• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2020/2021

    •                                                                                         WRZESIEŃ

     1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2010/2021. Już dwa tygodnie za nami. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki w tym czasie zapoznali się z pomieszczeniami naszej szkoły. Dowiedzieli się, gdzie znajduje się gabinet pana dyrektora, pani sekretarki, gdzie jest stołówka oraz biblioteka. Zwiedzili też sale lekcyjne swoich starszych kolegów i koleżanek. W swojej sali przedszkolnej bawili się świetnie ucząc się tańca boogie – woogie, poznali znaki drogowe i nauczyli się też jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

        

        

      

     Urodziny to dla każdego malucha wielkie wydarzenie. Większość najmłodszych z zapałem odlicza czas do kolejnej rocznicy swojego przyjścia na świat. To właśnie tego dnia dziecko czuje się wyjątkowo i jest w centrum uwagi. W naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka .

     Wrześniowi jubilaci to: Maja, Emilka, Lillianna, Kacper, Zuzia  i Artur– jeszcze raz życzymy im wszystkiego najlepszego.

        

        

     W naszym przedszkolu co piątek nauczyciel wręcza „Dyplom Bohatera Tygodnia”. Otrzymuje go dziecko, które pozytywnie się wyróżnia na tle grupy. Nauczyciel wspólnie z dziećmi wybiera dziecko, które zasłużyło na dyplom w danym tygodniu.

     W miesiącu wrześniu Bohaterem Tygodnia zostali Nikola i Bartosz. SERDECZNIE GRATULUJEMY

      

     PAŹDZIERNIK

     Już minął drugi miesiąc, od kiedy dzieci chodzą do przedszkola. Czas tak szybko biegnie…..

     W miesiącu październiku dowiedzieli się bardzo dużo o Jesieni, wykonali różne zwierzątka z wykorzystaniem darów zebranych w pobliskim lesie i zrealizowali trzy zadnia dotyczące projektu ” Z kulturą mi do twarzy”. Poznali instrumenty muzyczne i wygrywali  melodie na interaktywnej macie muzycznej wybierając określony instrument oraz wirtualnie  przenieśli się  w świat filharmonii, żeby wysłuchać  koncertu orkiestry symfonicznej.

     W ramach programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” szkolna bibliotekarka,  Pani Lucyna Krzak, raz w tygodniu odwiedza przedszkolaków  w celu zapoznania dzieci z przygodami Fajniaków. Celem programu jest pokazanie dzieciom magii natury, zachęcenie do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu i nauka troski o nasze środowisko naturalne. Podczas tych zajęć przedszkolaki walczą o odznaki z przesłaniem ekologicznym, które później będą mogli wymienić na maskotki bohaterów.

        

     W związku ze zbliżającym się 1 listopada Świętem Zmarłych odwiedzili też pobliski cmentarz i zaświecili znicze na grobach bliskich.

     Podczas tygodniowej pracy w systemie zdalnym dzieci wykonały apetyczne sałatki owocowe i utrwaliły poznane figury geometryczne wykonując piękne prace plastyczno – techniczne.

      

     W miesiącu październiku urodziny obchodzili: Faustynka, Artur i Gabrysia - Jeszcze raz życzymy im samych pięknych chwil w życiu.

       

     Październikowi Bohaterowie Tygodnia to: Nikola, Zosia, Maja i Michał. GRATULUJEMY.

      

   • LISTOPAD

             

    W listopadzie w naszej grupie działo się wiele ciekawych rzeczy. Podczas zajęć obejrzeliśmy prezentację, dzięki której dowiedzieliśmy się bardzo dużo o naszym kraju, przygotowaliśmy też krótką akademię z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

    5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z bajek. Naszą grupę odwiedziły dwie tajemnicze postacie, które wprowadziły nas w magiczny świat bajek – było bardzo wesoło.

    25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji upiekliśmy w szkole „Misiowe ciasteczka” Było troszkę ciężko, ale daliśmy radę - smakowały wyśmienicie. Podczas tego dnia poznaliśmy mnóstwo ciekawych misiów, wykonaliśmy „Książeczkę Misi”, jak również mogliśmy sami zamienić się w ……misia, wykonując „Misiowe zdjęcia”

    Urodziny w tym miesiącu obchodził Mateuszek – jeszcze raz życzmy Mateuszkowi wszystkiego najlepszego.

    Nasi bohaterowie w listopadzie to: Michał, Mateusz i Madzia – GRATULUJEMY!

     

    GRUDZIEŃ

    Grudzień minął nam bardzo szybko i w bardzo miłej atmosferze, bo w mieliśmy odwiedziny
    Św. Mikołaja, którego przywitaliśmy krótkim występem. Jak się okazało, byliśmy bardzo grzeczni, bo wszyscy dostaliśmy paczki.

    W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” wykonaliśmy drobne upominki dla seniorów, które zostały im przekazane wraz z paczką świąteczną w ramach akcji „Paczka dla Seniora”, wykonaną przez lokalny Caritas. Dodatkowo wykonaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe, które zdobiły szkolny korytarz.

    W naszej grupie zorganizowaliśmy też spotkanie wigilijne, zachowując wszystkie tradycje związane z Wigilią. Odczytaliśmy fragment Pisma św., złożyliśmy sobie życzenia trzymając w ręku biały opłatek, zjedliśmy rybkę i paszteciki z barszczem, a na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy.

    W grudniu urodziny obchodzili: Dominik i Dawid – życzymy im dużo radości i wszystkiego najlepszego.

    Bohaterem tygodnia został Zuzia K. – GRATULACJE.

     

   • STYCZEŃ

    Kiedy w styczniu  wróciliśmy po dłuższej przerwie do szkoły, w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny kolęd i pastorałek pt.: „Cicha noc…”.

    Uczestników oceniało jury w składzie: p. Halina Cabała, p. Lucyna Krzak, p. M. Kaczmarczyk. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział siedmioro dzieci. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla małych wykonawców było to ogromne przeżycie. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły prezentacje.

    I miejsce zdobyła  Maja Psonak za kolędę „Była noc”

    II miejsce – Zuzia Rams za kolędę „Pastuszek Bosy”

    III miejsce – Zosia Bober za kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

    GRATULUJEMY :) 

    Prezentację dzieci można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/5NzpPfr88W0

    W styczniu dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy pomagać starszym osobom oraz wykorzystaliśmy piękną zimę i postanowiliśmy spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu – było super i trochę zimno… brrrr, ale chcielibyśmy powtórzyć to jeszcze raz – może się  uda :)

    LUTY

    W lutym w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Wszyscy się przebrali – był pirat, kot, księżniczki, batman, a nawet Pippi Langstrumpf. Zabawy było co niemiara. Podczas tłustego czwartku dowiedzieliśmy się, skąd się wzięła tradycja „Tłustego Czwartku” i zjedliśmy wiele pysznych pączków. Byliśmy też w teatrze na przedstawieniu pt. „Sierotka Marysia w krainie bajek” -  niestety tyko online, ale za to wszyscy w tym dniu ubraliśmy się elegancko. Luty był dla nas miesiącem bardzo ciekawym, ponieważ nie obeszło się bez eksperymentów :) 

    Urodziny w styczniu w naszym przedszkolu obchodziła Zuzia Rams– jeszcze raz życzymy naszej koleżance  wszystkiego najlepszego :)

    Bohaterem tygodnia w styczniu została Nikola Szewczyk, a w lutym Emilia Ziemianek, Gabrysia Kolasa i Artur Tokarczyk – GRATULACJE :)

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych