Godziny pracy biblioteki Regulamin Biblioteki Wykaz lektur Plan pracy biblioteki szkolnej Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej Wykaz czytelnictwa Z życia biblioteki Nowości książkowe Świetlica szkolna Plan pracy świetlicy Wydarzenia z życia świetlicy

Biblioteka

Z życia biblioteki


Rok szkolny 2016/2017

 

Dnia 12 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moja dekoracja wielkanocna” – zorganizowany przez szkolną bibliotekarkę – Lucynę Krzak. Spośród wielu ciekawych prac zostały wybrane te najatrakcyjniejsze. Oto ich autorzy:

I miejsce -  Karolina Pasoń (kl. VI), Jakub Stępka (kl. II)

II miejsce – Ewelina Pasoń (kl. IV), Magdalena Gałysa (kl. II)

III miejsce – Paweł Pasoń (kl. III), Bartosz Krupa (kl. I), Julia Stępka (oddział przedszkolny)

Gratulujemy zwycięzcom!


10 kwietnia 2017 roku uczestnicy kółka plastycznego prowadzonego przez Lucynę Krzak mogli uczestniczyć w warsztatach dekorowania styropianowych jajek haftem temari. To japońska sztuka zdobienia oryginalnych wielkanocnych pisanek. Zajęcia prowadziła Pani Marzena Drzewińska – zafascynowana japońską sztuką zdobienia. To było przyjemne przeżycie dla młodych artystów.


Dnia 21.03.2017r. o godzinie 17.00 uczniowie naszej szkoły z rodzicami oraz z bibliotekarką – Lucyną Krzak uczestniczyli  w Bibliotece Publicznej w Gołkowicach w wieczorku poetyckim „Poezja łączy pokolenia” - z okazji Światowego Dnia Poezji. Celem tego święta jest  na całym świecie promocja czytania, pisania, publikowania i obcowania z tym obszarem literackim.

W pierwszej części spotkania prezentowana była poezja uczniów z Zespołu Szkół w Gołkowicach: Anieli Stelmach i Kacpra Gromali. Drugą część wypełniły utwory mieszkanek Gołkowic: Jadwigi Gomółki oraz Agaty Nawojowskiej. Całość spotkania poprowadził Włodzimierz Pustułka, który rozbawiał zebranych swoimi błyskotliwymi fraszkami.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.


Zaproszenie


Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 9 lat na „Bal karnawałowy z wodzirejem”,

który odbędzie się 18 lutego 2017 roku, w godzinach od 10:00-12:00 w Szkole Podstawowej w Gaboniu. Organizatorzy proszą o zabranie obuwia zmiennego.

Mile widziane:

Stroje karnawałowe oraz dobre  humory.

W programie:

- konkursy i zabawy

- malowanie twarzy                                                                                   

- loteria fantowa                          

- słodki poczęstunek

                                                   Zapraszamy

Dyrekcja, Rada Rodziców, Biblioteka Szkolna, Szkolne Koło Caritas, Samorząd Uczniowski.


   Regulamin Szkolnego Konkursu na  „ OZDOBĘ CHOINKOWĄ ”

1.Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna.

2.Konkurs organizowany jest dla klas O-VI.

3.Zadaniem konkursowym jest przygotowanie ozdoby choinkowej w formie przestrzennej, dowolną techniką. Wielkość i waga ozdoby muszą umożliwić zawieszenie jej na choince.

4. Prace należy składać w Bibliotece Szkolnej do dnia 08.12.2016r.

5.Oceny prac dokona Komisja powołana przez Dyrektora Szkoły. Przyznane zostanie I, II, III, miejsce oraz wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

6.Prace zostaną ocenione w zakresie:

a) zgodności z tematem

b) walorów artystycznych

c) pomysłowości i oryginalności pracy

7.Prace biorące udział w konkursie pozostają własnością szkoły oraz będą zaprezentowane na szkolnej choince.


 

   Dnia 18 listopada 2016 roku uczniowie z klas I-III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "W krainie wierszy Juliana Tuwima" organizowanym przez Zespół Szkół w Przysietnicy.

Nasze uczennice Natalia Godoń (z klasy II), oraz Aurelia Pogwizd (z klasy III) otrzymały wyróznienia. Natomiast uczeń klasy III Paweł Pasoń zdobył III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   17 listopada 2016 r. skorzystaliśmy z zaproszenia na wernisaż Agaty Kuś i jej córki Karoliny. Uczniowie klas IV-VI podziwiali malarstwo na jedwabiu i na płótnie pani Agaty Kuś  oraz fotografie wykonane przez jej córkę. Degustując ciasteczka nasze dzieci degustowały również sztukę.  Dziękujemy bardzo kierownictwu Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych oraz samym artystkom.  Życzymy wielu twórczych wzniesień.


   Dnia 9 listopada 2016 roku zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci przebrały się w bajkowe postaci. Mogliśmy podziwiać: piękne księżniczki, Indianina, Pocahontas, piratów i rycerzy. Z zaciekawieniem słuchaliśmy bajki pt ,, Tupcio Chrupcio ". E. Piotrowskiej w wykonaniu jednej z mam - p.Katarzyny Sutor. Doskonała atmosfera, piękne stroje, zabawa przy muzyce, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie bajek, .W takim bajkowym klimacie uczniowie mogli również odebrać nagrody i wyróżnienia związane ze zorganizowanym wcześniej konkursem  ,, Bajkowe kukiełki :. Oto wyniki:       
I miesce- Emilia Kurzeja, Wiktoria Kurzeja, Natalia Godoń,                
II- miejsce Angelika Maciuszek, Justyna Krupa,                                      
III miejsce- Bartosz Krupa, Ireneusz Stawiarski,                                       
IV miejsce- Justyna Job, Weronika Janeczek, Julia Krupa,               
wyróżnienia otrzymali: Natalia Stawiarska, Ewelina Pasoń, Paweł Pasoń, Aleksandra Kozieńska.


   W środę 2 listopada, zakończyła się w naszej szkole akcja:  „Zbieramy  makulaturę – oszczędzamy lasy”. Miała ona  na celu: kształtowanie ekologicznej świadomości uczniów oraz upowszechnianie pozytywnych zachowań wobec środowiska naturalnego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów udało nam się zebrać około 1 tony makulatury. Tym samym zaoszczędziliśmy przed wycięciem około 17 drzew.

Najlepszymi zbieraczami okazała się klasa VI.
Indywidualnie najwięcej makulatury zebrała uczennica klasy VI – Kinga Kurowska


   Dnia 24 października odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny ,, W krainie wierszy J. Tuwima". Udział w nim brali uczniowie z klas I-III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Do wyższego etapu zakwalifikowały się trzy osoby: Natalia Godoń, Paweł Pasoń i Aurelia Pogwizd. Będą nas reprezentować na konkursie w Przysietnicy.


   Mając na uwadze odkrywanie talentów, organizujemy w naszej szkole dla uczniów różnorodne zajęcia. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty, na których dzieci poznają techniki zdobnicze np.: decoupage i  sztuki składania papieru np.: orgiami. Efektem tej pracy pozalekcyjnej są przepiękne dekoracje, które upiększają naszą szkołę.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia galerii prac uczniowskich.


   30 września 2016r. odbyło się u nas Narodowe Czytanie „Qvo vadis?” Henryka Sienkiewicza, w ramach działań Biblioteki szkolnej   - przygotowane przez Lucynę Krzak. Najpierw Pani Dyrektor -Elżbieta Kruczek przeczytała pierwszy tekst.  Później chętni uczniowie, w przygotowanych przez siebie kostiumach, zaprezentowali wybrane fragmenty lektury. Doskonale je interpretowali głosowo. Doboru tekstu dokonała Janina Pelc. Napięcie zachęcające do przeczytania całej powieści zostało uzyskane. W końcowej części literackiego poranka organizatorka zapoznała z wystawką wszystkich dzieł H. Sienkiewicza.


Rok szkolny 2015/2016

   13 maja 2016r. odbyły się kolejne działania w ramach Tygodnia Bibliotek, które zatytułowano „Wiosna w poezji i w piosence”. Organizatorką była Lucyna Krzak. Tym razem uczniowie klas I – III:

  • Obejrzeli film edukacyjny „Od drukarni do księgarni”;
  • Dzieci czytały wiersze o wiośnie Marii Kownackiej „Razem ze słonkiem”;
  • Uczestnicy spotkania wysłuchali utworu „Cztery pory roku” –„Wiosna” A. Vivaldiego;
  • Uczniowie śpiewali „Piosenkę o wiośnie”.

  „Biblioteka inspiruje” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek . Jak co roku – program promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu  podkreślenie roli czytania w poprawie jakości życia i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. W naszej szkole - 10 maja 2016r – klasa IV, V i VI – uczestniczyły w integracyjnym spotkaniu „Czytamy z nauczycielami legendy”.  Nauczyciele i uczniowie czytali wybrane legendy z podziałem na role. Z ramienia uczniów na to wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy VI: Amelka Marczyk i jej brat – Kacper. Udramatyzowane teksty sprawiły słuchaczom przyjemność. Nagrodą za wytworzenie dobrego klimatu był słodki „legendarny” piernik. Organizacją spotkania zajmowały się: Lucyna Krzak i Janina Pelc.


   W miesiącu lutym, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym “Antek  - wiejski artysta”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołkowicach Górnych. Miło nam poinformować, że:

I miejsce zajęła Karolina Pasoń z klasy VI

II miejsce zajął Artur Szumacher z klasy IV

wyróżniona została praca Aleksandry Kozieńskiej z klasy IV

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


   30 kwietnia 2016 roku uczennica klasy V - Karolina Pasoń została wyróżniona w konkursie plastyczno - literackim "Ddkrywcy". Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   W dniu 18 kwietnia 2016 roku w Oddziale Przedszkolnym odbył się szkolny kionkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej.

W konkursie wzięło udział 15 osób. Po wysłuchaniu wierszy wszystkich uczestników, komisja w składzie Pani dyrektor Elżbiety Kruczek, Janiny Pelc i Lucyny Krzak wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajął Damian Janeczek recytując wiersz pt." Kto zna słowa na kra"

II miejsce zajęła Anna Pogwizd z wierszem pt." Spacer z psem"

III miejsce zajęła Joanna Bieryt w wierszu pt."Nie deptać stokrotek"

IV miejsce zajęła Paulina Dobosz recytując wiersz pt." Placek".

Wyżej wymienione dzieci wzięły udział w II etapie konkursu, który odbył się w dniu 20 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Gołkowicach. Efektem bardzo dobrego występu naszych uczniów jest awans całej czwórki do III etapu konkursu, który odbędzie się w Piwnicznej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


  18 marca 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne dla uczniów klas I – VI.  Dzieci pod opieką nauczycieli wykonały piękne, wielkanocne dekoracje.  Powstały urokliwe koszyczki  i zajączki oraz ukraszone i ozdobione różnymi technikami  wielkanocne pisanki. Dzieci tworzyły w miłej, świątecznej atmosferze. Prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie.  Życzymy wszystkim zdrowych i Wesołych  Świąt Wielkanocnych!


    Dnia 19 lutego 2016r. – Lucyna Krzak zorganizowała w młodszych klasach spotkanie czytelnicze  pod hasłem Zimo, baw się z nami. Czytano wiersze i opowiadania o tematyce zimowej. Śpiewano piosenki i słuchano utworu Zima A. Vivalldiego. Później wszyscy mogli obejrzeć film edukacyjny Dużo krzyku przy karmniku.


    Dnia 09.02.2016r. uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli w zorganizowanym przez Lucynę Krzak Narodowym Czytaniu. Pojechali do Biblioteki Publicznej w Gołkowicach, gdzie obejrzeli prezentację o życiu i twórczości Bolesława Prusa. Następnie słuchali nowelki Antek B. Prusa w wykonaniu jednej z mam – Ewy Godoń. Później odbyła się dyskusja prowadzona przez bibliotekarkę – Jadwigę Witowską. Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny oscylujący wokół poznanego utworu.


   W tym roku, razem z dziećmi staraliśmy się wyczarować bożonarodzeniowy nastrój za pomocą wspólnie przygotowanych ozdób świątecznych. Panie L. Krzak, Z. Florek, H. Cabała oraz Pani G. Warzecha z Miejsko Gminnej Biblioteki w Starym Sączu – Gołkowicach, zorganizowały w dniu 16 grudnia 2015 r. w naszej szkole warsztaty dla małych twórców. Dzieci z ogromnym zapałem tworzyły ozdoby świąteczne metodą decupage oraz bombki i aniołki  z kolorowych kartonów. Część wykonanych przez siebie ozdób dzieci zabrały do domów, a pozostałe wykorzystamy do dekoracji naszej szkolnej choinki. Taka forma zajęć bardzo się wszystkim podobała.


  Dnia 30 października 2015r. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w poranku muzyczno – literackim „Jesień w poezji” zorganizowanym przez Lucynę Krzak i Janinę Pelc. Uczniowie przynieśli dary jesieni, z których ułożono jesienną kompozycję. Wysłuchano Jesieni A. Vivaldiego przy barwnych ilustracjach prezentacji multimedialnej, piosenki Czesława Niemena Wspomnienie. Obecna na spotkaniu Pani Dyrektor – Elżbieta Kruczek, prowadzące nauczycielki oraz uczniowie - poddali się czarowi czytanej i słuchanej poezji. Czas spotkania upłynął szybko i przyjemnie.


    W dniach 28 – 30 października 2015r. szkolna bibliotekarka – Lucyna Krzak zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny „Ilustracja do wybranej książki z biblioteki”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Oto zwycięzcy:

Młodsza grupa

I miejsce – Damian Janeczek, Tokarczyk Oliwia

II miejsce – Magdalena Gałysa, Sebastian Szumacher

III miejsce – Weronika Janeczek, Julia Krupa

Grupa starsza

 I miejsce – Karolina Pasoń, Karolina Pasoń, Justyna Wastag, Wiktoria Czyżycka

II miejsce – Artur Szumacher , Magdalena Adamczyk, Sandra Rams

III miejsce – Dominika Potoniec, Aleksandra Kozieńska


   Dnia 23 października 2015 roku  Lucyna Krzak zorganizowała w klasach młodszych spotkanie z książką „W barwach jesieni”. Uczniowie odkrywali jej klimat w wierszach, opowiadaniach i w muzyce. Dostrzegali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, obserwowali jej koloryt i podziwiali piękno muzyki A. Vivaldiego „Jesień”. Dyrektor Szkoły – Elżbieta Kruczek oraz obecni nauczyciele czytali liryczne utwory przy akompaniamencie tematycznych piosenek. Na zakończenie spotkania zebrani poczęstowali się jesiennymi zbiorami jabłek, gruszek i orzechów. Panował przyjemny nastrój.


  Uczniowie z II klasy wraz z panią Lucyną Krzak i Haliną Cabałą przystąpili do zajęć upowszechniających czytelnictwo z zastosowaniem bajkodogoterapii  „Na Psa Urok”. Zadanie w ramach projektu Małopolskie czytanie jest realizowane w Bibliotece Publicznej w Starym Sączu oraz w Gołkowicach. Misją Fundacji „Beskidzka zima” jest wspieranie rozwoju intelektualnego i fizycznego dzieci i młodzieży poprzez terapię kontaktową z udziałem psów oraz budowanie wzajemnych więzi międzyludzkich i pobudzanie inicjatyw i aktywności społecznej. Zajęcia prowadzi w bardzo interesujący sposób nauczyciel instruktor - Marek Tobiasz. Towarzyszy mu pies terapeutyczny – Dina - suczka rasy Cocker spaniel angielski. To dla dzieci niezwykły sposób spędzania wolnego czasu!


Rok szkolny 2014/2015

„Czwartki z bajką”

Od listopada 2014 roku w każdy czwartek są prowadzone spotkania przez P. Lucynę Krzak i P. Halinę Cabała, na których czytane są utwory wielkich klasyków – Andersena, Perraulta, Braci- Grimm oraz wielu innych polskich pisarzy.

Nasi uczniowie podczas czytanych utworów, nie tylko się bawią, ale także zdobywają cenną wiedzę.

 

Spotkania czwartkowe z bajką rozpoczęła uroczyście Pani Dyrektor Elżbieta Kruczek, czytając baśń pt: „ Brzydkie Kaczątko”- H.Ch.Andersena.

Poprzez czytanie i rozmowę prowadzoną przez nauczycielki, dzieci klas 0-III zapoznały się z losami bohaterów.

 

W kolejny czwartek świętowaliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Podczas spotkania dzieci słuchały wierszy, śpiewały piosenki, uczestniczyły w konkursach, zabawach ruchowych oraz degustowały „miodek”.


     Zestawienie wyników zbiórki makulatury, która odbyła się w dniach 23.09-26.09.2014r.

I miejsce-  klasa IV (136kg)

II miejsce- klasa III (130kg)

III miejsce- klasa V (121kg)

IV miejsce- klasa VI (117kg)

V miejsce- klasa I (85kg)

VI miejsce- klasa II (76kg)

VII miejsce- oddział przedszkolny (59kg)

Uczniowie, którzy zgromadzili najwięcej makulatury:

Kinga Kurowska kl. IV (101kg)

Magdalena Oleksy kl. III (95kg)


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce makulatury!

L. Krzak


 W dniach 05.11.2013 roku i 12.12.2013 roku bibliotekarka szkolna Pani Jadwiga Witowska, zorganizowała w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dwa spotkania dla uczniów klas I-III oraz IV-VI.

Uczniowie zapoznali się z życiorysem i twórczością Aleksandra Fredry. W spotkaniach wzieli udział rodzice uczniów, którzy czytali dzieciom wybrane utwory tego wielkiego komediopisarza, bajkopisarza, pamiętnikarza i poety.


W dniu 19.11.2013 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs "Jesienne dekoracje domu". Oto jego laureaci:

I miejsce - Zbigniew Bober klasa V oraz Sandra Rams z klasy III

II miejsce - Karolina Czyżycka z klasy I

III miejsce - Gabriela Bieryt z klasy III

Jury przyznało również kilka wyróżnień:

Wiktoria Kurzeja - z Oddziału Przedszkolnego

Gabriela Pierzchała - klasa III

Karolina Pasoń - klasa IV

Jessica Dobosz - klasa VI


  Dnia 22 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski "Wiersze Juliana Tuwima" dla  uczniów I etapu edukacyjnego, zorganizowanego przez Panią mgr Lucynę Krzak i Panią Janinę Pelc. Oto jego wyniki:

I miejsce - Amelia Marczyk (uczennica klasy III)

II miejsce - Szczepan Niemiec i Joanna Godoń (uczniowie klasy III)

III miejsce - Magdalena Oleksy (uczennica klasy I)

IV miejsce - Martyna Zielińska (klasa I) i Wiktoria Czyżycka (klasa III)

Wyróżnienia otrzymały:

Marlena Niemiec i Gabriela Bieryt (uczennice klasy I)     

     Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wezmą udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Zespół Szkół w Przysietnicy. 


W marcu w naszej szkole odbył się konkurs stroików Wielkanocnych. Udział w nim brali uczniowie klas I - VI oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wszystkie prace były bardzo piękne, ciekawie wykonane, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich konsultacjach jury postanowiło przyznać :

 

I miejsce

Sandra Rams - klasa I

Julia Ziemianek - klasa IV

Aleksandra Pogwizd - klasa I

 

II miejsce 

Gabriela Bieryt - klasa I

Aleksandra Kozieńska - klasa I

 

III miejsce 

Katarzyna Oleksy - klasa IV

Artur Szumacher - klasa I

 

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i symboliczne upominki.


 W lutym 2013 roku Pani Lucyna Krzak zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Wesoła przygoda Franklina" dla uczniów z pierwszego etapu edukacyjnego.

Wyniki konkursu :

I miejsce
 

Filip Łatka - OP

Hubert Czyżycki - OP  

Jacek Łatka  - kl. I

Dominika Potoniec  - kl. II

Wiktoria Czyżycka  - kl. III


II miejsce
 

Krystian Bieryt  - OP

Patrycja Szewczyk  - kl. I

Martyna Zielińska  -kl. I

Mateusz Mamala  - kl. III

Karolina Pasoń  - kl. III

Patryk Bieryt  - kl. III


III miejsce
 

Wiktoria Potoniec  - OP

Weronika Janeczek  - OP

Karolina Czyżycka  - OP

Marlena Niemiec  - kl. I

Kinga Tudaj  - kl. I

Kamil Godoń  - kl. I

Aleksandra Pogwizd  - kl. I

Sandra Rams  - kl. II

Marcin Szumacher  - kl. III

     Wszystkie wyróżnione prace zostały umieszczone na wystawie szkolnej

 


 Dnia 13 marca 2013 roku doświadczyliśmy niezwykłego przeżycia! Odwiedziła nas gościnnie Pani Wioletta Piasecka - autorka baśni. Pisarka oczarowała nas nietypowym strojem wróżki oraz orginalną osobowością.

      W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas młodszych, ich nauczyciela, a także zaproszeni rodzice. Przygotowana przez Panią Wiolettę inscenizacja w oparciu o własne teksty i samodzielnie wykonane przez nią pacynki - wywarły niezapomniane wrażenie. 

      Dzieci poznały świat baśni Wioletty Piaseckiej i uległy magii jej czytelniczej zachęty. Zakupiły też na pamiątkę książki z autorską dedykacją. Swoją wdzięczność kierujemy też w kierunku organizatorek spotkania Pani Lucynie Krzak i Pani Grażynie Warzecha.


   Szkolny konkurs „Przyrodnicze rymowanie – zwierząt poznawanie” rozstrzygnięty. Jury w składzie Elżbieta Kruczek, Janina Pelc, Lucyna Krzak przyznało następujące miejsca za prace plastyczną i wiersz poświęcone wybranemu gatunkowi zwierząt:

  I miejsce - Patryk Potoniec klasa V

 II miejsce - Katarzyna Oleksy klasa IV

 II miejsce - Iwona Pasoń klasa IV

III miejsce - Przemysław Kowarzyk klasa IV

III miejsce - Radosław Kowarzyk klasa VI


21 grudnia 2012 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Grażynę Warzechę z Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu - Filia w Gołkowicach. Pani Grażyna przeprowadziła zajęcia w klasie VI. Uczniowie mieli okazję wykorzystać swoje umiejętnościu w grze "Chłopska szkoła biznesu" przy której bardzo dobrze się bawili. 


      W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs szopek i ozdób bożonarodzeniowych. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Najładniejsze z nich brały udział w XXXV Powiatowym Przeglądzie Podłaźniczek i Eksponatów Kolędniczych organizowanym przez GOK w Podegrodziu. 

III miejsce zajęła praca Gabrieli Bieryt z klasy I ponadto kilku uczniów otrzymało wyróżnienia:

Aleksandra Pogwizd z klasy I

Artur Szumacher z klasy I

Wiktoria Czyżycka z klasy III

Karolina Pasoń z klasy III

Wszystkim serdecznie gratulujemyyes


      Dnia 12.12.2012 roku odbyły się w naqszej szkole warsztaty plastyczne dla uczniów klasy III i członków koła plastycznego prowadzone przez Panią Teresę Cabałę pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. Wykonane prace sprawiły im dużo radości.


W dniach 0d 8 maja do 11 maja 2012 roku w ramach "Dni Biblioteki" zorganizowaliśmy w naszej szkole:

- czytanie przez uczniów klasy VI bajek młodszym kolegom i koleżankom,

- zapoznanie uczniów klas starszych z życiem i dziełem Janusza Korczaka,

- pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej,

- wystawę i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy Dzienniczek lektur,

Był to ważny  dla dzieci temat i chętnie angażowały się w jego realizację.


 Wiosna w poezji - konkurs

      Dnia 21.03.2012 roku został zorganizowany przez panią Lucynę Krzak i panią Janinę Pelc konkurs literackiej twórczości dziecięcej "Wiosna w poezji" - oto wyniki konkursu:

klasy I - III

I miejsce Joanna Godoń - uczennica klasy II

II miejsce Kinga Iwan - uczennica klasy III

III miejsce Karolina Pasoń - uczennica klasy I

klasy IV - VI

I miejsce Honorata Niemiec - uczennica klasy VI

II miejsce Patryk Niemiec - uczeń klasy IV

II miejsce Patrycja Pierzchała - uczennica klasy IV

III miejsce Diana Tokarczyk - uczennica klasy V

III miejsce Katarzyna Szumacher - uczennica klasy V

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów, zaangażowania
i przygotowania się do konkursu.


  Nauczyciel biblioteki szkolnej pani Lucyna Krzak zorganizowała podczas zabawy karnawałowej "Loterię Fantową" która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkim którzy wzięli w niej udział serdecznie dziękujemy!!!


  Dnia 7 lutego 2012 roku w naszej szkole podjeliśmy akcję promującą bezpieczeństwo dzieci w sieci
" Bezpieczny Internet"
. W związku z tym zorganizowaliśmy tematyczne zającia dla naszych uczniów tj.

* film dla uczniów z Oddziału Przedszkolnego

* film dla uczniów I - III

* film dla uczniów klas IV - VI

* wykonaliśmy gazetkę ścienną

* pogadankę w klasach począwszy od Oddziału Przedszkolnego do klasy VI


      W grudniu w naszej szkole został zorganizowany konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych. Wybrane prace zostały wysłane na XXXIV Powiatowy Przegląd Podłaźniczek i Eksponatów Kolędniczych zorganizowany przez GOK  w Podegrodziu.

Wśród prac uczniów naszej szkoły było wiele wyróżnień :

Magdalena Oleksy - Oddział przedszkolny

Zbigniew Oleś - Oddział przedszkolny

Ewelina Pasoń - Oddział przedszkolny

Karolina Pasoń - klasa I

Wiktoria Czyżycka - klasa II

Katarzyna Oleksy - klasa III

Iwona Pasoń - klasa III

Julia Ziemianek - klasa III

Jakub Ziemianek - klasa V

Wojciech Stec - klasa V


  Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Lucyny Krzak przyłączyli się do akcji "Zbieramy zużyte baterie" zaoranizowanej przez Spółdzielnię Pracy ARGD - Film w Tarnowie.


Dnia 8 grudnia 2011 odbyły się w naszej szkole zajęcia plastyczne z panią Teresą Cabała pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Uczestniczyli w nich uczniowie z  klasy III. Wykonywali oni przepiękne ozdoby choinkowe. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.


  W ramach rozbudzania zainteresowań czytelniczych pani Małgorzata Kaczmarczyk i pani Lucyna Krzak przeprowadziły wśród uczniów klas młodszych konkurs wiedzy książkowej pt." Dzień postaci z bajek". Najlepszą znajomością literatury konkursowej wykazali się przedstawiciele Oddziału Przedszkolnego oddział 0b. To była doskonała zabawa dla najmłodszych dzieci - duże zainteresowanie wzbudzały atrakcyjne uczniowskie kostiumy, dzieci aktywnie pracowały i w większym stopniu zainteresowały się ksiązkami.

cheeky wszystkim gratulujemy wiedzy i przygotowania się do konkursu.

 

zdjęcia z konkursu można obejrzeć w albumie fotograficznym.

http://spgabonstarysacz.edupage.org/photos/?gallery=122&photo=album


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
    Gaboń 67
    33-388 Gołkowice

  • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć