• „SZKOŁA Z TVP” – PROJEKT TELEWIZJI POLSKIEJ I MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

  „SZKOŁA Z TVP” – PROJEKT TELEWIZJI POLSKIEJ I MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

  Od 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. 

  Programy można obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.

  Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl.

  Zapraszamy do oglądania!

   

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY BIBLIOTEKI

  KOMUNIKAT DOTYCZĄCY BIBLIOTEKI

  Drodzy uczniowie, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, biblioteka szkolna działa na portalu Microsoft Teams, tam znajdziecie wszelkie informacje. Zapraszamy was również do odwiedzenia stron proponowanych przez MEN, na których znajdziecie lektury szkolne, książki o różnorodnej tematyce oraz słuchowiska radiowe. Życzymy wam miłego spędzania czasu z książką.

  Proponowane strony:

  https://lektury.gov.pl

  www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

  Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona-www.polona.pl

  https://www.interklasa.pl

   

 • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,w związku z obowiązującym od 25 marca 2020r. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że nauczyciele na chwilę obecną realizują zdalne nauczanie wykorzystując dziennik elektroniczny, dysk Google Drive oraz pozostają z Państwem w kontakcie mailowym i telefonicznym. W najbliższym czasie przejdziemy na platformę edukacyjną Office 365. Wszyscy nauczyciele i uczniowie otrzymają oddzielne konta do pracy na platformie łącznie z instrukcją logowania.

  Oczywiście do czasu pełnego wdrożenia Office 365 będziemy korzystać dziennika elektronicznego.Mamy świadomość, że macie Państwo różne możliwości techniczne, dlatego proszę Państwa, aby na bieżąco informować o problemach wychowawców klas, którzy będą się kontaktować z nauczycielami uczącymi Państwa dzieci w celu usprawnienia pracy.

  Zachęcam Państwa, aby przy użyciu dziennika elektronicznego kontaktować się również bezpośrednio z nauczycielami przedmiotu. Jest to dla nas wszystkich nowa rzeczywistość, mam jednak nadzieję, że dzięki wzajemnej współpracy uda nam się podołać nowym wyzwaniom. O szczegółach dotyczących sposobu realizacji wytycznych zawartych w rozporządzeniu, które będzie obowiązywać od 25 marca 2020r. będziecie Państwo, jak również uczniowie informowani.

  Dyrektor szkołyPiotr Wańczyk

 • INSTRUKCJA LOGOWANIA - WIRTUALNA SZKOŁA

  Logowanie do portalu Wirtualna Szkoła krok po kroku:

  1. Otwórz zakładkę Wirtualna Szkoła umieszczoną w górnej części szkolnej strony internetowej lub kliknij w poniższy link 

  Wirtualna Szkoła

  2. Kliknij rozpocznij przygodę:

  3. Wybierz Office 365 dla edukacji

  4. Naciśnij na kropeczki w lewym górnym rogu lub w szeregu ikon

  5. Zaznacz „ Teams”

  6. Pobierz aplikację, zapisz i ją uruchom lub użyj aplikacji 

  7. Po pobraniu logujesz się wygenerowanymi: loginem i zmienionym już hasłem

  8. Po lewej stronie w zespołach znajdziesz swoją klasę

  Życzę powodzenia w logowaniu i do zobaczenia na platformie 

   

 • DLA NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW

  DLA NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW

  Inforujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania!

  Zapraszamy już od dzisiaj, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin.

 • PASMA EDUKACYJNE W TELEWIZJI

  PASMA EDUKACYJNE W TELEWIZJI

  Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do ich obejrzenia!

  Oto przykłady:

  Od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

  W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających. Poniżej wybrany godzinowy harmonogram w poszczególnych dniach od 16 do 20 marca br.

  Poniedziałek, 16 marca

  • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Pinokio reż. Comencini Luigi (1972), 120 min.;
  • Godz. 15:09 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
  • Godz. 15:10 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Chopina – cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
  • Godz. 16:25 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 1 „Porwanie”, reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.

   

  Wtorek, 17 marca

  • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima, reż. Tomasz Szafrański (2015), 93 min.;
  • Godz. 14:30 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.
  • Godz. 14:35 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Czajkowskiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
  • Godz. 15:45 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Tyniec, (2019), 5 min.;
  • Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 2 „Chartum), reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.

   

  Środa, 18 marca

  • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Panna nikt reż. Andrzej Wajda (1996), 99 min.;
  • Godz. 14:35 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
  • Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Verdiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
  • Godz. 15:50 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Szalowa, (2019), 5 min.;
  • Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. „Ucieczka” reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;

   

  Czwartek, 19 marca

  • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Katarynka reż. Stanisław Jędryka (1967), 27 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
  • Godz. 14:15 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
  • Godz. 14:15 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Beethovena, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
  • Godz. 15:35 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 4 „Smain”. reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
  • Godz. 16:30 Daleko na północy, film animowany, reż. Remi Chaye, (2016), 80 min.

   

  Piątek, 20 marca

  • Godz. 15:05 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Offenbacha, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
  • Godz. 16:15  Lektura na ekranie - Mały książę reż. Marc Ozborne (2015), 105 min. – lektura obowiązkowa w klasach VII–VII szkoły podstawowej; obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty.

   

 • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  Dyrektor Szkoły zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców i uczniów o systematyczne sprawdzanie wiadomości wysyłanych za pośrednictwem e-dziennika.

  Ważna informacja!

  • Proszę zachęcać  dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.plStrona otwiera się w nowym oknie. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • Jeśli  dziecko jest w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu  zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS;
  • Proszę przekazać  osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Rygorystycznie należy przestrzegać  w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń;
  • Proszę śledzić na bieżąco  komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrekcję  szkoły.

  Uczniu:

  • unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe)
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

   Jednocześnie prosimy o monitorowanie systematycznej pracy dzieci w domu.
 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT   DYREKTORA   SZKOŁY

         Dyrektor Szkoły Podstawowej im 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu informuje, że od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

  Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  Rodziców prosimy o śledzenie wiadomości na e-dzienniku i bieżące ich realizowanie, oraz śledzenie stron MEN (www.gov.pl )  i  GIS (gis.gov.pl).

 • GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

     3 marca 2020r. nasze uczennice: Patrycja Szewczyk, Angelika  Maciuszek  z klasy VI, Weronika Janeczek, Julia Krupa, Ewelina Pasoń z klasy VII oraz Gabriela Bieryt z klasy VIII, wzięły udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem  „Młodzież zapobiega  pożarom”. Turniej ten odbył się w budynku Remizy OSP w Moszczenicy Niżnej. W pierwszej części (pisemnej) uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi z zakresu historii i tradycji straży pożarnych, przepisów przeciwpożarowych, organizacji prowadzenia akcji ratowniczych, wiedzy na temat  sprzętu przeciwpożarowego. Nasza uczennica, Ewelina Pasoń, uzyskała wysoką ilość punktów zajmując tym samym IV miejsce. Gratulujemy dziewczynom odwagi i życzymy im dalszych sukcesów.

  L.Krzak

 • REKOLEKCJE ODWOŁANE

  REKOLEKCJE ODWOŁANE

  ZE WZGLĘDU NA CZASOWE ZAWIESZENIE FUNKCJONOWANIA
  SZKOŁY REKOLEKCJE ODBĘDĄ SIĘ W INNYM TERMINIE

   

  Program rekolekcji w Gaboniu 2020: 

  23.03.2020 Poniedziałek – godz. 9.00 - Msza św. z kazaniem

  24.03.2020 Wtorek  -  godz. 9.00 – Droga Krzyżowa (w plenerze)

  25.03.2020 Środa  - godz. 9.00 - Msza św. z kazaniem

  Od godz. 14.00 – 18.00 Spowiedź św.

 • PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KL.4-6

  PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KL.4-6

  W poniedziałek, w Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu, odbył się turniej piłki ręcznej uczniów klas 4 - 6 (etap gminnych eliminacji). Chłopcy zajęli trzecie miejsce, a dziewczęta pierwsze. Zarówno męska reprezentacja SP 2 w Starym Sączu, jak i nasze dziewczęta, będą reprezentować gminę Stary Sącz w rozgrywkach międzygminnych, które już niebawem w Łącku. 

 • TURNIEJ STRZELECKI W BARCICACH

  TURNIEJ STRZELECKI W BARCICACH

  Bardzo dobry występ reprezentantów naszej szkoły podczas VII Turnieju Strzeleckiego upamiętniającego Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych.
     W piątek, 28 lutego, dzięki nieocenionej pomocy rodziców (serdeczne podziękowania dla mamy Patrycji i Oliwii), mogliśmy wziąć udział w rywalizacji kilkudziesięciu zespołów strzeleckich na strzelnicy w Barcicach.
     Znakomicie zorganizowana impreza przypadła nam do gustu. Wziąwszy pod uwagę uzyskane rezultaty, można rywalizację okrzyknąć wspaniałymi zawodami. W klasyfikacji indywidualnej dwukrotnie stawali na podium uczniowie Szkoły Podstawowej im 1.PSP AK w Gaboniu. W grupie juniorów młodszych trzecia była Patrycja Szewczyk, a w klasyfikacji juniorów drugie miejsce zdobyła Oliwia Tokarczyk.  Na dodatek drużynowo nasza ekipa również znalazła się na podium.
     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę. Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć w późniejszym terminie.

  M.Mamak

 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021

  OGŁOSZENIE

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu
  ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021

  1. Do klasy pierwszej – rocznik 2013 od dnia 25 lutego 2020 r. do dnia
   3 marca 2020 r.
  2. Do Oddziału Przedszkolnego – rocznik 2014
  • od dnia 25 lutego 2020 r. do dnia 3 marca 2020 r. – kontynuacja edukacji przedszkolnej
  • od dnia 5 marca 2020 r. do 18 marca  2020 r.- złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

  Zapisy dokonywane będą w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Dyrektora Szkoły                              

   w godzinach od 8.00 do  15.00 w dni robocze                                                                                                                     
  Wzory druków dostępne są  w sekretariacie szkoły, lub do pobrania ze strony internetowej szkoły w zakładce rekrutacja 2020/2021.

   

                                                                                  Dyrektor Szkoły – Piotr Wańczyk

   

   Przy zapisie rodzic/ prawny opiekun powinien okazać:

  1. dowód osobisty
  2. akt urodzenia dziecka
  3. numer ewidencyjny dziecka (PESEL)
  4. kartę dużej rodziny (jeżeli posiada)

   Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 28. 02. 2020 (piątek) na dzień otwarty szkoły. Można będzie zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

 • PĄCZKI KUPUJESZ- ŚRODOWISKO RATUJESZ

  PĄCZKI KUPUJESZ- ŚRODOWISKO RATUJESZ

  20 lutego odbył sie w naszej szkole kiermasz paczków, z którego środki finansowe zostaną przeznaczone na realizację zaplanowanych działań: "Ziemia- zielona wyspa"- założenie ogródka, sadzenie drzew i krzewów. Wszystko w ramach międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała".

 • TURNIEJ WALENTYNKOWY

  TURNIEJ WALENTYNKOWY

  W minionym tygodniu odbył się walentynkowy turniej siatkarski par mieszanych. Zawody rozgrywane były w naszej ładnej sali gimnastycznej na dwóch boiskach jednocześnie i w dwóch kategoriach wiekowych. Osobno rywalizowali uczniowie klas 4-6, a osobno klas 7-8.
  Zawody przebiegały w miłej i wesołej atmosferze, nie brakowało wielu ciekawych akcji i związanych z grą emocji. Oczekujący na swoje mecze uczestnicy imprezy realizowali się w roli kibiców lub tancerzy – o muzykę zadbał DJ Krystek :)

  MamY nadzieję, że miło spędzony czas pozytywnie wpłynie na dokonywane przez młodzież wybory dotyczące aktywności fizycznej w czasie wolnym. Zaangażowanie i pasja jaka towarzyszyła grającym napawają optymizmem. „Szkoda, że nie udało się zaangażować w rozgrywki większej społeczności uczniowskiej” – podsumowuje turniej organizator, p. Maciej Mamak.


  W turnieju wzięli udział:

  Natalia Godoń/ Szymon Tokarczyk, Wiktoria Kurzeja / Dawid Bieryt, Dagmara Wnęk / Hubert Czyżycki, Justyna Krupa / Kacper Pierzchała, Aurelia Pogwizd / Filip Łatka, Karolina Biryt / Łukasz Biryt, Justyna Job / Szymon Kozieński, Angelika Maciuszek / Krystian Ćwiklik (w grupie młodszej),
  Karolina Dara / Artur Szumacher, Aleksandra Kozieńska / Kamil Godoń, Karolina Czyżycka / Kacper Tudaj, Ewelina Pasoń / Kacper Król, Justyna Pierzchała / Zbigniew Oleś, Martyna Zielińska / Stanisław Sutor (w grupie uczniów starszych).

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W dniu 21.01.2020 r.w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i  klas   I-III. Na początku głos zabrał pan dyrektor, mgr Piotr Wańczyk, witając zacnych gości, złożył im życzenia. Głos zabrała również pani sołtys, Maria Król. Następnie babcie i dziadkowie obejrzeli ,,Jasełka” w wykonaniu uczniów ze starszych klas pod kierownictwem pani mgr Haliny Cabała i krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci klas ,,0 – III”. Potem goście zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez organizatorów. Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Z.Florek

 • KONKURS O PARKACH KRAJOBRAZOWYCH

  KONKURS O PARKACH KRAJOBRAZOWYCH

  14 lutego 2020r. odbył się już drugi- gminny etap konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski." Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Bieryt Gabriela i Tutaj Kinga z klasy ósmej oraz Bieryt Krystian i Krupa Julia z klasy siódmej. Reprezentacji należą się ogromne brawa, gdyż zajęli zaszczytne drugie miejsce. BRAWO !!!👏👏👏

 • TWOJE BEZPIECZEŃSTWO ZALEŻY RÓWNIEŻ OD CIEBIE

  TWOJE BEZPIECZEŃSTWO ZALEŻY RÓWNIEŻ OD CIEBIE

  11 lutego 2020 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa  oraz obejrzeli prezentację multimedialną, pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, która miała na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa.

              Prezentacja składała się z pięciu misji. W trakcie pierwszej dowiedzieliśmy się jak rozpoznawać niebezpieczne narzędzia i maszyny do produkcji rolniczej, druga misja opowiadała o zwierzętach gospodarskich i sposobach ich traktowania. Potem odwiedziliśmy niebezpieczne miejsca w gospodarstwie oraz przypomniano nam zasady poruszania się po drodze. Nagrodą z ukończenie wszystkich misji stała się wiedza, która pozwala na ochronę tego, co dla nas najważniejsze- życia.

         W końcowej części spotkania ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpiecznie na wsi-  nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Chętni uczniowie mogą wykonać pracę plastyczną w formacie A3, dowolną techniką. Termin składania prac: do 20 lutego.

             Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie!

 • Żegnamy Cię Olivko ...

  Żegnamy Cię Olivko ...

  Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:

  Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło.

  J.Kochanowski Tren VIII

  Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o odejściu od nas  jedenastoletniej Olivki Głębockiej, która od sześciu lat zmagała się z chorobą. Byliśmy świadkami  podejmowanej przez nią codziennie heroicznej walki o życie. Podziwialiśmy jej niebotyczną poznawczą pasję, kreatywność, zdolności organizacyjne, a przede wszystkim odpowiedzialność. Żegnamy wzorową uczennicę, wartościowego człowieka, kochaną koleżankę, wierną przyjaciółkę, małą „Olcię”… Zawsze będziesz żyła w naszej pamięci!

  Składamy wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy w ciężkich chwilach dla rodziców i najbliższej rodziny.

                                                             Społeczność szkolna

 • Sukces siódmoklasistek ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu

  Sukces siódmoklasistek ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu

  Weronika Janeczek oraz Aneta Rams, uczennice Szkoły Podstawowej im. 1PSP AK w Gaboniu, znalazły się w grupie utalentowanej młodzieży z województwa małopolskiego.  Uczęszczające do klasy VII dziewczęta będą reprezentować gminę Stary Sącz w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Weronika- w Małopolskim Konkursie Matematycznym, Aneta- w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Sukces jest tym większy, że obie uczennice to siódmoklasistki. Za nimi już dwa etapy konkursów- szkolny i rejonowy, przed nimi ostatni- etap wojewódzki. 

      Konkursy kuratoryjne mają na celu m.in. promowanie talentów, wzmacnianie twórczego działania uczestników oraz wskazanie najlepszych w danej dziedzinie uczniów. Od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, wyłaniając kreatywną i ambitną młodzież.

      Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem laureatem konkursu przedmiotowego może zostać uczeń, który spełni dwa wymogi: uzyska bardzo wysoki wynik punktowy oraz znajdzie się w limitowanej grupie startujących. Tytuł finalisty otrzymuje uczeń, który w tym etapie uzyska minimum 50% punktów możliwych do zdobycia. Dlatego też za najbardziej prestiżowe uznaje się właśnie konkursy przedmiotowe. Uzyskanie w nich tytułu laureata wiąże się ze zwolnieniem z właściwej części egzaminu końcowego oraz podjęciem nauki w wybranej szkole ponadpodstawowej na terenie całego kraju. Finalista z kolei otrzymuje określoną w systemie rekrutacyjnym ilość punktów, co w rezultacie także pozwala na rozpoczęcie nauki w wymarzonej placówce.

      Tym bardziej cieszy sukces obu uczennic. Czekamy na to, co pokażą w kolejnym etapie konkursu, gratulując im równocześnie tego, że zaszły tak daleko.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć