W naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs EkoRobot, który łączył w sobie troskę o środowisko naturalne oraz rozwijanie zdolności technicznych i kreatywności uczniów. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono młodych konstruktorów, którzy udowodnili, że ekologia i nowoczesne technologie mogą iść ze sobą w parze.
Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć robota z materiałów recyklingowych – papieru, plastiku, metalu i innych odpadów, które w kreatywny sposób zyskały drugie życie. Głównym celem konkursu było nie tylko skonstruowanie urządzenia, ale również promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie, jak ważne jest ponowne wykorzystanie surowców.
Uczniowie zaskoczyli komisję pomysłowością, funkcjonalnością oraz estetyką swoich projektów. Wśród zgłoszonych prac znalazły się roboty sortujące odpady, modele filtrujące wodę oraz urządzenia przypominające o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii – wszystko wykonane z pozornie bezużytecznych materiałów.
Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - klasa 8
II miejsce klasa 5
III miejsce - klasa 6
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników oraz nauczycieli-opiekunów którzy wspierali młodych wynalazców.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przyznano również nagrody w konkursie zbiórki makulatury i baterii.