• Gminne eliminacje w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców kl. 7-8
    • Gminne eliminacje w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców kl. 7-8

    • 3 marca reprezentacja chłopców i dziewcząt z klas 7 i 8 rywalizowała w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej. W hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu nie brakowało pięknych akcji,  goli oraz emocji. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w kategorii dziewcząt i czwarte w kategorii chłopców. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

   • TURNIEJ STRZELECKI- BARCICE
    • TURNIEJ STRZELECKI- BARCICE

    • 1 marca świętowaliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych podczas turnieju Strzeleckiego w szkole podstawowej w Barcicach. Świetna zabawa, zarówno na strzelnicy, jak i podczas rywalizacji ma torze przeszkód... No i 2. miejsce drużyny!

   • Rekolekcje w naszej szkole
    • Rekolekcje w naszej szkole

    • Poniżej przedstawiamy program rekolekcji dla uczniów naszej szkoły:

     Środa- godz. 9.00: Msza św. z kazaniem dla wszystkich uczniów.

     Czwartek- godz. 9.00: Nabożeństwo rekolekcyjne dla wszystkich uczniów.

     Piątek- godz. 9.00: Droga Krzyżowa, początek na Opalanej, zakończenie w kościele. Następnie kl.1-3 udają się do szkoły, kl. 4-8 uczestniczą w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

   • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I DO KLASY PIERWSZEJ
    • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I DO KLASY PIERWSZEJ

    • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu informuje, że od dnia 20 lutego 2023 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024.

     Zapisy będą prowadzone od 20 lutego 2023 r. w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 - 15.00.

      Do oddziału przedszkolnego zapisujemy dzieci urodzone w 2017 r. i wcześniej.

     W celu zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek i odpowiednie załączniki, dostępne na szkolnej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły do dnia 10 marca 2023 r.

     Rodzice dzieci uczęszczających już do oddziału przedszkolnego, które w roku szkolnym 2023/2024 będą kontynuować naukę w oddziale przedszkolnym, składają tylko deklarację kontynuacji nauki od dnia 20 lutego do dnia 27 lutego 2023r.

     Do klasy I Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu zapisujemy dzieci urodzone w 2016 r. (7 - letnie):

     a) z urzędu, na podstawie zgłoszenia dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

     b) na pisemny wniosek rodziców uczniów, zamieszkałych poza obwodem szkoły.

      Szczegółowe informacje oraz druki dostępne w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie internetowej w zakładce: Uczniowie i rodzice - Rekrutacja 2023/2024.

      

   • Młodzież Zapobiega Pożarom
    • Młodzież Zapobiega Pożarom

    • 2 marca 2023 r. w siedzibie OSP w Starym Sączu odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w kategorii klas 5-8 złożona z członków: Ireneusz Stawiarski kl. 6 oraz Natalia Stawiarska kl. 8

     Gratulujemy wyników oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     K. Olszak

   • Narodowe Święto Żołnierzy Niezłomnych
    • Narodowe Święto Żołnierzy Niezłomnych

    • 01.03 jest szczególną datą w naszym kalendarzu. To dzień, kiedy wspominamy żołnierzy wyklętych, tych niezłomnych. Uroczyste obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się mszą świętą w intencji żołnierzy niezłomnych i ich kapelana. We mszy świętej wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Ziemi Sądeckiej", młodzież szkolna z terenów Sądecczyzny, harcerze oraz mieszkańcy. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, szpital w Nowym Sączu, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca Sądeczan - Żołnierzy Polski Podziemnej, a także Cmentarz Komunalny. Zostały tam złożone wiązanki kwiatów jako hołd oddany tym, którzy walczyli w naszym regionie.

     K. Olszak

   • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    • "A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. 

     Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”. 

                                              Franciszek Ksawery Dmochowski

      

                 21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, zaczęliśmy tygodniową akcję, mającą promować nasz język narodowy.
                 Tydzień Języka Ojczystego obfitował w wiele atrakcji. Podczas inauguracji przypomniano historię powstania święta oraz pochodzenie polszczyzny, jak również zmiany zachodzące w języku. Wszyscy mieli okazję posłuchać popularnych piosenek bez użycia polskich znaków diakrytycznych, których tak często unika się w popularnych komunikatorach. Wykonano także plakat, w którym każdy zamieścił swoje ulubione słowo. W kolejnych dniach uczniowie wykazywali się zdolnościami starannego i estetycznego pisania cytatów, pochodzących z wierszy W. Szymborskiej. Najdzielniejsi zmagali się z łamańcami językowymi, by uświadomić, że artykulacja pewnych polskich wyrazów wymaga nie lada wysiłku. Zakończono wzorowym odczytaniem wierszy klasyków poezji dziecięcej J. Tuwima i J. Brzechwy. Młodsi uczniowie wykonali kolorowe mandale ortograficzne.

                 Dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc w organizacji Dnia Języka Ojczystego.

                  Z kolejnymi pomysłami wracamy za rok.

     A. Gancarczyk

   • Konkurs plastyczny "Mój wymarzony lizak"
    • Konkurs plastyczny "Mój wymarzony lizak"

    • Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle dzieci z naszej szkoły zdobyły pamiątkowe dyplomy oraz bezpłatne bilety wstępu do muzeum. Temat konkursowy brzmiał "Mój wymarzony lizak - Małopolska". Prace graficzne były wyraziste w swojej formie, dosadne w barwie, lekkie w przekazie i czytelne. Młodzi twórcy wykazali się pomysłowością, wyobraźnią i dużym zaangażowaniem podczas tworzenia dzieł. To stanowiło o ich sile. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

     P. Burzyński

   • Warsztaty proekologiczne "Ekokamp"
    • Warsztaty proekologiczne "Ekokamp"

    • Troska o środowisko, ekologiczne działania w praktyce to ostatnio tematy bardzo często podejmowane. 27.02.2023 uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach proekologicznych "Ekokamp" prowadzonych przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu. Warsztaty ekologiczne miały za zadanie przybliżyć dzieciom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim zagadnienia związane z ochroną środowiska i działaniami mającymi na celu troskę o naturę. Zajęcia miały głównie charakter praktyczny a teoria stanowiła jedynie tło. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, a zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak długo rozkładają się odpady, jak oszczędzać wodę oraz zagrać w gry z wykorzystaniem materiałów wtórnych.

     K.Olszak

   • Wycieczka na lodowisko w Muszynie.
    • Wycieczka na lodowisko w Muszynie.

    • Korzystając z zimowo-wiosennej aury, uczniowie klasy IV i VIII wybrali się na kryte lodowisko w Muszynie. Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Najpierw trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem.        

     Gdy wszyscy byli już gotowi, postanowiliśmy wejść na taflę i rozpocząć zabawę.  Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to bardzo ostrożnie, trzymając się pingwinków. Mogliśmy obserwować poczynania zaawansowanych łyżwiarzy jak i zmagania nowicjuszy. Każdy jeździł, jak potrafił. Jednakże wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy.

     Wycieczka była bardzo udana. Zabawa na lodowisku z pewnością zachęciła niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego i zwiększyła apetyt na aktywność fizyczną.

     K. Olszak

   • Dzień Seniora
    • Dzień Seniora

    •  

      

     Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

     życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

                    Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

               25 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość – Dzień Seniora. Na wstępie Pan Dyrektor przywitał wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klasy III  przedstawiły program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, skecz, a także pokaz taneczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

                     Nauczyciele przedszkola i szkoły składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

     M.Kaczmarczyk

   • Kiermasz słodkości
    • Kiermasz słodkości

    • Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, jednakże wtedy wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

     Czwartkowy dzień w naszej szkole, jak co roku w Tłusty Czwartek, minął "na słodko" z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z marmoladą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne!

     K. Olszak

   • Bal karnawałowo - walentynkowy.
    • Bal karnawałowo - walentynkowy.

    • "Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał.
     W instrumenty przebrał drzewa, wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.
     Przebrał dzieci,spójrzcie sami, są Indianie z piratami
     i serpentyn widać zwoje, są krasnale, są kowboje.

     Jest biedronka z muchomorkiem, przyszli także Bolek z Lolkiem,
     sznur korali ma cyganka, w stroju z frędzli jest Indianka.
     I balony lecą w górę, ktoś czerwony ma kapturek,
     jest karnawał, dzieci tańczą, gra muzyka przebierańcom".

     15 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Starsi uczniowie w romantycznej scenerii beztrosko poddawali się karnawałowej atmosferze. W trakcie zabawy zostały wręczone walentynki przez Walentynkowe Listonoszki. Dzień ten przypomniał nam o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości i przyjaźni.

     Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali szkołę.

     Kolejny bal karnawałowy już za rok!

     K. Olszak

   • POSIŁEK W SZKOLE
    • POSIŁEK W SZKOLE

    • O dożywianie dzieci w szkołach rodzice mogą starać się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Sączu lub w  Łącku. Obowiązują ogólne zasadny ubiegania się o świadczenia z pomocy społecznej - wniosek o dożywianie oraz inne załączniki.
     Warto wiedzieć, że rodzice mogą sami wykupić obiady w szkole, do której uczęszcza dziecko korzystając chociażby ze środków Programu 500+. Niemniej rodziny mniej zamożne mogą ubiegać się o dożywianie swoich dzieci finansowane ze środków publicznych. Obowiązuje tutaj kryterium dochodowe.
     Kryterium uprawniające do dożywiania wzrosło z 150% do 200% od 7 lutego. Oznacza to, że od 7 lutego rodziny, w których dochód miesięczny netto na osobę nie przekracza 1200 zł mogą uzyskać uprawnienie do dożywiania (poprzednie kryterium wynosiło 900 zł).
     Informacja ta może być przydatna dla rodzin, którzy do tej pory nie mieścili się w kryterium, a po zmianie mogą uzyskać uprawnienie do dożywiania 

   • Cyrk „Szok” w naszej szkole
    • Cyrk „Szok” w naszej szkole

    • 16 stycznia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Na sali zapanowała magiczna aura: można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun, „słoń”, „biały miś". Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkowy dostarczył najmłodszym dzieciom wiele miłych wrażeń i przeżyć.

   • Życzenia świąteczne
    • Życzenia świąteczne

    • Wkrótce narodzi się dzieciątko Jezus. Pomimo sytuacji na świecie, pomimo kłótni i waśni, przyjdzie do nas, jak co roku. Dlatego zawsze pozostańmy po stronie Prawdy i Dobra. Ale czyńmy to w duchu pokoju, w duchu miłości, a nie w duchu wrogości i wojowniczości. Nie zaczynajmy od drugich, lecz od samych siebie. Oby Boże Narodzenie stało się potężną eksplozją dobra, pokoju, uprzejmości, łagodności i opanowania. Oby był to milowy krok na drodze wyjścia z naszych kłopotów, na drodze spokoju i szczęścia. Tego wszystkim Wam życzymy!

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wigilii szkolnej. Spotkaliśmy się wczoraj, by w serdecznej atmosferze spędzić czas, dokładniej poznać tradycje nocy wigilijnej, zaśpiewać kolędy i złożyć sobie życzenia świąteczne.

     Spokojnych świąt i dużo radości w nadchodzącym, 2023, roku!

     Spotykamy się w szkole 2 stycznia. Do zobaczenia!

      

   • Sen o Warszawie
    • Sen o Warszawie

    • „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, to piosenka choć piękna, może nie być znana młodemu pokoleniu. Ale śnić o Warszawie mogli zapewne uczniowie, którzy z niepokojem oczekiwali na wycieczkę właśnie do tego miasta, która miała się odbyć w ramach projektu "Poznaj Polskę". Mocna ekipa w liczbie prawie 50 osób wyruszyła na podbój stolicy bardzo, bardzo wczesnym rankiem (wyjazd z Gabonia zaplanowano bowiem na godzinę 3:45). Sądząc po humorach podczas zbiórki, wczesna pora nikomu nie przeszkadzała. Uczestnicy tryskali energią niemal przez całą, wcale nie krótką podróż. Zwiedzanie rozpoczęliśmy z przytupem - od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zdobytą na lekcjach wiedzę można było sprawdzić w praktycznym działaniu.

     Kolejnym punktem naszego planu był taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Przepiękne widoki na stolicę Polski nieco ograniczała mglista aura, ale i tak udało się kliknąć kilka interesujących fotek. Ponieważ obecnie dość szybko zapada zmrok, szczególnie urokliwa okazała się wizyta w Wilanowie. Przepiękne ogrody światła tak urzekły wszystkich, że nasz pilot wycieczki – Pan Grzegorz – zmuszony został do wykazania się cierpliwością o kilkanaście minut więcej niż pierwotnie planował :-)
     Dzień pierwszy dobiegał końca i chyba nikt ze zwiedzających nie spodziewał się, że jeszcze wieczorem damy się znowu zaskoczyć. Z pewnością niemałą niespodzianką było miejsce naszego zakwaterowania. "Holiday Park Hotel" powitał nas przepięknym bogatym wystrojem wnętrz i chyba jeszcze bogatszym menu w hotelowej restauracji. Świetnie wyglądające i jeszcze lepiej smakujące posiłki czekały na nasze pustawe już brzuchy. Przemiła i profesjonalna obsługa zadbała o sprawne zakwaterowanie i pomogła „skomponować” dania z tych wszystkich przygotowanych dla nas pyszności.
     Kolejny dzień rozpoczęliśmy od równie okazałego co kolacja śniadania. Wypoczęci (pomimo przegadanej do późnej pory nocy) z niecierpliwością oczekiwaliśmy na kolejne atrakcje. Już w autokarze dało się odczuć wyjątkowy styl w jakim przyszło nam zwiedzać najciekawsze miejsca w stolicy. Wszystko za sprawą Pana Karola, który dołączył do nas w drodze na Cmentarz na Powązkach. Sporo w tym miejscu było faktów z historii, ale i chwil na zadumę i modlitwę. Wszystko „podane” w bardzo przystępny i interesujący sposób. Dla osób, które czytały/oglądały „Kamienie na szaniec” z pewnością mocnym akcentem była modlitwa przy grobach Alka, Zośki czy Rudego.
     Z racji niskiej temperatury każdy z chęcią wracał do autokaru, by choć trochę się ogrzać, bo przed nami był kolejny spacer po Parku Łazienkowskim. W tym miejscu chyba trochę się nam dał we znaki deficyt snu, gdyż w oczach Pana Przewodnika zyskaliśmy niezbyt chlubną, choć sympatyczną nazwę grupy. Odtąd „Kluseczki” były nieustannie popędzane. Szybkie tempo zwiedzania było konieczne, aby zdążyć odwiedzić: Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, Teatr Królewski i Starą Oranżerię, Pałac na Wyspie, Podchorążówkę, Pałac Myślewicki i Amfiteatr.

     Następnie znowu krótka przerwa na ogrzanie się w autobusie i kolejny spacer. W Rynku Starego Miasta, poza przystankiem na zakup pamiątek, odwiedziliśmy: plac Zamkowy, kolumnę Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Mały Rynek, Warszawską Syrenkę, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Trakt Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, pomnik Mikołaja Kopernika oraz Grób Nieznanego Żołnierza – gdzie dodatkowo trafiliśmy na zmianę warty. Przejazd Traktem Królewskim i powrót do hotelu był w samą porę, gdyż po tylu atrakcjach byliśmy głodni i zmęczeni. W hotelu znowu czekała na nas iście królewska uczta. W oczach się mieniło od ilości i różnorodności przygotowanych posiłków.
     Posileni i odświeżeni resztę wieczoru poświęciliśmy na rozmowy i odpoczynek przed ostatnim dniem. W trzecim dniu, zaraz po śniadaniu, musieliśmy pożegnać się z hotelem, spakować bagaże i przygotować sobie prowiant na cały dzień, gdyż czekały nas wizyty w dwóch muzeach i długa podróż do domu. Najpierw wróciliśmy pod Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski, jednak tym razem podziwialiśmy zamek od wewnątrz. Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wiele faktów historycznych przedstawiono w różnych formach. Nie tylko eksponaty broni, kartki z kalendarza, ale i filmy, zdjęcia i robiący wrażenie olbrzymi samolot podwieszony pod sufitem. Szczególnie atrakcyjna okazała się również replika kanałów warszawskich, po których można było się poruszać jak niegdyś młodzi chłopcy. Opowieść o nich słyszeliśmy przy pomniku Małego Powstańca w dniu wcześniejszym.
     W tym miejscu zakończyło się nasze zwiedzanie Warszawy. Pozostał nam do zrealizowania jeden punkt w drodze powrotnej, mianowicie wizyta w Restauracji pod Złotymi Łukami, znanej bardziej pod nazwą "Mc Donald’s".
     Było wspaniale, kto nie był, niech żałuje. Serdeczne podziękowania dla wszystkich opiekunów, pana pilota – Grzegorza, pana przewodnika Karola (od Kluseczek) i pana kierowcy, który nas woził w te wszystkie przepiękne miejsca.

     M.Mamak

   • Gminny turniej mini koszykówki
    • Gminny turniej mini koszykówki

    • Młodsze i starsze dziewczęta rywalizowały z rówieśniczkami innych szkół z naszej gminy w koszykówce.

     W grupie starszych dziewcząt w zasadzie szwankowała jedynie skuteczność wykończenia akcji celnymi rzutami, bo sposobności do tego nie brakowało. Szkoda, że nie udało się zwyciężyć ale zyskaliśmy cenne doświadczenie i mogliśmy sprawdzić się na tle uczniów z innych szkół. 

     Chłopcy w składzie tylko z jednym szóstoklasistą (regulamin pozwalał na pięciu graczy z kl. 6) również nie zdołali wygrać.

     Pomimo młodszego wieku, dzielnie walczyli w każdym pojedynku, jak przystało na uczniów szkoły im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu.

     Możemy być dumni z wszystkich reprezentantów i reprezentantek.

     M.Mamak

   • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY SKO
    • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY SKO

    • W dniu 8 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie XVI edycji konkursu plastycznego pod hasłem „Zaoszczędziłem w SKO i wyjeżdżam do …..?”

     Z naszej szkoły zostało wyróżnionych 10 prac plastycznych następujących uczniów:

     Klasa I - Amelia Kaczmarczyk, Zuzanna Rams, Kacper Pająk, Maciej                    Twardowski

     Klasa II  -  Zofia Bober, Faustyna Gałysa, Nikola Stawiarska, Gabriela Kolasa, Bartosz Kotas

     Klasa III  - Kacper Rams

     Autorzy prac wyróżnionych  otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Starym Sączu.

   • Hazard- nie daj się wciągnąć
    • Hazard- nie daj się wciągnąć

    • W dniu 7 grudnia 2022 roku klasy 7 i 8 wzięły udział w akcji edukacyjnej Hazard? Nie daj się wciągnąć! organizowanej przez Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

     W ramach akcji pracownik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu przeprowadził zajęcia edukacyjne w naszej szkole. Akcja miała na celu przybliżenie uczniom problematyki nielegalnego hazardu oraz konsekwencj, jakie niesie ze sobą granie w gry hazardowe. Hazard coraz częściej przybiera formy, które wzbudzają ciekawość i są atrakcją dla młodzieży. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z bardzo szerokim zagadnieniem, jakim jest hazard, dowiedzieli się o skutkach uprawiania hazardu oraz tego jak wpływa na zdrowie i jakie może nieść ze sobą konsekwencje.

     Na zajęciach zostały także poruszone zagadnienia coraz bardziej popularnych gier on-line dla osób niepełnoletnich, które zawierają elementy hazardu. Jest to rosnące zjawisko, które niesie ze sobą wiele problemów. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się także jak rozpoznać mechanizmy uzależnień zastosowane w grach komputerowych.

     Warsztaty były bardzo ciekawie przeprowadzone i uczniowie z pewnością wyciągnęli z nich wnioski na przyszłość.

     P.Pawlarczyk

 • Galeria zdjęć

   brak danych