III Mistrzostwa Pierwszej Pomocy i trzeci raz drużyna reprezentująca naszą szkołę stanęła na podium. To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz miłośników ratownictwa i pierwszej pomocy. Tegoroczna edycja okazała się dla naszej drużyny szczególnie udana, bowiem, podobnie jak dwa lata temu, zdobylismy I miejsce. W zawodach wzięło udział 10 drużyn, które miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w zróżnicowanych warunkach. Uczestnicy mieli do pokonania 10 stacji, z czego 3 były stacjami pokazowymi, 1 testową, a pozostałe 6 praktycznymi. Każda z tych stacji wymagała nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Stacje praktyczne były szczególnie trudne, ponieważ wymagały szybkiego podejmowania decyzji i skutecznego działania w sytuacjach stresowych. Nasza drużyna- Emilka Kurzeja, Ania Rams i Julia Sutor- przygotowana przez panią Sylwię Kotas, doskonale poradziła sobie z zadaniami, co pozwoliło nam zdobyć cenne punkty. Stacja testowa była natomiast nie lada wyzwaniem, ale dzięki wcześniejszym przygotowaniom i zaangażowaniu całego zespołu, udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Warto podkreślić, że atmosfera podczas Mistrzostw była bardzo pozytywna. Uczestnicy, mimo rywalizacji, dzielili się doświadczeniami i wspierali nawzajem. To pokazuje, jak ważne są takie wydarzenia, które nie tylko promują umiejętności ratownicze, ale również budują wspólnotę wśród pasjonatów pierwszej pomocy. Zwycięstwo w III Mistrzostwach Pierwszej Pomocy to dla nas ogromny sukces i potwierdzenie, że ciężka praca oraz determinacja przynoszą efekty. Już teraz zaczynamy myśleć o przyszłorocznej edycji, gdzie z pewnością będziemy chcieli obronić tytuł mistrza. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe wydarzenie i gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Uczennica naszej szkoły finalistką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego i biologii
Uczennica klasy ósmej, Julia Sutor, osiągnęła ogromny sukces, zostając finalistką dwóch prestiżowych konkursów przedmiotowych – Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Julia wzięła równiez udział w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Te niezwykłe osiągnięcia świadczą nie tylko o jej wybitnych zdolnościach intelektualnych, ale również o ogromnym zaangażowaniu i pasji do nauki.
Finalista konkursu przedmiotowego to wyróżnienie, które potwierdza wszechstronność oraz pracowitość tych, którzy je otrzymują. Julia, mimo młodego wieku, wykazuje dojrzałość w podejściu do nauki, co czyni ją wzorem do naśladowania dla innych uczniów. Jej sukcesy pokazują, jak ważne są pasja, determinacja i konsekwentna praca w dążeniu do celów.
Julia, dzięki swoim sukcesom, ma teraz szansę na uzyskanie stypendium, które może pokryć część kosztów jej dalszej edukacji. Wiele szkół średnich, zwłaszcza w dużych miastach, oferuje specjalne programy stypendialne dla uczniów, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w nauce.
Dodatkowo, wiele szkół średnich oferuje programy zwrotu kosztów nauki lub dofinansowania, co stanowi ogromną pomoc dla uczniów, którzy marzą o kontynuowaniu edukacji w prestiżowych placówkach. Tego rodzaju wsparcie finansowe może znacznie ułatwić naszej uczennicy dostęp do najwyższej jakości edukacji, umożliwiając jej rozwój na jeszcze wyższym poziomie.
Serdecznie gratulujemy Julce oraz jej opiekunom naukowym: pani Iwonie Łukasik i pani Sylwii Kotas!!!
Dzień bez plecaka w szkole – obchodzony na powitanie wiosny
Pierwszy dzień wiosny to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a uczniowie, spragnieni wiosennej radości, chętnie biorą udział w nietypowych obchodach. Jednym z powracających wydarzeń w naszej szkole jest Dzień bez plecaka.
Pomysł na ten nietypowy dzień zrodził się z chęci oderwania się od codziennych obowiązków szkolnych i nadania pierwszemu dniu wiosny odrobiny szaleństwa. Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły, nie niosąc ze sobą tradycyjnych plecaków, a zamiast nich – różnorodne, kreatywne torby czy pojemniki. Można spotkać uczniów z książkami w koszykach, walizkach, torbach sportowych, a nawet w… wózkach dziecięcych. Liczy się pomysłowość, zabawa i radość z wiosennego świętowania.
Dzięki Dniu bez plecaka dzieci uczą się, że czasami warto zrezygnować z rutyny i spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. To także doskonała okazja do przypomnienia o wiośnie – porze roku, która obdarza nas świeżością, energią i nowymi pomysłami.
Dzień Liczby Pi w naszej szkole.
14 marca to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników matematyki – obchodzimy wtedy Dzień Liczby Pi! W naszej szkole również świętowaliśmy ten niezwykły dzień, pełen ciekawych zabaw i zagadek matematycznych.
Obchody rozpoczęły się od krótkiej prezentacji o liczbie Pi. Dowiedzieliśmy się, że jest to jedna z najważniejszych liczb w matematyce, a jej wartość wynosi w przybliżeniu 3,14159. Poznaliśmy też różne ciekawostki, takie jak rekord w zapamiętywaniu cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz to, że 14 marca to także urodziny słynnego fizyka Alberta Einsteina!
Po części teoretycznej przyszedł czas na konkursy i zabawy. Uczniowie rozwiązywali matematyczne łamigłówki Była także „Słodka Pi-niespodzianka” – czyli wypieki w kształcie symbolu π przygotowane przez uczniów.
Dzień Liczby Pi okazał się świetną okazją do nauki przez zabawę. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także przekonali się, że matematyka może być fascynująca i pełna niespodzianek! Już nie możemy się doczekać kolejnych obchodów tego święta w przyszłym roku.
1
Powiatowe zawody pływackie
Znakomity wynik i sukces uczennicy naszej szkoły. Zosia Król z kl. V zajęła 1. miejsce w powiatowych zawodach pływackich (V Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Pływaniu Indywidualnym). Zosia startowała na dystansie 50m stylem dowolnym. O końcowym wyniku zadecydowały setne sekundy, więc rywalizacja była zacięta. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Tym samym nasza Zosia awansowała do zawodów wojewódzkich. Trzymamy mocno kciuki!
Dzień Kobiet 2025
Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które co roku obchodzone jest 8 marca. W naszej szkole jest to szczególny dzień pełen radości, uśmiechów i miłych niespodzianek dla wszystkich dziewczynek oraz nauczycielek.
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie przygotowują różne atrakcje. Chłopcy składają życzenia swoim koleżankom z klasy i wręczają im drobne upominki, takie jak kwiaty czy czekoladki.
W niektórych klasach organizowane są także klasowe poczęstunki, gdzie uczniowie wspólnie świętują, delektując się słodkościami. Nauczyciele dbają o to, aby atmosfera tego dnia była wyjątkowa.
Dzień Kobiet w naszej szkole to nie tylko okazja do świętowania, ale także do wyrażenia szacunku i wdzięczności wobec wszystkich kobiet. To dzień pełen pozytywnej energii, serdeczności i wzajemnej życzliwości, który na długo pozostaje w pamięci uczniów.
Dzieci dzieciom
Miło nam poinformować, że klasa IV przygotowała dla swoich najmłodszych kolegów i koleżanek niespodziankę. Uczniowie, w ramach recyclingu połączonego z szeroko pojętą edukacją, wykonali pomoce naukowe. Były kształty, puzzle, kwadraty z liczbami, kurka do nauki alfabetu, meduza wspierającą motorykę małą oraz magiczne pudełko z samogłoskami. Nauka, zabawa i uśmiechy na twarzach... Czego chcieć więcej?
3
XI Turniej Strzelecki w Barcicach
Zawody w strzelectwie sportowym oraz pokonywanie toru przeszkód na czas zostały zorganizowane po raz jedenasty. Jak co roku zgromadziły wielu uczestników, gdyż poza aspektem sportowym był też wydźwięk patriotyczny, bowiem 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych... Poza wspomnianymi konukrencjami sportowymi, w formie toru zwinnościowego, reprezentanci szkół wykazywali się precyzją i koncentracją, celując do tarcz z odległości 10 m z karabinka sportowego. Rywalizacja w strzelectwie sportowym stała na wysokim poziomie, więc tym bardziej cieszy nas, że w klasyfikacji indywidualnej chłopców na najniższym stopniu podium stanął Kacper Rams, który zajął trzecie miejsce. Gratulujemy! Znakomicie na torze przeszkód wypadł również Michał Rams z kl. 7, który "wykręcił" najlepszy czas spośród wszystkich (niemal 50) uczestników. Jednak jemu zabrakło więcej punktów w konkurencji strzeleckiej, aby również znaleźć się na podium w kategorii uczestników starszych.
Tor przeszkód dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i publiczności. Uczestnicy musieli pokonać szereg trudnych przeszkód, wykazując się siłą, zwinnością i determinacją. Szczególne uznanie zdobyli właśnie chłopcy z naszej szkoły, którzy uzyskali dwa najlepsze czasy. Warto wspomnieć, że zawody zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Jacek Lelek, wraz z burmistrzem przybyli: przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Stawiarski, a także poseł na sejm, Patryk Wicher. Ponadto wśród gości znaleźli się: Prezes Zarządu Polska Grupa Rybna, Piotr Stawiarski oraz Prezes Stowarzyszenia Strzelecko – Kolekcjonerskiego „Gun four fun”, Andrzej Ostrówka. Wszyscy dostojni goście w swoich przemówieniach pogratulowali uczestnikom sportowej postawy, wskazywali na ogromną rolę znajomości historii, a szczególnie na kształcenie postawy patriotyzmu. Podczas ceremonii zakończenia wręczali nagrody zwycięzcom. Ponadto uczniowie ze szkoły w Barcicach przygotowali montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym, upamiętniający Dzień Żołnierzy Wyklętych. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i stanowił wzruszający akcent imprezy.
Zawody były udanym wydarzeniem, które dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Zacięta rywalizacja, wysoki poziom sportowy oraz patriotyczny akcent w postaci montażu słowno-muzycznego sprawiły, że był to miło spędzony czas dla wszystkich uczestników i widzów. Serdeczne podziękowania składamy osobom zaangażowanym w organizację logistyczną podczas tej wycieczki, a więc rodzicom Kacpra i dziadkom Destiny z kl. V. Naszą szkołę reprezentowali: Destiny Peciak, Kacper Rams, Emilia Kozieńska - w kat. młodszych juniorów. A wśród starszych rywalizowaliśmy w składzie: Julia Bober, Michał Rams, Filip Piętka.
Pierwsze sukcesy w konkursach historycznych
Od listopada bieżącego roku szkolnego część uczniów naszej szkoły przygotowywała się do udziału w konkursach historycznych. W grudniu, wszyscy uczniowie klas od V do VIII, przystąpili do trzeciej edycji gminnego konkursu pt. „Stary Sącz, wiem, gdzie mieszkam”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się siedem osób: Julia Sutor, Jan Ćwiklik z klasy 8, Dominika Arendowska, Kamila Florek z klasy 7, Emilia Kozieńska, Antoni Wójcik z klasy 6 i Agata Szumacher z klasy 5. Niezwykle trudne zmagania podjęli nasi uczniowie 18 lutego przystępując do testu wiedzy o Starym Sączu. Spośród stu uczestników została wyłoniona finałowa „ dziesiątka”, w której znalazła się nasza uczennica Dominika Arendowska Finał odbędzie się 8 kwietnia.
Jednocześnie trwały przygotowania do konkursu pt. „Moje Miasto -Moja Duma, Mój Region -Moja Duma” uczennicy klasy 7 – Izabeli Rusin. Iza przeszła pomyślnie etap szkolny i rejonowy oraz została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się pod koniec kwietnia.
Uczennicom gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.
2
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego rokrocznie obchodzony jest jako Dzień Języka Ojczystego. Jest to dzień na uświadomienie sobie roli języka polskiego w życiu każdego Polaka. W tym roku każda z klas uczestniczyła w quizach, zabawach i potyczkach językowych na lekcji języka polskiego. Najlepszymi z ortografii okazali się: Patrycja Pająk (kl.IV), Alicja Florek (kl.V), Runieece Peciak (kl.VI), Dominika Arendowska (kl.VIII) oraz Julia Sutor (kl.VIII). Materiały do zajęć przygotował Zielonogórski Oddział Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.
2
Program ,,Aktywny Weekend''
Od kwietnia do końca listopada 2024 r. w naszej szkole realizowano program „Aktywny Weekend”. W ramach tego programu odbywały się zajęcia ruchowe w formie gier i zabaw oraz rywalizacji drużynowej. Zajęcia te przyczyniły się do doskonalenia umiejętności techniki z zakresu zespołowych gier sportowych.
Kolejnym działaniem stało się organizowanie festynów rekreacyjno - sportowych mających na celu promocję zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim zachęcenia zarówno dzieci jaki i młodzieży oraz dorosłych do spędzania czasu w ruchu. Dodatkowym celem było uświadomienie uczniom, że szkoła może być miejscem spotkania z rówieśnikami i spędzenia czasu w tzw. „zdrowy sposób”.
Poza zaangażowaniem w program kilkudziesięciu osób, nie patrząc na liczbę zdobytych punktów, zwycięstw i porażek, ani nawet nie licząc pojedynków, w których rywalizowaliśmy, nasza szkoła zyskała niesamowity przywilej jakim okazała się kwota niemal 25 tysięcy złotych przeznaczona na poszerzenie bazy sportowej naszej placówki o nowe sprzęty.
5
Karnawał 2025
W naszej szkole odbyła się wyjątkowa zabawa karnawałowa, na którą wszyscy uczniowie czekali z niecierpliwością. Kolorowe dekoracje, migoczące balony i wesoła muzyka sprawiły, że sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą krainę radości i zabawy.
Największą atrakcją imprezy były oczywiście kostiumy! Uczniowie przyszli przebrani za swoje ulubione postacie.
Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabaw prowadzonych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie z radością uczestniczyli w konkursach, takich jak taczki czy gorące krzesła. Wszyscy bawili się znakomicie, a śmiech i radość rozbrzmiewały w całej szkole.
Po intensywnych tańcach przyszedł czas na chwilę odpoczynku i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Smakołyki, takie jak domowe ciasta, owoce i chrupiące przekąski, dodały energii do dalszej zabawy.
Zabawa karnawałowa była niezapomnianym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wspólna radość, śmiech i przyjazna atmosfera sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Już nie możemy się doczekać kolejnego karnawału!
4
Walentynki 2025!
Walentynki to wyjątkowy dzień, pełen radości i przyjaźni, który obchodzony jest 14 lutego. Dzieci z niecierpliwością czekają na ten moment, by okazać sympatię kolegom i koleżankom oraz wręczyć własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe.
Jednym z najważniejszych elementów tego dnia jest poczta walentynkowa. Już kilka dni wcześniej uczniowie przygotowują kartki, które wrzucają do specjalnej skrzynki. W Walentynki przedstawiciele samorządu szkolnego rozdzielają listy i dostarczają je adresatom. Otrzymanie takiej kartki to miła niespodzianka, a czasem nawet tajemnicza zagadka – od kogo pochodzi wiadomość?
Walentynki to dzień pełen uśmiechu, dobrej zabawy i serdecznych gestów. Dzięki takim chwilom uczniowie uczą się empatii, życzliwości i sztuki sprawiania innym radości.
Szukając zimy...
Ferie się skończyły, a śniegu jak nie było, tak nie ma. Uczniowie klasy IV i VII postanowili odnaleźć zimowe atrakcje. Nie szukali daleko. Wyruszyli na lodowisko. A tam radości, zabawie i uśmiechom nie było końca. Okazało się, że na lodzie można pobawić się w berka, czy zrobić kulig. Dla chcącego nic trudnego:)
Ma ogonek, cztery łapy...
Delegacja SU naszej szkoły odbyła niezwykłą podróż do miejsca gdzie schronienie znajdują psy, które z różnych powodów zostały pozbawione domu. Schronisko dla Psów w Nowym Sączu, bo tam dzieci wspólnie z opiekunem się udały, istnieje od 6 lat. Obecnie znajduje się tam 40 piesków, które szukają przede wszystkim miłości oraz domu.
Podczas wizyty dzieci przekazały opiekunowi schroniska zebraną karmę, akcesoria, koce, które na pewno na jakiś czas w wspomogą jego podopiecznych.
Uczestnicy mieli możliwość pospacerowania po obiekcie. Z ciekawością przyglądali się jego czterołapym mieszkańcom, którzy radosnym poszczekiwaniem próbowali zwrócić na siebie uwagę.
Uczniowie naszej szkoły bardzo byli zainteresowani pracą i funkcjonowaniem schroniska, toteż zadawali liczne pytania opiekunowi tej instytucji. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się jak można adoptować psa, jakie obowiązki spoczywają na nowym właścicielu czworonoga.
Wizyta w schronisku była ogromnym przeżyciem i wywołała wiele emocji. Prawie każde dziecko marzy o czworonożnym przyjacielu, a dla tych, którzy z wielu powodów nie mogą mieć zwierzęcia w domu, to okazja do zobaczenia sympatycznych psiaków.1
Dzień Seniora
15 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Seniora, który zgromadził liczne grono mieszkańców naszej wsi. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli Kazimierz Gizicki - zastępca Burmistrza Starego Sącz oraz Maria Król - Sołtys wsi Gaboń, którzy swoją obecnością uświetnili to wyjątkowe spotkanie. Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania przez Pana Dyrektora Piotra Wańczyka.
Dla seniorów przygotowano smaczne poczęstunki oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów, który dostarczył wielu wzruszeń i radości. Spotkanie było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także integracji i wymiany doświadczeń międzypokoleniowych.
W organizację włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich w Gaboniu, które przygotowało gorący posiłek dla wszystkich uczestników wydarzenia.
To wyjątkowe wydarzenie, pełne serdeczności i szacunku, na długo pozostanie w pamięci uczestników, podkreślając wagę wspólnoty i bliskości w naszej społeczności.
6
Kulig klasy V
W końcu zima i śnieg, na który bardzo czekaliśmy, a teraz gdy jest (nie na długo) postaraliśmy się to wykorzystać. Jeszcze ferii nie mamy a już się dobrze bawimy. Oceny wystawione, a więc troszeczkę luzu w szkole i można wyjechać z niej na jeden dzień. I tak zrobiła klasa V wraz z wychowawczynią, panem od WF-u oraz rodzicami.
W piątek 17 lutego wybraliśmy się na kulig. Ciepło ubrani, z dobrymi humorami wyruszyliśmy do Młyńczysk. Na miejscu zaczęło się od godzinnej przejażdżki saniami i zabaw na śniegu. Po kuligu upiekliśmy różne ciekawe rzeczy na ognisku, w zależności od tego „kto co chciał i co ze sobą miał” (były np. proziaki! no i oczywiście pianki- s’mores). Poczęstowano nas również pyszniutkim brownie upieczonym przez jedną z mam. Taki dzień należy zaliczyć do udanych.
Kulig okazał się bardzo atrakcyjną formą rekreacji- beztroska zabawa i odrobina emocji podczas jazdy krętymi drogami pozostawiły wiele ciekawych wrażeń. Wyjazd ten pozwolił lepiej zintegrować uczniów naszej klasy. A jak było wesoło, możecie sami zobaczyć w galerii.2
Rodzinny konkurs plastyczny „Aniołek bożonarodzeniowy”
Jak co roku, tuż przed świętami w naszej szkole zorganizowany został świąteczny konkurs ozdób bożonarodzeniowych. W tym roku tematem przewodnim były aniołki bożonarodzeniowe. Jury miało bardzo trudny wybór, gdyż wpłynęło dużo pięknych i pomysłowych dzieł.
Wszyscy uczniowie, którzy wykonali aniołki zostali nagrodzeni, a wytypowane zostały następujące osoby:
Klasy 0- 1:
Dominik Cebula, Franciszek Zajączek, Sylwester Oleś, wyróżnienie: Franciszek Dziedzic
Klasy 2-3:
Lilianna Tokarczyk, Grzegorz Kulak, Maciej Twardowski, wyróżnienie: Zuzanna Rams
Klasy 4-8:
Bartosz Kotas, Emilia Kozieńska, Daniel Psonak, wyróżnienie: Emilia Kurzeja, Karol Oleś
Wszystkie aniołki trafiły wraz z świątecznymi życzeniami do władz naszej gminy oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Dziękujemy uczniom oraz rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie przepięknych prac.
1
Świąteczny czas...
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby ten wyjątkowy czas był chwilą zatrzymania i refleksji nad tym, co najważniejsze. Niech Święta przyniosą Wam spokój ducha, harmonię w sercu i radość z bycia blisko z najbliższymi. Pamiętajmy, że prawdziwe bogactwo kryje się w relacjach i wspólnych chwilach, a miłość i dobroć, którymi się dzielimy, wracają do nas ze zdwojoną siłą. Oby nadchodzący Nowy Rok obfitował w zdrowie, pomyślność i realizację najważniejszych marzeń.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przepięknych jasełek szkolnych, które przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką p.M.Zaryczny.
Do zobaczenia w nowym roku!
14
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 0-8
W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny z języka angielskiego. Miał on na celu rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów, ich twórczości i kreatywności.
Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej o następującej tematyce: NAJWAŻNIEJSZE/ NAJCIEKAWSZE MIEJSCA DO ODWIEDZENIA NA ŚWIECIE związane z kulturą anglojęzyczną. Uczestnicy mogli wybrać jedno z podanych w regulaminie miejsc lub zaprezentować inne, wybrane przez siebie. Prace wykonywali dowolną techniką w dowolnym formacie. Wykonane przez uczniów rysunki, a zwłaszcza prace 3D przeszły najśmielsze oczekiwania. Po raz kolejny uczestnicy konkursu udowodnili jakie talenty drzemią w dzieciach uczęszczających do naszej szkoły.Oto wyniki:
Oddziały 0-3
I miejsce: Antoni Dziedzic, kl. III
II miejsce: Simeon Shapotkovski, kl. III
III miejsce: Dobrynia Shapotkovski, kl.I
Oddziały 4-8
I miejsce ex aequo: Grzegorz Tokarczyk, kl. V oraz Adrian Franczyk kl.VIII
II miejsce: Kacper Rams, kl.V
III miejsce: Kacper Kurzeja, kl. VI
Wyróżnienie: Emilia Kozieńska, kl. VI
Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!