• ZRÓB TO SAM - ZIEMIĘ LECZ - TAKA MAŁA WAŻNA RZECZ !!!

  Troska o środowisko naturalne jest  bardzo ważna, dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat. Dlatego dzieci z Oddziału Przedszkolnego przez cały   miesiąc październik realizowały program pt.” Szkolne Przygody Fajniaków”. Tegoroczna tematyka dotyczyła czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Zajęcia rozpoczynały się odczytaniem fragmentów  książki- Gangu  Fajniaków przez p. Lucynę Krzak. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z otaczającym nas światem oraz wykonywały kolorowe rysunki. W nagrodę za udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy, maskotki,  książki oraz naklejki. Fundatorem nagród była sieć sklepów „Biedronka”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 • ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - PAMIĘTAMY

  Powstała z grobu na Twe władne słowo
  Polska – wolności narodów chorąży.
  Pierzchnęły straże, a ponad jej głową
  Znowu swobodnie Orzeł Biały krąży
  .
                                       Alojzy Feliński

   

  Rocznica  odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego  wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisało się w  kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły. Listopadowe obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości przypominają burzliwe dzieje naszej ojczyzny.

  10 listopada  nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego przygotowali krótką akademię, aby uczcić ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień, a o godzinie 11.11 uroczyście wyśpiewali hymn Polski, tym samym przyłączając się do akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

 • WYGRANA W KONKURSIE FUNDACJI SĄDECKIEJ

  WYGRANA W KONKURSIE FUNDACJI SĄDECKIEJ

    W bieżącym roku szkolnym Fundacja Sądecka zorganizowała konkurs historyczny pt. „Sądeczanie dla Niepodległej” dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.  Patronat medialny sprawował miesięcznik SĄDECZANIN, a partnerami konkursu byli: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”,  Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę pisemną na wybrany temat, na podstawie wskazanej literatury. Konkurencja była bardzo silna, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad siedemdziesiąt prac. Z wielką radością informujemy, że wśród dziewięciu nagrodzonych prac, III miejsce otrzymała uczennica klasy VII  Szkoły Podstawowej
  w Gaboniu,  DAGMARA WNĘK. Jako temat swojej pracy Dagmara wybrała „Szlak bojowy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich”. Historia Pułku  i jego szlaku bojowego nierozerwalnie łączyła się z tworzeniem podwalin Niepodległego Państwa Polskiego i losami wojny polsko – bolszewickiej. Temat pracy miał szczególne, symboliczne znaczenie dla  naszej uczennicy ze względu na patrona szkoły, która nosi imię 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Gratulujemy wygranej.

  Art. E.Sojka

 • MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK.

  MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK.

  W dniu 30.10.2020r. klasa I wzięła udział w projekcie „Mała książka- wielki człowiek”. Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Każdy uczeń otrzymał „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzą: „Pierwsze Abecadło” z poradnikiem dla rodziców oraz kreatywny alfabet z literami do wycinania. Przekazanie miało charakter uroczysty- w obecności wychowawczyni kl.I - p. Haliny Cabała i bibliotekarki p. L. Krzak. Mamy nadzieję, że nasi pierwszoklasiści pokochają książki, a czytanie będzie ich wielką pasją.

  Art. H. Cabała

 • W TYM ROKU…."BALLADYNA" J.SŁOWACKIEGO

  W TYM ROKU…."BALLADYNA" J.SŁOWACKIEGO

   

  W środę, 21 października 2020r., klasa VII wraz p. Sylwią Kotas oraz p.  L. Krzak wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ Narodowe Czytanie”. Wybrane fragmenty utworu J. Słowackiego zaprezentowały następujące osoby: Dagmara Wnęk, Karolina Biryt, Aurelia Pogwizd, Łukasz Biryt, Krystian Ćwiklik oraz Paweł Pasoń. Serdecznie im dziękujemy za  przygotowanie i udział w akcji promującej czytelnictwo.

  Art. L. Krzak

 • Ślubowanie klasy I

  W dniu 15.10.2020r., tradycyjnie jak co roku, w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania kl. I. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały z tej okazji krótką część artystyczną. Były  wiersze i piosenki. Następnie 10 uczniów przystąpiło do uroczystej Przysięgi Ślubowania. Pan dyrektor, mgr Piotr Wańczyk, dokonał pasowania każdego ślubującego na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. I PSP AK w Gaboniu. Pierwszaki otrzymały wraz z gratulacjami pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też życzeń kierowanych do pierwszaków  od Dyrekcji, starszych kolegów, zaproszonych gości. Rodzice obdarowali swoje pociechy słodkimi prezentami. Mimo  pandemii, miło przeżyliśmy tę uroczystość.

 • WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS 4-8

  WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS 4-8

  Informujemy, że od 26 października do 8 listopada wprowadzone zostaje nauczanie zdalne dla klas 4-8. Zajęcia będą się odbywacć na platformie Teams, zgodnie z planem lekcji. Godziny trwania poszczególnych lekcji znajdują się w kalendarzu na platformie- do wglądu dla uczniów.

 • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI

  ŚWIĘTO NAUCZYCIELI

   Wykształcenie to dobro, którego
  nic nie jest w stanie nas pozbawić.
  W podziękowaniu, za trudną pracę
  i wskazywanie właściwej drogi,
  życzymy dużo wytrwałości
         i dalszych sukcesów zawodowych.

     W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów! Niech podejmowany przez Was, Drodzy Nauczyciela, trud, będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania!

 • Podziękowania za współpracę

  Podziękowania za współpracę

  ,Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu serdecznie dziękują Panu Rafałowi Hasiorowi, pracownikowi Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu, za pomoc w realizacji nagrania Hymnu Szkoły.

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY W NASZEJ SZKOLE

  OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY W NASZEJ SZKOLE

  Nasza placówka w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury. Oddział Przedszkolny wraz z klasą pierwszą będą realizować zadania zawarte w trzech modułach: „W krainie muzyki”, „Piękno regionu”, „Kocham, lubię, szanuję”.

   Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Kaczmarczyk, a czynny udział w realizacji zadań  biorą:  pani Halina Cabała i pani Lucyna Krzak.

 • WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  9 września w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 112 osób. Przewodniczącym Szkolnego Samorządu Uczniowskiego został uczeń klasy ósmej - Krystian Bieryt, który uzyskał 40 głosów, Zastępcą zaś jego kolega z klasy - Kacper Tudaj- z wynikiem 20 głosów. Opiekunem Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, znaczącą przewagą głosów- 54,  został Pan Maciej Mamak.

  S.Kotas

 • Organizacja sposobu żywienia w naszej szkole.

  Wszystkich zainteresowanych rodziców zapisem dziecka na obiad dostarczany przez gminną stołówkę w roku szkolnym 2020/2021 prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami. Cena za pełny obiad: dzieci z OP - 3,40 zł brutto, uczniowie klas I-VIII - 4,20 zł brutto, nauczyciele i pracownicy 8,30 zł brutto.

  1. REGULAMIN_STOŁÓWKI.pdf

  2. Karta_zgloszenia_na_obiady.pdf

  3. KOMUNIKAT-_STOŁÓWKA.pdf

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

  Rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się uroczystą mszą św. o godzinie 8.00. W obecnej sytuacji zwracamy się z prośbą o zachowanie wymaganej odległości pomiędzy osobami i stosowanie środków ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki).

  Po zakończonej mszy św. uczniowie wraz z wychowawcami, w odstępach czasowych i wyznaczonymi wejściami, przejdą do budynku szkoły na spotkanie z wychowawcami, według następującego harmonogramu:

  - Oddział Przedszkolny, klasa I - wejściem bezpośrednio na salę gimnastyczną,

  - klasy II,III,IV - wejściem głównym do budynku szkoły,

  - klasy V,VI,VII,VIII - wejściem przez łącznik szkoły z salą gimnastyczną.

  Przy każdym wejściu znajdują się płyny do dezynfekcji rąk.

  Pamiętajmy, że wszyscy musimy zadbać o to, aby w naszej szkole było bezpiecznie. Będą nas obowiązywały zasady ujęte w opracowanych procedurach, które zawierają wytyczne MEN, MZ i GIS. Na spotkaniach z wychowawcami uczniowie zostaną szczegółowo z nimi zapoznani.

  Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat obecnej sytuacji i uświadamiali je, jak ważna jest świadomość obowiązujących zasad higieny i stosowanie się do zaleceń. Zmiany organizacyjne w szkole zostały zaplanowane z myślą o bezpieczeństwie uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

  Od środy rozpoczynamy naukę w szkole. Klasy będą mieć lekcje w jednej sali (uczniowie będą wychodzić tylko na lekcje informatyki i zajęcia wychowania fizycznego). Prosimy Rodziców o systematyczne sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie naszej szkoły.

  Zasady obowiązujące podczas inauguracji roku szkolnego 1 września 2020 r. 
   

  • Pamiętamy o zasłanianiu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu
   do szkoły.
  • Maseczki zdejmujemy po wejściu do sali lekcyjnej.
  • Pamiętamy o konieczności zachowania odpowiedniego dystansu (odległości) od innych osób przebywających w szkole. 
  • Unikamy tworzenia się grup uczniów przed szkołą oraz przed salą  przed rozpoczęciem spotkania  oraz po jego zakończeniu.
  • Po skończonych spotkaniach z wychowawcami udajemy się tymi samymi ciągami komunikacyjnymi do wyjścia.

  Do zobaczenia.

