• PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KL.4-6

  PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KL.4-6

  W poniedziałek, w Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu, odbył się turniej piłki ręcznej uczniów klas 4 - 6 (etap gminnych eliminacji). Chłopcy zajęli trzecie miejsce, a dziewczęta pierwsze. Zarówno męska reprezentacja SP 2 w Starym Sączu, jak i nasze dziewczęta, będą reprezentować gminę Stary Sącz w rozgrywkach międzygminnych, które już niebawem w Łącku. 

 • TURNIEJ STRZELECKI W BARCICACH

  TURNIEJ STRZELECKI W BARCICACH

  Bardzo dobry występ reprezentantów naszej szkoły podczas VII Turnieju Strzeleckiego upamiętniającego Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych.
     W piątek, 28 lutego, dzięki nieocenionej pomocy rodziców (serdeczne podziękowania dla mamy Patrycji i Oliwii), mogliśmy wziąć udział w rywalizacji kilkudziesięciu zespołów strzeleckich na strzelnicy w Barcicach.
     Znakomicie zorganizowana impreza przypadła nam do gustu. Wziąwszy pod uwagę uzyskane rezultaty, można rywalizację okrzyknąć wspaniałymi zawodami. W klasyfikacji indywidualnej dwukrotnie stawali na podium uczniowie Szkoły Podstawowej im 1.PSP AK w Gaboniu. W grupie juniorów młodszych trzecia była Patrycja Szewczyk, a w klasyfikacji juniorów drugie miejsce zdobyła Oliwia Tokarczyk.  Na dodatek drużynowo nasza ekipa również znalazła się na podium.
     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę. Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć w późniejszym terminie.

  M.Mamak

 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021

  OGŁOSZENIE

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu
  ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021

  1. Do klasy pierwszej – rocznik 2013 od dnia 25 lutego 2020 r. do dnia
   3 marca 2020 r.
  2. Do Oddziału Przedszkolnego – rocznik 2014
  • od dnia 25 lutego 2020 r. do dnia 3 marca 2020 r. – kontynuacja edukacji przedszkolnej
  • od dnia 5 marca 2020 r. do 18 marca  2020 r.- złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

  Zapisy dokonywane będą w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Dyrektora Szkoły                              

   w godzinach od 8.00 do  15.00 w dni robocze                                                                                                                     
  Wzory druków dostępne są  w sekretariacie szkoły, lub do pobrania ze strony internetowej szkoły w zakładce rekrutacja 2020/2021.

   

                                                                                  Dyrektor Szkoły – Piotr Wańczyk

   

   Przy zapisie rodzic/ prawny opiekun powinien okazać:

  1. dowód osobisty
  2. akt urodzenia dziecka
  3. numer ewidencyjny dziecka (PESEL)
  4. kartę dużej rodziny (jeżeli posiada)

   Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 28. 02. 2020 (piątek) na dzień otwarty szkoły. Można będzie zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

 • PĄCZKI KUPUJESZ- ŚRODOWISKO RATUJESZ

  PĄCZKI KUPUJESZ- ŚRODOWISKO RATUJESZ

  20 lutego odbył sie w naszej szkole kiermasz paczków, z którego środki finansowe zostaną przeznaczone na realizację zaplanowanych działań: "Ziemia- zielona wyspa"- założenie ogródka, sadzenie drzew i krzewów. Wszystko w ramach międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała".

 • TURNIEJ WALENTYNKOWY

  TURNIEJ WALENTYNKOWY

  W minionym tygodniu odbył się walentynkowy turniej siatkarski par mieszanych. Zawody rozgrywane były w naszej ładnej sali gimnastycznej na dwóch boiskach jednocześnie i w dwóch kategoriach wiekowych. Osobno rywalizowali uczniowie klas 4-6, a osobno klas 7-8.
  Zawody przebiegały w miłej i wesołej atmosferze, nie brakowało wielu ciekawych akcji i związanych z grą emocji. Oczekujący na swoje mecze uczestnicy imprezy realizowali się w roli kibiców lub tancerzy – o muzykę zadbał DJ Krystek :)

  MamY nadzieję, że miło spędzony czas pozytywnie wpłynie na dokonywane przez młodzież wybory dotyczące aktywności fizycznej w czasie wolnym. Zaangażowanie i pasja jaka towarzyszyła grającym napawają optymizmem. „Szkoda, że nie udało się zaangażować w rozgrywki większej społeczności uczniowskiej” – podsumowuje turniej organizator, p. Maciej Mamak.


  W turnieju wzięli udział:

  Natalia Godoń/ Szymon Tokarczyk, Wiktoria Kurzeja / Dawid Bieryt, Dagmara Wnęk / Hubert Czyżycki, Justyna Krupa / Kacper Pierzchała, Aurelia Pogwizd / Filip Łatka, Karolina Biryt / Łukasz Biryt, Justyna Job / Szymon Kozieński, Angelika Maciuszek / Krystian Ćwiklik (w grupie młodszej),
  Karolina Dara / Artur Szumacher, Aleksandra Kozieńska / Kamil Godoń, Karolina Czyżycka / Kacper Tudaj, Ewelina Pasoń / Kacper Król, Justyna Pierzchała / Zbigniew Oleś, Martyna Zielińska / Stanisław Sutor (w grupie uczniów starszych).

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W dniu 21.01.2020 r.w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i  klas   I-III. Na początku głos zabrał pan dyrektor, mgr Piotr Wańczyk, witając zacnych gości, złożył im życzenia. Głos zabrała również pani sołtys, Maria Król. Następnie babcie i dziadkowie obejrzeli ,,Jasełka” w wykonaniu uczniów ze starszych klas pod kierownictwem pani mgr Haliny Cabała i krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci klas ,,0 – III”. Potem goście zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez organizatorów. Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Z.Florek

 • KONKURS O PARKACH KRAJOBRAZOWYCH

  KONKURS O PARKACH KRAJOBRAZOWYCH

  14 lutego 2020r. odbył się już drugi- gminny etap konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski." Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Bieryt Gabriela i Tutaj Kinga z klasy ósmej oraz Bieryt Krystian i Krupa Julia z klasy siódmej. Reprezentacji należą się ogromne brawa, gdyż zajęli zaszczytne drugie miejsce. BRAWO !!!👏👏👏

 • TWOJE BEZPIECZEŃSTWO ZALEŻY RÓWNIEŻ OD CIEBIE

  TWOJE BEZPIECZEŃSTWO ZALEŻY RÓWNIEŻ OD CIEBIE

  11 lutego 2020 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji promującej bezpieczeństwo na wsi, prowadzonej przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa  oraz obejrzeli prezentację multimedialną, pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, która miała na celu uświadomienie zagrożeń występujących na terenie gospodarstwa.

              Prezentacja składała się z pięciu misji. W trakcie pierwszej dowiedzieliśmy się jak rozpoznawać niebezpieczne narzędzia i maszyny do produkcji rolniczej, druga misja opowiadała o zwierzętach gospodarskich i sposobach ich traktowania. Potem odwiedziliśmy niebezpieczne miejsca w gospodarstwie oraz przypomniano nam zasady poruszania się po drodze. Nagrodą z ukończenie wszystkich misji stała się wiedza, która pozwala na ochronę tego, co dla nas najważniejsze- życia.

         W końcowej części spotkania ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpiecznie na wsi-  nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Chętni uczniowie mogą wykonać pracę plastyczną w formacie A3, dowolną techniką. Termin składania prac: do 20 lutego.

             Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie!

 • Żegnamy Cię Olivko ...

  Żegnamy Cię Olivko ...

  Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:

  Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło.

  J.Kochanowski Tren VIII

  Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o odejściu od nas  jedenastoletniej Olivki Głębockiej, która od sześciu lat zmagała się z chorobą. Byliśmy świadkami  podejmowanej przez nią codziennie heroicznej walki o życie. Podziwialiśmy jej niebotyczną poznawczą pasję, kreatywność, zdolności organizacyjne, a przede wszystkim odpowiedzialność. Żegnamy wzorową uczennicę, wartościowego człowieka, kochaną koleżankę, wierną przyjaciółkę, małą „Olcię”… Zawsze będziesz żyła w naszej pamięci!

  Składamy wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy w ciężkich chwilach dla rodziców i najbliższej rodziny.

                                                             Społeczność szkolna

 • Sukces siódmoklasistek ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu

  Sukces siódmoklasistek ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu

  Weronika Janeczek oraz Aneta Rams, uczennice Szkoły Podstawowej im. 1PSP AK w Gaboniu, znalazły się w grupie utalentowanej młodzieży z województwa małopolskiego.  Uczęszczające do klasy VII dziewczęta będą reprezentować gminę Stary Sącz w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Weronika- w Małopolskim Konkursie Matematycznym, Aneta- w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Sukces jest tym większy, że obie uczennice to siódmoklasistki. Za nimi już dwa etapy konkursów- szkolny i rejonowy, przed nimi ostatni- etap wojewódzki. 

      Konkursy kuratoryjne mają na celu m.in. promowanie talentów, wzmacnianie twórczego działania uczestników oraz wskazanie najlepszych w danej dziedzinie uczniów. Od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, wyłaniając kreatywną i ambitną młodzież.

      Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem laureatem konkursu przedmiotowego może zostać uczeń, który spełni dwa wymogi: uzyska bardzo wysoki wynik punktowy oraz znajdzie się w limitowanej grupie startujących. Tytuł finalisty otrzymuje uczeń, który w tym etapie uzyska minimum 50% punktów możliwych do zdobycia. Dlatego też za najbardziej prestiżowe uznaje się właśnie konkursy przedmiotowe. Uzyskanie w nich tytułu laureata wiąże się ze zwolnieniem z właściwej części egzaminu końcowego oraz podjęciem nauki w wybranej szkole ponadpodstawowej na terenie całego kraju. Finalista z kolei otrzymuje określoną w systemie rekrutacyjnym ilość punktów, co w rezultacie także pozwala na rozpoczęcie nauki w wymarzonej placówce.

      Tym bardziej cieszy sukces obu uczennic. Czekamy na to, co pokażą w kolejnym etapie konkursu, gratulując im równocześnie tego, że zaszły tak daleko.

 • BOŻONARODZENIOWE KONKURSY

  BOŻONARODZENIOWE KONKURSY

  Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt religijnych obchodzonych w całej Polsce. Zwyczaje świąteczne obejmują wiele elementów. Wykonuje się stroiki świąteczne, podłaźniczki, ozdoby choinkowe, szopki, śpiewa się kolędy i pastorałki . Mieszkańcy Gabonia ze względu na położenie wsi czerpią inspiracje zarówno z tradycji lachowskiej jak i góralskiej. Wychodząc naprzeciw artystycznym zdolnościom uczniów, zorganizowano w naszej szkole następujące konkursy: „Tradycyjna ozdoba bożonarodzeniowa” oraz konkursy związane z Orszakiem Trzech Króli. Był to konkurs plastyczny- „Anieli grają, króle witają”, poetycki- „Dzisiaj w Betlejem”, artystyczny- „Stwórz szopkę własnego pomysłu”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, wyróżniono następujące osoby: Aleksandra Kozieńska, Artur Szumacher, Sebastian Szumacher, Alicja Rusin, Karolina Dara, Kinga Tudaj, Kinga Bieryt, Weronika Janeczek, Izabela Rusin, Michał Rams, Emilia Kozieńska, Jan Ćwiklik, Krzysztof Kunicki, Dominika Arendowska, Angelika Maciuszek, Jakub Stępka, Szymon Kozieński, Maja Sychowska, Nisi Peciak, Justyna Rams, Daniel Psonak, Oliwia Tokarczyk, Szymon Tokarczyk, Julia Sutor. Ponadto nagrody  ufundowane przez Fundacę Rozwoju Sądecczyzny, posłankę Urszulę Nowogórską oraz siostry Klaryski zdobyły: Aleksandra Kozieńska (I miejsce), Kinga Bieryt (II miejsce), Karolina Dara (wyróżnienie).

  M.Zaryczny

 • MIĘDZYGMINNE ZAWODY DZIEWCZĄT W KOSZYKÓWCE

  MIĘDZYGMINNE ZAWODY DZIEWCZĄT W KOSZYKÓWCE

  W minionym tygodniu uczennice naszej szkoły z klas 4-6 wzięły udział w międzygminnych zawodach koszykówki, które odbywały się w Łącku. Po dzielnej walce i dużym zaangażowaniu w grze obronnej, a także wielu składnych akcjach ofensywnych, zajęliśmy II miejsce. Wygrana zasłużenie przypadła drużynie gospodarzy, życzymy im powodzenia w dalszym etapie rozgrywek - w mistrzostwach powiatu nowosądeckiego.

 • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA ...

  CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA ...

  Święta tuż tuż, a u nas w szkole sala gimnastyczna zamieniła się w bajkową krainę. Wśród przepięknych świątecznych dekoracji obchodziliśmy dzisiaj szkolną Wigilię. Pod przewodnictwem pana dyrektora, nauczyciele,  uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, a także emeryci, wszyscy zebraliśmy się przy wspólnym stole. Były przepięknie przygotowane jasełka, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem,  przybyły nawet zeszłoroczne absolwentki naszej szkoły, by dla nas zagrać i razem z nami pośpiewać  (za co im serdecznie dziękujemy). W miłej atmosferze rozstaliśmy się, życząc sobie wzajemnie spokojnych, radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. 

  Wam również tego życzymy!  Do zobaczenia i usłyszenia w 2020!

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY SKO

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY SKO

  12 grudnia  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyło się podsumowanie XV edycji  Międzyszkolnego  Konkursu Plastycznego SKO pod hasłem „Oszczędzam na podróż do…”. Najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace zostały wyróżnione. W gronie laureatów znalazło się 14 uczniów z naszej szkoły:

  Klasa I        

  Justyna Rams, Maja Sychowska, Emilia Kozieńska, Paweł Gałysa  i Karol Giza.          

  Klasa II       

  Izabela Rusin, Julia Stępka, Jan Głębocki, Mateusz Niemiec i   Kacper Dobosz.                                                                                  

  Klasa IV   

  Mariola Biryt i  Bartosz Krupa.           

  Klasa V   

  Olivia Głębocka i Alicja Rusin.

  Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez  prezesa Banku Spółdzielczego w Starym Sączu, pana Wojciecha  Kulak, za co serdecznie dziękujemy.

  W.Janik

 • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  Miło nam poinformować, że grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Są to:

  - Martyna Zielińska, Justyna Pierzchała, Weronika Janeczek (Konkurs Przedmiotowy z Matematyki)

  - Kamil Godoń, Łukasz Godoń (Konkurs Przedmiotowy z Geografii  oraz Historii)

  - Aneta Rams (Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego).

  Wkrótce pojawią się wyniki, wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy zakwalifikowania do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu, a tam uzyskania tytułu finalisty lub laureata.

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM GRABOWSKIM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOŁKOWICACH

  SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM GRABOWSKIM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOŁKOWICACH

  5 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego, wraz z wychowawczynią- panią Zofią Florek i bibliotekarką- Lucyną Krzak,  uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Andrzejem Grabowskim. Zgromadzeni  mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście pisarza. Na początku opowiadał o swoich wspomnieniach, recytował swoje wiersze, a następnie zapoznał dzieci z treścią książki pt. „Niezwyciężony Zajączek Edzio”.

     Po zakończeniu oficjalnej części spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książki z autografem pisarza. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i  miłe przyjęcie nas w bibliotece.

  L.Krzak

 • MIKOŁAJKOWE ATRAKCJE

  MIKOŁAJKOWE ATRAKCJE

  Dzisiejszy dzień upłynął w naszej szkole pod znakiem mikołajkowych atrakcji. Rano zjawił się nie jeden- ale dziesiątki Mikołajów, w ramach ogłoszonej przez samorząd akcji: „Kto przebrany- niepytany”. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, a klasą, w której było najwięcej przebranych osób, okazała się klasa V.

    Na jednej z lekcji zaskoczył nas Mikołaj- w tej roli wystąpił przewodniczący samorządu, Krystian Bieryt, który rozdawał wszystkim lizaki.

    Potem nastąpiły Mikołajki klasowe, wszyscy obdarowywali się nawzajem prezentami, a co najważniejsze, nikt ni został z pustymi rękami. Warto w tym miejscu wspomnieć, że członkowie Szkolnego Koła Caritas pomyśleli nie tylko o uczniach naszej szkoły i zaplanowali na dzisiejszy dzień odwiedziny w domach osób i dzieci niepełnosprawnych w celu przekazania im paczek mikołajkowych.

    Pod koniec dnia zebraliśmy się w jednej z sal lekcyjnych, by oglądnąć świąteczny film.

    Dzień minął szybko, atrakcji było co niemiara. Za wszystko dziękujemy!

 • KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  W minionym tygodniu, 25 listopada,  odbyły się gminne rozgrywki w koszykówce klas starszych. Nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami ze szkół w Starym Sączu: SP1 i SP2 oraz Przysietnicy. Zacięta rywalizacja i ambitna postawa nie wystarczyły, aby zwyciężyć w turnieju i w kolejnym etapie zagrają dziewczyny ze SP 2 i chłopcy z Przysietnicy. Życzymy im powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji, a naszym siódmo- i ósmoklasistom gratulujemy bardzo dobrego występu. 

     Natomiast czwartego grudnia, w gminnym turnieju koszykówki, miała miejsce rywalizacja dziewcząt i chłopców z klas 4 – 6. Zawody również odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu. Jedni i drudzy walczyli dzielnie. Być może tak mobilizująco podziałał obejrzany tuż przed turniejem spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Dziewczyny w jednym pojedynku zmierzyły się nawet z „Czerwonymi Koszulami” – taki kolor sportowych koszulek miały koleżanki z SP nr 2 :)

     Poza walecznością, ważne też były doskonalone na lekcjach wychowania fizycznego umiejętności. Zwłaszcza skuteczność rzutów zdecydowanie lepiej prezentowała się wśród dziewcząt, co finalnie pozwoliło im zwyciężyć w turnieju. Chłopcy zajęli trzecie miejsce. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i świetną atmosferę podczas zmagań, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rozgrywek.

  M.Mamak

 • PAMIĘTAJMY, ŻE WARTO POMAGAĆ

  PAMIĘTAJMY, ŻE WARTO POMAGAĆ

           Pamiętajmy, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innym.

  Jan Paweł II

     W dniu 27.11.2019r. członkowie SKC wraz z opiekunami zorganizowali akcję „Andrzejkowe ciasteczka”. Sprzedawane było ciasto, które upiekli rodzice uczniów. Udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu wzięli nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

           Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na paczki mikołajkowe dla niepełnosprawnych z naszej wsi.

           Szkolne Koło Caritas, wraz z opiekunami, dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do tego szczytnego dzieła.

  Pamiętajmy, że warto pomagać!

 • WARSZTATY PT. "FOLUSZNICTWO I WZORNICTWO"

  WARSZTATY PT. "FOLUSZNICTWO I WZORNICTWO"

  W środę, 21 listopada, kilka klas z naszej szkoły miało okazję wziąć udział w prelekcji na temat folusznictwa. Dowiedzieliśmy się na czym polega folowanie sukna, poznaliśmy też historyczne korzenie tego typu tkactwa na terenie Polski. Obejrzeliśmy wytwory tego rodzaju produkcji rzemieślniczej, a na koniec sami dostaliśmy kawałek wełny, z której wykonaliśmy bransoletki i ozdoby do włosów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu
  Gaboń 67
  33-388 Gołkowice

 • (0-prefix)18 446 32 60

Galeria zdjęć