• Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkolaka rok szkolny 2019/2020

    • NAJWŻNIEJSZE WYDARZENIA  Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓ W I PÓŁROCZU 

      

       WRZESIEŃ

      ŚWIĘTO SZKOŁY

     W tym roku szkolnym ,,Święto Szkoły" obchodziliśmy w Szczawie, tu oddaliśmy hołd żołnierzom 1 PSP AK. W małym kościele partyzanckim uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji poległych żołnierzy. Zwiedziliśmy Muzeum 1 PSP AK, obejrzeliśmy liczne pamiątki, zdjęcia z okresu wojny. Była to dla maluchów doskonała lekcja historii i patriotyzmu. Następnie zwiedziliśmy pijalnię wód mineralnych i uczestniczyliśmy w pokazie ratowników GOPR.

     OWOCOWE WITAMINKI

     W ramach promocji zdrowego stylu życia braliśmy udział w zajęciach kształtujących prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieci poznały różne owoce i warzywa, ich pochodzenie, walory odżywcze i smakowe. Pod nadzorem nauczyciela, zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa, przedszkolaki kroiły wybrane owoce, z których zrobiły sałatkę owocową, doprawiając ją do smaku miodem i sokiem z cytryny. Na koniec wszyscy ze smakiem zjadali zdrową, bogatą w witaminy, smaczną sałatkę.

      NARODOWE CZYTANIE

     Dnia 27.09 braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie” zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Uczennice z naszej szkoły, Justyna Pierzchała i Martyna Zielińska, przeczytały dzieciom jedną z historyjek - ,,Wielki koncert” z książki pt. ,,Gang Słodziaków”. Następnie pani mgr Lucyna Krzak zachęciła do dalszego czytania i ogłosiła szkolny konkurs plastyczny dotyczący przygód Słodziaków

      

     PAŹDZIERNIK

     SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

     Dnia 04.10 uczestniczyliśmy w spotkaniu z podróżnikiem, Anną Pachowicz. Przy pomocy prezentacji i ciekawych wspomnień poznaliśmy obszary afrykańskiej Kenii. Przedszkolaki poznały niektóre miasta tego regionu, Parki Narodowe, takie jak Masai Mara, Nairobi, zobaczyły rośliny, ptaki, zwierzęta znajdujące się na tym terenie, np.: słoń sawannowy, nosorożec czarny, hipopotam nilowy, bawół afrykański i wiele innych. Poznaliśmy stroje, życie i zwyczaje tamtejszej ludności, oraz warunki mieszkaniowe i warunki panujące w szkole. 

     JESIEŃ W LESIE

     W piękny, słoneczny dzień byliśmy na pieszej wycieczce w lesie, podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody, rozpoznawaliśmy rosnące tam drzewa, rośliny i grzyby. Dzieci zbierały różne dary jesieni, np.: żołędzie, kasztany, szyszki, liście, itp. Po przyjściu do klasy segregowały i układały swoje zbiory w kąciku przyrody. Następnie wykonały z nich jesienne ludziki.

     PAPIESKIE KREMÓWKI

     Dnia 16.10.Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dzień poświęcony pamięci Papieża Polaka- Świętego Jana Pawła II. W związku z tym przedszkolaki wzięły udział w konkursie na najlepszą kremówkę papieską. Po ogłoszeniu wyników konkursu, przedszkolaki mogły kupić sobie dowolną kremówkę, dochód został przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Następnie dzieci obejrzały  film pt. ,,Karol, Papież, który pozostał człowiekiem”.

     WYCIECZKA DO ,, LABILANDU” W SKRUDZINIE

     W ramach obchodu Dnia Pieczonego Ziemniaka byliśmy na wycieczce w parku rozrywki ,,Labiland” w Skrudzinie. Na początku podziwialiśmy piękny krajobraz tamtejszej miejscowości. Następnie przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju zabawach, rozgrywkach sportowych, np.: poszukiwanie skarbu, wspinaczka po ściance, przejście po labiryncie i inne zabawy na placu. Kolejnym etapem naszego spotkania było palenie ogniska i pieczenie kiełbasy. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ,,Poszukiwacza skarbu”.

      

     LISTOPAD

      

     SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

     Dnia 08.11 został rozstrzygnięty konkurs  plastyczny pt. „Wesołe przygody Słodziaków”. Po klasowych eliminacjach do konkursu szkolnego została wytypowana czwórka dzieci, tj. Mikołaj Rusin, Agata Szumacher, Alicja Florek, Dominik Citak. Wszyscy  uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami, natomiast Agatka zajęła II miejsce, a Mikołaj III miejsce. Również w tym dniu została podsumowana akcja „Szkolne przygody Gangu Słodzików” , promująca czytelnictwo. Wśród czytelników zostały rozlosowane maskotki Gangu Słodziaków”.

      

     SZKOŁA DO HYMNU

     W ramach akcji „Szkoła do hymnu” przedszkolaki wraz z uczniami naszej szkoły o godzinie 11.11 odśpiewały polski hymn narodowy, upamiętniając tym kolejną rocznicę Święta Niepodległości.     

      

     WYCIECZKA DO KINA

     Dnia 14.11.2019 dzieci były na wycieczce edukacyjno rozrywkowej w kinie „Sokół” w Nowym Sączu. W ramach programu pt. ”Filminek – akademia przedszkolaka” obejrzały film pt. "Luis i Obcy”, wzięły też udział w konkursie plastycznym pt. „Moja rakieta”.

      

     ZABAWA ANDRZEJKOWA

     Wspólnie z uczniami klas I- III 20.11. przedszkolaki brały udział w zabawie andrzejkowej, bawiąc się wesoło przy muzyce. Uczestniczyły również w konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych. Spożywały posiłek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale, a czas zabaw upłynął im szybko.  

     ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     Dnia 26.11 obchodziliśmy kolejny już raz „Światowy dzień pluszowego Misia”. Dzieci bliżej poznawały wybrane misie, np. Kubuś Puchalek, Miś Usztek, Miś Yogi, Miś Coralgol, mogły też zaprezentować swoje misie. Obejrzały również przygody Kubusia Puchatka i nauczyły się piosenki pt. „Jadą, jadą misie”. Na koniec namalowały portret wybranego misia.

                                                                                       GRUDZIEŃ

                                                                                                        SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

     Szóstego grudnia przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć Pana Dyrektora, mgr Piotra Wańczyka, Panią bibliotekarkę, mgr Lucynę Krzak, rodziców i młodsze rodzeństwo naszych przedszkolaków. Dzieci przywitały zebranych gości i zaprezentowały krotką część artystyczną. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkich zebranych prezentami. Dziękujemy Mikołajowi i rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu tego niezapomnianego spotkania

      

                                                                                       DOKARMIANIE PTAKÓW

      W okresie zimy przedszkolaki systematycznie dokarmiały ptaki. Często podczas spacerów odwiedzały powieszony przez nich karmnik i dosypywały pokarm dla ptaszków, który same przyniosły z domu.

      

                                                                         STYCZEŃ

                                                                                         DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     W dniu 21.01.2020r.w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której uczestniczyły dzieci z Oddziału przedszkolnego i  klas   I-III. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, mgr Piotr Wańczyk, witając zacnych gości złożył im życzenia. Głos zabrała również Pani sołtys,Król. Następnie babcie dziadkowie obejrzeli ,,Jasełka” w wykonaniu uczniów z starszych klas pod kierownictwem Pani mgr Haliny Cabała i krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci klas ,,0 – III”. Potem goście zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez organizatorów. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      

                                                                         LUTY

                                                                                                                      SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KRUS

     W dniu 11.02.2020r. przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa oraz obejrzeli prezentacje multimedialną pt. ,,Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, która miała na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa. Na koniec ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem ,,Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz”, w którym  mogą brać udział wszystkie dzieci.

      

                                                                                                                 SPOTKANIE W BIBLIOTECE

     W dniu 17.02.2020r. odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Przedszkolaki poznały pracę bibliotekarki, obejrzały zbiory biblioteczne. Następnie pani mgr Lucyna Krzak przeczytała wybraną bajkę i zaprosiła dzieci do kolejnych cyklicznych spotkań w bibliotece. Na koniec pani bibliotekarka założyła przedszkolakom karty i wypożyczyła im książeczki. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych