• WARSZTATY PLASTYCZNE
        • WARSZTATY PLASTYCZNE

        • 19 marca w świetlicy szkolnej odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Grażynę Warzecha z Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z techniką marmurkowania. Metoda ta polega na zanurzaniu pisanek w zimnej wodzie, gdzie na powierzchnię nakrapiane są wybrane odcienie specjalnej farby przeznaczonej do tej techniki. Następnie można było ozdobić pisankę brokatem według własnego pomysłu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

          L.Krzak

      • Konkurs recytatorski
        • Konkurs recytatorski

        • W czwartek, 21 marca, odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Wiosna wierszem malowana”. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3. Wszystkie super przygotowane, niektóre także kolorowo przebrane. Jury było pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, odwagi i zdolności interpretacyjnych małych uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          Po burzliwych obradach jury wybrało zwycięzców. Oto oni:

          I miejsce: Amelia Kaczmarczyk, kl. II

          II miejsce: Maja Psonak, kl. II oraz Gabriela Kolasa, kl.II

          III miejsce: Tadeusz Biłka, kl. I, Anna Cabała OP, Oliwia Citak, kl.I

          Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Pająk, kl. III, Simeon Shapotkovski, kl.II

          Dziękujemy równocześnie organizatorom konkursu! Mamy nadzieję, że za rok również się z tej okazji spotkamy.

      • Dzień Liczby  π   oraz Kiermasz ciast i ciasteczek
        • Dzień Liczby π oraz Kiermasz ciast i ciasteczek

        • W tym roku świętowaliśmy Dzień Liczby π bardzo słodziutko. Upiekliśmy górę okrąglusich  ciast (czytaj: nasze mamusie upiekły). Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i  zorganizowaliśmy  akcję charytatywną. Wszystkie dzieci miały okazję posmakować matematycznych słodkości (i nie tylko matematycznych). Rozwiązywaliśmy niesamowicie proste zadania, były kolorowanki, układanki, łamigłówki, rebusy i krzyżówki. Kiermasz ciast odbył się pod patronatem Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego. Cały dochód zostanie przeznaczony dla osób potrzebujących pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji.

      • Finalistka konkursu „Stary Sącz. Wiem, gdzie, mieszkam”
        • Finalistka konkursu „Stary Sącz. Wiem, gdzie, mieszkam”

        • Sukcesy naszych uczniów w konkursie wiedzy o historii regionalnej „ Stary Sącz. Wiem, gdzie, mieszkam”.

          W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji konkursu zorganizowanego z inicjatywy Burmistrza Pana Jacka Lelka z myślą o zainteresowaniu uczniów z terenu naszej gminy wiedzą o historii regionu. Do eliminacji szkolnych przystąpiło blisko tysiąc uczniów szkół podstawowych. Musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zabytków Starego Sącza, sławnych postaci związanych z regionem a także wydarzeń historycznych na przestrzeni dziejów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześciu uczniów z naszej szkoły: Julia Sutor, Rita Niemiec, Antonina Bober, Dominika Arendowska, Kamila Florek i Antoni Wójcik. Spośród setki uczestników do finałowej jedenastki zakwalifikowała się Antonina Bober z klasy 8. Na uroczystej gali finałowej uczniowie nie tylko musieli się wykazać szczegółową wiedzą ale także refleksem, ponieważ liczył się czas udzielanej odpowiedzi. Tosia uzyskała szóste miejsce, co biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji, zasługuje na naprawdę duże uznanie. Dyplomy i nagrody pieniężne otrzymali też Dominika Arendowska, Kamila Florek i Antoni Wójcik, którzy znaleźli się w pierwszej dwudziestce etapu drugiego. Należy podkreślić, że przygotowanie do konkursu i ogromna wiedza Tosi dotyczyła bardzo szczegółowych treści dlatego należą się Jej wielkie gratulacje!

          E. Sojka

      • Bieg Wilczym Tropem
        • Bieg Wilczym Tropem

        • Dnia 21 marca w naszej szkole odbył się wyjątkowy bieg pamięci poświęcony Żołnierzom Wyklętym – Bieg Wilczym Tropem. W tym uroczystym dniu upamiętniliśmy także rocznicę powstania Armii Krajowej a przede wszystkim obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011r. aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Nasza szkoła postanowiła zaangażować się w tegoroczną, dwunastą już edycję, największego biegu pamięci w Polsce. Uczniowie musieli pokonać dystans 1963 metrów, jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz antykomunistycznego podziemia Józef Franczak ps.Laluś. Bieg odbywał się w dwóch grupach wiekowych, wszystkim uczestnikom towarzyszył zapał do zdrowej rywalizacji a dodatkowych sił dodawało piękne wiosenne słońce.

          E. Sojka

      • Solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi Zespołem Downa.
        • Solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi Zespołem Downa.

        • Dlaczego właśnie 21 marca? To nie przypadek.

          Ta data symbolizuje trisomię 21 chromosomu, która charakteryzuje się dodatkową kopią tego chromosomu w komórkach organizmów osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki stały się symbolem solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zespołem. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

          Dlatego też tego dnia uczniowie naszej szkoły założyli dwie różnokolorowe skarpetki "niepasujących do pary". Kolorowe skarpetki stały się w ten sposób wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa na całym świecie.

          Dodatkowo koło teatralne pod opieką Pani Anny Gancarczyk przygotowało inscenizację teatralną przybliżającą uczniom sposób postrzegania świata przez osoby mające Aspergera. Każde dziecko, niezależnie od rodzaju czy stopnia niepełnosprawności, od pochodzenia czy koloru skóry, ma prawo do radości, smutku, szczęścia, zabawy, łez, miłości i wszystkich innych przeżyć.

          K. Olszak

      • Dzień Bez Plecaka - Witamy Wiosnę
        • Dzień Bez Plecaka - Witamy Wiosnę

        • Z okazji 1 Dnia Wiosny w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Bez Plecaka.
          Uczniowie wykazali się kreatywnością mając przy tym duże poczucie humoru. Pojawiły się torby, garnki, walizki czy transporter dla kota. Jednakże największe wrażenie zrobiły na nas taczki specjalnie zaprojektowane przez uczniów szóstej klasy.
          Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w zabawie.

          K. Olszak

      • Sport to zdrowie.
        • Sport to zdrowie.

        • W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4-6 wzięli udział w kolejnej konkurencji w ramach obchodów dnia zdrowia. Rozgrywki mini siatkówki odbyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Barcicach. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów a ponieważ graliśmy systemem każdy z każdym, grania było sporo. Nasza ekipa za każdym kolejnym meczem wyglądała co raz lepiej. Również rozgrywane akcje były co raz dłuższe i bardziej widowiskowe. Można żałować, że niektóre akcje nie potoczyły się po naszej myśli, ale można się również cieszyć, że co raz lepiej wyglądała współpraca wśród zawodników i zawodniczek. Finalnie zajęliśmy V miejsce choć do podium zabrakło naprawdę bardzo niewiele, to najważniejsze, że zamiast przy smartfonach spędziliśmy czas na sportowo. A sport to zdrowie. Serdeczne podziękowania kierujemy dla mam Alicji i Bartosza. Drogie Panie, bez Waszej pomocy ten wyjazd nie doszedł by pewnie do skutku. Szkołę reprezentowali: Alicja, Agata, Emilia, Izabela, Zuzanna, oraz Karol S., Karol G., Bartosz, Michał i Jan.

          M. Mamak

      • Młodzież zapobiega pożarom
        • Młodzież zapobiega pożarom

        • 12 marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Wyżnej odbył się gminny etap eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasza Szkołę reprezentowali w grupie młodszej Bartosz Kotas, Dawid Citak. W kategorii klas 5-8 byli to Amelia Franczyk i Michał Rams.

          Serdecznie gratulujemy!

      • Droga Krzyżowa
        • Droga Krzyżowa

        • Podczas dzisiejszego dnia rekolekcji wielkopostnych odbyła się droga krzyżowa na terenach naszej miejscowości. Nie jest dla nikogo tajemnicą że ukształtowanie terenu jest dość wymagające dla mięśni. Dzięki temu, że dziś mogliśmy odczuć zmęczenie, złapać zadyszkę, a jednocześnie podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody, nauki rekolekcyjne księdza Pawła i księdza Witolda na dłużej zapadną w pamięci. Symboliczny krzyż, który dziś dźwigaliśmy mógł pomóc zrozumieć, jak istotne jest podnoszenie tzw. krzyża dnia codziennego. Np. poprzez podejmowanie wysiłku aby co rano wstać i przygotowanym do lekcji udać się do szkoły. Gdzie można, a nawet trzeba każdego dnia poszerzać wiedzę, uczyć się współpracy z rówieśnikami, dbać o siebie nawzajem, wytrwać w przestrzeganiu zasad obowiązujących w szkole i wiele, wiele innych tzw. "małych rzeczy", które składają się na dobry wizerunek młodego człowieka- ucznia szkoły im. 1 PSP AK w Gaboniu.

          M. Mamak

      • Dzień kobiet ...
        • Dzień kobiet ...

        • Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za pamięć, kwiaty i słodki upominek.  To był wyjątkowy dzień!

          Wszystkim kobietom, tym małym i dużym, pragniemy przekazać serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i uśmiechu!

      • Rekolekcje w naszej szkole
        • Rekolekcje w naszej szkole

        • Poniżej przedstawiamy program rekolekcji dla uczniów naszej szkoły (od 11 do 13 marca):

          - poniedziałek, godz. 9.00: Msza św. z kazaniem dla wszystkich uczniów,

          - wtorek, godz. 9.00: Droga Krzyżowa, początek na Opalanej,

          - środa, godz. 9.00: nauka rekolekcyjna oraz spowiedź.

      • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
        • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        • Obecnie oczekujemy na lepsze warunki pogodowe, które pozwolą przeprowadzić bieg Tropem Wilczym, aby w ten sposób upamiętnić 1 marca czyli Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tymczasem to samo święto w nieco inny sposób obchodzono w SP w Barcicach. 6 osobowa reprezentacja naszej szkoły udała się tam aby rywalizować zarówno w pokonywaniu na czas dość wymagającego toru przeszkód, jak również w zawodach strzeleckich. Uczniowie naszej szkoły uzyskali rewelacyjne czasy na torze przeszkód. Być może wszyscy znaleźli by się na podium, gdyby tylko ta konkurencja była brana pod uwagę Niestety dla nas było jeszcze strzelanie do tarczy z karabinku sportowego, co nie poszło nam najlepiej. Ten element rywalizacji wymaga zdecydowanej poprawy, jeśli mielibyśmy w kolejnym roku zająć czołowe lokaty. Nie zmienia to faktu, że świetnie się bawiliśmy, dowiedzieliśmy się co nieco o tematyce Żołnierzy Wyklętych, a także poznaliśmy sporo interesujących uczniów z innych szkół. Organizatorzy zadbali też o ciepły posiłek i sporo słodkości dla każdego z uczestników. Miejmy nadzieję, że wszyscy będą mieć tylko pozytywne wspomnienia z tej rywalizacji.

          M. Mamak

      • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I  KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025
        • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I  KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu informuje, że rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

          Zapisy będą prowadzone od 1 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.30 - 15.00.

          Do oddziału przedszkolnego zapisujemy dzieci urodzone w 2018 r.
          (i młodsze jeżeli są wolne miejsca).

          W celu zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek i odpowiednie załączniki, dostępne na szkolnej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły do dnia 22 marca 2024 r.

          Rodzice dzieci uczęszczających już do oddziału przedszkolnego, które w roku szkolnym 2024/2025 będą kontynuować naukę w oddziale przedszkolnym, składają tylko deklarację kontynuacji nauki od dnia 1 marca do dnia 22 marca 2024r.

          Do klasy I Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu zapisujemy dzieci urodzone w 2017 r. (7 - letnie):

          a) z urzędu, na podstawie zgłoszenia dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

          b) na pisemny wniosek rodziców uczniów, zamieszkałych poza obwodem szkoły (jeżeli są wolne miejsca).

           Szczegółowe informacje, harmonogram oraz druki dostępne w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie internetowej w zakładce: Uczniowie i rodzice - Rekrutacja 2024/2025.

          Pliki do pobrania:

          Deklaracja_o_kontynuowaniu_nauki_w_OP.doc

          Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.doc

          Zgloszenie_dziecka_do_klasy_I.doc

          Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_I.doc

      • Zmieniamy się dla Was
        • Zmieniamy się dla Was

        • Szkoła Podstawowa w Gaboniu przeszła małą metamorfozę. Od samego wejścia witają pozytywne słowa, które motywują do nauki, działania i współpracy. Podczas przerw każdy uczeń może korzystać z różnego rodzaju atrakcji i pomysłów na aktywny wolny czas z kolegami i koleżankami. Są wśród nich m.in.: rzutki, klasy, warcaby, szachy, chińczyk. Mamy nadzieję, że nowy wizerunek szkoły będzie sprzyjał nauce i zabawie w gronie rówieśników.

          A. Gancarczyk

      • Powiatowe zawody pływackie.
        • Powiatowe zawody pływackie.

        • Znakomity wynik i sukces ucznia naszej szkoły. Bartosz Kotas, bo o nim mowa zajął 2. miejsce w powiatowych zawodach pływackich, które odbyły się na pływalni w AquaCity Chełmiec. Bartosz startował na dystansie 25m stylem dowolnym. O końcowym wyniku zadecydowały setne sekundy, więc rywalizacja była zacięta. Serdecznie gratulujemy sukcesu Bartoszowi i życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów. Tym samym awansował do zawodów wojewódzkich.

          M. Mamak

      • Zabawa karnawałowa
        • Zabawa karnawałowa

        • Karnawał to czas niepowtarzalnej radości i wspaniałej zabawy. W dniu 07.02 w naszej szkole odbyła się kolorowa i pełna emocji zabawa karnawałowa, w której wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Cały dzień był napełniony emocjami i niezapomnianymi wrażeniami.

          Sala gimnastyczna przemieniła się w magiczną salę balową, ozdobioną serpentynami i kolorowymi balonami. Dzieci przybyły w zachwycających i pomysłowych kostiumach, których szczegóły oddawały charakter każdej postaci. Barwne stroje sprawiły, że atmosfera była niezwykle radosna, a zarówno uczniowie, jak i opiekunowie bawili się doskonale.

          Po udanej zabawie wszyscy udali się do swoich klas na zasłużony poczęstunek. Zabawa karnawałowa okazała się niezwykle udana i pełna niezapomnianych chwil.

          Już nie możemy się doczekać kolejnego karnawałowego szaleństwa, które przyniesie nam radość za rok!

          K. Olszak

      • Tłusty Czwartek
        • Tłusty Czwartek

        • Zwyczaj jedzenia słodkich pączków zagościł w Polsce około XVII wieku, chociaż wtedy miały one nieco inną formę niż obecnie. W ich wnętrzu krył się ukryty orzeszek, którego znalezienie oznaczało obdarzenie dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Do dziś ta tradycja przetrwała, a w Tłusty Czwartek nakazuje się zjedzenie przynajmniej jednego pączka. Wiara głosi, że ten, kto nie spełni tego zwyczaju, nie będzie miał pomyślności w ciągu roku.

          W naszej szkole, tak jak co roku w Tłusty Czwartek, dzień minął słodko przy pysznych pączkach obsypanych cukrem pudrem i wypełnionych aromatyczną konfiturą. Zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły, celebrowali ten dzień zgodnie z tradycją, rozkoszując się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki szybko zniknęły, co świadczy o ich niezwykłym smaku i popularności!

          K. Olszak

      • Bezdomniaki
        • Bezdomniaki

        • Społeczność naszej szkoły regularnie angażuje się w różne akcje charytatywne, wykazując ogromne serce i wsparcie dla potrzebujących. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Sączu. Głównym celem akcji było zebranie niezbędnych rzeczy dla schroniska, takich jak karma, smycze, obroże czy koce. Chcieliśmy również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc oraz zwrócić ich uwagę na potrzeby porzuconych zwierząt.

          1 lutego uczniowie osobiście dostarczyli zebrane dary, odwiedzając schronisko. Mogli zobaczyć warunki, w jakich żyją zwierzęta, boksy dla psów oraz pomieszczenia dla kotów. Niektórzy z nich zadeklarowali, że wrócą z rodzicami, aby przygarnąć kotka lub pieska.

          Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję, oraz zachęcić ich do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok! Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie pozostaje obojętny dla uczniów naszej szkoły.

          K. Olszak

  • Galeria zdjęć

      brak danych