• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2020/2021

•                                                                                         WRZESIEŃ

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2010/2021. Już dwa tygodnie za nami. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki w tym czasie zapoznali się z pomieszczeniami naszej szkoły. Dowiedzieli się, gdzie znajduje się gabinet pana dyrektora, pani sekretarki, gdzie jest stołówka oraz biblioteka. Zwiedzili też sale lekcyjne swoich starszych kolegów i koleżanek. W swojej sali przedszkolnej bawili się świetnie ucząc się tańca boogie – woogie, poznali znaki drogowe i nauczyli się też jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Urodziny to dla każdego malucha wielkie wydarzenie. Większość najmłodszych z zapałem odlicza czas do kolejnej rocznicy swojego przyjścia na świat. To właśnie tego dnia dziecko czuje się wyjątkowo i jest w centrum uwagi. W naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka .

Wrześniowi jubilaci to: Maja, Emilka, Lillianna, Kacper, Zuzia  i Artur– jeszcze raz życzymy im wszystkiego najlepszego.

W naszym przedszkolu co piątek nauczyciel wręcza „Dyplom Bohatera Tygodnia”. Otrzymuje go dziecko, które pozytywnie się wyróżnia na tle grupy. Nauczyciel wspólnie z dziećmi wybiera dziecko, które zasłużyło na dyplom w danym tygodniu.

W miesiącu wrześniu Bohaterem Tygodnia zostali Nikola i Bartosz. SERDECZNIE GRATULUJEMY

PAŹDZIERNIK

Już minął drugi miesiąc, od kiedy dzieci chodzą do przedszkola. Czas tak szybko biegnie…..

W miesiącu październiku dowiedzieli się bardzo dużo o Jesieni, wykonali różne zwierzątka z wykorzystaniem darów zebranych w pobliskim lesie i zrealizowali trzy zadnia dotyczące projektu ” Z kulturą mi do twarzy”. Poznali instrumenty muzyczne i wygrywali  melodie na interaktywnej macie muzycznej wybierając określony instrument oraz wirtualnie  przenieśli się  w świat filharmonii, żeby wysłuchać  koncertu orkiestry symfonicznej.

W ramach programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” szkolna bibliotekarka,  Pani Lucyna Krzak, raz w tygodniu odwiedza przedszkolaków  w celu zapoznania dzieci z przygodami Fajniaków. Celem programu jest pokazanie dzieciom magii natury, zachęcenie do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu i nauka troski o nasze środowisko naturalne. Podczas tych zajęć przedszkolaki walczą o odznaki z przesłaniem ekologicznym, które później będą mogli wymienić na maskotki bohaterów.

W związku ze zbliżającym się 1 listopada Świętem Zmarłych odwiedzili też pobliski cmentarz i zaświecili znicze na grobach bliskich.

Podczas tygodniowej pracy w systemie zdalnym dzieci wykonały apetyczne sałatki owocowe i utrwaliły poznane figury geometryczne wykonując piękne prace plastyczno – techniczne.

W miesiącu październiku urodziny obchodzili: Faustynka, Artur i Gabrysia - Jeszcze raz życzymy im samych pięknych chwil w życiu.

Październikowi Bohaterowie Tygodnia to: Nikola, Zosia, Maja i Michał. GRATULUJEMY.

• LISTOPAD

W listopadzie w naszej grupie działo się wiele ciekawych rzeczy. Podczas zajęć obejrzeliśmy prezentację, dzięki której dowiedzieliśmy się bardzo dużo o naszym kraju, przygotowaliśmy też krótką akademię z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z bajek. Naszą grupę odwiedziły dwie tajemnicze postacie, które wprowadziły nas w magiczny świat bajek – było bardzo wesoło.

Urodziny w tym miesiącu obchodził Mateuszek – jeszcze raz życzmy Mateuszkowi wszystkiego najlepszego.

Nasi bohaterowie w listopadzie to: Michał, Mateusz i Madzia – GRATULUJEMY!

GRUDZIEŃ

Grudzień minął nam bardzo szybko i w bardzo miłej atmosferze, bo w mieliśmy odwiedziny
        Św. Mikołaja, którego przywitaliśmy krótkim występem. Jak się okazało, byliśmy bardzo grzeczni, bo wszyscy dostaliśmy paczki.

W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” wykonaliśmy drobne upominki dla seniorów, które zostały im przekazane wraz z paczką świąteczną w ramach akcji „Paczka dla Seniora”, wykonaną przez lokalny Caritas. Dodatkowo wykonaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe, które zdobiły szkolny korytarz.

W naszej grupie zorganizowaliśmy też spotkanie wigilijne, zachowując wszystkie tradycje związane z Wigilią. Odczytaliśmy fragment Pisma św., złożyliśmy sobie życzenia trzymając w ręku biały opłatek, zjedliśmy rybkę i paszteciki z barszczem, a na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy.

W grudniu urodziny obchodzili: Dominik i Dawid – życzymy im dużo radości i wszystkiego najlepszego.

Bohaterem tygodnia został Zuzia K. – GRATULACJE.

• STYCZEŃ

Kiedy w styczniu  wróciliśmy po dłuższej przerwie do szkoły, w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny kolęd i pastorałek pt.: „Cicha noc…”.

Uczestników oceniało jury w składzie: p. Halina Cabała, p. Lucyna Krzak, p. M. Kaczmarczyk. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział siedmioro dzieci. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla małych wykonawców było to ogromne przeżycie. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły prezentacje.

I miejsce zdobyła  Maja Psonak za kolędę „Była noc”

II miejsce – Zuzia Rams za kolędę „Pastuszek Bosy”

III miejsce – Zosia Bober za kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

GRATULUJEMY :)