22 kwietnia na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole w związku z przerwą świąteczną uroczystości poświęcone temu Dniowi zostały przesunięte na 30 kwietnia. Do obchodów uczniowie przygotowywali się przez ostatnie dwa tygodnie.
W ramach święta zorganizowano międzyklasowy turniej wiedzy ekologicznej. Zgodnie z podanym regulaminem obejmował on tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska: w szczególności dotyczył zagadnień dotyczących segregacji śmieci, recyklingu, alternatywnych źródeł energii i ich wykorzystania oraz form ochrony środowiska występujących na terenie Polski. Trzyosobowe drużyny klasowe rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza – uczniowie oddziałów ,,0” – 3 i starsza – uczniowie klas IV – VIII. Zwycięzcami konkursu wśród drużyn młodszych, została klas III, natomiast wśród starszych, klasa VI. Poza turniejem wiedzowym, uczniowie przez ostatni tydzień zbierali baterie oraz makulaturę, czyli odpady, które można ponownie wykorzystać poddając recyklingowi. Ich działania są zaskakujące. Zebrali 1227 kg makulatury oraz 6144 szt. zużytych baterii. Najwięcej makulatury zebrali: Kozieński Szymon – kl. IV, Pasoń Ewlina – kl. VI, Pasoń Paweł – kl. V oraz Pasoń Karolina- kl. VIII. Każdy z tych uczniów przyniósł po 70 kg. Z kolei najwięcej baterii zebrała Szewczyk Patrycja z klasy V– 1338 szt. oraz Ru'nieece Peciak z oddziału ,,0” – 698 szt. Wszyscy uczniowie za swe osiągnięcia otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor. Ponadto wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zadanie dodatkowe, aby w tym dniu założyć na siebie ubiór w odcieniach zieleni. Uczniowie podeszli do wszystkich postawionych im zadań bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem.
Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć krótką inscenizację pt ,,Wiosenny spacerek Krystianka”. Montaż słowno- muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy VII i VI, a reżyserem jego była uczennica klasy VII – Marlena Niemiec. Inscenizacja w sposób krótki lecz bardzo treściwy porusza tematy dbania o naszą Matkę Ziemię.
Z pewnością podjęte przez uczniów naszej społeczności działania na długo pozostaną w ich pamięci, nie tylko ze względu na nagrody, zabawę czy rywalizację, ale przede wszystkim przez nawyki dbania o środowisko naturalne, które miejmy nadzieję będą stawały się coraz ważniejsze i będą znajdowały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.