• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2012/2013

    • Zdjęcia z najważniejszych wydarzeń Oddziału Przedszkolnego można obejrzeć w zakładce ODDZIAŁY / KLASY

      

      


           Dnia 28.02.2013 roku odbyło się spotkanie z leśniczym, Panem Stanisławem Zygmuntem. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat życia zwierząt i ptaków żyjących w naszej okolicy. Pan leśniczy w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób przekazywał im te informacje.


           Dnia 27.02.2013 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z uczniami klas I - III były w Starym Sączu w kinie Sokół. Oglądały tam spektakl teatralny pt."Domek z piernika". Widowisko zawierało wiele aspektów wychowawczych, dostarczyło dzieciom dużo wrażeń i bardzo się im podobało.


          

     Wycowawca Oddziału Przedszkolnego przypomina o zbliżającym się terminie (tj. 28.02.2013 roku) oddawania prac na konkurs plastyczny pt. "Wesoła przygoda Franklina".

     Wszystkich przedszkolaków zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.


          

     Dnia 27.02.2013 roku tj. środa o godzinie 10.30 zorganizowany jest wyjazd dzieci do kina w Starym Sączu na widowisko teatralne pt. "Domek z piernika". Powrót do szkoły około godziny 13.00.

     Od godziny 7.45 - 10.30 odbywają się planowe zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.


          

     Dnia 22.02.2013 roku dzieci z OP uczestniczyły w zajęciach artystyczno - edukacyjnych dla dzieci pt."Akademia fotografii Pana Kleksa". Poznały historię powstania aparatu fotograficznego. Na koniec obejrzały krótką bajkę o Mateuszku, która uczyła szacunku i posłuszeństwa wobec rodziców.


          

     Dnia 21.02.2013 roku w ramach zajęć wychowawczo - dydaktycznych korzystająć z uroków zimy dzieci z OP bawiły się na pobliskiej górce zjeżdżając na sankach. Radosne, rozpromienione wróciły do szkoły.


        

       Realizując krąg tematyczny "Świat w książkach zapisany" dzieci z OP w dniu 19.02.2013 roku odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani mgr Lucyna Krzak zapoznała je z funkcjonowaniem biblioteki szkonej. W ramach zajęć poznały tajemnice powstawania książek, nauczyły się piosenki pt. " Piosenka o książce". Słuchały i oglądały wybrane przez siebie bajki. Wykonywały wiele prac plastycznych ilustrujących poznane bajki.


        

       Szkole Koło Caritas w dniu 07.02.2013 roku przeprowadziło w szkole akcje pod nazwą "Ciasto". Dzieci z OP wsparły tę akcję włączając się w kupno ciastek upieczonych przez rodziców.


          

     W dniu 06.02.2013 roku w szkole odbył się "Dzień Bezpiecznego Internetu". Dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały w nim udział. Pan mgr Piotr Wańczyk w ciekawy spsób poprzez film i zabawę przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z komputera i dostępu do internetu.


          

     W dniu 06.02.2013 roku odbędzie się zabawa karnawałowo - walentynkowa dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Zabawa trwać będzie od godziny 12.00 do godziny 14.00. Wszystkim życzymy udanej zabawy.


     Akcje i konkursy

          

     Dzieci z OP chętnie biorą udział w różnych akcjach, konkursach organizowanych na terenie szkoły. Zakończyła się akcja "Góra Grosza", w dalszym ciągu dzieci zbierają nakrętki i zużyte baterie. Czły czas pamiętamy o dokarmianiu ptaków i zwierząt. Uzupełniliśmy pokarm w pobliskim paśniku i karmnikach powieszonych wokół szkoły.

     W grudniu dzieci wzięły udział w konkursie szopek i stroików bożonarodzeniowych. Wpłyneło wiele prac które zostały ocenione i wyróżnione. Dzieci które brały udział w konkursie to : Przemysław i Karolina Florek, Karolina Czyżycka, Kinga Mordarska.


     Wigilia klasowa

          

     Dnia 21.12.2012 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z nauczycielami, rodzicami przeżywały wspólną Wigilię klasową. Pomagały przy sprzątaniu sali, ubieraniu choinki i przy nakrywaniu do stału. Wigilię rozpoczeliśmy od odczytania fragmentu Pisma Świętego, łamania się opłatkiem i skladania życzeń. 

     Następnie spożywaliśmy potrawy przygotowane przez rodziców, śpiewaliśmy kolędy. Naszą Wigilię zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Dyrektor mgr Elżbieta Kruczek i Pani Grażyna Warzecha pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gołkowicach.

     W tym dniu dzieci brały udział w przeglądzie kolęd i pastorałek. Uczniowie z każdej klasy śpiewali wybranąprzez siebie kolędę lub pastorałkę. Dzieci z OP zaśpiewały kolędę pt." Pójdźmy wszyscy do stajenki" a Weronika Janeczek zaśpiewała pastorałkę pt." Cicha Kolęda Nocy".


        Wyjazd do Starego Sącza

        

       Dnia 05.12.2012 roku został zorganizowany wyjazd do kina w Starym Sączu na przedstawienie teatralne "Ptak o złocistym sercu", połączone  ze spotkaniem z Świętym Mikołajem. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci spotkały się z Mikołajem i otrzymały drobne upominki.


     Zabawa Andrzejkowa

          

      Dnia 29.11.2012 roku dzieci brały udziałw zabawie Andrzejkowej. Po wstępnych przygotowaniach, poznaniu zasad kulturalnego zachowania się na balu. Dzieci wraz z wychowawczyniami, uczniami klas I - III i rodzicami wesoło bawiły się przy muzyce. W trakcie zabawy skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


         Dzień Pluszowego Misia

     Dnia 26.11.2012 roku w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy  " Dzień Pluszowego Misia ". Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszowe misie, opowiadały o nich swoim koleżankom i kolegom. 

     Następnie poznawały przygody Misiaczka z książki M. Spurgeona pt."Misiowe opowieści". Wszystkie dzieci nauczyły się piosenki "Kubuś" i wesoło się przy niej bawiły ze swoimi maskotkami. Na koniec zajęć dzieci malowały portrety swoich pluszaków. 


          

     Realizując tematyką dotyczącą jesieni dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w konkursie "Jesienne Inspiracje". W konkursie zostały wyróżnione prace :

     Patryka Klimka, Kacpra Króla, Weroniki Janeczek, Oliwi Tokarczyk, Krzysztofa Kunickiego, Krystiana Ćwiklika, Julii i Justyny Krupa. Dzieci wykonywały swoje prace różnymi tehnikami.

     Tematyka jesieni, uzupełniona była wycieczkami i spacerami, podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, wykorzystując przy tym materiały przyrodnicze oraz  podziwiały piękno najbliższej okolicy w jesiennych kolorach.  


      Dzień Papieski

      

       Dnia 16.10.2012 roku dzieci z OP brały udział w obchodach Dnia Papieskiego. Pamiętając o błogosławionym Janie Pawle II uczciliśmy go uczestnicząc we mszy św. w naszym Kościele Parafialnym. Następnie dzieci obejrzały film pt. " Jan Paweł II - Papież". Na koniec malowałyobrazek przedstawiający bł. Jana Pawła II wśród dzieci.


     Teatrzyk "Z Ekologią na TY"

        

       04.10.2012 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły oglądały teatrzyk o tematyce eklogicznej pt." Z ekologią na Ty". Artyści w ciekawy sposób starali się uświadomić dzieciom jak ważne jestb zbieranie i segregowanie śmieci. Na koniec dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

      


     Spotkanie z Policjantem

          

     Dnia 03.10.2012 roku dzieci uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Miejskiej Komendy Policji w Starym Sączu. Celem spotkania było pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze , właściwego zachowania w szkole, w domu oraz zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami trzecimi.

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych