• Zwiedzamy Muzeum w Starym Sączu
    • Zwiedzamy Muzeum w Starym Sączu

    • W niu 12 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy II i III byli na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Starym Sączu, w ramach działań związanych z obchodami 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. po zwiedzaniu ekspozycji wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i wpisali się do ksiegi pamiątkowej.

     art. Wanda Janik

   • Sądeckie barwy Niepodległości
    • Sądeckie barwy Niepodległości

    • 8 czerwca 2018 roku został rozstrzygnięty Konkurs fotograficzny Sądeckie barwy Niepodległości organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. Uczennica VI klasy naszej szkoły – Kinga Tudaj zajęła w nim zaszczytne III miejsce. Gratulujemy jej sukcesu i życzymy motywacji do rozwijania swojej pasji.

                                                                                                                                  art. Janina Pelc

   • Bezpieczne wakacje
    • Bezpieczne wakacje

    • W dniu 11 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami GOPR, WOP, Nadleśnictwa, Policji i Straży Pożarnej na temat "ezpieczne wakacje". Spotkanie odbyło się w kinie "Sokół" w Starym Sączu.

     Poszczególni przedstawiciele przekazali dzieciom cenne wskazówki na temat bezpiecznego zachowania na szlakach górskich, nad wodą, w lesie, w domu, na ulicy i podczas spotkań z nieznajomymi. Dodatkowo przypomniane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy które mogą być przydatne podczas letniego wypoczynku.

     Przekazane informacje były poparte krótkimi filmikami instruktażowymi.

     Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowe gadżety.

     art. Wanda Janik

   • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
    • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

    • W dniu 7 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziuodbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Let's sing and play", organizowany przez Szkołę Podstawową im. Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu. 

     W kategorii soliści i duety szkół podstawowychklas 4-6 II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Weronika Janeczek. Zaśpiewała piosenkę "Anywhere". Ocenie podlegała poprawność językowa, jakość wykonania, poziom trudności oraz wrażenia artystyczne.

     Najlepsi wykonawcy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami.

     art. Elżbieta Faron

   • Dzień Rodziny
    • Dzień Rodziny

    • Z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka 28 maja 2018 roku przy naszej szkole odbył się piknik rodzinny pd hasłem "Biedronkowy Dzień Mamy i Taty". Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00, po przywitaniu wszystkich gości dzieci przedstawiły swój bogaty program artystyczny w którym prezentowałyswoje talenty artystyczne, taneczne i wokalne.

     Dużą popularnościa cieszyły się zabawy i konkurencje sportowe prowadzone przez członków Samorządu Uczniowskiego.

     Rada Rodziców we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Gaboń przygotowała pyszne kiełbaski i lody.

     Dzięki życzliwości firm "Raj" i "Zacisze" wszyscy uczestnicy częstowali się wspaniałymi ciastami. Serdecznie im za wsparcie naszej imprezy dziękujemy.

     art. Lucyna Krzak

      

   • Mistrz Czytania
    • Mistrz Czytania

    • 10 maja 2018 roku w Filii w Gołkowicach - Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu – odbył się pierwszy etap III edycji konkursu czytelniczego Zostań Mistrzem Czytania. Naszą szkołę reprezentowało sześć osób. Do drugiego etapu – odbywającego się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PiMGBP Starym Sączu zakwalifikowały się: Weronika Janeczek z klasy V i Marlena Niemiec z klasy VI. W wyniku czytelniczych zmagań dnia 24 maja 2018 roku Mistrzem Czytania  została uczennica naszej szkoły Marlena Niemiec. Gratulujemy jej sukcesu, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i nagrodę.

     art. Janina Pelc

    • Nabór do II edycji projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”

    • Rekrutacja uczniów i uczennic do projektu „Nowoczesna

     szkoła – przepustką do kariery” – NABÓR II

      

     Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu” razem w partnerstwie z Gminą Stary Sącz realizuje projekt „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” dla uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z terenu Gminy Stary Sącz.

     W naszej szkole rozpoczynamy II Nabór uczestników do projektu i w związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i uczennice do wzięcia w nim udziału.  

      

     Zapisy uczniów i uczennic do projektu pn. „Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery” na zajęcia wyrównawcze, rozwijające kompetencje oraz z programowania i robotyki przyjmowane będą od 23.05.2018 r. do 04.06.2018 r. na podstawie Formularza rekrutacyjnego.

     Drugi etap rekrutacji (opinie od nauczycieli wychowawców, test określający predyspozycje) zaplanowany został do 15.06.2018 r.

      

     Trzeci etap rekrutacji (oświadczenia o spełnianiu kryteriów, oświadczenia Dyrektora szkoły, oświadczenia o ocenach) będzie trwał od 15.06.2018 r. do 22.06.2018 r.

      

     Szczegółowe informacje o projekcie, zasady i kryteria rekrutacji oraz obowiązki uczestników projektu zawiera Regulamin rekrutacji i uczestnictwa – do pobrania tutaj


     LINK “tutaj”  http://www.bramabeskidu.pl/component/content/article/32-lgd/761-rekr-art

     WAŻNE - Wypełniony Formularz rekrutacyjny należy składać do 04.06.2018 r. w Szkolnym Biurze Projektu - decyduje kolejność zgłoszenia i kompletność dokumentacji.

      

     ZAPRASZAMY SZCZEGÓLNIE, JEŚLI JESZCZE NIE JESTEŚ UCZESTNIKIEM NASZEGO PROJEKTU – DOŁĄCZ DO NAS,
     BO WARTO !!!

      

     Regulamin rekrutacyjny

     Dokumenty zgłoszeniowe:

     - Formularz rekrutacyjny dla uczniów/uczennic

     - Oświadczenie o spełnianiu kryteriów kwalifikacyjnych

     - Oświadczenie Dyrektora szkoły

     Spotkanie informacyjne z pracownikiem Bramy Beskidu odbędzie się 23 maja 2018 roku
     o godzinie 16.00

   • Polska - moja Ojczyzna
    • Polska - moja Ojczyzna

    • 18 maja 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym pt. "Polska - moja Ojczyzna", prowadzonym przez przedstawicieli Agencji szkolno - przedszkolnej LUPUS.

     Celem przewodnim tego spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie dzieciom, czym jest Patriotyzm i Ojczyzna.

     Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach - rozwiązywali zagadki związane z Polską, które były przygotowane na tablicach edukacyjnych. Nagrodą za prowidłową odpowiedź było odsłonięcie jednej częsci planszy z wierszem Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiegodziecka".

     Na zakończenie za aktywny udział w zajęciach każdy uczestnik otrzymał "Dyplom Małego Patrioty", a szkoła Certyfikat "Szkoła Patriotów".

     Była równieżmożliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii w stroju Powstańca - żołnierza lub sanitariuszki.

     art. Wanda Janik

   • Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny
    • Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny

    • 18 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXVIII edycji Międzyszkolnego Komputerowego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Starego Sącza Pana Jacka Lelka – zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach. Oto wyniki:

     Młodsza grupa – II miejsce (Wiktoria Kurzeja, kl. IV; Dagmara Wnęk, kl. IV; Weronika Janeczek, kl V)

     Indywidualnie – III miejsce Weronika Janeczek

     Starsza grupa – III miejsce (Kamil Godoń, kl. VI; Łukasz Godoń, kl. VI; Karolina Pasoń, kl. VII)

     Indywidualnie – III miejsce Łukasz Godoń

     Bardzo się cieszymy z uzyskanych wysokich wyników i serdecznie dziękujemy organizatorom za wieloletni trud związany z organizacją konkursu, za cenne nagrody oraz dobry klimat.

                                                    art. Janina Pelc

   • Wycieczka do Warszawy 14-15 maja 2018r.
    • Wycieczka do Warszawy 14-15 maja 2018r.

    • Stolica- niezwykła, piękna, fascynująca, nasza… Doceniamy  wolność szczególnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wycieczka była jednym z elementów obchodów rocznicowych, jej głównym celem było uczczenie tego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia. Wizytę w naszym wspólnym mieście rozpoczęliśmy od oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Polski życie- zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Codzienne życie w okupowanej Warszawie, walka konspiracyjna, walka powstańcza, kanały przełazowe, cele śmierci, powojenne losy powstańców w PRL-u, terror komunistyczny, odbudowa stolicy- wszystko to wzbudzało ogromne emocje. Najbardziej wzruszyła nas sala Małego Powstańca oraz listy prywatne mieszkańców ówczesnej Warszawy wyrażające tęsknotę, nadzieję, ból, samotność, strach, troskę.

     Kolejne godziny spędziliśmy w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie samodzielnie i doświadczalnie odkrywaliśmy prawa rządzące przyrodą. Każdy mógł dotknąć, sprawdzić, powtórzyć, przekonać się na własnej skórze. Zabawa przednia!

     Zmęczeni udaliśmy się na nocleg. Myli się jednak ten, kto sądzi, że spaliśmy. Tym razem „zabawę przednią” mieli z nami nauczyciele : )

     Drugi dzień również wypełniony był atrakcjami „po brzegi”. Po śniadaniu udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie poczuliśmy piłkarskie emocje. Zobaczyliśmy szatnie piłkarskie, usiedliśmy na ławce rezerwowych. Następnie były: Stare Miasto (m.in.  Zamek Królewski, ul. Świętojańska, Archikatedra Św. Jana, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, najwęższa kamienica w Warszawie, najkrótsza ulica w Warszawie, Gnojna Góra, pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego), Krakowskie Przedmieście i okolice: m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Grób Nieznanego Żołnierza. Podziwialiśmy kunszt żołnierski podczas zmiany warty. Przejechaliśmy  Traktem Królewskim, zobaczyliśmy ambasady, Sejm i Senat, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe.

     Zachwyciły nas Łazienki Królewskie. Podziwialiśmy Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię, pomnik Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza, Belweder. Z żalem żegnaliśmy się z Warszawą. Bez wątpienia wrócimy do naszej stolicy.

     art. Maria Zaryczny

   • Mały Omnibus
    • Mały Omnibus

    • 15 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy "Mały Omnibus" dla uczniów klas I-IIIobejmujący wiedzę z różnych dziedzin.

     Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Na etapie klasowym wszyscy uczniowie pisali test wiedzy. Trzech zwycięzców z każdej klasy z największą ilością punktów walczyło o tytuł Szkolnego Mistrza Małego Omnibusa. 

     Uczestnicy odpowiadali na pytania losowo wybrane,układali puzzle i zadania z rozsypanek wyrazowych oraz rozwiązywali łamigłówki. Wszyscy uczestnicy wykazali się duża wiedzą.

     I miejsce i Tytuł Szkolnego Mistrza Małego Omnibusa otrzymał uczeń klasy III - Dawid Pierzchała.

     II miejsce zajęła uczennica klasy III - Natalia Godoń.

     III miejsce zajęła uczennica klasy II - Antonina Bober.

     IV miejsce zdobył uczeń klasy III - Krystian Zieliński.

     Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

     art. Wanda Janik

   • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
    • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    • Dnia 7 maja w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowane przez uczniów z klasy II i III, kórzy w montażu słowno - muzycznym przypomnieli okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji oraz jej znaczenia dla Polaków. 

     Była to dla wszystkich lekcja patriotyzmu i żywej historii.

     W dniu 3 maja delegacja naszej szkoły uczestniczyła w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Starym Sączu.

     art. Wanda Janik

   • Konkurs wiedzy w Skrudzinie
    • Konkurs wiedzy w Skrudzinie

    • 25.04. 2018r. - to data kolejnego sukcesu naszych uczniów w umysłowych zmaganiach w konkursie wiedzy, tym razem w Skrudzinie. Drużyna w składzie: Weronika Janeczek – kl. V, Łukasz Godoń – kl. VI i Karolina Pasoń – kl. VII – zajęła II miejsce. Ważna była wiedza ze wszystkich przedmiotów, ale również umiejętność licytowania swojej szansy do wypowiedzi. Wiwat sukcesowi! Bardzo gorące podziękowania organizatorom za gościnność i nagrody…

     art. Janina Pelc

   • Konkurs recytatorski przedszkolaków
    • Konkurs recytatorski przedszkolaków

    • Dnia 17.04.2018r. odbył się  I etap konkursu recytatorskiego  wierszy Tadeusza Śliwiaka, Doroty Gellner i Joanny Kulmowej pt. ,,Przedszkolne wierszyki”. W konkursie wzięło udział trzynaście dzieci. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie pani mgr Halina Cabała i pani mgr Lucyna Krzak wyróżniła pięcioro dzieci tj: Dominika Arendowska, Justyna Rams, Michał Rams, Kamila Florek, Ru nieece Peciak, które przeszły do II etapu konkursu. Wszystkie  otrzymały dyplomy i nagrody.

     Drugi międzyszkolny etap konkursu odbył się dnia 24.04.2018r. w Gminnej Bibliotece w Gołkowicach. Pośród 28 uczestników tylko troje dzieci przeszło do III etapu na szczeblu powiatowy, między innymi Dominika Arendowska recytując wiersz Tadeusza Śliwiaka pt. ,,Gadatliwe żabki”. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w III etapie konkursu na szczeblu powiatowym.

     art. Zofia Florek

   • Konkurs wiedzy w Wierchomli Wielkiej
    • Konkurs wiedzy w Wierchomli Wielkiej

    • 24 kwietnia 2018 roku reprezentanci naszej szkoły brali udział w intelektualnej potyczce, zorganizowanej przez SP w Wierchomli Wielkiej w gminie Piwniczna. Byli to: Dagmara Wnęk z kl. IV, Weronika Janeczek  z kl. V oraz Łukasz Godoń z kl. VI. Zajęli II miejsce i wywalczyli sobie atrakcyjne nagrody. Co roku jesteśmy zapraszani na ten konkurs i oczywiście niezwykle serdecznie przyjęci. Dziękujemy organizatorom, a uczniom gratulujemy sukcesu!

     art. Janina Pelc

   • Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu
    • Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu

    •    
      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej im.  1PSP AK w Gaboniu świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi, przypadający na 22 kwietnia. Do obchodów przygotowywali się przez ostatnie dwa tygodnie.                 

         W ramach święta zorganizowano międzyklasowy konkurs ekologiczny pod hasłem: ,,Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: Eko –plakat pod hasłem: ,,Śmieci segregujesz – Ziemię ratujesz”( dla klas 0-3) oraz ,,Energię oszczędzać trzeba, bo przecież prąd nie płynie z nieba” (dla klas IV-VII), transparent nawołujący do postaw proekologicznych,     Eko-strój -  stworzony z materiałów i odpadów, które można poddać recyklingowi, zbiórka zużytych baterii oraz quiz ekologiczny. Ponadto wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zadanie dodatkowe, aby  w tym dniu założyć na siebie ubiór w odcieniach zieleni.  Uczniowie podeszli do postawionych im zadań bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem. Największym zainteresowaniem cieszył się ,,pokaz mody ekologicznej”. Niektóre klasy zaprojektowały i wykonały nie tylko jeden strój, ale całą kolekcję. Wszystkim towarzyszył dreszczyk rywalizacyjnej emocji…

         Na zakończenie obchodów wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali happening na świeżym powietrzu.W wykonanych przez siebie strojach  wraz z transparentami, ekologicznymi okrzykami i uśmiechem na twarzy  przemaszerowali główną ulicą Gabonia. Tym samym propagowali wśród mieszkańców swojej wioski idę dbania o naszą Matkę Ziemię.

         Z pewnością  podjęte przez nich działania na długo pozostaną w ich pamięci nie tylko ze względu na nagrody, ale również z powodu ich twórczego spełnienia i artystycznego przeżycia. Najistotniejsze  jednak jest, aby nawyki dbania o środowisko naturalne stawały się coraz ważniejsze i znajdowały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

       art.Sylwia Kotas

   • Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia
    • Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia

    • 12 kwietnia 2018 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia.

     Uroczystość rozpoczęła się wspólnym obejrzeniem filmu edukacyjnego - "Na widelcu - piramida zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej", który pozwolił utrwalić uczniom 10 zasad zdrowego odżywiania, a także przypomniał znaczenie spożywania owoców i warzyw dla prawidłowego funkcjonawania organizmu.

     Następnie uczniowie klas I-III prezentowali piosenki o tematyce prozdrowotnej - "O zdrowiu śpiewam". W tej kategorii udział wzieli: Damian Janeczek, Anna Pogwizd, Alicja Rusin, Olivia Głębocka, Natalia Godoń i Justyna Job.

     Uczniowie klas IV-VII wystąpili w programie akrobatyczno-tanecznym. W tej kategorii wystapiły uczennice: Ewelina Pasoń, Julia Krupa, Dagmara Rams i Dagmara Wnęk. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

     Oglądać mogliśmy także prace plastyczne na temat "Moc owoców i warzyw" - wykonane przez uczniów klas I-III.

     art. Józefa Wnęk

   • Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia
    • Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia

    • W dniu 6 kwietnnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, brali udział w uroczystości podsumowującej Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia, odbywającej sie w kinie "Sokół" w Starym Sączu.

     W konkursie plastycznym "Moc owocówi warzyw" uczennica klasy III Magdalena Pasoń zdobyła III miejsce.

     W konkursie na najlepsze wykonanie piosenki o tematyce prozdrowotnej "O zdrowiu śpiewam", uczeń klasy II Damian Janeczek zdobył II miejsce, a uczennice klasy III Alicja Rusin i Olivia Głębocka - III miejsce.

     Uczennice klasy V - Ewelina Pasoń i Julia Krupa wystąpiły w pokazie akrobatyczno-tanecznym i zajęły IV miejsce.

     Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

     art. Józefa Wnęk

   • W patriotycznym działaniu
    • W patriotycznym działaniu

    • Dnia 27 marca 2018 roku klasa IV i V wraz z Piotrem Wańczykiem, Janiną Pelc i Lucyną Krzak wykonali działania związane z obchodami  100 - rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę. Pierwszym patriotycznym akcentem było uczestnictwo w w spektaklu wrocławskiego Teatru ARTENES „Skąd nasz ród” zorganizowanym przez Kino „Sokół” w Starym Sączu.Uczniowie przeżyli historię następujących legend: O Popielu i mysiej wieży, O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach, O Piaście, synu Chościska. Otrzymali tęż zadania realizacyjne oparte na scenariuszu spektaklu. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili  Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Jej nowa siedziba na ulicy Mickiewicza została otworzona 2 marca 2018r. przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie ekspozycji w Muzeum Regionalnym im. Seweryna Udzieli w Starym Sączu i wpis do pamiątkowej księgi. Ta wycieczka to jeden z akcentów patriotycznej działalności naszej szkoły w tym roku.

     art. Janina Pelc

   • Dzień liczby π
    • Dzień liczby π

    • Ze względu na rekolekcje Dzień Liczby π obchodziliśmy odrobinę później. Konkurencje wzorowane na programach telewizyjnych aktywowały wszystkich. Niektóre zadania przygotowali sami uczniowie. Były krzyżówki, rebusy, głuchy telefon, kalambury itp. Największą popularnością cieszyło się Koło Fortuny, które u nas powinno nazywać się raczej Kostką Fortuny, gdyż koło zastępowała kostka. Najwięcej szczęścia mieli uczniowie klasy piątej, którym ścianka
     z bankrutem wypadła tylko jeden raz. Nie zdążyliśmy rozegrać wszystkich konkurencji, czas upłynął zbyt szybko.

     art. Maria Zaryczny

 • Galeria zdjęć

   brak danych