Oddział Przedszkolny

Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2013/2014

W ramach realizacji II Edycji Programu pt."Czyste powietrze wokół nas", dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w zajęciach na temat szkodliwości dymu tytoniowego i innego. Uczestniczyły w ogłoszonym konkursie na plakat pt." Nie pal przy mnie proszę". Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.

Wszystkie dzieci wykonywały sylwetki kwiatów i postaci "Dinka", z którymi w barwnym korowodzie przeszły po najbliższej okolicy, śpiewając piosenkę pt." Dinek", promowały zdrowy styl życia, bez palenia papierosów i innych szkodliwych substancji. Na koniec otrzymały pamiątkowe breloczki, kolorowanki z postacią naszego bohatera "Dinka" oraz ulotki dla rodziców o tej tematyce.

Dnia 01.04.2014 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego były na wycieczce edukacyjno - rekreacyjnej w Rogach i Podegrodziu. Spotkały się tam rzeźbiarzem Panem Józefem Lizoniem i oglądały wystawę jego prac. Poznały kolejność powstawania rzeźb, przyglądając się pracy rzeźbiarza.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Regionalne i Skansen "Kubalówka" w Podegrodziu. Przedszkolaki poznały życie ludzi w dawnych czasach, oglądając zgromadzone tam eksponaty.

W skansenie zwiedziły zabytkową chatę z XVIII wieku spichlerz i kuźnię.

Na koniec pracownik Domu Kultury w Podegrodziu Pani Teresa Cabała pokazała dzieciom jak wykonać wielkanocne bazie. Pełne wrażeń, zadowolone z wycieczki wróciły do szkoły.

Dnia 21.03.2014 roku zakończyła się tydzień kultury. W ramach tej akcji dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w prezentacji multimedialnej "Sovoive vivie na co dzień". Uczestniczyły w apelu poświęconym tematyce dobrego zachowania - "Jan Brzechwa uczy nas kultury".

W tym dniu dzieci również powitały wiosnę. Wystąpiły w przygotowanej przez siebie inscenizacji pt. " Szukamy Wiosny". Następnie wspólnie z uczniami klas I - III wybrały się na wycieczkę nad Dunajec by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Barwnym korowodem ze śpiewem na ustach wróciły do szkoły.

Dnia 2 stycznia 2014 roku w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w OP odbyło się spotkanie z bibliotekarką Panią mgr Jadwigą Witowską. Dzieci z uwagą słuchały bajki pt. " Wilk i siedem koźlątek" ze zbioru "Najpiękniejsze bajki babuni" a później wspólnie rozmawiały na jej temat. Na koniec wykonały ilustrację do wysłuchanej bajki i przekazały je do biblioteki.

Dnia 20 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się wspólna wigilia. Dzieci z OP przedstawiły krótkie jasełka pt. "Pokłon pastuszków", oraz zaśpiewały kolędy. Potem wszyscy wspólnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Następnia usiadły do wigilijnego stołu i spożywały pyszne potrawy przygotowane przez rodziców. Przedświateczny czas mile upłynął przy śpiewaniu i słuchaniu kolęd.

Dnia 6 grudnia 2013 roku dzieci w Oddziale Przedszkolnym odwiedził Św. Mikołaj. Na spotkaniu gościliśmy Panią Dyrektor, rodziców i młodsze rodzeństwo naszych wychowanków. Dzieci przygotowały krótką inscenizację na powitanie tak ważnego dla nich gościa. W zamian za to otrzymały wspaniałe prezenty przygotowane przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy.

Dnia 25.11.2013 roku w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci oglądały przyniesione przez siebie maskotki, opowiadały o nich i bawiły się z nimi.

Oglądały bajkę pt." Miś Uszatek i przyjaciele". Następnie wykonały portret Kubusia Puchatka wybraną przez siebie techniką. Na koniec odbyła się degustacja miodu. Dzieci chętnie i ze smakiem zajadały " Misiowe co nie co".

W ramach realizacji kręgu tematycznego "Owoce, jarzynki - kolorowe witaminki", dzieci z OP rozmawiały na temat znaczenia zdrowego odżywiania się, spożywania warzyw i owoców. Zapoznały się z "Piramidą Żywienia", która uwzględnia produkty niezbędne do rozwoju i wzrostu oraz te które powinno się ograniczać.

Na koniec dzieci same przygotowały zdrowe przekąski owocowo - warzywne koreczki, sałaty owocowe oraz robiły jabłkowo - marchewkowy sok.

Owocowo - warzywne przysmaki wszystkim bardzo smakowały.

W dniu 11 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego były na wycieczce w Starym Sączu. Zwiedzały Klasztor Sióstr Klarysek i muzeum św. Kingi. Zobaczyły Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II.

Następnie zwiedzały miasto Stary Sącz, ze szczególnym zwróceniem uwagi na starosądecki rynek.

W końcowej części wycieczki dzieci były w cukierni na słodkim poczęstunku, a potem wesoło bawiły się w parku rozrywki.

Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Dnia 7 października 2013 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrału się do pobliższego lasu na wycieczkę w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Słuchały odgłosów lasu, rozpoznawały drzewa, zbierały liście i inne jesienne skarby. Na koniec pobytu w lesie bawiły się wesoło wykorzystując liście.