  Dyrektor i Nauczyciele SP im. 1PSP AK w Gaboniu

  10_zasad_-_uczen.jpg

  rodzce_wskazowki.jpg

 • Obiad w szkole - finansowany z OPS

  Obiad w szkole - finansowany z OPS

  O dożywianie dzieci w szkołach od września 2020 r. rodzice mogą się już starać od początku sierpnia 2020 r. w OPS. Warto wiedzieć, że rodzice mogą sami wykupić obiady u organizatora dożywiania, chociażby ze środków Programu 500+. Niemniej rodziny mniej zamożne mogą ubiegać się o dożywianie swoich dzieci finansowane ze środków publicznych. Obowiązuje tutaj kryterium dochodowe t. j. pułap poniżej 792 zł netto na osobę w rodzinie. Dochody są liczone z poprzedniego miesiąca od złożenia wniosku o dożywianie. Najczęściej występujące dochody to:
  - zatrudnienie (wymagane zaświadczenie od pracodawcy)
  - renty/emerytury (wymagane bieżące decyzje z ZUS lub KRUSu albo odcinki wypłat lub zaświadczenia)
  - z gospodarstwa rolnego powyżej 1 ha (wymagany nakaz płatniczy)
  - z działalności gospodarczej (zwykłe warunki - wymagane zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach za rok poprzedni, w przypadku ryczałtu - wymagane oświadczenie o dochodach za poprzedni miesiąc).

  Więcej informacji można uzyskać na stronie OPS w Starym Sączu
  Finansowanie obiadów z OPS
  lub pod numerem telefonu:

  OPS Stary Sącz - 18 446 20 70 lub 18 547 61 40

  OPS Łącko - 18 414 07 31 lub 18 414 07 32

 • KONIEC NAUKI, POCZĄTEK WAKACJI

  KONIEC NAUKI, POCZĄTEK WAKACJI

  Dotarliśmy do końca roku szkolnego 2019/2020. W związku z tym chcielibyśmy podziękować za wytrwałą pracę w nowych, często wymagających okolicznościach, zarówno uczniom, jak i nauczycielom i rodzicom. Zaangażowaniem i konsekwencją przyczyniliśmy się do ciągłości procesu dydaktycznego w zmienionych warunkach i możemy śmiało powiedzieć, że ten rok szkolny kończy się dla nas poczuciem satysfakcji z osiągniętych wyników.

  Życzymy wszystkim miłych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

   

  Harmonogram zakończenia roku szkolnego:

  - msza o godz. 8.00,

  - wyjście klasami w ustalonym porządku pod opieką wychowawcy (dokładne wytyczne zostaną przesłane przez dziennik elektroniczny - Librus),

  - wejście do szkoły przypisanym dla klasy wejściem, dezynfekcja rąk,

  - spotkanie z wychowawcą w wyznaczonej sali.

  Prosimy pamiętać o środkach ostrożności: odpowiednim odstępie, maseczce, rękawiczkach.

  Do zobaczenia!

 • SZKOLNY KONKURS SKO

  SZKOLNY KONKURS SKO

  Szkolny konkurs systematycznego oszczędzania pod hasłem „Mistrz oszczędzania”, trwający od września do końca maja, został rozstrzygnięty. Oto wyniki:

  I miejsce: Julia Stępka kl. II,

  II miejsce: Agata Szumacher OP, Justyna Rams kl. I,

  III miejsce: Krzysztof Kunicki kl. VII, Natalia Stawiarska kl.V, Ireneusz Stawiarski kl. III, Patrycja Szumacher  kl.III, Jan Głębocki kl.II, Michał Rams kl.II.

   Zwycięzcom gratuluję !

  W.Janik

 • PODSUMOWANIE PRACY W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

  PODSUMOWANIE PRACY W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła zrealizowała zaplanowane wcześniej działania w ramach międzynarodowego projektu  „Piękna nasza Polska cała”.  Największą popularnością cieszyły się następujące zadania:

   - wykonanie tradycyjnej potrawy regionalnej przez dzieci z oddziału przedszkolnego,

   -pokaz mody regionalnej,

   - turniej wiedzy „Kocham cię, Polsko”,

   -dwudniowa wycieczka w Bieszczady.

  Tym samym szkoła otrzymała certyfikat, a nauczyciele pamiątkowe dyplomy. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

 • Konsultacje dla uczniów z nauczycielami

  Drodzy uczniowie

  Poniżej zamieszczone są harmonogramy indywidualnych konsultacji z nauczycielami odbywającymi się w szkole oraz indywidualnych konsultacji na Platformie Microsoft Teams od dnia 1 czerwca 2020 r. Bardzo proszę o zapoznanie się z terminami i godzinami w których możecie spotkać się z poszczególnymi nauczycielami.

  Harmonogram_konsultacji_4-8_w_szkole_od_1_czerwca.pdf

  Harmonogram_konsultacji_4-8_na_Platformie_Teams_od_1_czerwca.pdf

 • Konsultacje dla uczniów klasy ósmej od 25 maja

  Konsultacje dla uczniów klasy ósmej od 25 maja
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć