• Ortografia jest ważna!

    Ortografia jest ważna!

    Dnia 21 maja uczestniczyliśmy w XXVII edycji Międzyszkolnego Komputerowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: młodszą (kl. IV – VI) i starszą (kl. VII – VIII). Rozwiązywali zadania tematyczne w następujących obszarach: test komputerowy, dyktando, krzyżówka oraz praca ze słownikiem. Oto wyniki:

    I miejsce indywidualnie – Ewelina Pasoń, kl.VI

    III miejsce Indywidualnie – Łukasz Godoń, kl. VII

    II miejsce grupa młodsza (Natalia Godoń – kl.IV, Dagmara Wnęk – kl.V, Ewelina Pasoń – kl.VI)

    V miejsce grupa starsza (Kamil Godoń – kl.VII, Łukasz Godoń – kl. VII, Karolina Pasoń – kl. VIII)

    Gratulujemy uczniom, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i cenne nagrody.

                                                                                                                                                        art. Janina Pelc

  • SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

    SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

    W dniu 20 V 2019 r w Szkole Podstawowej im 1PSP AK w Gaboniu odbyło się w ramach edukacji prawnej spotkanie młodzieży naszej szkoły z prawnikiem mec. Władysławem Pasoniem . Tematyka spotkania dotyczyła krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej , sposobów polubownego rozwiązywania  sporów , możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa i dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa  obywatelskiego. Druga część spotkania dotyczyła zagrożeń jakie nieść mogą  portale społecznościowe. Spotkanie odbyło się w ramach działalności Fundacji IWO - Doradztwo Obywatelskie.

  • KRAKÓW INACZEJ

    KRAKÓW INACZEJ

    16 maja uczniowie klasy IV i V wzięli udział w integracyjnym wyjeździe do Karkowa. Celem wycieczki było poznanie zabytków dawnej stolicy Polski.

    Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru przez Wzgórze Wawelskie, na trasie spotkaliśmy ziejącego ogniem smoka, następnie przeszliśmy Drogą Królewską w kierunku rynku, gdzie podziwialiśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Ulicą Floriańską dotarliśmy do Barbakanu, skąd autokarem udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. S.Lema. Tam wykonywaliśmy praktyczne doświadczenia obrazujące znane zjawiska fizyczne, zasady i prawa, na podstawie których działa wiele maszyn oraz zmierzyliśmy się z siłami warunkującymi nasze codzienne funkcjonowanie.

    Kolejnym punktem naszej wyprawy stało się Muzeum Lotnictwa, gdzie nie tylko mogliśmy podziwiać obiekty latające z różnych czasów, szczególnie wojennych, ale również wysłuchać interesujących historii z udziałem polskich, rosyjskich i niemieckich lotników.

    W godzinach wieczornych, zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń, wróciliśmy do domu.

  • WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO

    WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO

    7 maja klasa IV pojechała do Starego Sącza, by wziąć udział w wystawie realizowanej w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą „Wystawa Mobilna Naukowiej”. Tematyką było powietrze- ukazano jego naturę w kontekście nauk o Ziemi, nauk medycznych, biologicznych, fizycznych, chemicznych oraz technicznych. Wystawa zawierała interaktywne eksponaty, np. tubę powietrzną, filmiki edukacyjne, spirometr. Zajęcia prowadzone były przez animatorów Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Przepytano nas z wiadomości na temat smogu- uczniowie odpowiadali na piątkę z plusem. Dzięki niestandardowemu podejściu do tematu wycieczka ta stała się wyjątkowym doświadczeniem dla czwartoklasistów!

  • Wycieczka do Wrocławia

    Godzina 445- wyjeżdżamy. Kierunek : Wrocław.  Zimno, mżawka, chce się spać. Dobry humor to podstawa, a tego nam nie brakuje. Powoli, powoli rozkręcamy się. Pierwsze przystanki, śniadanko, herbatka, wybrani –kawka. Zaczynamy żyć. Długa droga minęła w mig. Wrocław wita nas niestety chłodno. Nie marudzimy. Mogło być gorzej, mógł padać deszcz.  Historyczny Ostrów Tumski , Katedra św. Jana Chrzciciela, Ogród Botaniczny,  następnie przejście przez Ostrów Piaskowy  w kierunku Uniwersytetu  Wrocławskiego . Zachwyciła nas Aula Leopoldina. Widok z Wieży Matematycznej- doskonały,. Dalej przejście do Rynku , Ratusz, kamieniczki. Która Małgosia?  Który Jaś? O godz. 17.30 Panorama Racławicka- mocniej bije serce Polaka. Następnie przejazd do miejsca zakwaterowanie - obiadokolacja, odpoczynek, wieczorem spacer w  kierunku oświetlonego Rynku. Niezapomniany widok. Wreszcie  nocleg. Niektórzy nawet spali. Kolejny dzień znacznie cieplejszy. Po śniadanku jedziemy do rejonu Hali Stulecia, spacer przez Park Szczytnicki  z Ogrodem Japońskim,  pobyt w Ogrodzie Zoologiczny + Afrykarium. Zachwytów nie było końca. W dalszej części dnia - Sky Tower, taras widokowy i obowiązkowo McDonald’s.  Głowa pełna wrażeń, brzuchy tez pełne, wyjeżdżamy. Żegnaj piękny  Wrocławiu!

  • Zwycięstwo w Konkursie Wiedzy!

    Zwycięstwo w Konkursie Wiedzy!

    Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Wierchomli Wielkiej. Zajęły tam zaszczytne I miejsce. Oto reprezentantki mistrzowskiej drużyny:

    Weronika Janeczek – kl. VI,

    Dagmara Wnęk – kl. V,

    Natalia Godoń – kl. IV.

    Jak co roku konkurs był doskonale przygotowany pod względem organizacyjnym. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem zadań z różnych przedmiotów – w obszarze trzech kategorii. Towarzyszyła im zdrowa rywalizacja, pasja i dobra zabawa. Uhonorowaniem sukcesu były cenne nagrody, za które bardzo dziękujemy organizatorom. Dodatkowa atrakcja - to przejażdżka malowniczą Doliną Popradu…

  • Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu

    Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Gaboniu

    22 kwietnia na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole w związku z przerwą świąteczną uroczystości poświęcone temu Dniowi zostały przesunięte na 30 kwietnia. Do obchodów uczniowie przygotowywali się przez ostatnie dwa tygodnie.        

    W ramach święta zorganizowano międzyklasowy turniej wiedzy  ekologicznej. Zgodnie z podanym regulaminem obejmował on tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska: w szczególności dotyczył zagadnień dotyczących segregacji śmieci, recyklingu, alternatywnych źródeł energii  i ich wykorzystania oraz form ochrony środowiska występujących na terenie Polski.  Trzyosobowe drużyny klasowe rywalizowały  w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza – uczniowie oddziałów ,,0” – 3  i starsza – uczniowie klas IV – VIII. Zwycięzcami konkursu  wśród drużyn młodszych, została klas III, natomiast wśród starszych,  klasa VI. Poza turniejem wiedzowym, uczniowie przez ostatni tydzień zbierali baterie oraz makulaturę, czyli odpady, które można ponownie wykorzystać poddając recyklingowi. Ich działania są zaskakujące. Zebrali 1227 kg makulatury oraz 6144 szt. zużytych baterii.  Najwięcej makulatury zebrali: Kozieński Szymon – kl. IV, Pasoń Ewlina – kl. VI, Pasoń Paweł – kl. V oraz Pasoń Karolina- kl. VIII. Każdy z tych uczniów przyniósł po 70 kg. Z kolei najwięcej baterii zebrała Szewczyk Patrycja z klasy V– 1338 szt. oraz Ru'nieece Peciak z oddziału ,,0” – 698 szt. Wszyscy uczniowie za swe osiągnięcia  otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor. Ponadto wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zadanie dodatkowe, aby  w tym dniu założyć na siebie ubiór w odcieniach zieleni.    Uczniowie podeszli do wszystkich postawionych im zadań bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem.                                  

    Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć krótką inscenizację pt ,,Wiosenny spacerek Krystianka”. Montaż słowno- muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy VII i VI, a reżyserem jego była uczennica klasy VII – Marlena Niemiec. Inscenizacja w sposób krótki lecz bardzo treściwy porusza tematy dbania o naszą Matkę Ziemię.

    Z pewnością  podjęte przez uczniów naszej społeczności  działania na długo pozostaną w ich pamięci,  nie tylko ze względu na nagrody, zabawę czy rywalizację,  ale przede wszystkim przez  nawyki dbania o środowisko naturalne, które miejmy nadzieję będą  stawały się coraz ważniejsze i będą znajdowały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

     

  • Życzenia Wielkanocne

    Życzenia Wielkanocne

    Dzieląc się radosną nowiną Zmartwychwstania Pańskiego

    proszę przyjąć serdeczne życzenia

    dni pełnych wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego

    od Zmartwychwstałego Pana oraz nadziei i sił
    do przezwyciężania codziennych trudów a także smacznego „święconego i mokrego, radosnego dyngusa”.


    Dyrektor Szkoły,
    Grono Pedagogiczne,
                                              Uczniowie oraz Pracownicy
                                                SP im. 1 PSP AK w Gaboniu

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    INFORMACJA DLA RODZICÓW

    Informacja

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu informuje, że:

    • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. /Dz.U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318/ , kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 oraz w uzgodnieniu z rodzicami dni  15,16,17 kwietnia (egzamin ósmoklasisty) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Dla uczniów, którym rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki 
      w tym czasie szkoła zorganizuje zajęcia wychowawczo – opiekuńcze (świetlica) w godz. 7.45 – 15.00

    Dla celów organizacyjnych prosimy o podanie  informacji do wychowawcy klasy w dniu 12.04.2019 r. (piątek)
     o ewentualnych terminach i czasie pobytu dziecka w szkole w w/w dniach.

    • W wyżej wymienionych dniach Oddział Przedszkolny pracuje zgodnie z planem
    • Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 w dniach 18.04. – 23.04.2019r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Są to dni wolne od zajęć.
  • Zajęcia w dniu 10 kwietnia

    Zajęcia w dniu 10 kwietnia

    Drodzy Rodzice 

    Uprzejmie informujemy że w dniu 10 kwietnia 2019 roku (środa) lekcje w naszej szkole będą odbywają  się według planu lekcji. 

     

    Dyrekcja Szkoły

     

  • Informacje dotyczące strajku

    Informacje dotyczące strajku

    Szanowni Rodzice!

    W związku z brakiem porozumienia Związków Zawodowych ze stroną rządową informujemy, że od dnia 8 kwietnia 2019r.  pracownicy Szkoły przystąpią do bezterminowego strajku.

    Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

    Dyrekcja Szkoły im. 1 PSP AK w Gaboniu

  • Światowe Dni Zdrowia

    Światowe Dni Zdrowia

    5 kwietnia 2019 roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Gminnych Obchodach Światowego Dnia Zdrowia w ramach reaizacji projektu "Wybieramy zdrowie". Uczennice klasy VII Karolina Dara i Kinga Tudaj wzięły udział w konkursie wiedzy "Jesteś tym co jesz" i zdobyły VI miejsce.

    Z układem taneczno - gimnastycznym wystąpiły uczennice klasy V - Dagmara Rams i Patrycja Szewczyk zajmując II miejsce.

    Uczeń klasy III - Damian Janeczek zdobył V miejsce w konkursie piosenki "Ozdrowiu śpiewam".

    Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursach plastycznych:

    - konkurs "3 x NIE dla używek" uczeń klasy IV - Szymon Kozieński zdobył I miejsce, a Jakub Stępka wyróżnienie.

    - konkurs "Klimaty zdrowia" uczennica klasy VII  Aleksandra Kozieńska zdobyła I miejsce. 

    Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

  • Żywa lekcja historii

    Żywa lekcja historii

    Dnia 27 marca 2019 roku uczniowie wszystkich klas naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii „Ku Niepodległej” prowadzonej przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Był to specjalnie przygotowany program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Zostały omówione powstania narodowe: kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe i I wojna światowa. W ogólnym zarysie została przedstawiona sytuacja pod zaborami. Przybliżono uczniom wiedzę na temat roli marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Zostały omówione i zaprezentowane stroje, kolekcja replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili opowieść o bohaterach walczących o wolność, honor i Ojczyznę, przy czym równocześnie doskonale się bawili.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowei klas I - III w barwnym korowodzie z "Marzanną", udali się nad pobliską rzeczkę, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. 

    Po przybyciu na miejsce, wierszami i piosenkami pożegnaliśmy "zimową pannę", a następnie ją spaliliśmy i wrzuciliśmy do wody. Gdy odpłynęła, w miłych nastrojach z Panią Wiiosną oraz ze śpiewem na ustach wróciliśmy do szkoły. 

    Dookoła śpiewały ptaszki i ciepło przygrzewało słoneczko.

    art. Wanda Janik

  • Młodzież zapobiega pożarom

    Młodzież zapobiega pożarom

    W dniu 1 marca 2019 roku w Remizie OSP w Gołkowicach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

    Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

    Patrycja Szewczyk - kl. 5, Krystian Bieryt - kl.6, Weronika Janeczek - kl. 6, Ewelina Pasoń - kl.6, Marlena Niemiec - kl. 7, Gabriela Bieryt - kl.7.

    Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast uczennica klasy szóstej Weronika Janeczek indywidualniue zdobyła IV miejsce.

    Serdecznie gratulujemy.

  • Bezpieczeństwo na wsi

    Bezpieczeństwo na wsi

    28 lutego 2019 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa  oraz obejrzeli prezentację multimedialną, która miała na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa.

    By zapobiec groźnym sytuacjom, przedstawiony został apel „Bądź bezpieczny- uważaj, gdzie się bawisz”. Opisano miejsca, gdzie bawić się nie należy- np. magazyny z narzędziami, miejsca pracy maszyn.

    Uczniowie zapoznani zostali również z wieloma poradami dotyczącymi ich bezpieczeństwa. Oto kilka z nich: nie baw się w pobliżu maszyn, nie wchodź w drogę pojazdom publicznym, nie obsługuj samodzielnie maszyn rolniczych, nie siadaj na przyczepach i elementach maszyn rolniczych.

    W końcowej części spotkania ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpiecznie na wsi mamy, maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Chętni uczniowie mogą wykonać pracę plastyczną w formacie A3, dowolną techniką. Termin składania prac: do 15 marca. Te najlepsze przekazane zostaną do etapu wojewódzkiego.

    Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie!

  • Konkurs Pieśni Religijnej

    Konkurs Pieśni Religijnej

    W dniu 26 lutego uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Konkursie Pieśni Religijnej w Przysietnicy. Po raz kolejny nasza uczennica, tym razem Sandra Rams zdobyła w kategorii wiekowej klas 7-8 Szkoły Podstawowej i Gimnazjum I miejsce śpiewając pieśń pt."List do Boga". Natomiast Magdalena Adamczyk zajęła III miejsce w pieśni "Być bliżej Ciebie chcę".

    W kategorii klas 4-6 Szkoły Podstawowej wyróznienie otrzymała Weronika Janeczek w pieśni "Przyjdź jak deszcz".

    Organizatorom konkursu dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałe nagrody.

  • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020

    Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020

    OGŁOSZENIE

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu
    ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2019/2020

    1. Do klasy pierwszej - rocznik 2012 - od dnia 25 lutego 2019 r. do dnia 3 marca 2019 r.
    2. Do Oddziału Przedszkolnego - rocznik 2013
    • od dnia 25 lutego 2019 r. do dnia 3 marca 2019 r. – kontynuacja edukacji przedszkolnej
    • od dnia 5 marca 2019 r. do 18 marca  2019 r.- złożenie wniosku  o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

    Zapisy dokonywane będą w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Dyrektora Szkoły
     w godzinach od 8.00 do  15.00 w dni robocze.

                                                                                                                        
    Wzory druków dostępne są  w sekretariacie szkoły, lub do pobrania ze strony internetowej szkoły
    w zakładce rekrutacja po lewej stronie.

     Dyrektor Szkoły – Elżbieta Kruczek

     Przy zapisie rodzic/ prawny opiekun powinien okazać:

    1. dowód osobisty
    2. akt urodzenia dziecka
    3. numer ewidencyjny dziecka (PESEL)
    4. kartę dużej rodziny (jeżeli posiada)

    Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu  28. 02. 2019 (czwartek)
    na dzień otwarty szkoły
    . Można będzie zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

  • Bezpieczna droga - dobrze cię widzieć.

    Bezpieczna droga - dobrze cię widzieć.

    Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno - Informacyjnej "Bezpieczna droga - dobrze cię widzieć", współfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. 

    W ramach kampanii uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji na których umieszczono "7 odblaskowych rad drogowych". 

    Wychowawcy przeprowadzili z uczniami ciekawe zajęcia na temat roli odblasków w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. powyzszą tematykę, dzieci utrwaliły podczas oglądania specjalnie przygotowanych filmów animowanych. 

    Mamy nadzieję, iz podjete działania pozwoliły uczniom poszerzyć i utrwalić sobie wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.

    art. Józefa Wnęk

  • Integracyjny bal karnawałowy

    Integracyjny bal karnawałowy

    W  dniu 9 lutego  2019 roku odbył się w naszej szkole Bal karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców Gabonia. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć min: wróżki, królewny, księżniczki, piratów, piłkarzy, ... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. 

    Wszyscy uczestnicy balu bawili się znakomicie, przy rytmach różnorodnej muzyki - były pociagi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił że żadne dziecko sie nie nudziło. 

    Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych balowych strojów.

    Kolejny bal karnawałowy już za rok!! Serdecznie zapraszamy.

    art. Lucyna Krzak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
    Gaboń 67
    33-388 Gołkowice

  • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć