Patron Historia Szkoły Symbole Szkoły Oferta edukacyjna Certyfikaty Grono Pedagogiczne EFS CARITAS Szkolny Zespół Jaworzynka SKO Samorząd Uczniowski

Szkolny Zespół Jaworzynka

Zespół"Jaworzynka" powstał w pod koniec lutego 1985 roku z inicjatywynauczycielek Zofii Wygoda i Grażyny Lipczuk. Początkowo liczył 33osoby. Pierwszym występem był udział w akademii z okazjiMiędzynarodowego Dnia Kobiet w naszej szkole. W tym samym dniuwystąpiliśmy w Spółdzielni Inwalidów w Starym Sączu. Nasz występ bardzosię spodobał co zaowocowało współpracą Spółdzielni z naszą szkołą a dlanas był to pierwszy występ poza szkołą.

28marca zgłosiliśmy się do udziału w przeglądzie zespołów i chórów naszczeblu Gminnym. Wszyscy jechaliśmy z mieszanymi uczuciami i nieliczyliśmy na większy sukces. I oto bardzo miła niespodzianka dla nasjak i dla wszystkich obecnych na przeglądzie. Nasz Zespół zdobyłnagrodę specjalną 300 tysięcy złotych, puchar i dyplom.

Dziękitemu uwierzyliśmy w siebie i  nasze możliwości i już na drugi dzieńwystąpiliśmy w szkole przed rodzicami chwaląc się naszym sukcesem.

Chętnych do Zespołu było coraz więcej i nasze grono powiększyło się o 16 osób. Obecnie w Zespole występuje 49 osób.

.