• TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE
    • TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

    • W zeszły czwartek, tj. 24 lutego, w naszej szkole Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas zorganizowały akcje charytatywną pod hasłem: ,,Pączki kupujesz-serce potrzebującym ofiarowujesz". Podczas tej akcji, młodzież przez cały dzień sprzedawała pączki, z których dochód zostanie przeznaczony na upominki Wielkanocne dla niepełnosprawnych mieszkańców miejscowości Gaboń oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły. 

     Serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym i wspierającym tę akcję.

     S. Kotas 

   • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie realizowanym w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Bieg Tropem Wilczym". Szczegóły inicjatywy pod adresem: https://tropemwilczym.org/#historia. Obecnie trwają zapisy we wszystkich oddziałach klasowych (zostało niewiele czasu gdyż 1 marca listy uczestników zostaną przekazane organizatorom). Bieg odbędzie się w najbliższy czwartek 3.03.2022 r. na terenach w pobliżu szkoły.Najmłodsi, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I i II, pobiegną w formie sztafety.Pozostali uczestnicy zmierzą się z tzw. Dystansem Pamięci - 1963 m w grupie młodszej (kl. III - V) oraz starszej (kl. VI - VIII). Pamięć o Żołnierzach Wyklętych i chęć pokonania wyznaczonej trasy jest ważniejsza w tym dniu niż uzyskany czas. Jednak liczymy, że znajdą się chętni na zdobycie pamiątkowych medali i pobiegną jak najszybciej. Do zobaczenia na trasie.

   • LEŚNE MOLO
    • LEŚNE MOLO

    • Ferie to czas odpoczynku i regeneracji sił przed nowym semestrem - znacznie dłuższym i bardziej wymagającym niż poprzedni. Uczniowie naszej szkoły stawiają na aktywny wypoczynek i spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół z klasy. Szkolnemu kołu PTTK przy Szkole Podstawowej w Gaboniu, w wyniku decyzji Komisji do Spraw Młodzieży przy oddziale PTTK "Beskid" w Nowym Sączu, został nadany numer 12. Aby uczcić zaszczytne nadanie numeru i formalne utworzenie naszego koła, uczniowie zrzeszeni w SKKT wybrali się na niedawno utworzone Leśne Molo zlokalizowane na szczycie Miejskiej Góry w Starym Sączu. Ścieżka w koronach drzew w Starym Sączu, zwana "leśnym molo" to nowa atrakcja turystyczna województwa małopolskiego i Kotliny Sądeckiej. Leśne Molo to także bardzo ciekawa ścieżka edukacyjna pokazująca etapy rozwoju płazów, których gatunki często pojawiają się w lasach. Przejście całej starosądeckiej ścieżki w koronach drzew zajęło nam jakieś 20 minut. Po drodze był między innymi ruchomy mostek i hamak, który cieszył się największym zainteresowaniem. Cała ścieżka mierzy nieco ponad 200 metrów. Wygląda to wszystko bardzo ciekawie. Żałowaliśmy tylko, że leśne molo nie prowadzi między drzewami liściastymi. Wtedy o każdej porze roku moglibyśmy oglądać inne krajobrazy. Ścieżka kończy się tarasem widokowym na Stary Sącz, Beskid Sądecki oraz Beskid Niski.

     K.Olszak

   • Zapisy Dzieci do Oddziału Przedszkolnego i Klasy I
    • Zapisy Dzieci do Oddziału Przedszkolnego i Klasy I

    • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu informuje, że od dnia 22 lutego 2022 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023.

     Zapisy będą prowadzone od 22 lutego 2021 r. w sekretariacie szkoływ godzinach od 8.00 - 15.00.

      Do oddziału przedszkolnego zapisujemy dzieci urodzone w 2016 r. i wcześniej.

     W celu zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek i odpowiednie załączniki, dostępne na szkolnej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły do dnia 11 marca 2022 r.

     Rodzice dzieci uczęszczających już do oddziału przedszkolnego, które w roku szkolnym 2022/2023 będą kontynuować naukę w oddziale przedszkolnym, składają tylko deklarację kontynuacji nauki od dnia 14 lutego do dnia 21 lutego 2022r.

     Do klasy I Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu zapisujemy dzieci urodzone w 2015 r. (7 - letnie):

     a) z urzędu, na podstawie zgłoszenia dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

     b) na pisemny wniosek rodziców uczniów, zamieszkałych poza obwodem szkoły.

      Szczegółowe informacje oraz druki dostępne w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie internetowej w zakładce: Uczniowie i rodzice - Rekrutacja 2022/2023.

     P.W.

   • Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2021/2022
    • Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2021/2022

    • W roku szkolnym 2021/2022 w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych wzięły udział: Dagmara Wnęk, kl.8 (matematyka) oraz Amelia Stawiarska kl.7 (język angielski). Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w lutym, zakwalifikowała się Amelia Stawiarska. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

     I.Ł.

   • Świąteczny klimat...
    • Świąteczny klimat...

    • W piątek, 17 grudnia, odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Uroczystą akademię przygotowała klasa VIII wraz z wychowawczynią, panią S.Kotas. Wsparcia w obsadzeniu licznych ról chętnie udzieliła aktorom klasa VII. Przedstawienie połączyło dwa światy: ten współczesny oraz ten sprzed tysięcy lat.

     Nie zabrakło życzeń, dobrych słów, smacznego jedzenia, nagród konkursowych.

     Rozeszliśmy się do domów, jak co roku, w radosnym oczekiwaniu na święta.

     A te miłe i dobre słowa, które usłyszeliśmy, przekazujemy dalej w postaci życzeń dla Was:

     Niech ten szczególny okres będzie okazją do spędzania czasu

     w gronie najbliższych, wytchnienia od codziennego pośpiechu

     i stworzenia pięknych, głębokich wspomnień.

     Niech nadchodzący Nowy Rok będzie dobrym rokiem,

     pełnym sukcesów i satysfakcji.

      

     Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

     I.Ł.

   • Mikołajkowa paczka dla niepełnosprawnych
    • Mikołajkowa paczka dla niepełnosprawnych

    •  Tradycyjnie jak co roku w dniu 6 grudnia przeżywamy w naszej szkole akcję ,,Mikołajkowa paczka dla niepełnosprawnych ".

          Członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Samorząd Uczniowski udali się do domów osób niepełnosprawnych w naszej miejscowości w celu przekazania prezentów z okazji Mikołajek.

          Było dużo wzruszenia, radości i podziękowań. Środki na paczki pozyskiwaliśmy z dwóch poprzednich akcji charytatywnych ,,Frytkowy zawrót głowy " oraz ,,Ciasteczko zjesz , uśmiechem potrzebujących się ciesz".

                              Członkowie SKC i SSU.

   • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKARSKI
    • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKARSKI

    • W dniu 6 grudnia 2021 roku naszej szkole rozpoczął się mikołajkowy turniej siatkarskich czwórek mieszanych.

     Damsko-męskie drużyny z różnych klas naszej szkoły będę rywalizować do końca tygodnia o zwycięstwo w rozgrywkach.

     Najważniejsze jednak w tej zabawie jest spędzanie wolnego czasu sposób aktywny wraz z koleżankami i kolegami, a także rozwijanie swoich siatkarskich umiejętności.

     Jest to o wiele zdrowsza opcja niż spędzanie czasu przed komputerem lub smartfonem.

     Ciąg dalszy relacji nastąpi...

      

     Aktualizacja:

     Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

     1 Szefuńcie kl. VIII

     2 Szare Orły kl.VII

     3 Dunajec kl. V

     4 Herosi kl. VI

     5 Gumisie kl.IV

     6 Bałwanki kl. IV

     M.M.

   • ,,Dzień życzliwości i pozdrowień”
    • ,,Dzień życzliwości i pozdrowień”

    • 19 listopada, w piątek, nasi uczniowie świętowali ,,Dzień życzliwości i pozdrowień”, który obchodzony jest na świecie 21 listopada.

     Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Caritas zorganizowali akcję: ,,Uprzejmość na co dzień, nie tylko od święta – Ciasteczko zjesz, uśmiechem potrzebujących się ciesz”.

     Uczniowie upiekli babeczki, które sprzedawali w szkole podczas kiermaszu, a dochód pozyskany ze sprzedaży ma zostać przeznaczony na paczki świąteczne dla niepełnosprawnych z miejscowości Gaboń.
     Ponadto, każdy mógł zerwać z plakatów rozwieszonych po szkole ,,dobre słowo” i podać je dalej.
     Uczniowie i nauczyciele  tego dnia ubrali się również na żółto, by zaakcentować kolor i nastrój życzliwości.
     Mamy nadzieję, że życzliwe słowa i zachowanie będą gościć u nich przez cały rok.

     Maria Kotas, kl.VII

   • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA
    • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

    • 16 listopada uczniowie klasy ósmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wadowic i Oświęcimia.

     Celem wycieczki było poznanie miejsca urodzenia, chrztu świętego i spędzonego dzieciństwa Papieża Polaka - Karola Wojtyły. 

     Piękne Wadowice zachwyciły nas nie tylko zwiedzanymi zabytkami, ale również smakiem ,,papieskiej kremówki".

     Drugim punktem wycieczki stało się Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Miejsce obozów koncentracyjnych okresu II Wojny Światowej, miejsce bólu, tragedii i śmierci ok. 1.5 mln ludzi. Celem przewodnim wyjazdu młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania stała się chęć poznania historii tragicznie zmarłych, chęć oddania im pokłonu, pamięć i refleksja. 

     Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Borkowskiemu za zorganizowanie wyjazdu, przekazanie swej wiedzy, treści patriotycznych i historycznych.

     Sylwia Kotas

   • Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości w Starym Sączu
    • Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości w Starym Sączu

    • W dniu 11 listopada delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym brała udział w obchodach 103. rocznicy odzyskania niepodległości, które to miały miejsce w Starym Sączu.
     Punktualnie o godzinie 10:30 spod tablicy pamiątkowej na ścianie budynku Sokoła, wszystkie poczty sztandarowe w rytm marszu przygrywanego przez orkiestrę dętą przemaszerowały w kierunku rynku w Starym Sączu, gdzie na maszt wciągnięto flagę Polski i odśpiewano hymn narodowy.
     Następnie udaliśmy się do kościoła pw. Św. Elżbiety na mszę świętą w intencji ojczyzny.
     Później przemaszerowaliśmy na cmentarz. Tam odbyło się uroczyste przemówienie burmistrza Starego Sącza, p. Jacka Lelka, w którym zwrócił uwagę na istotę kształtowania świadomości patriotycznej wśród młodych ludzi, licznie reprezentujących swoje szkoły na uroczystości.
     Następnie odczytano apel poległych i złożono przy pomniku symboliczne kwiaty i wieńce.
     Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w ceremonii.
     Szkołę Podstawową im. 1 PSP AK w Gaboniu reprezentowali: Dagmara Wnęk, Karolina Biryt, Krystian Ćwiklik i Szymon Kozieński.
     M.Mamak

   • Wycieczka na Przehybę
    • Wycieczka na Przehybę

    • 06.11.2021r. druga grupa uczniów z klasy 7 i 6 należących do szkolnego PTTK wyruszyła na pieszą wycieczkę na Przehybę. To były ostatnie dni pięknej, złotej jesieni. Z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać Tatry, a także zasmakować schroniskowych specjałów. 

   • Uroczyste obchody Święta Niepodległości
    • Uroczyste obchody Święta Niepodległości

    • 11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości- po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej.  Wybór daty Święta Niepodległości wiązał się z zakończeniem I wojny światowej w wyniku podpisania rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918 r. W tym samym czasie Rada Regencyjna, organ władzy zwierzchniej Królestwa Polskiego, przekazała władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu.  Aby uczcić to wyjątkowe święto, cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gaboniu, uczestniczyła w uroczystej akademii dnia 10 listopada. Na początku odbyło się ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego na plakat niepodległościowy. I miejsce zajęła Dominika Arendowska z klasy 4, II miejsce Dagmara Wnęk klasa 8, III miejsce Karol Oleś z klasy 5. Nastepnie miała miejsce krótka lekcja historii, uczniowie obejrzeli film przedstawiający losy Państwa Polskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było odśpiewanie Hymnu Państwowego o godzinie 11.11, natomiast Samorząd Uczniowski zaprezentował instalację „Serce Dla Niepodległej”. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych.

     E.Sojka

   • KOROWÓD ŚWIĘTYCH
    • KOROWÓD ŚWIĘTYCH

    • 29 października 2021r. Szkolne Koło Caritas zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w ,,KOROWODZIE ŚWIĘTYCH ''. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć zmarłych. Wyjście uczniów na pobliski cmentarz odbyło się w dwóch turach:

     klasy 0-3 o godzinie 9.00

     klasy 4-8 o godzinie 11.30.

     Po przyjściu z cmentarza w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna ,,FRYTKOWY ZAWRÓT GŁOWY ''. Wszyscy chętni mieli możliwość zakupienia pysznych frytek, pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

     Dziękujemy wszystkim za udział w korowodzie oraz akcji charytatywnej.

          Członkowie Szkolnego Koła Caritas

   • Spotkanie z pisarką- p. Jadwigą Marzec
    • Spotkanie z pisarką- p. Jadwigą Marzec

    • 26 października 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką, p. Jadwigą Marzec. Autorka rozmawiała z uczniami oddziału przedszkolnego oraz klas I-IV.

     Jadwiga Marzec pisze bajki, opowiadania a także wiersze i fraszki. Jest autorką wielu książek, m.in. "Niezwykły tydzień Frani", "Puzzelkowe serce",  "Nowe przygody Frani" będące kontynuacją "Niezwyłego tygodnia Frani". Podczas spotkania autorka czytała fragmenty swojej najnowszej książki "Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie", w której znalazły się ilustracje naszych uczniów: Karola Gizy i Pawła Gałysy z klasy III. Ponadto zostały wręczone nagrody wszystkim uczestnikom konkursu powiatowego "Moja ilustracja do książki: Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie" (m. in. Bartoszowi Czyżyckiemu z kl. IV i Emilii Kozieńskiej z kl. III). Bajka ta promuje atrakcje turystyczne na terenie powiatu nowosądeckiego. Pani Jadwiga opowiadała o swojej pracy, o tym skąd czerpie inspiracje oraz odpowiadała na pytania dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze Marzec za przybycie do naszej szkoły.

   • KAMPNIA SPOŁECZNA : „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
    • KAMPNIA SPOŁECZNA : „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

    • 27 października uczniowie klasy pierwszej w ramach kampanii społecznej  „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymali  „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzą:  książeczka „Pierwsze Abecadło” z poradnikiem dla rodziców oraz kreatywny alfabet z literami do wycinania. Publikacja została wydana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

     Publikacja ma na celu przypomnieć rodzicom/ opiekunom, że jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed ich dzieckiem u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, w której powinni mu towarzyszyć, dawać wsparcie i pomagać odkrywać radość płynącą z lektury.

     Dzieci wychowane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają bogatszy od rówieśników zasób słownictwa i lepiej rozwiniętą wyobraźnię.  Warto więc rozbudzać w dziecku zamiłowanie do książek.

     W.Janik

   • WYCIECZKA W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA PTTK
    • WYCIECZKA W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA PTTK

    • Szkolne  Koło PTTK  w Szkole Podstawowej im. I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej działa od października 2021 r. W swoich szeregach zrzesza 23 uczniów. Założycielem i opiekunem koła jest p. Kinga Olszak.

     Celem działalności Szkolnego Koła PTTK jest rozwijanie wśród dzieci zainteresowań krajoznawstwem, czynny wypoczynek, upowszechnianie turystyki i zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej, m.in. Korony Beskidu Sądeckiego.

     W ubiegłą sobotę wyruszyliśmy na Przehybę. Trasa - choć łatwa - wymagała dobrego przygotowania kondycyjnego ze względu na swoją długość (24 km w obie strony), była również bardzo widokowa i mogliśmy podziwiać uroki złotej jesieni. Na szczycie zaskoczył nas śnieg, ale nie zniechęciło nas to do dalszej wędrówki (przecież trzeba było wrócić!). Po zjedzeniu posiłku i podbiciu książeczek wyruszyliśmy w drogę powrotną.

     Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na szlaku :)

     K.Olszak

   • Informacja dla rodziców. Projekt "Granty PPGR"
    • Informacja dla rodziców. Projekt "Granty PPGR"


    • Szanowni Państwo

      

     Uprzejmie informujemy iż do dnia 05.11.2021 trwa nabór wniosków w projekcie „Granty PPGR", skierowanego do uczniów, których rodzice/dziadkowie byli niegdyś pracownikami PGR, tj:

     • w momencie likwidacji czy przekształcenia gospodarstwa,

     • pracowali kiedykolwiek np. pracował 5 lat i zwolnił się ale mieszkał nadal w miejscowości w której zlokalizowany był PGR,

     • pracowali w PGR „całe życie" i przeprowadzili się do miejscowości
     w której również funkcjonował w przeszłości PGR.

     Dofinansowanie można otrzymać na:

     ·         ​​ • sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem,

     ·         • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego,

     ·        •   usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu.

     W związku z tym prosimy, aby Państwa Szkoła wskazała takich uczniów,
     a następnie poprosiła ich o podpisanie załączonego do wiadomości Oświadczenia (w zależności od wieku ucznia).

      

     MIĘDZY INNYMI ZALICZA SIĘ DO TEGO PRACA W ROLNICZEJ SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNEJ „POKÓJ”  W GOŁKOWICACH.

     Oświadczenie można pobrać ze szkolnej strony internetowej lub
     w sekretariacie szkoły i należy je dostarczyć do szkoły do 29.10.2021 r.
     do godziny 12.00

     Prosimy aby podpisane oświadczenia zostały przekazane przez Dyrektorów Szkół do dnia 29.10.2021  do Urzędu Miejskiego w Starym Sączu (ul. Stefana Batorego 25, 33-340 Stary Sącz pokój nr 45 piętro 2.) .

     Więcej informacji o projekcie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

     Dokumenty do pobrania:

     1.Zalacznik_nr_7_-_Wzor_oswiadczenia_rodzica_opiekuna_prawnego.doc

     2.Zalacznik_nr_8_-_Wzor_oswiadczenia_osoby_skladajacej_oswiadczenie_we_
     wlasnym_imieniu_dotyczy_be.doc

   • CZYTAM Z KLASĄ
    • CZYTAM Z KLASĄ

    • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy drugiej w ramach zajęć rozwijających realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III "Czytam z klasą Lekturki spod chmurki". Tegoroczna edycja, pod kryptonimem "Poznajemy zawody", świetnie wplata się w kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

     Cele projektu:

     • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
     • rozwijanie aktywności czytelniczej,
     • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
     • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
     • zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,
     • integracja zespołu klasowego,
     • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

     Chmurka Tosia, którą uczniowie wykonali na zajęciach jest przewodnikiem po świecie literatury, a jako pierwszą lekturę uczniowie wybrali  "Afrykę Kazika" Łukasza Wierzbickiego.

     K.Olszak

   • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI
    • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI

    • „Przeciętny nauczyciel mówi, dobry wyjaśnia, znakomity nauczyciel daje przykład”

     William Arthur Ward

     W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów! Niech podejmowany przez Was, Drodzy Nauczyciela, trud, będzie źródłem satysfakcji dla Was, Waszych uczniów oraz ich rodzin.

     Dziękujemy!

     I.Ł.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • sp_gabon@stary.sacz.pl
   • (0-prefix)18 446 32 60
   • Gaboń 67 33-388 Gołkowice 33-388 Gaboń Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych