• Czytanie ma głos
    • Czytanie ma głos

    • Społeczność Szkoły Podstawowej w Gaboniu przyłączyła się 29 września do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie starszych klas wykorzystali przerwy śródlekcyjne, by zaciekawić koleżanki i kolegów wybranymi pozycjami książkowymi, zademonstrować wzorową interpretację oraz pokazać zalety płynące z czytania. Pozostali uczniowie, także przedszkolaki, mieli okazję posłuchać polskiej poezji i prozy, a także angielskiej wersji Calineczki.

     Warto wspomnieć, że dzień 29 września to wspomnienie patronki święta, Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. 

     A.Gancarczyk

      

   • WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
    • WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    • 19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 115 osób. Przewodniczącym Szkolnego Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy ósmej - Natalia Stawiarska, która uzyskała 46 głosów, zastępcą zaś uczennica klasy 7, Mariola Biryt. Opiekunem Szkolnego Samorządu Uczniowskiego- z liczbą 58 głosów- została Pani Kinga Olszak.

   • Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny „Poszukiwacze Przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny”
    • Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny „Poszukiwacze Przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny”

    • W dniu 14.09.2022 roku  w Powiatowej i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego:  „Poszukiwacze Przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny”, pod patronatem Starosty Nowosądeckiego, pana Marka Kwiatkowskiego i Burmistrza Starego Sącza, pana Jacka Lelka.    

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w części plastycznej tego  konkursu i odnieśli po raz drugi sukces. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.  Natomiast  wyróżnione prace znajdują się na wystawie w  Powiatowej i Miejsko – Gminnej Bibliotece im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, a ich  zwycięzcy  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

     I miejsce – Dawid Citak (klasa II)                                                                                      II miejsce – Faustyna Gałysa (klasa II)                                                                          wyróżnienie – Emilia Kozieńska (klasa IV)                                                                        wyróżnienie – Paweł Gałysa (klasa IV)         

     Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!  

     W.Janik

   • Festiwal Biegowy w Piwnicznej
    • Festiwal Biegowy w Piwnicznej

    • W dniach 9-11 września w Piwnicznej odbywał się XIII Festiwal Biegowy.

     Naszą szkołę reprezentowała grupa 16 uczniów (miejmy nadzieję, że następnym razem nic nie stanie na przeszkodzie, by liczba ta była większa).

     Święto biegów rozpoczęto od rywalizacji w konkurencjach pod nazwą "Aktywny Małopolanin". Dzięki odwadze naszych najmłodszych uczniów mieliśmy reprezentację we wszystkich kategoriach wiekowych.

     Ciekawe zadania wyzwoliły u uczestników "ducha rywalizacji". Każdy członek ekipy walczył dzielnie o każdy punkt. Mimo iż zgromadziliśmy ich wspólnie przeszło 2000, nie wystarczyło to na podium. Jednak nie wynik był w tym dniu najważniejszy.

     Kolejnym etapem był udział w biegach na dystansie. Organizatorzy postanowili, że nie prowadzą klasyfikacji i każdy, kto wziął w nich udział, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę- przyda się na zajęcia wf, ponieważ jest białego koloru :)

     Z pewnością do indywidualnych osiągnięć należy zaliczyć wynik dwóch chłopców z naszej szkoły, którzy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce (Jakub Zajączek z kl. VIII i Dominik Czyżycki z kl. VII) oraz trzecie miejsce Marii Kotas z kl. VIII 😁.

     Jeśli dodamy, że w każdej kategorii biegu szkół podstawowych biegło co najmniej 100 zawodników, wynik powinien cieszyć.

     Organizatorzy zadbali nawet o ciepły posiłek dla biegaczy. Były również darmowe lody i wizyta w salonie pełnym gier komputerowych i cukierków (spróbowaliśmy jednego i drugiego 😁).

     Wprawdzie strefa zabaw nie została przez nas dokładnie "zbadana", ale wyjazd z pewnością można uznać za udany.

     Szlifujemy formę już od dziś by za rok...

     M.Mamak

   • Festiwal biegów
    • Festiwal biegów

    • Wybrani uczniowie naszej szkoły już w najbliższy piątek wezmą udział w Festiwalu Biegów, który w dniach 9 - 11.09.2022 r. odbywać się będzie w Piwnicznej. Przewidziano nie tylko konkurencje biegowe, ale i zwinnościowe. Trzymamy kciuki za "Naszych". Po cichu liczymy na dobre miejsca. Rok szkolny jeszcze się nie rozpoczął, a nasza uczennica wróciła już z pierwszym sukcesem i okazałym pucharem za drugie miejsce w zawodach biegowych w Łącku. Gratulujemy Marii Kotas świetnego wyniku.

   • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

    • Witamy po wakacjach! 

     Podczas dzisiejszego spotkania w szkole z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego nie brakowało emocji. Opróćz stałych elementów uroczystości pojawiły się nowe informacje. Jak już zostaliśmy powiadomieni w czerwcu, na zasłużoną emeryturę udały się pani Janina Pelc oraz pani Grażyna Lipczuk-Kalisz. Bardzo dziękujemy za wieloletnią pracę w naszej szkole.

     To nie wszystko. Dołączyli do naszego grona nowi nauczyciele: pani Anna Gancarczyk (nauczyciel języka polskiego), pani Paulina Pawlarczyk (pedagog), pani Marta Szczygieł (psycholog) oraz pan Piotr Burzyński (nauczyciel plastyki). Serdecznie witamy w naszej szkolnej społeczności!

     Dodatkowo pani Małgorzata Kaczmarczyk oraz pani Kinga Olszak uzyskały w wakacje wyższe stopnie awansu zawodowego. Serdecznie gratulujemy!

     Wszystkim życzymy sukcesów i uśmiechu w nowym roku szkolnym!

   • Rozpoczęcie roku szkolnego
    • Rozpoczęcie roku szkolnego

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września, w czwartek, według następującego harmonogramu:

     - o godz. 8.00 msza św.

     - po mszy, ok. godz. 9.00, spotkanie na sali gimnastycznej, po nim spotkania w salach z wychowawcami.

     Dla uczniów dojeżdżających podajemy godziny jazdy autobusu MPK nr 47:

     -rano: 7.20 Łazy Brzyńskie, 

     -powrót: 10.26

     Wszystkich serdecznie zparaszamy!

   • Bezpieczeństwo w czasie wakacji
    • Bezpieczeństwo w czasie wakacji

    • 21 czerwca, we wtorek, klasa VII wraz z wychowawczynią, wzięła udział w prelekcji, która odbyła się w kinie w Sarym Sączu. Tematem były bezpieczne wakacje. Rozmawiano m.in. o odpowiedzialności karnej nieletnich, a także przypomniano uczniom zasady dotyczące bezpieczeństwa drogowego. Na koniec rozegrano konkurs wsród chętnych uczniów z klas z VII z całej gminy, w którym uczeń naszej szkoły, Jakub Zajączek, wygrał jedną z nagród (voucher na quady).

   • SZKOLNY KONKURS SYSTEMATYCZNEGO OSZCZĘDZANIA
    • SZKOLNY KONKURS SYSTEMATYCZNEGO OSZCZĘDZANIA

    • W bieżącym roku szkolnym członkowie SKO po raz kolejny walczyli o zdobycie tytułu „Mistrza oszczędzania”.

     W dniu 6 czerwca został rozstrzygnięty  konkurs, a najbardziej wytrwałym udało się osiągnąć  sukces.

     I miejsce i tytuł „Mistrza oszczędzania”:  Gałysa Faustyna  kl. I

                                                                       Szumacher Agata  kl. II

     II miejsce:  Kolasa Gabriela kl. I

                         Rusin Mikołaj kl. II

                         Rams Kacper kl. II

     III miejsce: Stawiarska Nikola kl. I

                        Stawiarski Ireneusz kl. V  

                        Stawiarska Natalia kl.  VII                    

     Zwycięzcom gratuluję!

      

   • Finalistki konkursu „Moje miasto – Moja Duma, Mój Region – Moja Duma”
    • Finalistki konkursu „Moje miasto – Moja Duma, Mój Region – Moja Duma”

    •      W tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu historycznego naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Antonina Bober z klasy szóstej oraz Alicja Rusin z klasy siódmej. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczennice przygotowywały pracę pisemną na wybrany temat, tym razem zmierzyły się z tradycjami naszego regionu i ważnymi postaciami Ziemi Sądeckiej. Kolejne etapy to test pisemny i odpowiedź ustna. Finał i uroczyste zakończenie konkursu miały miejsce w auli głównej Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Reprezentantki naszej szkoły dotarły szczęśliwie do trzeciego etapu i uzyskały dyplomy finalistek oraz  nagrody rzeczowe.

     Gratulujemy!

   • Nasz ostatni wspólny wyjazd...
    • Nasz ostatni wspólny wyjazd...

    • W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią, panią Sylwią Kotas oraz panią Kingą Olszak. Wycieczka ta została zorganizowana, by pożegnać się ze szkołą podstawową i przyjaciółmi.

     Dzień 1

     01.06.2022

     Jaworki- Wąwóz Homole- Wysoka- Durbaszka- Bereśnik

     Pierwszego dnia spotkaliśmy się całą grupą pod szkołą w Gaboniu o godzinie 8:30. Po sprawdzeniu obecności autobusem wyruszyliśmy w stronę Jaworek. Po dojechaniu na miejsce, piechotą ruszyliśmy  do Wąwozu Homole. Szliśmy przez potoki, lasy i przez małe mostki.

     Mimo ciężkiej trasy, cały czas towarzyszył nam dobry humor. Dzięki temu wszyscy szczęśliwie zwiedziliśmy Wąwóz Homole.  

     Po chwili odpoczynku ruszyliśmy w stronę szczytu Wysoka (1050 m.n.p.m.). Droga była kamienista i ciężka do przebycia, choć nogi bolały nikt nie narzekał. Ze szczytu Wysokiej spoglądaliśmy na  panoramę Pienin. Obraz przepiękny, widać liczne lasy i wzniesienia. Byliśmy zachwyceni.

     Z Wysokiej ruszyliśmy na następny szczyt, którym była Durbaszka (934 m.n.p.m). Tam także podziwialiśmy widoki pięknej panoramy, naszych polskich lasów i pagórków. Następnie  ruszyliśmy w stronę schroniska na Durbaszce. Gdy tam odpoczęliśmy, zeszliśmy do autobusu i pojechaliśmy w stronę Szczawnicy, by tam ruszyć pieszo do schroniska w Bereśniku.

     Po ciężkiej trasie, zmęczeni ale zadowoleni, dotarliśmy do schroniska w Bereśniku. Tam w końcu mogliśmy odświeżyć się, odpocząć i zrelaksować. Wszyscy byliśmy uśmiechnięci i bawiliśmy się dobrze, wieczorem zapaliliśmy grilla. Tak zakończyliśmy pierwszy dzień wycieczki.

     Dzień 2

     02.06.2022

     Bereśnik- Przehyba

     Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania. O godzinie 10 wyruszyliśmy w stronę Przehyby, szliśmy powoli i podziwialiśmy krajobraz. Po około 5 godzinach marszu dotarliśmy do schroniska na Przehybie. Po przybyciu odpoczywaliśmy po trudnej trasie, potem spędzaliśmy wesoło czas. 

     Dzień 3

     03.06.2022

     Przehyba- Radziejowa- Gaboń

     W ostatnim dniu, po śniadaniu, wyruszyliśmy na Radziejową (1266m.n.p.m.). Oglądaliśmy panoramę Tatr i piękno przyrody. Widoki są bardzo piękne i godne polecenia, tak jak widać na zdjęciach.

     To był ostatni punkt naszej wycieczki. Z Radziejowej kierowaliśmy się w stronę Gabonia, gdzie miała zakończyć się nasza trasa. Droga powrotna szybko minęła.

     Wycieczkę zaliczam do bardzo udanych, ponieważ wraz z kolegami świetnie się bawiłem, wszyscy mieli dobre humory. Bardzo dobrym pomysłem było zorganizowanie czasu wolnego w ten sposób,  bo mogliśmy w ostatnich dniach podstawówki pobyć razem. Myślę, że ta wycieczka na długo pozostanie w mojej pamięci. Chwile spędzone w towarzystwie koleżanek i kolegów są najcenniejsze. BYŁO SUPER !!!

     Filip Łatka

   • Wyróżnienie w konkursie „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”
    • Wyróżnienie w konkursie „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

    • Organizatorem ogólnopolskiego konkursu dla szkół oraz środowisk polonijnych jest Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu. Współorganizatorem Konkursu jest: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz. Podstawowym założeniem konkursu jest rozwijanie zainteresowania przeszłością a także: wzbogacenie wiedzy na temat najnowszej historii Polski, wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci. Jednym z celów tegorocznej edycji konkursu było upamiętnienie postaci o. Maksymiliana Marii Kolbego w 80. rocznicę męczeńskiej śmierci.

     Uczennica klasy czwartej – Dominika Arendowska, przygotowała piękną pracę plastyczną przedstawiającą postać męczennika. Praca Dominiki została wyróżniona przez ogólnopolską komisję konkursową, co zasługuje na szczególną uwagę ze względu na fakt, że z całego kraju a także ze środowisk polonijnych z całego świata napłynęły setki prac plastycznych. Gratulujemy sukcesu!

     E.Sojka

   • Wycieczka do Wrocławia
    • Wycieczka do Wrocławia

    • 2 czerwca klasy IV, V, VI i VII wyjechały na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Program wyjazdu był naprawdę ciekawy i obiecujący, wszyscy też cieszyliśmy się na wspólne spędzenie czasu.

     Wstaliśmy naprawdę wcześnie (niektórzy prawie nie spali), ponieważ musieliśmy się zebrać przed szkołą o godz. 4.45. W wyśmienitych nastrojach zasiedliśmy z autobusie, chętni na przeżycie ciekawych przygód. Pan przewodnik nas nie rozczarował, w trakcie drogi każdy postój odbywał się w okolicy McDonalda. Już wiedzieliśmy, że nie będziemy cierpieć głodu:)

     Po dotarciu do Wrocławia, najedzeni pyszniutkimi fast foodami, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Na pierwszy rzut ruszył Ostrów Tumski, w katedrze św. Jana Chrzciciela spędziliśmy długą chwilę. Potem spacerowaliśmy po Wrocławiu (przy okazji dowiedzieliśmy się, że to miasto jest bardzo popularne wśród studentów) aż dotarliśmy do przepięknego rynku. To był nasz czas na zakupienie pamiątek. Hitem dla niektórych okazały się wiaderka z watą cukrową oraz pluszowe ośmiornice. Na pewno nie zapomnimy wejścia na Panoramę Racławicką, dla wielu z nas był to najciekawszy punkt wycieczki. Ogromny obraz robi wrażenie!

     Po tylu atrakcjach nadszedł czas na kolację i zakwaterowanie. Zamieszkaliśmy na jedną noc w bardzo ładnym hoteliku prowadzonym przez siostry zakonne. Budynek otaczał piękny ogródek, w którym spędziliśmy miłe chwile na integracji. Wieczorem ruszyliśmy na pokaz fontann- spektakl był niesamowity! Światła, muzyka, niepowtarzalna atmosfera. Wielu z nas na pewno jeszcze tam wróci.

     Drugiego dnia, po wykwaterowaniu, udaliśmy się na spacer. Oodwiedziliśmy Ogród Japoński (kolejny hit) oraz Ogród Zoologiczny, na który wielu z nas czekało. Każdy wypatrywał tych zwierząt, które chciał zobaczyć, na pewno wrażenie na większości zrobiły ogromne akwaria z kolorowymi rybami oraz Afrykarium (zabójcza temperatura). Ostatnim punktem okazał się wjazd na Sky Tower, taras widokowy również bardzo nam się podobał.

     Nasyceni widokami, miejscami, emocjami udaliśmy się w drogę powrotną. I tu nie doznaliśmy rozczarowania, postoje znowu były blisko Maca:)

     Około godz. 23.15 wróciliśmy do Gabonia. Uff, trzeba było się porządnie wyspać po tylu wrażeniach!

     I.Ł.

   • Piknik rodzinny
    • Piknik rodzinny

    • 31 maja w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „DZIĘKUJĘ CI MAMO, DZIĘKUJĘ CI TATO”. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Dziecka.

     Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy II przygotowały dla rodziców piosenki, wiersze oraz przedstawianie pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”. Odbył się też pokaz talentów przygotowany prze chętnych uczniów.

     W drugiej części uroczystości można było wziąć udział w  konkurencjach sportowych przygotowanych dla  uczniów wszystkich klas oraz chętnych rodziców i nauczycieli. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – V została przygotowana dmuchana zjeżdżalnia oraz dmuchany zamek – sprawiło to im ogromną radość.

     Wszyscy uczestnicy pikniku korzystali ze słodkości i częstowali się piknikową kiełbaską, a każde dziecko dostało po pysznym lodzie. Poczęstunek przygotowała  Rada Rodziców.

     Miło będzie wspomnieć te niepowtarzalne chwile spędzone z Rodzicami.

     M.K.

   • Wycieczka do biblioteki
    • Wycieczka do biblioteki

    • 19 maja, przedszkolaki wraz z drugą klasą odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gołkowicach. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Dzieci miały też możliwość zobaczenia wystawy  malarskiej i wystawy nietypowych książek oraz zagrania w totolotka książkowego.

     M.K.

   • Zwiedzamy stolicę Małopolski - Kraków
    • Zwiedzamy stolicę Małopolski - Kraków

    • 10 maja uczniowie klas 1-3 zwiedzali najpiękniejsze miasto województwa małopolskiego - Kraków. Pierwszym punktem wycieczki był średniowieczny rynek z górującym nad nim Kościołem Mariackim. Ten jeden z najpiękniejszych symboli miasta, przyciąga niesamowitą atmosferą, zabytkami i rozrywką.

     Następnie wybraliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. To ogromny obszar obejmujący około 6 hektarów, na którym rozmieszczone są urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycje geologiczne i sensoryczne. Najmłodsi mogą skorzystać z szeregu atrakcji, takich jak plac zabaw ze zjeżdżalniami, karuzelami oraz tor saneczkowy, który cieszył się wśród naszych podopiecznych dużą popularnością.

     Kolejnym punktem było Muzeum Lotnictwa Polskiego zlokalizowane na terenie istniejącego dawniej lotniska Rakowice-Czyżyny. Uczniowie mogli zobaczyć wiele eksponatów związanych z historią rozwoju lotnictwa. Pan Przewodnik opowiedział nam, jak działał mięśniolot, w jaki sposób samoloty wpłynęły na reklamę czekolad Wedel oraz czym jest i jak wygląda silnik gwiazdowy. Mogliśmy wejść do kokpitu, obejrzeć samolot od wewnątrz - to były niesamowite emocje.

     Ostatnim miejscem - najbardziej wyczekiwanym przez dzieci- był Ogród Zoologiczny. Zobaczyliśmy egzotyczne okazy ssaków, gadów, płazów i ptaków. W mini -zoo głaskaliśmy osiołka i kucyka, a alejkami przechadzał się z nami dumny paw.

     Wieczorem, zmęczeni ale szczęśliwi. wróciliśmy do domu. Ten dzień zapamiętamy na długo.

     K.Olszak.

   • ,,Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka"
    • ,,Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka"

    • Celem ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza", która prowadzona jest już dwudziesty drugi raz, jest zbiórka pieniędzy o niskich nominałach, przeznaczanych przez organizatora, fundację ,,Nasz Dom", na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

     W tegorocznej zbiórce uczestniczyła również nasza szkoła- każda klasa w duchu rywalizacji, w okresie od lutego do kwietnia, zbierała na ten szczytny cel pieniążki. Zgodnie ze staropolskim przysłowiem ,,ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka", również u nas zebrała się "spora miarka". Po podliczeniu pieniążków przez członków Samorządu Uczniowskiego, który to nadzorował akcję, okazało się, że wynik jest imponujący. Zebrano łącznie 432,63 zł. Prym wiódł oddział przedszkolny, który  zebrał 110,92 zł. Na drugim miejscu była klasa I - 68,16 zł, na trzecim klasa V - 55,00 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy 🤗

     S.Kotas

   • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

    • 4 maja w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

     Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie z klasy I i III w montażu słowno – muzycznym przypomnieli historię uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji oraz jej znaczenia dla Polski.

     Natomiast w dniu 3 maja delegacja naszej szkoły uczestniczyła w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Starym Sączu.

     W.Janik

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych