Ramowy rozkład dnia - rok szkolny 2019/2020 Przybory przedszkolaka na rok szkolny 2017/2018 KOMUNIKATY DLA RODZICÓW Plan pracy w roku szkolnym 2018/2019 Podstawa programowa Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2020/2021 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2019/2020 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2018/2019 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2017/2018 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2016/2017 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2015/2016 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2014/2015 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2013/2014 Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2012/2013

Oddział Przedszkolny

Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2014/2015

   


POMAGAMY ZIMĄ

Jakco roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego opiekują się ptakami i zwierzętami. Często spacerują do pobliskiego lasu, uzupełniając pokarm w paśniku oraz w karmnikuobok szkoły.


WIGILIA SZKOLNA

Dnia 19. 12. 2014 r. dzieci uczestniczyły w  wspólnej wigilii szkolnej przygotowanej przez rodziców  w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaboniu. Dzieci wysłuchały koncertu kolęd w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek naszej szkoły. Potem wszyscy łamali się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia. Następnie dzieci usiadły do wigilijnego stołu i spożywały pyszne tradycyjne potrawy. Przedświąteczny czas mile upłynął przy słuchaniu i śpiewaniu kolęd.


ŚWIĘTA  BOŻEGO NARODZENIA  -  TRADYCJE   - CZLI JAK ?

Kilka dni przed wigilią szkolną dzieci poznawały tradycje związane z Świętami Bożego Narodzenia. Robiły choinkowe ozdoby –łańcuchy ,pajace, kolorowe bombki.  Projektowały kartki świąteczne, pomagały w dekorowaniu sali. Najwięcej radości sprawiło im ubieranie choinki, śpiewanie kolęd.


MIKOŁAJKI

Dnia 6. 12. 2014 r. dzieci w Oddziale  Przedszkolnym odwiedził Święty Mikołaj. Na spotkaniu gościliśmy Panią Dyrektor mgr Elżbietę Kruczek , rodziców i młodsze rodzeństwo naszych wychowanków.  Dzieci przygotowały krótką inscenizacje, przywitały gościa wierszami i piosenkami.  W zamian za to otrzymały wspaniałe prezenty przygotowane przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Przedszkolaki  serdecznie podziękowały  Świętemu  Mikołajowi za przybycie, rozdanie prezentów i zaprosiły go na drugi rok.


DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Dnia  20. 11. 2014 r. dzieci uczestniczyły w apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski oraz panią mgr Marię Zaryczny  i pana mgr Piotra Wańczyka. Spotkanie związane było z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, oraz z Ogólnopolskim  Dniem  Praw  Dziecka. Dzięki temu spotkaniu dzieci poszerzyły wiadomości  na temat szkodliwości dymu tytoniowego na organizm człowieka . Poznały podstawowe prawa i obowiązki  dziecka. Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły, oraz zasady zachowania w szkole.


WYCIECZKA DO NOWEGO SĄCZA

Dnia  17. 11. 2014 r. dzieci wraz z uczniami naszej szkoły obejrzały w M.O.K. w Nowym Sączu musical  pt.,, Niesamowita przygoda Passepartout i Philease Fogga” na motywach powieści  J. Vernea ,,W 80 dni dookoła świata”. Spektakl dostarczył wszystkim dzieciom  wiele wrażeń i radości.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia został połączony z czwartkowym spotkaniem z baśnią. Wcześniej na zajęciach dzieci bliżej poznały postać Kubusia Puchatka. Prezentowały swoje ulubione maskotki. Podczas wspólnego spotkania dzieci słuchały wierszy, śpiewały piosenki, uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych, oraz degustowały pyszny „ miodek”. Na koniec malowały portret Kubusia Puchatka.


CZWARTEK Z BAJKĄ

Od listopada 2014 r. w każdy czwartek dzieci uczestniczą w spotkaniach z bajką, organizowanych przez panią mgr Lucynę Krzak i panią mgr Halinę Cabała. Podczas czytanych utworów dzieci  nie tylko się bawią, ale także zdobywają cenną wiedzę. Czwartkowe spotkania rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Elżbieta Kruczek baśnią pt. „ Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena.


Wycieczka do Starego Sącza

Dnia 20 października 2014 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z nauczycielami i rodzicami były na wycieczce edukacyjnej w Starym Sączu. Na początku dzieci spotkały się w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki i pracą bibliotekarza. N koniec spotkania wysłuchały bajki pt. " Franklin w kosmosie ". Po zakończonej bajce dzieci otrzymały kosmiczne zadania do wykonania czyli narysowanie wybranej postaci z wysłuchanej bajki.

Następnie zwiedziliśmy miasto Stary Sącz, ze szczególnym zwróceniem uwagi na starosądecki rynek i jego zbytkowe budowle. W ramach relaksu spędziliśmy miło czas w parku rozrywki odpoczywając i bawiąc się wesoło. 

Na koniec obejrzeliśmy spektakl taatralny pt. " Szalone bajeczki z Dziadunia teczki ", przygotowany przez twórców i aktorów teatru "Joanne" z Kielc. Tematem widowiska była prezentacja wierszy J. Brzechwy między innymi "Okulary", "Rzepka", "Skarżypyta". Dzieci były zachwycone sposobem przedstawienia wierszy, wspólnie z aktorami uczestnicząc w zabawie.


Wycieczka do lasu

Dnia 16 października 2014 roku dzieci wybrały się na wycieczką do pobliskiego lasu. Celem wycieczki była obserwacja przyrody otej porze roku, rozpoznawanie i nazywanie drzew liściastych i iglastych. Na koniec wszyscy radośnie bawili wykorzystując opadłe liście. 

Z bukietami jesiennych liści wszyscy wrócili do szkoły.


Zabawy na placu zabaw

Dnia 15 października 2014 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego po raz pierwszy korzystały z nowego placu zabaw. Zapoznały się z regulaminem i zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń. Potem razem z nauczycielami wesoło się bawiły.


" Owoce, jarzynki - kolorowe witaminki"

    W ramach promocji zdrowego stylu życia rozpoczęliśmy realizację kręgu tematycznego " Owoce, jarzynki - kolorowe witaminki", celem którego było :

- poznanie różnych owoców, ich pochodzenie, walory smakowe i zdrowotne 

- uświadomienie znaczenia spożywania owoców dla zdrowia.

    Dzieci poznawały różne owoce, ich walory odżywcze. Miały możliwości wzbogacenia wiadomości na temat zdrowego stylu życia i wpływu witamin na nasze zdrowie. Na koniec dzieci przygotowały zdrowe owocowe szaszłyki i zjadały je z wielkim apetytem.


Święto pieczonego ziemniaka

     Dnia 17.09.201 dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z opiekunami i rodzicami obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka” . Po przyjeździe busem na opalaną zwiedziły i poznały legendę zabytkowej, miejscowej kapliczki, następnie udaliśmy się na miejsce przygotowane do rozpoczęcia naszego wspólnego świętowania.
      Wspólnie rozpaliliśmy ognisko aby upiec przyniesione ziemniaki  i grilla oczekiwaniu na przysmaki dzieciom towarzyszyły zabawy, konkursy, piosenki tematyczne podczas których mogły dowiedzieć się czegoś więcej ma temat popularnego u nas warzywa. Wszyscy ze smakiem kosztowali upieczonych ziemniaków, kiełbasek oraz przygotowanych przez nauczycieli i rodziców słodkości. 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
    Gaboń 67
    33-388 Gołkowice

  • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć