”. Wcześniej poznały dwanaście zasad zdrowego odżywiania, wykonywały różne prace plastyczne związane z tym tematem. W tym dniu  dzieci miały przygotować zdrowe śniadanie z warzyw, owoców świeżych i suszonych, serów, szynki i różnego rodzaju pieczywa np. chleba ciemnego, ziarnistego .Z wyżej wymienionych produktów dzieci układały zdrowe wyspy: kanapkową, owocową, warzywną i deserową. Do picia były przygotowane soki z warzyw i owoców, koktajle i woda mineralna.  Na koniec przy współpracy rodziców i wychowawcy przygotowywały smaczne i zdrowe śniadanie, które zjadały z apetytem.


     PAŹDZIERNIK

     Jesień w lesie

     Dnia 24.10.2016r. dzieci były na wycieczce  w pobliskim lesie.  Podziwiały piękno jesiennej przyrody, rozpoznawały drzewa liściaste i nazywały je. Następnie przedszkolaki bawiły się w zabawy tradycyjne np. ,,Stary niedźwiedź”, ,,Wiewiórki z dziupli hop’’ wykorzystując opadłe liście.  Na koniec zbierały piękne kolorowe liście układając z nich jesienne bukiety.  


              Wycieczka do Starego Sącza

     Dnia 20.10.2016r. przedszkolaki były na wycieczce edukacyjnej w Starym Sączu. W kinie G.O.K. im. Ady Sari obejrzały ciekawy film o tematyce ekologicznej i przyjaźni dwóch głównych bohaterów pt. ,,Ponyo”. Następnie zwiedziły miasto ze szczególnym zwróceniem uwagi na starosądecki rynek i jego zabytkowe budowle. Dzieci zwiedziły również klasztor Klarysek i muzeum Świętej Kingi. Na koniec były w ciastkarni na pysznym ciastku i miejskim placu zabaw, gdzie wesoło spędziły resztę czasu na zabawie.


     Owocowe  witaminki

     W ramach promocji zdrowego stylu życia dnia 17.10.2016r. dzieci brały udział w zajęciach kształtujących prawidłowe nawyki żywieniowe .Poznały różne owoce i warzywa, ich pochodzenie,  walory smakowe i odżywcze oraz   wpływ spożywania ich  dla naszego organizmu. Następnie dzieci zrobiły sałatkę owocową ,uczyły się bezpiecznie posługiwać strugiem. Pod nadzorem nauczyciela kroiły wybrane owoce, mieszały je razem doprawiając cytryną i miodem. Na koniec przedszkolaki ze smakiem zajadały zrobioną przez siebie zdrową sałatkę owocową.


     Spotkanie w Bibliotece Szkolnej.

     Dnia 06.10. 2016r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym w Bibliotece  Szkolnej. Zapoznały się biblioteką, z zasadami wypożyczania książek . Pani mgr Lucyna Krzak przeczytała przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt.,,Pan Malusiński i wieloryb”, omówiła z nimi jego treść i zachęciła dzieci do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt.,,Ilustracja do wybranego wiersza Juliana Tuwima”.    

     W dniu 04.10.2016r. dzieci z Oddziału przedszkolnego po raz drugi uczestniczyły  w spotkaniu z podróżnikiem panem Samuelem Kempskim. Obejrzeliśmy prezentacje przedstawiającą wyprawę po Brazylii. Najbardziej podobały im się wodospady leżące na granicy Brazylii i Argentyny oraz piękne jeziorka pomiędzy wydmami. Zobaczyły jak wyglądają największe miasta np. Sao Paulo i ubogie dzielnice, poznały ich kulturę i zwyczaje.       


     WRZESIEŃ

     Dnia 20.09.2016r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu z policjantem. W prelekcji urozmaiconej prezentacją multimedialną poznały zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole oraz w kontaktach z nieznajomymi.


     Dnia 28.09.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w uroczystości z okazji Święta Szkoły oraz 77 rocznicy powstania Państwa Podziemnego. Uroczystość miała charakter patriotyczno religijny, rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą. Brały udział w Apelu Poległych przed tablicą pamiątkową, gdzie  wartę honorową pełnili funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Na koniec obejrzały program artystyczny pt. ,,Kocham Cię Polsko”


     Jednym z ważniejszych dla maluchów dni to 29.09.2016r.,kiedy po raz pierwszy brały udział w alarmie przeciwpożarowym poznając zasady zachowania i postępowania podczas zagrożenia.


     Dnia 30.09.2016r. w szkole odbyło się ,,Narodowe Czytanie” w ramach działań Biblioteki, w którym uczestniczyły również
     przedszkolaki. Czytanie rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Elżbieta Kruczek fragmentem z książki Henryka Sienkiewicza pt. ,,Qvo vadis”. Pozostałe fragmenty czytały chętni uczniowie w przygotowanych przez siebie kostiumach.

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych